Lg 42lm640s

kowalbd

New member
Jak ktoś miałby podobny dylemat to sobie wygoogla:)

LG 42lm640s DZIAŁA z modułem CAM CI+ Cyfry+.

W przypadku, gdy po włożeniu modułu weryfikacja urządzenia stoi na 90%, POMAGA przywrócenie TV do ustawień fabrycznych [OPCJE] i przejście procesu wyszukiwania kanałów od nowa.

LG 42lm640s NIE CZYTA napisów z dysków sieciowych typu WD MyBookLive.

CZYTA natomiast z USB oraz z komputera na którym jest zainstalowany server np.:
- PLEX (najlepiej u mnie sprawdzał się format PowerDivx .psb)
- SERVIIO (najlepiej u mnie sprawdzał się format SubRip .srt)
 

jontr

New member
Szybkie pytanie odnosnie tych LG z serii LM640 - czy ARC (Audio Return Channel, standard w HDMI 1.4) dziala w tych telewizorach? jesli ktokolwiek z tego korzysta i moze potwierdzic/zaprzeczyc, to bede wdzieczny za pomoc.
 

michal77

New member
Na jednym wyjściu HDMI jest opis ARC i w ustawieniach też są od tego opcje, więc na 99% działa. Niestety mój ampli nie ma ARC, dlatego u mnie to nie działa (mam dźwięk przez optyka i jest ok).

Prawdopodobnie za jakiś czas będę miał inny ampli z ARC, to wtedy sprawdzę.
 

jontr

New member
Na jednym wyjściu HDMI jest opis ARC i w ustawieniach też są od tego opcje, więc na 99% działa. Niestety mój ampli nie ma ARC, dlatego u mnie to nie działa (mam dźwięk przez optyka i jest ok).

Prawdopodobnie za jakiś czas będę miał inny ampli z ARC, to wtedy sprawdzę.

dzieki za informacje - napisalem wczoraj tez do supportu LG i mi odpisali w sumie to samo:

Based on the information you have provided me with and reading through your query, I can advise you that the 47LM670T does have a ARC HDMI port. So yes the 47LM620T is compatible with that Home Theatre System.

No to pewnie dzisiaj pojade na zakupy :)
 

kiziol22

New member
Mam problem z podłaczeniem do sieci Wifi udostepnianej z routera. Łacze sie przez router Netii: Asmax ar 1004g. Wpisuje haslo sieci i dalej nie mam polaczenia, mimo ze tv "widzi" dostepne polaczenie. Laptop łaczy bez problemu. Ktoś miał podobny problem?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Mam problem z podłaczeniem do sieci Wifi udostepnianej z routera. Łacze sie przez router Netii: Asmax ar 1004g. Wpisuje haslo sieci i dalej nie mam polaczenia, mimo ze tv "widzi" dostepne polaczenie. Laptop łaczy bez problemu. Ktoś miał podobny problem?
Może masz włączone filtrowanie po MAC na routerze, a może po prostu słaby sygnał WiFi.
 

chickenowa

New member
Cześć forumowicze,
Mój chłopak ma problem z tym tv. Chodzi głównie o napisy do wszystkich filmow. Niestety nie chcą się otwierac. Filmy udostępniane są z pc przez aplikacje 'nero(...)' do tv. Film dziala bez problemu, natomiast napisy raz są ale pojawiają się z opóźnieniem a innym razem nie ma ich wcale.

Ten tv ma ładny obraz z telewizji cyfrowej ale niestety całe smart tv kuleje. Ja mam samsunga serii 6 i nigdy nie miałam takich problemów.

Prosze o pomoc

Czy może udostepniac filmy czymś innym niż aplikacja nero?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Filtrowanie, Tzn? Sygnał jest, są 2ie na 4 "kreski".
Filtrowanie: Let me google that for you i wybierasz na przykład drugi link.
Sygnał: dwie kreski na cztery to nie za dużo. Działa "na styk" i może oznaczać problemy z komunikacją.

Mój chłopak ma problem z tym tv. Chodzi głównie o napisy do wszystkich filmow. Niestety nie chcą się otwierac. Filmy udostępniane są z pc przez aplikacje 'nero(...)' do tv. Film dziala bez problemu, natomiast napisy raz są ale pojawiają się z opóźnieniem a innym razem nie ma ich wcale.
Było wałkowane 100 razy na forum. Używaj napisów w formacie srt.
 

Bronson

Member
Cześć forumowicze,
Mój chłopak ma problem z tym tv. Chodzi głównie o napisy do wszystkich filmow. Niestety nie chcą się otwierac. Filmy udostępniane są z pc przez aplikacje 'nero(...)' do tv. Film dziala bez problemu, natomiast napisy raz są ale pojawiają się z opóźnieniem a innym razem nie ma ich wcale.

Ten tv ma ładny obraz z telewizji cyfrowej ale niestety całe smart tv kuleje. Ja mam samsunga serii 6 i nigdy nie miałam takich problemów.

Prosze o pomoc

Czy może udostepniac filmy czymś innym niż aplikacja nero?
może przy pomocy Windows Media Player-a lub SmartShare PC SW MediaLink
 

Śliwa1

New member
Witam , czy ktoś się może orientuje jak wyłączyć trumotion w filmach z internetu bo na to się nie da patrzeć. Z góry dzięki.


Aha , jakby ktoś chciał to do biedronki rzucili klawiatury z myszką , bezprzewodowe i działają na tym TV.(ja już zakupiłem :) )
 
Ostatnia edycja:

Śliwa1

New member
Czy inni też mają obraz teatralny w przeglądarce internetowej (filmy z neta)tv Lg 42lm640s czy to tylko u mnie występuje.Doradzcie coś :)
 

Śliwa1

New member
Jeszcze jedno pytanie , może ktoś wie dlaczego w wielu filmach z kinomaniaka nie ma dźwięku ? Domyślam się że brak jakiś kodekow , tylko jak by je doinstalowac ?
 

rudi74

New member
Witam,posiadam ten tv od tygodnia i jestem zawiedziony poprzednio był samsung i wszystko bylo ok a teraz szok.Posiadam dekoder Sagem ESI-88 w cp i mama takie pytanko czy ten dekoder "gryzie "sie z tv ,dekoder po odpaleniu szaleje zamiast hd mam tylko sd po 2/3 krotnym resecie dekodera
mam obraz hd ale obraz jest taki piaskowy,byłe aps polsatu wymieniłem dekoder na drug ale bez zmian obraz po prostu tragedia a na samsungu wsio ok


I po problemie,a wiec tak wymieniłem dekoder na moduł cp i niby ok tylko jakość obrazu była tragiczna na kanałach hd,(na samsungu kanały sd były lepszej jakości ) więc za telefon i na party line ;)lg i tłumacze panu co i jak,pan stwierdził że wyśle technika żeby obadał problem.Po 24 godz. zawitał pan technik ,telewizor pod pachę i do serwisu.Po pięciu dniach odzyskałem tv i więc go odpalam i alleluja obraz super na kanałach sd a na hd bajka przy ustawieniu inteligentny sensor,więc sie pytam pana technika co zostało zrobione a pan że w zasadzie to usterki nie stwierdzili ale profilaktycznie wymienili płytę główną.
 
Do góry