Lg 42 pt 353

tdx

New member
Bez reklam
Witam,
mam pytanie odnośnie podłączenia głośników do tv, a mianowicie... próbowałem podłączyć tv do wieży i jakoś nic nie słychać... robiłem to na dwa sposoby:
1) kablem jack-chinche z tv do wieży
2) kablem chinche-chinche i też nic
nawet jak podłącze słuchawki do tv to też nic w nich nie słychać...co trzeba ustawić w opcjach, żeby mógł usłyszeć dźwięk w słuchawkach albo głośnikach z wieży??
Próbowałem zmieniać ustawienia Cyfr.wyj.audio z PCM na AUTO i też nic.

ten tv puszcza tylko dźwięk po optyku
 

borysek13

New member
Sprawę nie wyłączanie się TV rozwiązuje zgłoszenie problemu do serwisu LG, wizyta serwisanta i w godzinę jest po sprawie(naprawa gwarancyjna) . Przy okazji dołączam się do pytania o sprawdzone ustawienia parametrów obrazu( ja jadę na standardowych- minimalnie poprzestawianych)- mógłby ktoś podrzucić.
 

archon44

New member
ten tv puszcza tylko dźwięk po optyku

owszem po optyku puszcza cyfrowy sygnał, ale jest też możliwość podłączenia analogowo wieży/głośników przez scart, eurozłącze. Potrzeba przejściówki z allegro scart-rca z przełącznikiem in/out + kabel z cinchami :) Podłączone do złącza AV2, głośniki telewizora wyłączone w menu i działa elegancko już jakiś czas.
 
Ostatnia edycja:

wojtekwroc

New member
jak podlaczyc ten tv do wzmaka ( cinch )

kupilem ten TV pare dni temu , jestem bardzozadowolony.

mam jeden problem - tv ma tylko wyjscie audio po optyku a ja mam wzmacniacz stereo ( cinch )
I nie wiem jak podlaczyc TV pod wzmacniacz.

1 opcja - kupno DAC np: Dac NOSTROMO 3H USB, Optical, Coaxial, HeadAmp (1921109992) - Aukcje internetowe Allegro 600zl ale moze sie przydac w innych celach.
1 opcja - kupno przejsciowki SCART ( euro ) - RCA Redukcja EURO(scart)/SVHS+3xRCA IN-OUT (347) (1913931934) - Aukcje internetowe Allegro 3zł :p

dolaczam zdjecia wejsc/wyjsc w TV i wzmacniaczu ( creek evo 1 )
jedno zdjecie to tyl DVD Ronin - z dzwiekiem z kolumn jest 100x lepiej niz z dzwiekiem z glosniczkow TV.
niestety na razie tylko ogladajac filmy z DVD moge puscic dzwiek z wzmacniacza.

z gory dziekuje za porady :)
 

Attachments

  • Obraz 080.jpg
    Obraz 080.jpg
    63,9 KB · Wyś: 2231
  • Obraz 082.jpg
    Obraz 082.jpg
    61 KB · Wyś: 2854
  • Obraz 083.jpg
    Obraz 083.jpg
    41,5 KB · Wyś: 3112
  • Obraz 081.jpg
    Obraz 081.jpg
    37 KB · Wyś: 2130

tymooteusz

New member
Witam,
Chciałbym kupić ten TV rodzicom na 40tą rocznicę ślubu.
Proszę o informację, czy przez USB obsługuje on powszechne standardy kodowania filmów (MKV, AVI, MPEG4, MPG2)?

Będę wdzięczny za informację :eek:k:
 

digitalus

Banned
Witam
42pt353 obsluguje mkv,mpeg4,mpeg2,avi.Kolega ma ten telewizor i podlaczony dysk twardy. Nie bylo problemu z zadnym plikiem. Mozna tez odtwarzac bez konwersji nagrane pliki z karty dvb , format pliku mpeg2.
 

musiolek

New member
Witam.

Od jutra, a w zasadzie to już od dzisiaj model powyższej plazmy będzie dostępny w kieleckim Media Markt za 1349zł więc postanowiłem go sobie sprawić. W związku z tym mam jedno pytanie, a mianowicie:

Czy w tym sprzęcie istnieje jakaś funkcja (zabezpieczenie) polegająca na tym, że po wyłączeniu (sygnału) dekodera satelitarnego podłączonego po HDMI do tego telewizora wyłączy się on samoczynnie?

Pytam, ponieważ w moim obecnym Samsungu (LCD) mam ten niesamowity problem, że brak sygnału dekodera satelitarnego (lub innego odbiornika) nie wyłącza mi automatycznie telewizora w trybie HDMI i po wyłączeniu dekodera (posiada funkcję samoczynnego wyłączenia jeśli użytkownik przez 180 minut nie wykona żadnej czynności) mój obecny TV LCD świeci po kilka godzin "czarną" matrycą prawie każdej nocy gdyż często zapominam o zaprogramowaniu funkcji sleep. Co ważne, problem ten nie występuje przy podłączeniu komputera do gniazda PC (15pin) gdyż przy braku (zaniku) sygnału z mojego laptopa telewizor wyłącza się samoczynnie.

Będę wdzięczny za ewentualną odpowiedź na moje pytanie.

ps.Nie chodzi mi tutaj o możliwość ciągłego programowania jakiegoś trybu (np. sleep timer) lecz o jakąś funkcję, która będzie działać niejako automatycznie (np. no signal)...
 
Ostatnia edycja:

Tiptop

New member
Czy ten tv ma obrotową podstawę ? W którym sklepie biorącym udział w akcji darmowy dzien dostawy (30.11.11) można go dostać ?
 

bzyq

Member
Ten model stoi u mojej siostry w wersji 50 cali i nic nie buczy, brzęczy itp. Dodatkowo w pudełku z tv były rdzenie ferrytowe, które zakłada się na kable w celu wyeliminowania ewentualnego buczenia.
 

Herdalis

New member
Witam,

jak to jest z aktualizacją firmware ? Jest ona bezpieczna (ewentualnie po jakimś failu pomaga serwis ? ). Pytałem bo chciałem dokonać aktualizacji a nie wiem czy czegoś nie spieprzę...

Po drugie, nie wiem czy wy też to zauważacie (na innych forach problem też się pojawiał ale w innych TV) - przy sygnale w hd (u mnie na Xboxie360) na ciemniejszych elementach obrazu pojawiają się migające drobne, zielone punkciki (z daleka praktycznie niezauważalne). Na całkowicie czarnym obrazie one nie wystepują. Wystarczy jednak, że przyciemni się obraz w jakimś miejscu i zaczynają tam skakać zielone ziarenka. Ludzie na forach piszą, że to wyładowania matrycy i nie jest to jakiś problem, serwis podobno to przyjmuje bez problemu. Nadmienię, że dzieje się to tylko na sygnale z hd (telewizje w sd mam z upc i tam nic takiego nie ma). Widać to dopiero jak zbliży sie do ekranu i przyjrzy temu więc jakoś to szczególnie mi nie przeszkadza, jednak obawiam się, że może to zacząć się powiększać a wtedy może być za późno/po gwarancji. Co o tym myślicie ? Chciałbym najpierw dokonać wszystkiego co sam mogę zrobić - aktualizacje, reset ustawień, wymiana kabla hdmi - dlatego też pytam o firmware.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Pozdrawiam
 

bigxlx

New member
- aktualizacja plikiem pod zgodny model, ze strony producenta jest bezpieczna
- mrowienie to standard w kazdej plazmie - nawej tej za 6k
- widoczny jedynie z bliska i sie nie poteguje w czasie
 
Do góry