Lg 42 pt 353

Pyjorek

New member
Witam wszystkich serdecznie,

mam problem z moim TV (plazma LG 42 PT 353) po dłuższym oglądaniu telewizji gdy chce go wyłączyć pojawia się szary obraz, tak jakby się przegrzał (nie zapala się czerwona lampka która świadczy o tym, że tv jest wyłączony) pozostaje mi tylko wyłączanie go bezpośrednio z gniazdka, chociaż wiem, że jest to niezbyt dobry pomysł. Boję się, że w końcu ekran mi się spali lub zdarzy się coś innego.
Czym jest to spowodowane??
Będę bardzo wdzięczna na odpowiedź.

Pozdrawiam,
Pyjorek
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli problem bedzie powtarzal usterke mozna zglosic do serwisu
Nabardziej bezpieczne wylaczenie telewizora to wylacznik sieciowy.W 42PT353 nie ma wylacznika sieciowego ale mozna kupic wtyczke sieciowa z wylacznikiem sieciowym .To bardzo dobre rozwiazanie.
Dlaczego dobre? gdy wylaczymy telewizor wylacznikiem sieciowym nie ma zadnego poboru pradu i takie wylaczenie telewizora jest bardziej bezpieczne w przypadku wyladowan atmosferycznych. Kilka razy bylem swiadkiem uszkodzonego sprzetu po burzy , telewizory , tunery satelitarne ,sprzet byl wylaczony pilotem a byl tez wylacznik sieciowy np z tylu tunera. Burze przetrwal tylko sprzet wylaczony wylacznikiem sieciowym czyli wniosek jest jeden, Wylacznik sieciowy .
Nizej zdjecie.
brennenstuhl-wtyczka-z-wlacznikiem-tp_248240340065080289b.png
 
Ostatnia edycja:

adgjm

Member
Witam.Mam tą plazmę kilka dni i na razie nie jestem w pełni zadowolony z wyświetlanego obrazu.Jest taki trochę szary czy mleczny.Próbowałem kilku ustawień obrazu,ale jeszcze to nie jest to.Może ktoś podać swoje ustawienia albo gdzie można je znaleźć?Pozdrawiam.
 

digitalus

Banned
Witam.Mam tą plazmę kilka dni i na razie nie jestem w pełni zadowolony z wyświetlanego obrazu.Jest taki trochę szary czy mleczny.Próbowałem kilku ustawień obrazu,ale jeszcze to nie jest to.Może ktoś podać swoje ustawienia albo gdzie można je znaleźć?Pozdrawiam.
Witam
Jakie masz zrodlo sygnalu? tzn sygnal z anteny zewnetrznej, telewizji kablowej czy tunera satelitarnego ? Jesli jest to np tuner satelitarny tylko wyjsciem euro to trzeba sprawdzic w menu tunera czy wyjscie sygnalu jest ustawione na RGB.Najlepszja jakosc obrazu w trybie RGB. Kolega ma telewizor 42pt353, zrodlo sygnalu analogowa telewizja kablowa , jakosc obrazu bardzo dobra. Lepsza niz w led-tv.
Ustawienia , menu , obraz. mozna ustawic parametry kontrast,jasnosc, kolor,odcien,temperatura barw. Zmiany ustawien nic nie daly? .Sa trzy poziomy jasnosci, kolega ma ustawiony trzeci poziom jasnosci, jesli dobrze zapamietałem.
 
Ostatnia edycja:

adgjm

Member
Sygnał to cyfra+ przez hdmi.Kontrast-80,jasność-60,ostrość-60,kolor-80,oszczędzanie energii-minimalne.W kontroli zaawansowanej narazie nic nie kombinowałem.Obraz jest lepszy niż na początku,ale jeszcze jest delikatnie szary.
 

borysek13

New member
mam podobny problem z wyłączaniem się lg42pt353, reklamował to może ktoś w serwisie?
z różnych przyczyn nie bardzo mogę zamontować wyłącznik o którym mowa, a odłączanie kabla z tyłu TV nie wydaję mi się dobrym rozwiązaniem.
 

malony

New member
Znalazłem najnowszy firmware do 42PT353.

!
Qbaas a namierzyles moze nowy firmware do modelu 50PT353
bylem na stronie ruskich ale tam wystepuje 351 i 352 a 353 nie ma
nie orientujesz sie czy 351 lub 352 jest odpowiednikiem naszej 353?
pozdr
malony

dobra namierzylem jest tez 50pt353 ale o tyle dziwne ze wczesniej z tydzien temu nie wyszukiwalo mi tego modelu na stronie ru
 
Ostatnia edycja:

251kris

New member
Firmware

Znalazłem najnowszy firmware do 42PT353.

Telewizorek kupiłem tydzień temu. Wgrałem ten nowy firmware, bo miałem początowo problemy z napisami w divixie. Napisy rozjeżdżały się w czasie - na początku filmu ok, a im dalej tym gorzej.
Nowy firmware nie rozwiązał problemu, który tkwił gdzie i indziej - trzeba było ustawić w pliku tekstowym prędkość na 23,978 klatek - przekonwertować na srt (choć to drugie nie było chyba konieczne)
Natomiast mam inny mały problem. Już jakieś dwa razy skasowały się ustawienia obrazu typu kontrast, balans, wyostrzanie. Miało to chyba związek całkowitym wyłączeniem TV z sieci 230V, ale nie jestem do końca pewien i narazie to testuje. Wyłączenie TV na noc z gniazdka nie spowodowało tego resetu. Niby to nie jest wielki problem, ale troche upierdliwy.
Czy ktoś to może sprawdzić u siebie?
 

bigxlx

New member
Brak zasilania raczej nie powoduje skasowania ustawien, nie robiles resetu lub regulacji tych samych parametrow na innych wejsciach, moze sie cos powiazalo.
 

251kris

New member
Aaa, czyli on zapamietuje te ustawienia dla różnych źródeł.
To by się zgadzało, bo dla DVBT są zapamietane inne ustawienia niż dla analogowej TV. Dlatego mi się wydawało, że nie zapisuje!
Nie przypuszczałem, że to ustrojstowo, aż tak rozbudowane...
 

251kris

New member
Fonia

Mam jeszcze jedno pytanie.
Telewizor mam podłączony do starej wieży poprzez złącze scart/cinch (bo wieża nie ma innego) i przy oglądaniu filmów z USB nie mam foni w wieży, a tylko w głośnikach TV.
Czy jeśli TV bedzie podłączony do poprzez wyjście cyfrowe (optyczne lub HDMI) do urzadzenia audio, to przy oglądaniu filmów z USB będzie fonia, czy nie?
Czy też jest to jakieś dziwne ograniczenie softu?
Tak nawiasem - przy ogladaniu z DVBT, fonię mam w wieży, a co ciekawe przy analogowej TV jest duże opóżnienie pomiedzy torem audio z głośników i z wieży (trzeba z czegoś zrezygnowac)
 

uf0

New member
Witam,
mam pytanie odnośnie podłączenia głośników do tv, a mianowicie... próbowałem podłączyć tv do wieży i jakoś nic nie słychać... robiłem to na dwa sposoby:
1) kablem jack-chinche z tv do wieży
2) kablem chinche-chinche i też nic
nawet jak podłącze słuchawki do tv to też nic w nich nie słychać...co trzeba ustawić w opcjach, żeby mógł usłyszeć dźwięk w słuchawkach albo głośnikach z wieży??
Próbowałem zmieniać ustawienia Cyfr.wyj.audio z PCM na AUTO i też nic.
 
Do góry