lg 37lv5500

paparobert

New member
Witam czy może ktoś sie orientuje w tej nowej serii Tv. Bo mam cheć go zakupić ale nie ma żadnych opini o tym telewizorku. Niewiem czemu na stronie lg widnieje jako telewizor 3d
Bardzo wdziecznym bym był za opinie na jego temat.
 

Kolina

Member
Ogolnie fajny TV pod warunkiem, ze nie chcesz ogladac zwyklych divxow po usb i nie zalezy Ci na dzwieku 5.1 w divxach hd w kontenerze mp4 z dzwiekiem w aac. (problemy opisane na bazie LE5500 ale jak dotad mimo obietnic ani w serii LE ani w nowszej nie poprawili tego - ponizej watki o tym) Jezeli z tego nie korzystasz to mozesz smialo go brac - jezeli korzystasz to bierz Samsunga serii D (nie ma powyzszych problemow)

http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/58930-37le5500-i-odtwarzanie-divx-poprzez-usb.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/59141-mp4-aac-w-37le5500.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/59614-seria-le5500-kalibracja-i-cos-do-poczytania.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/65549-le5500-pewne-kwestie.html
 

nus

New member
Daj sobie spokój z Lg. Chcesz sobie pluć w brodę tak jak ja ( w końcu nie będę sam). Posłuchaj użytkownika Kolina i przeczytaj moją rozmowę z serwisem LG. Po co masz się później denerwować , apetyt rośnie w miarę jedzenia i później pozostaje wielki niedosyt.Chyba że kupujsz tylko do oglądania tv z dekoderów i zewnetrznych odtwarzaczy.
 

alwa

New member
Mam 47lv5500. Możliwe, że zacznę żałować zakupu. Ale okaże się jutro po ponownej wizycie serwisu LG. Opiszę problem po - mam nadzieję - jego pomyślnym rozwiązaniu.
 

alwa

New member
Zakupiłem LG serii LV ze względu na odtwarzacz filmów. Nie mam wyjścia HDMI w kompie. Ten LG odtwarza wszystko co mam stare i nowe - avi mkv i szereg innych formatów. Czyta napisy, choć czasem muszę poprzerabiać lub się trochę naszukać. Co prawda nie odtwarza DTS ale prosto i szybciutko wyciągam te ścieżki i zamieniam na AC3. Nie planuję zakupu kina domowego. Wystarcza mi stara, ale bardzo porządna wieża stereo. TV dla zwykłego widza jak ja - sporo TV i filmy z HDD 2,5' Żadne 3D. i byłbym bardzo zadowolony gdyby...
Dłuuuugo trwa skanowanie kablówki (ale tego się nie robi często ze sprawnym tv). Zonk - nie znalazł kilkunastu stacji SD i HD (płatne). większość z pasma powyżej 800 MHz, dwóch z pasma 466 MHz. Ale ze 3 - 4 z pasma powyżej 800 chodzi... Kilka znalezionych jest słabej jakości - skaczą kwadraciki. Zgłosiłem do kablówki. Sprawdzili gniazdko, kabel, moduł CI i kartę (nawet wymienili moduł na inny). Przynieśli dekoder swój - i tu wszystkie programy zostały znalezione... Stwierdzili - wina telewizora.
Zgłaszam do serwisu LG. Firma autoryzowana przyjeżdża, podłącza inny TV (fakt, że samsunga) - wszystko chodzi. Mówią, że można wymienić płytę główną i zobaczymy co to da... Przed moim kilkudniowym wyjazdem zabierają tv. Wczoraj po moim powrocie pr\yjeżdżają - z nowiuśkim egzemplarzem 47lv5500!! Skanowanie pasma - i kupa... To samo.
Dziś złożyłem pisemną reklamację do kablówki. Fakt, że do tej samej sieci podłączona jest kamera monitoringu osiedla. Ale czy to ma wpływ na mój problem - nie wiem. Za pierwszą wizytą serwisu kablówki coś gość podkręcił na wzmacniaczu w klatce na schodach i parę kanałów się pojawiło...
Co o tym wszystkim myśleć i ile jeszcze trzeba powalczyć - nie wiem. Fakt, że nie mogę oglądać tego za co płacę.
 

kocjan

New member
Co o tym wszystkim myśleć i ile jeszcze trzeba powalczyć - nie wiem. Fakt, że nie mogę oglądać tego za co płacę.


Witam

Pracuje w kablowce, nie jako technik tylko informatyk, ale co nieco w tym temacie moge powiedziec. Poziom sygnalu TV w kablu musi spelniac normy, nie moze byc za slaby, zbyt silny rowniez nie. Niestety wyglada na to, ze producenci sprzetu rtv sa na bakier z normami. Problem z odbiorem jest znany na nowych telewizorach, dotyczy wszystkich liczacych sie producentow. W wiekszosci telewizory takie odbieraja poprawnie programy przy bardzo wysokim poziomie sygnalu, ponad norme. Ale sa i takie, ktore tylko odbieraja poprawnie przy bardzo niskim poziomie. Nie ma tez reguly co do modelu tv, roznie zachowuja sie egzemplarze tej samej serii, modelu, producenta. Jesli Twoj tv wymaga wyzszego poziomu sygnalu do poprawnego odbioru progamow z kabla (a tak wynika z Twojej wypowiedzi), rozwaz zakup domowego wzmacniacza 10dB (np firmy technetix - dawniej tratec). Technik z kablowki nie "podkreci" synalu, bo przede wszystkim zepsuje obraz innym abonentom (oraz z kilku innych powodow - chocby dlatego, ze na innych odbiornikach jest ok). Zamiast walczyc z LG lepiej zainwestowac sto kilkadziesiat zlotych i kupic wzmacniacz (badz zapytac o takowy w kablowce, u nas mamy takowe do tych problemow), szkoda nerwow i zdrowia.

Jak rozwiazesz problem, podziel sie wrazeniami :)

Pozdrawiam
 

alwa

New member
Dzięki za info. Rozwiązanie odkłada się ze względu na mój wyjazd do 9 sierpnia. Po powrocie będę próbował dokończyć sprawę reklamacji.
LG jako producent zachował się bez zarzutu - dostałem nowy egzemplarz telewizora. Reszta należy do kablówki. Na pewno będą starali się zrzucić problem - mam już wstępne sygnały takiej postawy.
Intryguje mnie jednak sprawa kamery monitoringu osiedlowego nad wejściem mojego pionu. Podczas pierwszej wizyty technik z kablówki ponoć podkręcił coś na urządzeniach na klatce schodowej poza moim mieszkaniem i część brakujących programów pojawiła się, choć niektóre z nich ze sporymi zakłóceniami. Czy warto domagać się choćby chwilowego wyłączenia kamery z systemu, żeby sprawdzić, czy to może być przyczyna? O tej nieszczęsnej kamerze sami mówili, gdy podpisywałem umowę na sygnał cyfrowy, ale zapewniali, że nie ma już problemu. Co ciekawe wbudowana w tv diagnostyka pokazuje, że na tych "nowych" kanałach sygnał jest silny, 97-99%, ale niskiej jakości - 1-4% (spore zakłócenia), czasem 20-30% (da się oglądać nawet nieźle, zakłócenia dość rzadkie). Czy może to potwierdzać, ze sygnał jest zaszumiony, zakłócony np. przez kamerę? Na pozostałych kanałach siła i jakość sygnału to przeważnie 100 na 100%.
 

kocjan

New member
Dzięki za info. Rozwiązanie odkłada się ze względu na mój wyjazd do 9 sierpnia. Po powrocie będę próbował dokończyć sprawę reklamacji.
LG jako producent zachował się bez zarzutu - dostałem nowy egzemplarz telewizora. Reszta należy do kablówki. Na pewno będą starali się zrzucić problem - mam już wstępne sygnały takiej postawy.
Intryguje mnie jednak sprawa kamery monitoringu osiedlowego nad wejściem mojego pionu. Podczas pierwszej wizyty technik z kablówki ponoć podkręcił coś na urządzeniach na klatce schodowej poza moim mieszkaniem i część brakujących programów pojawiła się, choć niektóre z nich ze sporymi zakłóceniami. Czy warto domagać się choćby chwilowego wyłączenia kamery z systemu, żeby sprawdzić, czy to może być przyczyna? O tej nieszczęsnej kamerze sami mówili, gdy podpisywałem umowę na sygnał cyfrowy, ale zapewniali, że nie ma już problemu. Co ciekawe wbudowana w tv diagnostyka pokazuje, że na tych "nowych" kanałach sygnał jest silny, 97-99%, ale niskiej jakości - 1-4% (spore zakłócenia), czasem 20-30% (da się oglądać nawet nieźle, zakłócenia dość rzadkie). Czy może to potwierdzać, ze sygnał jest zaszumiony, zakłócony np. przez kamerę? Na pozostałych kanałach siła i jakość sygnału to przeważnie 100 na 100%.

LG zawsze zachowuje sie OK, ale nie o to mi chodzilo. Kamera nie powinna zaklocac sygnalu, chyba ze ktos zrobil partyzantke. Zawsze mozna sprobowac ja odlaczyc i zobaczyc efekt. Jesli to ona wprowadza zaklocenia, trzeba zglosic ten fakt wlascicielowi sieci i domagac sie natychmiastowego usuniecia problemu. Jesli to nie poskutkuje, sprawe mozna zglosic do UKE, przyjada, wykonaja pomiary, jesli instalacja nie bedzie spelniala norm, nakaza usuniecie nieprawidlowosci lub zabronia dalszego uzytkowania.
Z tego co opisujesz zaklocona jest prawdopodobnie jedna czestotliwosc - przyczyna teoretycznie moze byc kamera, ale bardziej prawdopodobna przyczyna bedzie uszkodzenie instalacji tvk badz jej niewlasciwe wykonanie. Czy kabel z korytarza jest w jednym kawalku? Czy moze gdzies po drodze "latany"? A moze masz rozgaleziony sygnal na kilka telewizorow? Zakonczony jest gniazdem abonenckim czy po prostu wtyczka? Niewlasciwie polaczony badz uszkodzony kabel moze znacznie tlumic pewne czestotliwosci. Rowniez rozgalezniki z marketu moga wycinac czesc czestotliwosci. W przypadku sygnalu cyfrowego zalecam stosowanie rozgaleznikow firmy Tratec. Kabel powinien byc zakończony tzw zlaczami typu f7 zaciskanymi badz kompresyjnymi. Stosowanie zlaczy nakrecanych, dostepnych w marketach, jest zlym pomyslem - polaczenie jest niepewne i szybko ulega uszkodzeniu. Niestety zlacza zaciskane i kompresyjne wymagaja specjalnej zaciskarki. Mozna znalezc na rynku zlacza samokompresyjne (np http://allegro.pl/wtyk-zlacze-f-kompresyjne-cabelcon-bez-zaciskarki-i1718048537.html ), co w tym przypadku jest najlepszym rozwiazaniem.
Sugeruje pogadac z technikiem z kablowki, wspomniec mu, aby sprawdzil wszyskie zlacza i ew zacisnal na nowo. Powinien miec miernik do pomiaru sygnalu cyfrowego, pomiar problematycznej czestotliwosci w kilku punktach (przy telewizorze, przed/za rozgaleznikiem, w skrzynce tapowej) szybko ustali miejsce usterki. Moze uda sie wynegocjowac wymiane rozgaleznika na markowy. Jesli kabel zakonczony jest wtyczka, powinna to byc wtyczka wkrecana w zlacze f7 a marketowa skrecana czy lutowana. Jesli gniazdem, moze byc ono zle zarobione badz kabel polaczeniowy moze byc uszkodzony. Wszysto to powinien sprawdzic technik, chyba ze to pracownik z przypadku, a tacy tez sie zdarzaja, i nie bardzo wie co robi.
Technik na budynku pewnie wyregulowal wzmacniacz, prawdopodobnie ustawil wzmocnienie blizej gornej granicy, badz wprowadzil stosowna korekte wzmocnienia (wzmacniacz nie wzmacnia wszystkich czestotliwosci tak samo, o czym niektorzy zapominaja).

Czy diagnostyka w Twoim telewizorze pokazuje rowniez czestotliwosc, z ktora jest problem? Jesli tak, to napisz jaka to. A tak z ciekawosci, jaka to kablowka?
 
Ostatnia edycja:

alwa

New member
TVK Toruń
Już mi ręce opadają. Wczoraj wróciłem po dłuższej nieobecności, a tu nowa sytuacja. Operator pozmieniał kanały i częstotliwości, więc część programów, których nie miałem pojawiła się, a część obecnych znikła, z czego większość z płatnego pakietu HD. Problem jest z pasmami powyżej 800 MHz. TV wykrywa programy na 826, ale z siłą 97% i jakością 1% (diagnostyka wew. tv) obrazu nie ma (czasem mignie na chwilę, a tv raportuje: "program kodowany" lub "brak sygnału"). EPG działa. Jeszcze w lipcu 826 w ogóle nie było wykrywane przy skanowaniu. 818 MHz, gdzie przeniesiono wiele programów nadal nie jest wykrywane. Ale działa to co było i jest na 834 z siłą 98% i jakością 11% w porywach do 18%.
Jest normalna instalacja od lat, jedno normalne gniazdo abonenckie, 1 odbiornik, żadnych rozgałęźników nie używam. Kamera zewnętrzna pokazuje obraz wzdłuż bloku nad wejściem do mojej klatki schodowej. Raczej żadna partyzantka. Na kanale analogowym C69 każdy widzi w swoim tv, co dzieje się przed wszystkimi klatkami schodowymi.
Jeszcze przed wyjazdem złożyłem w firmie wizytę i proponowałem chwilowe odłączenie kamery i testy. Czekam na technika. Może jutro coś się uda wyjaśnić.
 

SeBoLeX

New member
Wiadomo komuś coś nt. wprowadzenia na polski rynek modelu LW6000 (data, cena)? Lubie sobie popykać od czasu do czasu na X360, a to 90ms mnie nieco odstrasza od zakupu 47LW5500 :(
 

alwa

New member
Wygląda na to, że dziś mój problem został wreszcie po 3 m-cach rozwiązany. Po kilkunastu wizytach w siedzibie kablówki, rozmowach, opisach w kółko problemu za każdym razem od nowa i kilku wizytach różnych ekip okazało się, że d...y dawała kablówka. Kolejna ekipa po dokładniejszych badaniach wymieniła prawdopodobnie jakąś część na stacji czołowej i wreszcie wszystkie kanały "chodzą". Tv wymieniałem u LG zupełnie niepotrzebnie i jestem deczko wkurzony. Obecny egzemplarz jest OK, ale ma chyba IMHO nieco słabszą, ciemniejszą matrycę. Jednak jestem zadowolony z wyboru, bo 47lv5500 spełnia moje wymagania w 95%...
 

kocjan

New member
Wygląda na to, że dziś mój problem został wreszcie po 3 m-cach rozwiązany. Po kilkunastu wizytach w siedzibie kablówki, rozmowach, opisach w kółko problemu za każdym razem od nowa i kilku wizytach różnych ekip okazało się, że d...y dawała kablówka. Kolejna ekipa po dokładniejszych badaniach wymieniła prawdopodobnie jakąś część na stacji czołowej i wreszcie wszystkie kanały "chodzą".

Dziwna sprawa, bo gdyby w stacji czolowej bylo cos "nie tak" to inne tunery tez by kanalow nie odbieraly. Uszkodzenie sprzetu, który "paczkuje" kanaly i wrzuca na konkretne czestotliwosci, moze powodowac ciecie obrazu/dzwieku na bardziej wrazliwym sprzecie, ale z kompletnym brakiem odbioru jeszcze sie nie spotkalem. Ale najwazniejsze, ze w koncu dziala.
PS Ciekawa oferta jak na tak nieduza siec.
 
Ostatnia edycja:

raivel

New member
Czy ktoś może potwierdzić, bądź zaprzeczyć problemy dotyczące "przycinania" się filmów divx, odtwarzanych z hdd bądź pendrive'a (tak jak miało to miejsce w serii LE5500) ?
 

Piasek80

New member
A jak to się sprawuje w kwestii czytanych napisów ?
Ogarnia klasyczne .txt czy nadal trzeba cudować z konwersjami do .srt i to jeszcze odpowiedniego formatu bo nie wszystkie czyta a jak czyta to bez polskich znaków ?
Czy ktoś używa tego jako dodatkowego monitora do kompa ?
Jak to się sprawdza w tej roli... ?
 
Do góry