seria le5500 kalibracja i coś do poczytania:)

Kolina

Member
Hej.

Dzieki za link.
Mam prosbe - czy moglbys sprawdzic u siebie 3 sprawy (czy masz tak samo) tj.
1. podana przeze mnie w tym poscie http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/58930-37le5500-i-odtwarzanie-divx-poprzez-usb.html
2. z tego postu http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/59141-mp4-aac-w-37le5500.html
3. czy tez czasami przy ogladaniu masz taki dziwny efekt jesli chodzi o dzwiek tj. przy niektorych czestotliwosciach dzwieku pojawia Ci sie "trzeszczenie" tych wbudowanych glosnikow (tak jakby rezonans nie wiem jak to nazwac).
Pierwsza kwestie testowalem na 3 TV i bylo to samo - zglosilem mailowo do LG.
Druga kwestia - narazie nikt na forum sie nie wypowiedzial ale tez zglosilem to do LG.
Z gory dzieki za pomoc gdyz rozmawialem tel. z LG i sa zdziwienie - twierdza, ze jako pierwszy sygnalizuje im te problemy - mysle, ze gdyby wiecej osob je zglosilo to by cos z tym zrobili - moze nowy firmware ???(jak pytalem ich przez telefon to stwierdzili, ze przeanalizuja problem ale narazie nie widza potrzeby wydawania nowego oprogramowania gdyz jest to nowy model i ma najnowsze). Jesli nie bedzie wiecej zgloszen to pewnie oleja problem......
 

hawranek

New member
Hej.

Dzieki za link.
Mam prosbe - czy moglbys sprawdzic u siebie 3 sprawy (czy masz tak samo) tj.
1. podana przeze mnie w tym poscie http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/58930-37le5500-i-odtwarzanie-divx-poprzez-usb.html
2. z tego postu http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/59141-mp4-aac-w-37le5500.html
3. czy tez czasami przy ogladaniu masz taki dziwny efekt jesli chodzi o dzwiek tj. przy niektorych czestotliwosciach dzwieku pojawia Ci sie "trzeszczenie" tych wbudowanych glosnikow (tak jakby rezonans nie wiem jak to nazwac).
Pierwsza kwestie testowalem na 3 TV i bylo to samo - zglosilem mailowo do LG.
Druga kwestia - narazie nikt na forum sie nie wypowiedzial ale tez zglosilem to do LG.
Z gory dzieki za pomoc gdyz rozmawialem tel. z LG i sa zdziwienie - twierdza, ze jako pierwszy sygnalizuje im te problemy - mysle, ze gdyby wiecej osob je zglosilo to by cos z tym zrobili - moze nowy firmware ???(jak pytalem ich przez telefon to stwierdzili, ze przeanalizuja problem ale narazie nie widza potrzeby wydawania nowego oprogramowania gdyz jest to nowy model i ma najnowsze). Jesli nie bedzie wiecej zgloszen to pewnie oleja problem......


hej!
Na w/w pytania jeszcze nie odpowiem bo tv mam dopiero 2 dni.
Ad1. sprawdze jak bede mial chwile czasu, na razie nie mam go za wiele na ogladanie
Ad 2. Tu za wiele nie pomogę, jedyne co wiem to że nie obsługuje dts
ad 3 Co do dzwięku na razie nie zauważyłem owego efektu.

Możesz sobie jeszcze poczytac z jakimi formatami audio i video le 5500 jest kompatybilny przez usb w poniższym linku
LG 42LE5500 42" Internet-ready 1080p LED-LCD HDTV with 120Hz blur reduction at Crutchfield.com Features

Cytat z instrukcji obs.:
"...Obsługiwane formaty filmów (*.mpg/*.mpeg/*.dat/*.ts/*.trp/*.tp/*.vob/*.mp4/*.mov/*.mkv/*.divx/*.avi/*.asf/*.wmv/*.avi(motion-
jpeg)/*.mp4(motion-jpeg)/*.mkv(motion-jpeg))
Format wideo: DivX3.11, DivX4.12, DivX5.x, DivX6, Xvid1.00,Xvid1.01, Xvid1.02, Xvid1.03, Xvid 1.10-beta-1/beta-2,
Mpeg-1, Mpeg-2, Mpeg-4, H.264/AVC, VC1, JPEG, Sorenson H.263
Format audio: Dolby Digital, AAC, Mpeg, MP3, LPCM, HE-AAC, ADPCM, WMA
Szybkość transmisji: od 32 kb/s do 320 kb/s (MP3)
Format napisów zewnętrznych : *.smi/*.srt/*.sub(MicroDVD,Subviewer1.0/2.0)/*.ass/*.ssa/*.txt(TMPlayer)/*
.psb(PowerDivX)
Format napisów wewnętrznych: tylko XSUB (To format napisów używany w plikach DivX6)
• Niektóre napisy utworzone przez użytkownika mogą nie być wyświetlane prawidłowo.
• W napisach nie są obsługiwane niektóre znaki specjalne.
• W napisach nie są obsługiwane znaczniki HTML.
• Napisy w językach innych niż obsługiwane nie są dostępne.
• Nie można zmieniać rodzaju ani kolorów czcionki w napisach.
• Obsługiwane są napisy wyłącznie w języku wybranym w ustawieniach.
• Pliki wideo, do których pliki napisów są większe niż 1 MB, mogą nie być prawidłowo odtwarzane.
• Podczas zmiany języka dźwięku na ekranie mogą wystąpić okresowe zakłócenia (zatrzymanie obrazu, szybszeodtwarzanie
itd.).
• Uszkodzony plik wideo może nie być odtwarzany prawidłowo lub niektóre funkcje odtwarzacza mogą nie działać.
• Pliki wideo utworzone za pomocą niektórych koderów mogą nie być odtwarzane prawidłowo.
• Jeśli struktura wideo i audio nagranego pliku nie jest przeplatana, sygnałem wyjściowym jest sygnał wideo lub audio.
• Obsługiwane są filmy w standardzie HD o maksymalnej rozdzielczości 1920x1080@25/30P lub 1280x720@50/60P,
zależnie od liczby klatek na sekundę.
• Filmy o rozdzielczości większej niż 1920x1080@25/30P lub 1280x720@50/60P mogą nie być odt warzane poprawnie-
,zależnie od liczby klatek na sekundę.
• Typy lub formaty plików wideo inne niż określone mogą nie działać prawidłowo.
• Maksymalna szybkość transmisji bitów odtwarzanych plików wideo to 20 Mb/s.
• Firma LG nie gwarantuje płynnego odtwarzania plików zakodowanych za pomocą kodeka H.264/AVC w przypadku
profilu kodowania 4.1 lub wyższego.
• Kodek audio DTS nie jest obsługiwany.
• Nie można odtwarzać plików wideo większych niż 30 GB.
• Plik wideo DivX i plik napisów muszą znajdować się w tym samym folderze.
• Nazwa pliku wideo oraz nazwa pliku napisów muszą być identyczne, aby napisy były wyświetlane.
• Odtwarzanie wideo za pomocą połączenia USB nie obsługującego trybu High Speer może nie działać prawidłowo.
• Pliki wideo kodowane przy użyciu algorytmów kompresji GMC (Global Motion Compensation) i Qpel (Quarterpel
Motion Estimation) nie są obsługiwane.
• Jeżeli oglądasz film korzystając z funkcji Lista filmów, możesz wyregulować obraz za pomocą przycisku Oszczędzanie
EnergII i Tryb Av na pilocie zdalnego sterowania. Ustawienia użytkownika dla każdego trybu obrazu nie działają.
• Jeśli w plikach wideo nie ma informacji indeksowych, tryb Trick Mode obsługuje wyłącznie funkcję ►►.
• W przypadku plików wideo odtwarzanych przez sieć tryb Trick Mode działa maksymalnie z 2-krotnością zwykłej prędkości.
• Pliki wideo o nazwach zawierających znaki specjalne mogą nie być odtwarzane..."
 
Ostatnia edycja:

Kolina

Member
Hej.

Instrukcje czytalem dokladnie dlatego tez wiem, ze powinien bez problemu odtwarzac mp4 z AAC - potwierdzili mi to pracownicy LG zarowno przez telefon jak i mailowo - podobnie jak z przycinaniem divxow byli zdziwieni problemem - maja go zbadac i dac znac aczkolwiek jak znam zycie jesli beda mieli tylko 1 zgloszenie to moga temat olac dlatego zalezy mi aby inni uzytkownicy sprawdzili to u siebie i tez zglosili do LG, ze maja te same 2 problemy.... :(
 

hawranek

New member
Hej.

Instrukcje czytalem dokladnie dlatego tez wiem, ze powinien bez problemu odtwarzac mp4 z AAC - potwierdzili mi to pracownicy LG zarowno przez telefon jak i mailowo - podobnie jak z przycinaniem divxow byli zdziwieni problemem - maja go zbadac i dac znac aczkolwiek jak znam zycie jesli beda mieli tylko 1 zgloszenie to moga temat olac dlatego zalezy mi aby inni uzytkownicy sprawdzili to u siebie i tez zglosili do LG, ze maja te same 2 problemy.... :(

Hej!
Filmy avi, mpeg4, mov u mnie śmigaja bez problemu. Jak coś bede miał w mp4 z acc to sprawdze na pewno.
Od dzisiaj dostępna jest nowa aktualizacja oprogramowania, może to coś pomoże. Dodali kilka aplikacji takich jak twitter, facebook, google maps i inne :eek:
 
Ostatnia edycja:

Kolina

Member
Witam.

Zaktualizowalem soft i od tego momentu filmy w mp4 z dzwiekiem w AAC zaczely dzialac. Widac moje zgloszenia i rozmowy telefoniczne z LG przyniosly efekt he he he. Pozdrawiam wszystkich
 

Kolina

Member
MARIUSZRZ- musisz miec TV podpiety pod internet - TV sprawdza czy jest nowa wersja i pyta czy aktualizowac. Na chwile obecna brak innej mozliwosci gdyz LG nie ma na stronach softu do sciagniecia i aktualizacji poprzez pena/hdd.
 

radam5

New member
Witam!
Dla zainteresowanych podaje link LG 55LE5500 Picture Settings, Calibration and Test Results do ustawień obrazu i kalibracji serii le5500. Dla nie znających języka polecam skorzystać z translatora. U mnie w 42le5500 po podanych w w/w linku ustawieniach obraz SUPER :eek:k:
pozdrawiam

Sorry za małe wykopanie tematu ale czy ktoś z Was oprócz autora dokonał takich ustawień jak w linku?
Bo dla mnie po ustawieniach obraz jest lekko mówiąc beznadziejny. Czerwony zrobił się bardziej pomarańczowy, reszta kolorów zbladła i obraz jest ciemniejszy. Dla mnie jest to dno a nie super obraz.
Być może mam coś ze wzrokiem ale ustawienie standard jest lepsze (czyt. ładniejszy obraz/żywszy)
 

nus

New member
podłączenie do neta w kablówce INEA

Podłączenie TV le5500 do internetu w kablówce INEA .
Musisz użyć routera który umożliwia sklonowanie numeru MAC karty sieciowej w Twoim komputerze .(ze względu na blokadę- dostawca każe sobie płacić 5 zyla za każde następne urządzenie )
Ja podłączyłem ten router D-Link DIR-600.
Podłącz router kablem ethernetowym. Otwórz przeglądarkę internetową (np. Mozilla Firefox, Internet Explorer), wpisz w pasku adresu: h:eek:ttp://192.168.0.1/. Wpisz nazwę użytkownika admin, hasło zostaw puste. Po kliknięciu OK otworzy się strona konfiguracyjna routera.

Jeśli strona się nie otworzy, upewnij się, czy we właściwościach protokołu TCP/IP (Panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> Połączenie lokalne -> Właściwości) masz wpisany adres IP z zakresu 192.168.0.2 do 192.168.0.254 i bramę domyślną 192.168.0.1 (w razie czego zmień).

Klikasz Internet Connection Setup Wizard, pokażą ci się etapy instalacji. Potwierdzasz Next. Ustalasz hasło, którym będzie zabezpieczony panel konfiguracyjny (wpisujesz 2x), dajesz Next. Potem ustalasz strefę czasową (u nas UTC+1), serwer czasu możesz zostawić domyślny.

Wybierasz typ połączenia internetowego Static dajesz Next. Teraz router prosi o ustawienie adresu MAC. Jeśli wcześniej zamiast routera był podłączony komputer spod którego przeprowadzasz instalację, to możesz wybrać Clone My MAC Adress.
Skopiuj dane typu Adres ip. maska podsieci,brama domyslna,serwer dns ze szczegołów połączenia sieciowego przed połączeniem routera do ustawień konfiguracyjnych routera

-koszt routera ok 100zł
do tego dochodzi gdy chcemy połaczenie przewodowe
- koszt kabla upt z końcówkami -5m kosztuje 8zł
albo gdy chcemy bezprzewodowe
- można kupić adapter wifi lg to jakieś 190zł
 

siuta

New member
Nie moge sobie poradzic z połączeniem mojego lg do netu z kablowki przewodowo.podlanczam tak:kabel do modemu dalej do rutera i tam dwa kable jeden do pc drugi do tv.Tv nie widzi połaczenia i nie moge tam nic ustawić,za cholere nie moge sobie z tym poradzic nie wiem co robie źle.
 

nus

New member
Cz wie ktoś kiedy inżynierowie z LG wprowadzą do playera TV możliwość odtwarzania ścieżki Audio w formacie DTS ? W samsungach serii B to się udało a czy my się doczekamy??

Nie problem jest przerobić ścieżkę programem MKV2AC3 na AC3 zajmuje to do kilku minut, ale zawsze było by lepiej gdyby można się było obejść bez dodatkowych konwersji.

W telewizyjnym playerze można wybierać ścieżki audio. Miałem film Avatar w wersji HReady ale jak włączyłem go to odtwarzany był rosyjski dubbing (hehe nie polecam). Przerabiałem ponad 4 godziny ścieżki audio programem Mkvmerge - program też potrafi zmienić kolejność ścieżek audio , można nim usuwać niepotrzebne audio i konfigurować w zależności od potrzeb. Ustawiałem zawsze ścieżkę audio z polskim lektorem jako pierwszą ,zmieniałem atrybut ,usuwałem rosyjską etc. Po tych zabiegach i straconych czasie zabiegi moje miały mizerne skutki. Film nie był odtwarzany przez player. Wystarczyło na oryginalnym pliku w playerze w opcjach video wybrać ręcznie ścieżkę Audio. Wybrałem ścieżkę nr 2 i lektor polski się włączył. To tak na przyszłość jakby kiedyś ktoś natrafił na film z dwoma ścieżkami audio.
 

Kolina

Member
W najblizszym czasie nie licz na DTS-a w TV LG. Rozmawialem 2 tygodnie temu z Centrala LG Polska w tej kwestii - wprowadzenie DTS-a do TV wiaze sie z dosc duzymy oplatami licencyjnymi i narazie tego nie przewiduja. Sugestia jest taka, iz przy cenach odtwarzaczy blu-ray kazdego stac zeby miec 2 w 1 w odtwarzaczach w ktorych musza miec DTS-a i maja wykupiona oplate licencyjna. Zasugerowalem, iz jest to niezbyt ekonomiczne rozwiazanie, gdyz tak jak pisales w Samsungach jest DTS i przez to Samsung zdobywa przebojem rynek w Polsce. Oficjalna odpowiedzia jest "beda monitorowac rozwoj sytuacji na rynku i moze kiedys bedzie DTS".
 

nus

New member
Dziękuję Kolina za odpwiedź . Też wsłałem do LG zapytanie co z tym DTS-em i czekam na odpowiedź. Gdybym wiedział wcześniej (miał większe rozeznanie) o tym że nie kwapią się aby to wprowadzić czy stanowi to dla nich jakiś problem kupiłbym samsunga.
 

nus

New member
dostałem taką odpowiedz

"" Witamy,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta firmy LG Electronics. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na odpowiedź z naszej strony był jak najkrótszy.

-----------Reply to Customer Enquiry------------
Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Informujemy, ze prace nad wprowadzeniem DTSu są w toku. Jeżeli aktualizacja będzie ukończona pojawi się możliwość wgrania nowego oprogramowania poprzez kabel LAN w telewizorze ""
 

kopelat1

New member
Czy wie kto może gdzie w ustawieniach tego telewizora można znaleźć ustawienia balansu bieli o których jest mowa w ustawieniach kalibracyjnych podanych w pierwszym poście?
 
Do góry