LG 32PG6000 - warto?

woland

New member
....

Z perspektywy uzytkownika LOW BUDGET. Mam teraz LCD Lg26x2r i wędruje on po 2 latach OK działania do dziadka, któremu padł 21" Trintron. Po kupnie dla teścia LCD 32lg3000 za 1349zł myślałem o tym samym, ale teraz widzę że wybór jest prosty 32pg6000 a oto powód:

1399zł

4x HDMI, USB, design i brak konkurencji w 32" w cenie wśrod Plazm i LCD.
Nawet jak mi padnie za 4lata to będę w plecy 1400zł a nie 4tys. jak mój sąsiad z LCD Sony;-)
 
Ostatnia edycja:

ARobert

New member
woland napisał:

..a to faktycznie niezła cena. W zeszłym tygodniu bawiłem się tym TV w Saturnie w Gdańsku a jego cena była 1749 i trudno było mówić o okazji. Póki co mam w planach zakup 32" Panasonica LX85 albo Sharpa RD8 ale namieszała mi trochę ta plazma LG i nie mogę się zdecydować. Cena oczywiście gra rolę a wolałbym kupić w sklepie a nie w sieci a tych modeli za bardzo nie widać w promocjach. Dzisiaj w EUROAGD LX85 2199 a RD8 2399...
 

dolarrr

New member
Na stronie lge.com/support/software.jsp jest dostępny nowy soft dla plazm pg6000, czy ktoś próbował wgrywać i ewentualnie czy zauważył jakieś zmiany?
 

czytelnik

New member
dolarrr napisał:
Na stronie lge.com/support/software.jsp jest dostępny nowy soft dla plazm pg6000, czy ktoś próbował wgrywać i ewentualnie czy zauważył jakieś zmiany?

Jak znalazłeś to oprogramowanie bo mi pokazuje, że do tv plazmowycn nie znajduje żadnych plików ???
 

dolarrr

New member
Wchodzę na stonę, wybieram kontynet, kraj, potem produkt Telewizor, system operacyjny Windows XP, pole nazwa zostawiam puste i przycisk szukaj. Poniżej wyświetlają się dostępne aktualizacje. Pisałem maila do LG z zapytaniem o zmiany, to dostałem odpowiedź, że poprawiono ogólne funkcjonowanie telewizora, a szczegółowe informacje dostępne są na stronie. Tych informacj na stronie niestety nie znalazłem :)
 

Helmut12

New member
o tym samym, ale teraz widzę
że wybór jest prosty 32pg6000 a oto powód: 1399zł
4x HDMI, USB, design i brak konkurencji w 32" w cenie wśrod Plazm i LCD.
Nawet jak mi padnie za 4lata to będę w plecy 1400zł a nie 4tys. jak mój sąsiad z LCD Sony

Argumentacja sensowna. Jednak cały czas chodzi o jakość pracy modelu LG32PG6000. Może ktoś z posiadaczy opisze zalety i wady owego tv.
Przeglądając forum także zwróciłem uwagę na plazmę o tym rozmiarze i zrobiłem zwrot w tym kierunku.
Wypalanie poprzez logo odpada, ponieważ wyświetlane będą filmy dvd bez jakichkolwiek badziewi. Ale brak absolutnego przejścia z jednej sceny do drugiej (proces wygasania poprzedniego ujęcia) jest nie do przyjęcia.
Czy aby ktoś nie przesadza opisując owe niepożądane zjawisko?
Będę próbował namierzyć ów tv w Avansie i sprawdzić naocznie proces jakości przejść między scenami, jak i "kiepską" czerń.
Wysoka rozdzielczość mnie nie nakręca. Interesuje mnie jakość barwy i czytelność konturów postaci, etc.
Cena produktu trochę niska jak na tę technologię. A może za nią kryją sie owe minusy.
Proszę posiadaczy o rzetelną ocenę pod kątem technicznym.
Z góry wielkie dzięki
 

digitalus

Banned
testowalem ten telewizor w sklepie tzn LG32PG6000. mialem duzo czasu bo kolega tam pracuje. oczywiscie w czasie testow skorzystalem z moich plikow. fragment koncertu Pink, zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie. bardzo ladny kolor czarny.dopiero wtedy telewizor pokarze jego prawdziwe mozliwosci.
tu ten plik,
http://www.sendspace.com/file/1mr0hj
czyta go popularna dvd manta
Badziewie to bardzo dobre okreslenie jesli chodzi o nieprzezroczyste logo:eek:k: zgadzam sie ze kazde takie nieprzezroczyste logo powinno zniknac z naszych telewizorow gdy zakonczyla sie produkcja telewizorow crt.
 
Ostatnia edycja:

arturos1970

New member
Bez reklam
witam,za te pieniadze moze i warto,ale ja nie polecam tego tv,wedlug mnie najslabszym punktem tego tv sa,szybko powstawajace powidoki,slaba czern,brak auto formatu i mala rezerwa kontrastu,a porownywalem go z dwiema innymi plazmami oczywiscie w domu a nie w sklepie,dodam jeszcze ze obydwie byly starszego typu a itak pod wzgledami ktore wyzej wymienilem bija lg na glowe;jedyne co mi sie w lg podoba to dobre skalowanie zwyklej kablowki,podsumowujac,jezeli moge cos doradzic to jak masz dodatkowe 500zl kup panasa 37pv8 napewno jeszcze znajdziesz.pozdro.
 

marekl1972

New member
UWAGA NA JASNO SZARE PASY!!!! Trochę danych od świeżego użytkownika 32PG6000

Mam ten model od wczoraj i niedużo napiszę, ale chciałbym przede wszystkim przestrzec tych, którzy nie lubią obrazu nienaturalnego w wymiarach (normalny 4:3 rozciągniety do 16:9) i zechcą oglądać w tzw. trybie oryginalnym. Załączam zdjęcie (trochę krzywo zrobione, ale obejmuje całą i tylko plazmę), które pokazuje coś co uważam za coś nienaturalnego. Otóż obraz zeskalowany do trybu <ORYGINALNY> pokazuje z boków JASNO!!!!!!!! SZARE pasy, a dodatkowo tak jak na zdjęciu "przykrawa" od góry ...CZARNYMI PASKAMI!!!!!
To na razie tyle, ale...chciałbym jeszcze powiedzieć...coś w co uwierzyłem, że nie ma oglądania tej całej pisklozy (przede wszystkim z kablówki) z odległości bliższej niż 3m.
Pozdrawiam na... :( Marek
P.S. Jak ktoś chce o cos konkretnego zapytać to postaram się to sprawdzić.
 

Attachments

  • 32PG6000 - szare pasy.jpg
    32PG6000 - szare pasy.jpg
    104,3 KB · Wyś: 150

DOMEL9

New member
Bez reklam
Do ps3 bardzo dobry pomysł. Do kabla to juz niestety nie - pasy i sygnał analogowy ( nie mam kabla żeby go dokładnie przetestować ). Ale bede się powtarzał jak ktoś zapyta czy warto ŻE WARTO.
Za te pieniądze nie dostaniecie lepszego 32"tv na rynku, nawet LCD droższe nie ogląda sie tak przyjemnie jak obrazu cyfrowego z róznych zródeł a szczególnie z ps3 i streamu z laptopa. Marek co do pikselozy to fakt panasonic wygładza ale oglądam kinko z 2 metrów ( oczywiście nie kabel )i jest ostro więc 3 metry to az nadto i nawet kabel powinien być znośny, gram poniżej 2 metrów więc widać pikselki ale to HD i gry są 720 - tylko że mi to nie przeszkadza, a przesiadłem się z kompa gdzie dawałem 1600x1200 więc powinienem narzekać.
Czarny jest czarny, kolorki sa naturalne, ekran nie swieci jak palnik spawalniczy i można dłużej posiedzieć ( szczególnie przy grach z bliska )
sporo możliwości kalibracji obrazu itp.
ogólnie bardzo polecam tym którzy nie przykladają wagi do ceny sprzetu i jego "cyferek" i nie maja miejsca lub kasy na "37 lub wiecej panasika - bo lcd to odpada dla mnie jako ekran telewizyjny kompletnie:twisted:
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Do ps3 bardzo dobry pomysł. Do kabla to juz niestety nie - pasy i sygnał analogowy ( nie mam kabla żeby go dokładnie przetestować ). Ale bede się powtarzał jak ktoś zapyta czy warto ŻE WARTO.
Za te pieniądze nie dostaniecie lepszego 32"tv na rynku, nawet na LCD droższe nie ogląda sie tak przyjemnie obrazu cyfrowego z róznych zródeł a szczególnie z ps3 i streamu z laptopa. Marek co do pikselozy to fakt panasonic wygładza ale oglądam kinko z 2 metrów ( oczywiście nie kabel )i jest ostro więc 3 metry to az nadto i nawet kabel powinien być znośny, gram poniżej 2 metrów więc widać pikselki ale to HD i gry są 720 - tylko że mi to nie przeszkadza, a przesiadłem się z kompa gdzie dawałem 1600x1200 więc powinienem narzekać. Powidoki są ale szybko znikają i nie zwraca się na nie uwagi, chyba że z 1 metra sie oglada nie na fulskrinie - z resztą taka technologia.
Czarny jest czarny, kolorki sa naturalne, ekran nie swieci jak palnik spawalniczy i można dłużej posiedzieć ( szczególnie przy grach z bliska )
sporo możliwości kalibracji obrazu itp.
ogólnie bardzo polecam tym którzy nie przykladają wagi do ceny sprzetu i jego "cyferek" i nie maja miejsca lub kasy na "37 lub wiecej panasika - bo lcd to odpada dla mnie jako ekran telewizyjny kompletnie:twisted:
 
Ostatnia edycja:

yabko

New member
Witam szanownych forumowiczów. Jetem posiadaczem LG32pg6000. Ogólnie jestem zadowolony z tego produktu, nie jestem wymagający jeżeli chodzi o rozdzielczości czerń itp. Ale jest jedna rzecz która mnie bardzo nurtuje.
oglądam TV z kablówki. Przy ustawieniu 16:9 mam czarne pasy i obraz jest zwężony, jest taka opcja ZOOM ustawiam tam obraz tak, aby ładnie się wpasował na całym ekranie i wszystko jest pięknie, normalne proporcje takie jak powinny być. Ale po zmianie kanału, ustawienia pozostają lecz obraz (kadr) przesuwa się w górę ( na dole pojawia się czarny pas ) i ponownie trzeba wejść w ustawienia zoom i przesunąć całość w dół. Czy jest opcja że raz zapodane ustawienia będą się zapisywały? Czy może jest nowy soft do tego TV? Tak aby trzymał pozycje ustawionego obrazu.
 
Do góry