LG 32PG6000 - warto?

arturos1970

New member
Bez reklam
Jak najbardziej mozna pobierac i testowac na rozne sposoby,ale najlepszym testem jest obejzec tensam material z tego samego zrodla na innym tv i tu prawda wychodzi,niestety na lg czern jest ciemno szara.
 

Voy

New member
Dobrze ;) HD nie bedziesz miec ale jakosc jest naprawde dobra. Co do czerni, no rzeczywiscie nie jest rewelacyjna ale gdy ja kupowalem LG sugerowalem sie rozmiarem. 37 jest dla mnie za duza ale faktem jest, ze gdyby byla plazma Panasa 32 cale to bym kupil Panasa a nie LG. Mimo wszystko, nie zaluje. Jesli masz sie sugerowac tylko i wylacznie czernia to faktycznie nie jest to tv dla ciebie. Ale bez przesady, czern to nie wszystko.
 

@oonie

New member
A w zestawie wszystko jest typu kable pod kompa itp? czy raczej ubogo :)

A słyszałem że nie czyta kamery i aparatu prawda?
 
Ostatnia edycja:

Voy

New member
Wyposażenie jest standardowe, czyli jak w każdym tv (a przynajmniej w wiekszosci) kabla VGA nie ma. Co do kamery i aparatu - nie wiem bo ja takich potrzeb nie mam. To w kwesii USB. Chinchami jednak na pewno podlaczysz wszystko co bedziesz potrzebowal.
 

dolarrr

New member
Witam, również jestem posiadaczej ww plazmy i jako typowy zjadacz chleba jestem zadowolony z czerni, kolorów itp. podlaczam pod nia lapka i ogladam divx i czasem tv z mojego skystara2 - dla mnie sama rozkosz.
Jedyne co mi przeszkadza, to to że nie ma ustawiania automatycznych proporcji ekranu, gdyż w 95% ogladam sygnał z kablówki i zeby sobie np. poogladac mecz na pelnym ekranie, który tvp1 nadaje 4:3 z czarnymi pasami na górze i na dole (paranoja), to musze kliknac conajmniej 5 razy w pilota. Straszna niedoróbka jeśli chodzi o tv na polski rynek, a wiadomo, że na plazmie pasuje te czarne pasy likwidowac, co by przedluzyc jej zywotnosc.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Z tą czernią to by bylo lepiej jakby nie było szyby - taki efekt wizualny daje szyba przed panelem - trzeba oglądać w nocy bez swiatła ihih to wtedy jest czerń cacy. A ta plazma jest git i koniec :twisted:
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Przy zgaszonym swietle tez nie jest najlepiej,ostatnio zauwazylem ze ten tv ma wyjatkowa sklonnosc do powstawania powidokow,na szczescie jak szybko sie pojawiaja tak szybko znikaja.
 

Hardi

New member
Witam.

Mam pytania: jak z awaryjnością tej plazmy i czy wypala się logo kanału jeśli długo ogląda się ten sam kanał?

pozdro.
 

Voy

New member
Zabiles mnie tym pytaniem...

Nie psuje sie, w kazdym razie nie moja.
Wypalic sie moze ale nie musi, jak z kazda plazma.
 

Hardi

New member
Voy napisał:
Wypalic sie moze ale nie musi, jak z kazda plazma.
Wyobraź sobie, że dzisiaj większość nowych plazm już się nie wypala, bo mają odpowiednie zabezpieczenia, np. w nowych Panasonicach ten mankament został już wyeliminowany. Jeśli w LG nadal to się zdarza to w takim razie dla mnie ten TV odpada, zostaje zdyskwalifikowany. A szkoda, bo chciałem plazmę 32" do oglądania z odległości 3 metrów.
 

digitalus

Banned
witam
niestety sprawa wyglada inaczej. logo moze wypalic sie w kazdym telewizorze nawet w plazmie pioneer, panasonic ,lg.
do kazdej instrukcji telewizora plazmowego dolaczona jest informacja ze pozostawienie przez dluzszy czas nieruchomego obrazu na ekranie moze spowodowac stale odznaczenie. przykladami zatrzymanego obrazu sa logo stacji. dlatego powinny byc polprzezroczyste tak jak logo tvn lub polsat.
jeszcze jeden przyklad . zakladalem antene satelitarna u osoby ktora kupila najnowszy model plazmy pioneer razem z tunerem satelitarnym . to calosc. trzeba tylko podlaczyc i ustawic antene, wlozyc karte c+ do tunera i mozna ogladac. bylem przez dluzszy czas sam w tym pokoju. wybralem kanal polsat news logo nie jest polprzezroczyste na dole pasek z informacjami,pozniej tvp , ustawilem kontrast, ostrosc na max i sprawdzalem co sie dzieje. juz po 20 minutach po przelaczeniu na inny kanal gdy ekran byl ciemny bylo widac powidoki. nie wiem co by bylo gdyby przez caly czas byly takie ustawienia.wlaczylem wybielanie ekranu, pozniej przelaczylem na pusty kanal z szumami i prawie zniklo, ale bylo widac jeszcze troche powidoki.
jeszcze jeden przyklad, znany link .na pewno wszyscy uzytkownicy nie posiadali tylko plazmy lg
http://www.pit.egospodarka.pl/12927,Niebezpieczne-logo-w-TV,1,15,1.html
widac ze cos sie dzieje, wczoraj polskie kanaly fta, tele 5 , polonia 1 zmienily logo na calkowicie przezroczyste.
 
Ostatnia edycja:

Hardi

New member
Nowe plazmy Panasonica nie wypalaj się ponieważ jest tzw. ruchomy piksel. Obraz przesuwa się o 1 piksel, nie jest to widoczne gołym okiem, a zapobiega wypalaniu się.
 

bigxlx

New member
Hardi napisał:
Nowe plazmy Panasonica nie wypalaj się ponieważ jest tzw. ruchomy piksel. Obraz przesuwa się o 1 piksel, nie jest to widoczne gołym okiem, a zapobiega wypalaniu się.

Co za rewela, a o orbiterze w LG nie sluszales?
 

Hardi

New member
bigxlx napisał:
Co za rewela, a o orbiterze w LG nie sluszales?
Nie słyszałem, ale to może dlatego, że nigdy nie interesowałem się firmą LG, teraz zainteresowałem się bo jako jedna z nielicznych robi plazmy 32". Ale z drugiej strony to chyba nie ma czego żałować bo to chyba jakiś badziew, skoro nadal są duszki i wypalania...

ps. w końcu kupiłem Panasonica 37"
 

Morfeusz42

New member
A skąd taka wiedza? możesz coś bliżej napisać, bo na dobrą sprawę każdy TV plazmowy możesz wykończyć (ba, nawet LCD jak się uprzesz to uszkodzisz matrycę wypaleniem stałego powidoku - proces utrwalania dłuższy ale nie niemożliwy!!!). A ten jak to nazwałeś "badziew" jest wbrew opiniom takich jak Ty Hardi ekspertów bardzo ciekawym produktem stanowiącym mocną alternatywę dla 32" LCD - trzeba tylko chcieć popatrzeć a nie tylko udawać że ma się oczy...
 
Ostatnia edycja:

Piotr_the

New member
Powiem tak nie widziałem jeszcze plazmy, której nie da się wypalić ciężko jest Panasy z seri PY i PX (1 dzień) najłatwiej LG (pare godzin) ;)
 

Hardi

New member
Morfeusz42 napisał:
A skąd taka wiedza? możesz coś bliżej napisać, bo na dobrą sprawę każdy TV plazmowy możesz wykończyć (ba, nawet LCD jak się uprzesz to uszkodzisz matrycę wypaleniem stałego powidoku - proces utrwalania dłuższy ale nie niemożliwy!!!).
Ale ja piszę o normalnym użytkowaniu, a nie o celowym niszczeniu, bo celowo zepsuć można wszystko.
Mam już od roku plazmę Panasonic 50", moi znajomi też mają różnej wielkości plazmy Panasonica i nikomu nie nic się nie wypaliło. A np. mój sąsiad, który ma plazmę Samsunga, wypalił sobie logo TVN24 po 2 tygodniach użytkowania.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Faktem jest że na LG szybko powstają powidoki ale też szybko znikają - są bardzo widoczne ale z odległości 1,5m powyżej już nie zwracam na nie uwagi. Jak każde urządzenie tutaj pamiętam o tym żeby nie przesadzić bo może i coś zostanie na stałe ale to taka technologia niestety więc trzeba się z tym liczyć. Czasem jak gram pare godzin to zostają mi HUDy ale nie an długo więc się nei martwię - ogólnie to wszyscy chcieliby ideał ale niestety się nie da bo wszystko ma swoje ograniczenia. Więc nei ma co dywagować a LG 32'' to super TV jak dla zwykłego maniaka kina i PS3 :cool:
 

zdzich44

New member
Piotr_the napisał:
Powiem tak nie widziałem jeszcze plazmy, której nie da się wypalić ciężko jest Panasy z seri PY i PX (1 dzień) najłatwiej LG (pare godzin) ;)
U teścia stoi 42" LG z przebiegiem 2500h i wypaleń brak. Teść nie należy do osób "świadomych technicznie" a mimo to plazma się trzyma.
 
Do góry