LEDy - czyli co wybrać by nie dać się oszukać?

ice77

New member
Jedyny sposób to sprawdzenie przez menu serwisowe lub rozbiórka obudowy.
Rozmawiałem z technicznymi ww i oto co usłyszałem: ...od 2010 nie mają informacji jakie matryce montowane są w TV, całkiem możliwe, że w Pana TV jest 50Hz...ale procesorek dobije do 200Hz.
miałem taki numer w 40D6000 i zawiodłem się okrutnie. Ale pewnie można trafić inaczej.
 

ice77

New member
Dużo w tym wszystkim marketingu. Też jestem zainteresowany zakupem ale postanowiłem szukać 32''. Żałuję, że nie kupiłem w Saturnie Toshiba
32TL838


za 1738 PLN + okulary 3D

W testach HDforum wypada naprawdę przyzwoicie
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
LGki już odrzuciłem, bo nie mam zamiaru kilka razy dłużej konwertować filmu, niż zajmuje mi jego ściąganie, a telewizory tej firmy nie obsługują DTS.

Od kwietnia będą na rynku nowe modele LG LED, które mają DTS (od linii LM620T w górę).

http://www.lg.com/uk/tv-audio-video/televisions/LG-3d-tv-37LM620T.jsp

Specifications - USB - Audio Codec : AC3(Dolby Digital), EAC3,HAAC,AAC, Mpeg, MP3, PCM, DTS

A stacjonarne odtwarzacze multimedialne łykają każdy rodzaj dźwięku oczywiście, więc może któryś z nich kupisz.
 
Ostatnia edycja:

deywies

New member
Bez reklam
D6100 nie ma 100Hz? Wydawało mi się, że potwierdzano na forum coś zupełnie innego!
Do D5500 faktycznie jest 50hz, Panasonic również ma 50Hz, od D6100 w góre(bo taki jest dostępny na rynku, D6000 nie ma) mamy już 100Hz?

Panas e30 ma 100Hz matryce
Samsungi z serii D6000 (wszystkie) także mają 100Hz matryce
 

KolejowyGłos

New member
Czyli znowu ktoś wyżej wprowadzał w błąd... ech :)
Zastanawiam się czy czekać na obniżkę D6100, czy może jednak brać Panasa, na pewno oglądane też będzie dużo piłki poza filmami z usb i kablówką sd/hd.
 

KolejowyGłos

New member
Niezbyt zrozumiałem, ale wnioskuję, że pytasz ile czego zamierzam/y oglądać. Ligowa piłka co weekend(Eurosport2 SD, Polsat Sport HD, Polsat HD-Liga mistrzów, Nsport-LM, czasem Tvp Sport SD i TVN Turbo SD), z filmami nie ma problemu, bym ściągał odpowiednią rozdzielczość, w każdym razie sporo kina akcji, filmy 1-2 w tygodniu, więcej sportu: także zimowe+F1 na wiosnę/lato.

Jeśli chodzi o filmy to jestem zadowolony nawet na Samsungu P2470HD, a to chyba tania konstrukcja LCD 50Hz, oczywiście wszystko zależy od źródła ale 720p już wygląda elegancko, także cudów się nie spodziewam.

Powoli mam dość i rozważam oglądanie z 2-2,5m kineskopa 25 cali aż się trochę uspokoję, bo niesamowicie namieszał mi ten marketing, każda firma wciska co innego a najlepiej żeby było na nalepce po 600Hz. No i bądź tu człowieku mądry! :)

http://www.skapiec.pl/site/cat/3319/comp/3630691 -> ciekawe co to
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nerwy są zawsze złym doradcą. Ja bym zaczekał bo w tym miesiącu będzie dużo dobrych modeli i to w dobrych cenach.
 

KolejowyGłos

New member
Spokojnie marzec mogę przeczekać, ratuję się 24' LCD +14' kineskop marki Sanyo(prawie 20 lat ma biedak i obraz żyleta a kolorów nic nie stracił). Jeśli warto i spadną ceny D6100 czy D6500 to na pewno poczekam, jakieś prognozy?
PS TV może mieć max 90 cm szerokości czyli 37 LED i nic więcej.
 

KolejowyGłos

New member
Dzisiejszy poranek i kolejne przeglądane testy, tak polskie jak i zagraniczne skłaniają mnie ku LG LV5590/5500. Pytanie tylko co może zmienić się na rynku przez kilkanaście dni od czasu ogłoszenia cen dla nowych modeli LEDów? Pewnie nic, bo potrzebuję nowy TV za szybko(początek kwietnia max.).

Cieżko powiedzieć czy nowe modele, głównie o dużych rozmiarach(42+) wpłyną na zmiany cenowe segmentu 37-40. Kiki, jak myślisz? Wiem, że może to przypominać wróżenie z fusów, ale może masz jakieś zdanie w tej kwestii.
 

KolejowyGłos

New member
Prośba do użytkowników LEDów 40'
Może mi ktoś zmierzyć szerokość samego ekranu w takim tv?
Chodzi o to, że nowe modele mają jeszcze cieńszą ramkę i może zmieszczę coś takiego w miejscu, gdzie mam 91cm szerokości na telewizor, ubiegłoroczne mają niestety ok.92,5-94 wraz z ramką, natomiast 37' mają 87-88cm.

Niestety choroba uziemiła mnie na kilka dni i zupełnie nie mam jak i gdzie tego pomierzyć.
Ewentualnie, może ktoś zna przykładowe wymiary którejś z nowych 40tek?

Ponoć wychodzi 88-88,5cm - czy jest szansa że nowe ramki zmieszczą się w tym 91cm?
Już widzę, że nowe Toshiby nie wejdą, brakuje 1,5cm ale tam nie ma wcale cieńszej ramki.
Nowe LG 42cale ma 93cm, 37 cali ma 85,8 zamiast 88,8.

http://www.mediamarkt.de/mcs/catentry/37LV5590-schwarz,48353,286775,267439.html -> to dobra oferta, czy jednak jeszcze czekać? Kiki, jak uważasz?

 
Ostatnia edycja:

KolejowyGłos

New member
LG wypuścił z mniejszych 32,37,42 więc w ogóle nie ma tematu, bo nie wejdzie 42.
Nowe Toshiby bardzo ładne.

Kiki - jak prognozujesz opierając się na latach poprzednich - nowe modele szybko wpłyną na spadek cen poprzednich urządzeń, typu D6100, D6500, LV5500... ? Jak sprawy miały się np. w 2011 na wiosnę?
 

KolejowyGłos

New member
A jak przewidujesz ze spadkiem cen? Ostatecznie wezmę jakąś przyzwoitą 37' z 2011, zależy ile mogą stanieć.

Nowości od LG już są, ceny jak na razie okropnie wysokie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie firmy zdecydowanie podniosły ceny.
Być może poszły po rozum do głowy ze nie mogą ciągle dokładać do interesu bo po prostu się zwiną.
Na razie na spadki nowych modeli bym nie liczył.
Ale ceny niektórych modeli są bardzo przyjemne.
 
Do góry