LEDy - czyli co wybrać by nie dać się oszukać?

KolejowyGłos

New member
Witam, czytając, jak to robieni jesteśmy z LEDami w balona przez: Sharpa(tajwańskie tandetne składaki), Samsunga i LG(udawane 100Hz które smuża na swoich 50Hz) po prostu już zgłupiałem i proszę o pomoc.
Budżet nie jest duży - max. ok.2 tys zł.
Odległość to 2,5-3m więc 32 cale odpadają, wziąłbym jakiegoś LCD, ale tu pojawią się problem nr2: LED będzie na styk na segmencie, więc LCD nie da rady tam wejść nawet za Chiny Ludowe, odpada :)
Światło pada od lewej strony TV oknem balkonowym+sporym oknem, pokój średnio nasłoneczniony.
Niestety na razie przyjdzie analogowa kablówka, niebawem dekoder, ale tylko 6-7 kanałów jest w HD. Musi czytać filmy z pena, to tyle z wymagań.
I to jest największy problem - co mam wybrać?
Coś z LGków do 2tys, Samsunga(D5500 czyta wszystko co potrzebne, ciekawe funkcje netowe a jest od D5000 tylko 100zł dokładki), czy może jednak rozejrzeć się np. za tym Sharpem? Co radzicie? Może Panasonic TX-L37E30E? Nie ma bata, musi być dobre skalowanie obrazu przy tym źródle które TV dostanie.

Przy rozmiarach segmentu który mnie ogranicza i tak jestem na te nieszczęsne LEDy skazany, więc mam dość wąski wybór. Z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
za 2 tys. nie kupisz 100hz 40' LED, Samsung D5500 też jest 50hz...
musisz dołożyć do np Toshiby TL838 (matowy ekran) albo Panasonica 42G30 (lepszy obraz ale szyba)
 

GustoB

New member
Gdybym czytał to forum przed kupnem telewizora prędzej bym się zaryczał, niż coś wybrał :D Kupiłem rok temu za 1800 zł 32-calowego "LEDa" Samsunga 50Hz i nie widzę tam żadnych smużeń, czerń jest czarna, nie ma żadnych duchów, ciemnych czy jasnych pikseli, w ogóle piksele zresztą nie są widoczne, kolory mi się podobają, a materiał w jakości hd jest wg mnie znakomity. Badałem się, wzrok mam dobry :) Jednym słowem, kupiłbym jeszcze raz.

Albo więc koledzy krytykujący widzieli wszystkie telewizory świata, albo trafili na jakieś tandety.
 

KolejowyGłos

New member
Nie wiem czy doczytałeś, ale będzie kablówka analogowa a później kablówka SD+kilka kanałów HD, a jak wygląda skalowanie Samsunga to widziałem w kilku przypadkach.
 

lukwlkp

New member
Sygnał do tv podawany jest w 50 Hz reszta to lepszy lub gorszy ulepszacz telewizora, który tak naprawdę jest reklamą. Oko ludzkie w zależności od wieku nawet nie zauważy zmian.
 

KolejowyGłos

New member
Ten Panasonic wielokrotnie był chwalony na tym forum dlatego myślałem, że warto te 200zł dołożyć, choćby w związku z tym skalowaniem i jakością głośników.
 

deywies

New member
Bez reklam
Sygnał do tv podawany jest w 50 Hz reszta to lepszy lub gorszy ulepszacz telewizora, który tak naprawdę jest reklamą. Oko ludzkie w zależności od wieku nawet nie zauważy zmian.

Proponuje wybrac sie do okulisty :p

Ten Panasonic wielokrotnie był chwalony na tym forum dlatego myślałem, że warto te 200zł dołożyć, choćby w związku z tym skalowaniem i jakością głośników.
Skalowanie w tym TV jest fatalne, w szczegolnosci kanały analaogowe wyglądają tragicznie. Nie wiem skad te opinie o dobrym skalowaniu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak podłączysz kij to faktycznie będzie fatalnie. Jeśli masz antenę i dobry bitrate jest super.
Testowałem ten model w SD wiele razy. Ma też matrycę IPS Alpha.
 

KolejowyGłos

New member
Nadal ciężko mi podjąć decyzję, ale tam dużego wyboru nie ma. Z LCD chyba też nie ma nic ciekawego, a stare modele mogą być szersze niż 90cm i wtedy odpadają.
Praktycznie został D5000,D5500, LV 4500, E30E,ewentualnie LV3550. Szerszego pola wyboru nie mam.
Światła w dzień wpada sporo.

Początkowo chciałem D5500 bo tylko 100zł dokładki od D5000 więc nie robi to różnicy, ale ponoć gorzej z odbiciem niż w Panasonicu, docelowo przyjdzie też dekoder Technisat Digit HD4 Cx, z kabla.

Ponoć LV4500 jako jedyny ma 100Hz(w papierach 400, zamiast 200:>), będzie to duża różnica? Co tracę a co zyskuję jak go wybiorę?
 
Ostatnia edycja:

Soryu

New member
Bez reklam
Reasumując: "dzięki" meblom nie możesz cieszyć się naprawdę fajnym tv, więc jak kupisz 37" to oczywiście wpasuje się w dziuplę, ale po tygodniu (po przyzwyczajeniu się do wielkości) nie będzie nic na nim widać. A jak wbrew "wymogom" dekoratorskim wybierzesz np. LG 47LK530 (w cenie od ok. 2255) to może nie wpasuje się w segment, ale przynajmniej przyjemność z oglądania będzie.
 

Yanu

New member
Nadal ciężko mi podjąć decyzję, ale tam dużego wyboru nie ma. Z LCD chyba też nie ma nic ciekawego, a stare modele mogą być szersze niż 90cm i wtedy odpadają.
Praktycznie został D5000,D5500, LV 4500, E30E,ewentualnie LV3550. Szerszego pola wyboru nie mam.
Światła w dzień wpada sporo.

Początkowo chciałem D5500 bo tylko 100zł dokładki od D5000 więc nie robi to różnicy, ale ponoć gorzej z odbiciem niż w Panasonicu, docelowo przyjdzie też dekoder Technisat Digit HD4 Cx, z kabla.

Ponoć LV4500 jako jedyny ma 100Hz(w papierach 400, zamiast 200:>), będzie to duża różnica? Co tracę a co zyskuję jak go wybiorę?


Witam, kolegę.
Mogę poradzić jedną rzecz, która to ja zrobiłem. Nagrałem na 2 pendrivy kilka filmów w różnym formacie i z różną rozdzielczością, kilka zdjęć. Poszedłem do sklepu i poprosiłem o podłączenie na dwóch interesujących mnie telewizorach (samsung ue32d4000 i ue32d5000) i szczerze powiedziawszy nie widziałem różnicy w obrazie w żadnym momencie (te pesudo 100hz w d5000 to lipa) różnica była dopiero przy modelu d6500. Ale jakoś mnie nie zachwyciła bym wydał o 1000 zł więcej. Więc zamówiłem sobie d4000 i z jakości obrazu w domu jestem zadowolony (dialogmedia bez kanałów hd).
 

KolejowyGłos

New member
Mam 2-3m odległości, więc nie potrzebuję nic większego, jednak rozważyłbym 40-42 gdyby jakkolwiek szło go powiesić, ale naprawdę się nie da.
Co do tego Philipsa-ja już się zgubiłem, jeden producent podaje 200hz, drugi 100hz, trzeci 400hz a wszystkie one mają rzeczywiste 50hz. Jak jest z tym Philipsem? Pomijam już to, że dwa razy pisałem, że nie zmieszczę ani 40, ani 42, ani nie mogę przekroczyć 2tys zł. :)
Pozdrawiam.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Mam 2-3m odległości, więc nie potrzebuję nic większego, jednak rozważyłbym 40-42 gdyby jakkolwiek szło go powiesić, ale naprawdę się nie da.
Co do tego Philipsa-ja już się zgubiłem, jeden producent podaje 200hz, drugi 100hz, trzeci 400hz a wszystkie one mają rzeczywiste 50hz. Jak jest z tym Philipsem? Pomijam już to, że dwa razy pisałem, że nie zmieszczę ani 40, ani 42, ani nie mogę przekroczyć 2tys zł. :)
Pozdrawiam.

Dobra rada zacznij od wymiany/przestawienia mebli po wciskanie tv jakąś "dziuple" to przegięcie. Pamiętaj, że tanie nowe "ledy" są często gorsze od starych modeli "lcd", z resztą jedne i drugie to LCD.
 

KolejowyGłos

New member
Nie będę wywalał następnych 2tys na segment, LED jest na styku a LCD są grubsze i nie ma zmiłuj. Pisząc o tym, by dołożyć do 2300 bierzcie pod uwagę fakt że dołożyłem już OSTATECZNIE z 1700 do 2000-2100 i zawsze można tak pisać, bo za 300zł wyżej będzie co chwila coś lepszego i tak dojdziemy aż do 5000.

W tej chwili zostały modele: D5500, TX-L37E30, LV5500. Jakieś propozycje, pomysły? Ewentualnie można poszukać jeszcze LCD, ale nie może być szerszy niż 89cm.

Uważam, że z odległości 2,5-3m 32 cale są stanowczo za małe dlatego po dość burzliwej dyskusji namówiłem resztę domowników na 37 i więcej na pewno nie będzie choćby ze względu na ograniczenia pokojowo-meblowe.
 
Ostatnia edycja:
Do góry