LED 46-50 do 2500PLN

ko5a

New member
Witam,

im więcej czytam tym mniej wiem, więc proszę o pomoc :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? Patrząc na ekran z prawej strony. Okna na pd-wsch (są rolety). Pokój jest jasny
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak (widuję często 40C650)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? przyzwoita jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? naziemna tv
10.Jakie urządzenia ? android dongle po hdmi (chyba że na pokładzie TV będzie dobry smart), wzmacniacz audio
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matowa z naciskiem na raczej.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? TV naziemna, programy śniadaniowe, bajki, filmy mkv wieczorem.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, przez dongle andoid
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16.Preferencje co do marki ? raczej marki które robią własne matryce np LG
17.Preferencje co do wielkości ? 46 cali + (do max 50 cali)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? długie oczekiwanie przy przejściu z jednego kanału na drugi, smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500 PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie zależy mi w ogóle na 3D.

co z poniższego grona byście wybrali, myślałem o Toshiba 46TL938 (bo 200Hz, ale wadą jest powolność tego TV) oraz LG 47LN5400 za to że ma wszystko czego mi potrzeba, minusem jest kiepska czerń oraz niski kontrast, ale może to tylko suche testy? (rtings.com/reviews/tv/lcd-led/lg/ln5400)

LG 47LN5400 2179zł +IPS, +szerokie kąty, +direct led, - kiepska czerń
Philips 46PFL5606H/58 1999zł
Philips 46PFL3208H 2199zł
UE46F5000 2195zł
SHARP LC-46LE540 2199zł
SHARP LC-46LE730E 2299zł
Toshiba 46TL938 2499zł, +200Hz -problemy z wydajnością
Sony KDL-46R470A - 2450zł +direct led

LG 50LN5400 2350zł

ciekawostka
Thomson 48FU4243 1999zł co to za matryca? w necie cisza o tym TV..

odnośnie firm, zastanawiam się nad sensem zakupu np sony jeśli sony bierze matryce od LG? w takim razie jakość powinna być taka sama w tych dwóch firmach? i nie ma sensu przepłacać jeśli pod uwagę brana jest tylko jakość obrazu a nie menu i wygląda samego TV? poprawcie mnie jeśli gadam głupoty :)
 
Ostatnia edycja:

ko5a

New member
Kiki, a którego?
SHARP LC-46LE540 2199zł
SHARP LC-46LE730E 2299zł

ogólnie jakieś kiepskie opinie wyczytałem o tych modelach.. (powolne, psują się,
punkt 4: hdtv.com.pl/forum/862775-post65.html)

z plusów - mają matową matrycę.
podjadę obejrzeć na żywo :)

co powiesz o tym LG z serii LN5400?
 
Ostatnia edycja:

ko5a

New member
oglądałem na żywo SHARP LC-46LE730E (model z ekspozycji)
i albo z tą konkretną sztuką było coś nie tak, albo ten model już tak ma..

kolor biały wpadał w niebieski, nie pomagało przełączanie się miedzy trybami obrazu, na każdym było to widoczne.. może to kwestia jakiś innych ustawień?
nierównomierne podświetlenie, patrząc na górną krawędź matrycy widoczne były 4 czy 5 punktów jaśniejszych..
 
Ostatnia edycja:

ko5a

New member
czyli jest to do ustawienia? bo sprzedawca mi powiedział że ten model tak już ma.. ogólnie Sharp tak już ma że biały jest lekko niebieski..
ten SHARP LC-46LE730E (z wystawy) mógłby być w tej samej cenie co 540E czyli 2190.
 

ko5a

New member
dzięki :)
słuszne spostrzeżenie,

pamiętasz może jak to zrobić w sharpie?
znalazłem coś takiego:
How to enter the service menu Sharp TV?
LOG IN
1. Turn off the TV button "ON / OFF" on the TV.
2. Press and hold the "VOLUME" and "MENU" button on the TV turn "ON / OFF". Buttons "VOLUME" and "MENU" do not let go until the TV turns on the screen. In the upper left corner to light up any inscription. I have the letter "k" and not under 111.
3. Press simultaneously the "PR" and "MENU".

ciekawe czy ktoś z obsługi pozwoli na takie sprawdzenie?

przy jakiej wartość godzin świecenia matrycy nie warto kupować TV LED?
zakładając że świecił przez pół roku po 10 godzin 7 dni w tygodniu wychodzi 1825h, jeszcze warto czy już lepiej odpuścić?

730E i 540E są w tej samej cenie więc jak już to 730E z 3D, może kiedyś dokupię okularki..?
 

comandos21

New member
jesteś pewien, że tyle czasu był na wystawie? wątpię w to szczerze:) mój był na wystawie tylko 2 dni:) nie możliwe, ze tyle czasu by taki model stał na wystawie.. Warto go brać.

Podaj mi maila na pw to ci podeśle foty.

2 rzecz, zrób tak na tym tv w sklepie:

-na pilocie masz przycisk "av mode" daj na nim "dynamiczny" i pooglądaj sobie coś białego:)mnie na dynamicznym tak razi po oczach, że barwę koloru mam na "ciepłą"

mówię albo ten ich z wystawy tv źle ma coś ustawione albo jest oprogramowanie stare(nowe ma tak : v1.41)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
jesteś pewien, że tyle czasu był na wystawie? wątpię w to szczerze:) mój był na wystawie tylko 2 dni:) nie możliwe, ze tyle czasu by taki model stał na wystawie.. Warto go brać.

Podaj mi maila na pw to ci podeśle foty.

2 rzecz, zrób tak na tym tv w sklepie:

-na pilocie masz przycisk "av mode" daj na nim "dynamiczny" i pooglądaj sobie coś białego:)mnie na dynamicznym tak razi po oczach, że barwę koloru mam na "ciepłą"

mówię albo ten ich z wystawy tv źle ma coś ustawione albo jest oprogramowanie stare(nowe ma tak : v1.41)

730 nie produkują już sporo ponad rok, 540 już prawie rok, więc jeśli gdzieś grają w sklepie stacjonarnym, to prawdopodobnie tyle właśnie czasu :>
 

ko5a

New member
zakupiłem 540E wszystko byłoby cacy (przeżył bym również ten niebieski - biały :)) lecz TV wydaje z siebie jednostajny pisk dobrze słyszalny w nocy jak jest cicho, po włączeniu mute słychać w całym pokoju.. pisk wydobywa się z głośników i nie zależy od głośności.. zmienia się lekko w zależności co jest wyświetlane na ekranie. Zastanawiam się nad oddaniem go. Czy to przypadłość tego modelu czy może jakaś wada?
 

Michaelred

New member
Moj nic a nic nie piszczy jest dla mnie bezglosny a jestem na to wyczulony. Dodam tylko ze glosnikow wbudowanych nie uzywam tylko zew. Moze podlacz do innego gniazdka. Mojego sharpa mam od maja kupiony za rada kikiego i nie mam o co sie do niego przyczepic( w tym przedziale cenowym). Podlaczony do Pc robi tez za monitor. Czasem tylko pojawi sie nierowny pasek migajacych pikseli po odpaleniu na srodku.Nie wiem jednak czy to wina pc czy tv :p wystarczy wl i wyl i jest ok.

Edit. Sie rozpisalem a tu watek o wwrsji 46 cali ja mam 40. A to chyba jednak troche inne tv rozne matryce itp:p
Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
 

ko5a

New member
serwisować? czy może lepiej oddać jak jeszcze jest taka możliwość?
mam na oku 730E nie wiele droższą w której z tego co mówi sprzedawca słyszalne piski są do 10cm.. w tej mojej słychać w całym pokoju przy mute.. nie pomaga wyciszenie, wyłączenie, zmiany w ustawieniach dźwięku.. na słuchawkach jest wszystko ok
 

ko5a

New member
jednak pożegnałem się z 540E, nie chciałem bawić się w serwis bo nie wiadomo co z tego by wyszło, na szczęście sklep (saturn) nie robił żadnych problemów. Kasa wróciła na konto po kilku dniach. Czekam na 730E.
 

barbar

New member
Witam,
standardowo zwracam się z prośbą o doradzenie w wyborze TV:)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - telewizor bęzie stał bokiem do okna, okno od południa,
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 32''
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV, WiFi, możliwość odtwarzania filmów z pamieci USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowa telewizja naziemna
10.Jakie urządzenia ? USB
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-8h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? MATOWĄ
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - wiadomości, filmy, sport,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak, ale sporadycznie, z przewagą na aplikacje w Smart TV
15.Czy zamierzasz grać w gry - Ja raczej nie, ale dzieciaki raczej tak
16.Preferencje co do marki ? nie
17.Preferencje co do wielkości ? 40 - 46'
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - wolne zmienianie kanałów, odbijanie się słonca na matrycy, kiepskie kąty
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? więcej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok. 2500 PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - niekoniecznie

początkowo rozważałem Philipsa 42PFL5008, aczkolwiek rzekomo warto dopłacić do ...6008. Może jakieś sugestie ?

Jestem otwarty na sugestie innych producentów TV.
 

barbar

New member
Dzięki, za artykuł - wyczerpujący.
Żałuje że nie mam możliwości postawienia obok siebie obu tych TV i porównania, pod względem wyświetlania filmów i sygnału TV naziemnej.

Co tak naprawdę będzie miało lepszy obraz? Panasonic 42ET60 czy Philips 42PFL6008 ?
Lepszy obraz - mam na myśli naturalny, nasycony głębią kolorów obraz, na którym nie będzie widać klatek...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Klatek nie zobaczysz ani tu ani Tu.
Nasycenie podobne.
Większe wrażenie zrobi na Tobie ambilight.
 
Do góry