Kolejny wybór - po dwóch latach :) - wygralem z Toshiba

exodus1984

New member
1. Odległość od ekranu: 3-3,5 m
3. Jak duży jest pokój: ok. 16,8 (4x4,2)
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: nie mam (mialem 40vl748 toske)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: analogowe :) różne
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: tak i tak
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: delikatne światło w nocy, wieczorem to tak aby żona mogła spokojnie pomalować paznokcie ;)
10. Matryca błyszcząca czy matowa: miałem błyszczącą i jakoś nie podobało mi się, że mogłem sobie pomachać :). Matowa
12. Preferowana marka: samsung (dlaczego - poniżej.. a moze nie... sami ocenicie)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: powolności, smużenia, iracjonalności (np. zawsze wracanie do dvt ze smart tv mimo, ze poprzednio ogladałem atv...)
14. Jakie urządzenia będą podłączone: laptop, w przyłości ps/xbox
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40%TV, 60% laptop
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost (czasami goście z boku)
17. Czy ważne jest wifi : tak, ale nie koniecznie - router obok tv, pewnie i tak będzie podłączone kablem. Jednak dziś wifi jest w każdym prawie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: może
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: tak, pewnie dużo
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : Tak
22. Ma mieć 3D: niekoniecznie - jak będzie to będzie
23. Ma mieć slot na karty SD: obojetnie
24. Ma mieć tuner DVB-S: obojetnie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB, HDMI,ETHERNET (dla filmów po sambie/udostepnianiu windows)
26. Jaki masz sygnał: SD
27. Ile programów HD: 0
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 4 -6h, różnie
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: FULL HD
30. DVB-T: moze, glownie analog vectry.
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na jakości obrazu, multimedialność, szybkość działania (toska strasznie wolno kanały przełączała [ze 3-4 sek.. masakra]), oglądanie filmów po sieci z napisami
32. Ile osób ogląda: 2 (3cie w drodze)
33. Jaka klasa cenowa: do 3500 - 4000
34. Rozmiar: 40 (max szerokosc 100 cm - a samsung nie robi 42 :/ )

Jako, że toshiba oddała mi kasę (yeeeee) to chce coś kupić. Nie chce popełnić podobnego błedu, co 2 lata temu, kiedy to zakupiłem tośkę 40vl748 (pozniej mi go wymienili na 40L7335DG - jeszcze wiekszy koszmar).

Moze zaczne od tego co mnie w tosce wpienialo i to strasznie:
- powolnosc tv - samo wlaczenie od momenu "on" na pilocie to 10-15 sek
- playet multimedialny - zero jakis opcji, nie czytal txt, srt tylko w po zmianie kodowania, brak mozliwosci wyboru kodowaniu w tv napisow, nie czytanie mkv wiekszych niz chyba 2h
No i oczywiscie mozliwosc zmiany ich rozmiaru - w tosce to byly tycie tycie. Jak czytam to tylko samsung ma w ogole mozliwosc zmiany wielkosci (tak?)
- (L7) wyciekajacy smart tv (aby np. obejrzec tvnplayera trzeba odpalic vod onet i pozniej tvn player .. i o dziwo dziala :D)
- szyba - ladnie wyglada, ale przy ciemnych scenach moglem pomachac do żony siedzacej obok
- (L7) brak mozliwosci ogladania filmow via samba/udostepnianie windows z napisami

No :) nowy tv ma byc responsywny. Ostatnio u znajomego bawilem sie 51 cali F5500 i magia.. wszystko plywa, mile przejcia miedzy opcjami, magia poprostu w porownaniu do toski.

Na chwile obecna mysle o 40F6500 lub 40F6770... (nie wiem jaka matryce ma 6770 - to mat czy jakas blyszczaca?)
edit:
czytam i jeszcze wpadl model F6640 - ... z tych trzech to nie mam pojecia juz..
no i jeszcze 40ES7000 ... lepsze to to od 40F6500 lub 40F6770 ??

Co tv powinien oferowac - o czym mysle:
- odtwarzac media z udostepnionego zasobu. Filmy z napisami txt, zdjecia, mp3.
Czy ktos moglby mi potwierdzic czytanie napisow przy takim sposobie odtwarzania i czy czyta to samo co z pena?

ostatnio na 40 serii 7000 przy wyborze zrodlem widoczne mialem udzialy sambowe z windowsow - podobnie jest na 65/6XX ? (trza jak widze uzyc samygo - i nawet dziala podobniez - SamyGO • View topic - [How To] Get root access on F series
- w miare zaawansowane ustawienia obrazu - w tosce vl748 bylo tego nawet sporo i obraz byl naprawde ok
- w tosce mialem R+ - nie wiem czy cos takiego istnieje w ogole np. u samsunga. Opcja naprawde dawala efekty.
- nie az tak wazne, ale - wejscie audio analogowe - czemu? moj mac ma hdmi, ale ze to stary macbook to wywyla tylko obraz, dzwiek musze podac analogiem. W tosce byl jack i mozna bylo w opcjach wybrac czy np. dla hdmi dzwiek ma isc z hdmi czy analogu
- sprawny smart tv - bez jakis migan przy przelaczaniu miedzy nim a tv (w tosce to przy wlaczeniu tvn playera na momen wychodzil do tv - tak z 3-5sek - po czym przechodzil dopiero do aplikacji)
- kiedys czytalem (ponad 2 lata temu jak wybieralem toske) ze samsung mial jakas opcje ze mozna bylo pisac apki na tv - np. ktos tu na forum napisal apke zwiekszajaca napisy - jest to nadal.. z checial bym cosik popisal :>

Dlaczego 40cali ?
Mam max 100 cm szerokosci na tv. Jak widze samsung nie robi 42.. a 46 nie wlizie juz...
ot dlaczego :(

Z gory dziekuje za pomoc wszelaka :)
 
Ostatnia edycja:

exodus1984

New member
kiki
a panasie myslalem na samym poczatku. Jednak info ze "nadal" nie ma opcji zmiany rozmiaru napisow mnie odrzucilo.

Sharp i philips to jakos tak mi sie multimedialnie nie kojarza.

Czemu calkowicie odrzuciles samsungi?
 

tdx

New member
Bez reklam
Masz zapchaną skrzynkę

Serie 7 i 8 mają 2xDVB-T/C/S

Ja pisałem tylko o CMR 600 microdimmingu i metalowym pilocie
 

exodus1984

New member
tdx
"krzynke" odetkalem :)

raz pisales o podwojnym tunerze ale to pewnie w nawiazaniu do serii 7k... i nie zrozumielismy sie :)

kiki
panas odpada - nie czyta ntfs'a (wg opinii ludkow na euro).

Chyba w takim razie pozostaje 40F6500

no ale caly czas czytam... metlik w glowie dosc przeogromny.
 

tdx

New member
Bez reklam
Panas czyta NTFS :)
Na spokojnie zobacz oba TV skoro już ostały tylko 2 na placu boju naprawdę sprawa jest prosta :) - porównanie.
Zabierz na usb swój materiał i spokojnie oglądnij na jednym i na 2 TV.

Ps generalnie wybierasz pomiędzy 2 równorzędnymi produktami :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Taka może trochę dziwna rada ale weź parasolkę.Nie powinni w sklepie nic mówić a łatwiej będzie wypatrzeć chmurki.W razie czego powiesz,że zaraz będzie padać.Raz już z klientem wybieraliśmy TV pod kocem...
 
Do góry