LCD ok 3500zł

Green

New member
Witam,
planuję zakup telewizora do nowego mieszkania.
Kilka informacji:

1. Odległość od ekranu? - 2.5 - 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? - Okna od południowego zachodu czyli po południu do wieczora słońce w w pokoju. Telewizor jest na prostopadłej ścianie do okien tak, że promienie słoneczne raczej nie będą na niego padały.
3. Jak duży jest pokój? 4 x 7.5 m.
4. Preferowana technologia? LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? 28" CRT
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Mecze, infomracje.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? 70% w wieczorem, 30% dzień.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Małe światło gdzieś z boku, do filmów bez.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? 46' w górę (?)
12. Preferowana marka? brak
14. Jakie urządzenia będą podłączone? BR, playsation 3, kino domowe, kablówka UPC, kiedyś HTCP
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? +- 50% TV o po 25% dla filmów i playstation
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Nie.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Zapewne nie, nie miałem styczności
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Wydaje mi się to fajną opcją
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak!
22. Ma mieć 3D? Przymusu niema ale przydało by sie .
23. Ma mieć slot na karty SD? Niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Wszystko zapewne po HDMI (PS3, TV, BR)
26. Jaki masz sygnał? Cyfrowa telewizja UPC
27. Na czym najbardziej Ci zależy? Ogólnie na jakości obrazu ( kanały SD raczej nie będą często oglądane )

Kwota jaką chcę przeznaczyć to około 3500zł, mam nadzieje, że coś sensownego znajdziecie dla mnie :)

Z góry dzięki za rady :)
 

Green

New member
Dzięki za radę :)
Czy opłaca się może dołożyć do Samsunga ue46D6500 ? Oraz drugie pytanie, czy w porównaniu do LCD firmy Sosny obraz, tych co poleciłeś, będzie się różnił ? Pytam bo w mediamarkt to właśnie na sony obraz najlepiej wyglądał :)
 

Mylagos

New member
Jaki dokładnie model Sony widziałeś ? Moim zdaniem Sony nie będzie złym wyborem, szczególnie jeśli byłby to 46EX720, który naprawdę bardzo dobrze gra :)
 

Green

New member
Sygnał sd raczej rzadko o ile w ogóle bedzie oglądany. A co z tym samsungiem, wart swojej ceny ? Jest sens dopłacić ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U Ciebie bardzo ważna jest płynność. Więc dobrze przemyśl.Zostałbym prfzy Toshibie 46TL 838.
A w sprawie oferty napisz na PW.
 
Do góry