LCD lub OLED zamiast plazmy do salonu

arekw31

New member
Witam ponownie.
Swego czasu pisałem tutaj o tym jak super postąpiła firma Panasonic i uznała mi naprawę telewizora mimo, iż było po gwarancji.
Aktualnie jestem posiadaczem TX-P42V20E. W międzyczasie zmieniłem mieszkanie na większe, a telewizor niestety stał się za mały.
Odległość oglądania to ponad 4 metry i chciałbym go wymienić na coś, z czego będę zadowolony.
Nie siedziałem w temacie 1,5 roku i proszę o podpowiedzi ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój 5,5x3
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? max 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku (południe)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Plazma Panasonic TX-P42V20E
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Nc+
9. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3h
10. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
11. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy fullhd, sport
12. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
13. Czy zamierzasz grać w gry? Być może
14. Preferencje co do marki? Brak
15. Preferencje co do wielkości? Nie wiem czy nie trzeba powyżej 55 cali
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Nie ma reguły
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Max 7 tysi, ale jak najmniej ;)
18. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko
19. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, yt, playery
 
Ostatnia edycja:
Przy 4m bierz 65 cali.
Za 7,5k pln masz na dziś Panasonic 65DX750. Pewnie na przecenach bedzie za 7 tys.
Ten model ma direct led, mniejsze z tej serii mają edge led.

Co prawda czernie beda słabsze niz w plazmie ale zeby miec poziom plazmy to musiałbyś zainwestowac w OLED. No ale na to budzet za mały.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Prawda, z 4m jedynie 65" wchodzi w grę i ten Panasonic 65DX750 jest pierwszym, słusznym wyborem, biorąc pod uwagę jakość obrazu i wykonanie. Trzeba tylko pamiętać o tym, ze ma ograniczoną jasność w HDR no i system Firefox, ale mnie to drugie akurat nie boli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych masz Philips 65PUS6521 za 6899zł - Matryca VA, 10Bit, 4K, 100Hz, HDR, VP9, kalibracja gratis.
 

arekw31

New member
Niestety do tej pory nie zmieniłem telewizora. Teraz są ku temu dobre warunki, ale niestety
Panasonic 65DX750 wyceniają na 8400 pln!
Czy model 65DX780 w tym momencie za 7900 byłby dobrym wyborem?
W sklepie polecili mi także:
SAMSUNG UE65KS7000 7200 pln
LG 65SJ800V 7000 pln
Co o tym sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

Rowitt777

Member
Miałem taka sama plazmę jak Ty tylko że 50 cali.
No i od ubiegłego czwartku posiadam nowego philipsa oleda 55POS9002.
No i muszę stwierdzić że faktycznie obraz kryształ, aż oczy bolą.
Druga sprawa że na początku było trochę ciężko się przyzwyczaić.
Ale po kilku dniach to faktycznie żyletaaaaaaaa.
W domu posiadam tv LCD/LED od sony samsunga i LG,
I to jest całkiem inna liga minimum dwie klasy różnicy.
Bałem się że ten oled od philipsa będzie miał ciemny obraz,
ale po kalibracji zrobionej przez Kiki i jego kolegów ,
Musiałem parametry: jasności kontrast , kolor zjechać na dół.
Reasumując.
Cudo no i ten Ambilight !!!
Pozdrawiam
Robert
Ps.
Serdeczne podziękowania dla Kiki i jego kolegów.
Full profesjonalizm.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie, nic nie przebije tych rzeczy gdy są razem:
- obraz
- czerń
- ambilight
- obsługa
Rewelacja - wszyscy mają podobne oceny POS9002 !
 

Paw3los

New member
Oglądanie filmów w dzień --> LED
Oglądanie filmów w nocy i mało statycznych obrazów --> OLED
OlED jest technologią ciągle rozwijaną. Nie na darmo Samsung tymczasowo z niej zrezygnował, stawiając na QLED, który jest o niebo jaśniejszy. Dodatkowo LED nie cierpią na powidoki.
 

Szpaksonus

New member
Oglądanie filmów w dzień --> LED
Oglądanie filmów w nocy i mało statycznych obrazów --> OLED
OlED jest technologią ciągle rozwijaną. Nie na darmo Samsung tymczasowo z niej zrezygnował, stawiając na QLED, który jest o niebo jaśniejszy. Dodatkowo LED nie cierpią na powidoki.


Oled jest nadal rozwijany to prawda ALE nawet pierwsze generacje miały obraz lepszy niż każdy LCD a teraz to nawet nie ma z czym porównywać i nadają się też do oglądania filmów w dzień (polecam test nowej serii LG na innym forum ):)
Co do samsunga to jeżeli uda im się dopracować raczkujący QLED to może kiedyś dorównają najsłabszym oledom takie moje zdanie.
 

farba

New member
Nie opowiadaj bzdur. Samsung nie ma innego wyjścia, bo patenty związane z obecnie najlepszymi technologiami wytwarzania OLED należą do LG. Z tego co pamiętam, część kupili od Kodaka. Każdy może produkować OLED, ale są lepsze i gorsze technologie produkcji. Samsung swego czasu próbował, ale robiąc wg własnego pomysłu, obecnie nie miałby szans z LG. Sam QLED, to cały czas stary poczciwy LCD na sterydach. Nazwa nieprzypadkowa, mająca sugerować tzw Januszom, że prawie jak OLED. Prawie...
 
Ostatnia edycja:

Paw3los

New member
#farba - Nie opowiadam bzdur, czytaj ze zrozumieniem. Poza tym sam odpowiedziałeś sobie, dlaczego Samsung zrezygnował - ciężko uzyskać idealny panel w rozsądnej cenie. Nie wiem jakich znasz Januszy, ale QLED ciężko pomylić z OLED.
Gdyby QLED nie cierpiał na typową bolączkę LED (niejednorodne podświetlenie matrycy), to nawet bym nie myślał o OLED.
Mam obecnie TV wykonany w technologii OLED i "podniety" spowodowane czernią obrazu są gaszone jednorodnością wyświetlania szarych teł i powidokami na ekranie - coś za coś.
 

arekw31

New member
Reasumując nie do końca rozumiem dyskusję.
Pytałem o telewizor co najmniej 65 cali za cenę około 7 tysięcy swego czasu. Tutaj czytam o Philipsie 55 cali za 9 tysi...
 
Do góry