lcd/led 32"

divian

New member
Witam,

Szukam w miarę niedrogiego 32" (max. 37") lcd do sypialni. TV docelowo miałby być podpięty pod N-kę, czasem laptopa, w bliskiej przyszłości zestaw 5+1 (albo i 7+1), za jakiś czas może PS3. Nie potrzebuję 5 milionów funkcji i 20 nalepek z ładnie brzmiącymi nazwami - nie jestem onanistą sprzętowym :) Na oglądanie TV praktycznie nie mam czasu, z założenia sprzęt miałby służyć filmom/meczom od czasu do czasu późnym wieczorem dla relaksu. USB, LAN (ew. wifi) nie są mi do niczego potrzebne - od takich zabaw mam komputer. Sprzęt miałby służyć dla mnie i mojej dziewczyny, a nie mojej rodziny, sąsiadów i znajomych :)

Reasumując: TV ma ładnie świecić, w miarę ładnie grać, umożliwiać podłączenie do siebie innych źródeł A/V i być niedrogi, niczego więcej do szczęścia mi nie trzeba. Jak się znudzi, albo uznam, że jednak będzie potrzebny 3x lepszy, przestawię go gdzie indziej i kupię drugi - nie jest to dla mnie zakup życia/stulecia :)

Metryczka:

odległość od ekranu - 3m
jak słońce świeci w pokoju -TV będzie stał prostopadle do okna skierowanego na południe (jako, że TV będzie używane dość późno chyba nie ma to większego znaczenia, ostatecznie w pokoju są rolety :) )
jak duży jest pokój - ok 12m2
jaki masz obecnie telewizor - w pokoju dziennym crt 29"
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, piłka nożna
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - 90% wieczór, 10% dzień
preferowana wielkość telewizora - 32", max 37"
rozdzielczość - tylko i wyłącznie full HD, odświeżanie min. 100Hz
preferowana marka - sharp, sony (szczerze mówiąc nie orientuję się w obecnych markach TV i nie jestem przywiązany do żadnej z nich, po prostu wśród ogółu najładniej świecą na wystawach; jeśli jakaś inna marka, na którą nie zwróciłem uwagi, też ładnie świeci jestem otwarty na propozycje)
czego nie lubisz w telewizorach - przejaskrawionych kolorów
jakie urządzenia będą podłączone - N-ka, PS3, laptop
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 30% TV, 70% inne
jaki masz sygnał - cyfrowy
ma stać czy wisieć - stać
jaka klasa cenowa - nie chciałbym przeznaczać na niego więcej niż 2500, byłbym szczęśliwy, gdyby znalazło się coś odpowiadającego wymaganiom poniżej 2k ;)

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi :)


pozdrawiam,
d.
 

ravaillez

New member
Jeżeli na telewizor chcesz przeznaczyć do 2000zł to trzeba pozostać przy przekątnej 32 cale, aczkolwiek do warunków czyli dość dużej odległości do odbiornika znacznie odpowiedniejszy byłby telewizor 37 lub 40 calowy. W przypadku pierwszej wielkości ex500 zamyka się w założonej kwocie, dobra czerń i obróbka słabego sygnału.
 

divian

New member
ravaillez, wielkie dzięki! :) wygląda na to, że dokładnie czegoś takiego szukam :) parametry wyglądają być okej, opinie niezłe, nie straszy wyglądem, super! pozostało go tylko zobaczyć na żywo :)
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Pozostaje jeszcze Toshiba 32XV733 z równie dobrym systemem 100Hz, lepszym dźwiękiem i kontrastem statycznym. Ewentualnie Samsung 32C650.
 

divian

New member
wiadomo, za tą kasę ideału nie będzie ;) jestem świadom ew. wad i chyba jestem w stanie się z nimi pogodzić :)

wracam właśnie z oględzin i w/w toshiba i samsung raczej odpadają - design trochę zbyt futurystyczny i połyskliwy zarówno dla mojej kobiety jak i dla mnie. poza tym wydawało mi się, że wyświetlacze samsunga trochę cukieraśne są w sposobie wyświetlania kolorów. w związku z tym chyba zostanę przy sony - jeśli chodzi o obraz (pomijając lustrzanki) wciąż dla mnie są gdzieś tam ciut powyżej konkurencji.

mam jeszcze jedno pytanie - czym znaczącym tv serii ex500 różnią się od ex402 poza obsługą WiFi?
 

ravaillez

New member
Różnic między ex500, a ex402 jest znacznie więcej, po pierwsze w przypadku wyższego modelu masz lepszą obsługę dla sygnału SD- zastosowano nowszy procesor obrazu kolejną sprawą jest układ kompensacji ruchu, który ex500 posiada opcja w większości sytuacji przydatna, aczkolwiek nie każdy lubi obraz poddany takiej obróbce.
 
Do góry