LCD i sygnał z kablówki

brazzo

New member
Witam wszystkich. Jak powszechnie wiadomo ogladanie programów z kablówki na telewizorach lcd nie wypada zbyt korzystnie. Mam pytanie - jakie waszym zdaniem modele telewizorów (chodzi mi o 32-calowe) radzą sobie najlepiej z kiepskim sygnałem wejściowym?
 

shg

New member
mam samsunga 32r72b i pomimo twierdzeń że do lcd potrzeba dobrego sygnału mam zwykla antenke na dachu i obraz jest zajebisty w moim subiektywnym mniemaniu :D
 

max.2006

New member
Sygnał PAL na telewizorze LCD

Witam.
Jestem nowy na forum i po przeczytaniu sporej ilości postów mam dwa pytania do obeznanych w temacie, bo nikt nie poruszył tego wątku. Czy na telewizorze LCD 16:9 obraz PAL 4:3 po rozciągnięciu jest bardzo spłaszczony i czy to przeszkadza podczas oglądania? Drugie pytanie to czy jeżeli na telewizorze 4:3 są czarne paski na dole i na górze ekranu, to czy są one też widoczne na TV 16:9.
 

Holt_

New member
Bez reklam
hm....Sharp BV9 i Panasonic LX60P przewijają się tu non stop....

Ja zaś cały czas zastanawiam się nad Bravią 32V2000.

Który z tych trzech polecacie? Wiem, że Bravia jest droższa, ale przypuśćmy, że cena 6,5 tys mnie nie odstrasza......
Cel - kablówka Aster, DVD, w przyszłości może jakaś paltforma HD (na razie czekam na rozwój sytuacji......
 

gatar

Active member
Bez reklam
max.2006 napisał:
Witam.
Jestem nowy na forum i po przeczytaniu sporej ilości postów mam dwa pytania do obeznanych w temacie, bo nikt nie poruszył tego wątku. Czy na telewizorze LCD 16:9 obraz PAL 4:3 po rozciągnięciu jest bardzo spłaszczony i czy to przeszkadza podczas oglądania? Drugie pytanie to czy jeżeli na telewizorze 4:3 są czarne paski na dole i na górze ekranu, to czy są one też widoczne na TV 16:9.
Było poruszane na forum. Na TV 16:9 "rozciagnięcie" 4:3 jest widoczne. Z regułu środek jest mniej a krawędzie więcej (zależy od tv). Jednym przeszkadz innym nie. Mi nie przeszkadza. Można sie przyzwyczaić.
ad 2. Owe czarne paski mogą byc widoczne, choc nie zawsze. Zależy od tv i od sygnału. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednak zawsze (chyba) możesz sie ich pozbyć, kosztem części obrazu lub rozciągnąc mocno nienaturalnie obraz.
 

Marcin_G

New member
max.2006 napisał:
Czy na telewizorze LCD 16:9 obraz PAL 4:3 po rozciągnięciu jest bardzo spłaszczony i czy to przeszkadza podczas oglądania?
W moim TV, Loewe Concept, jest opcja Panorama po włączeniu której obraz jest na całym ekranie i nie ma zniekształceń takich, jakie są przy użyciu formatu 16:9 przy programach w 4:3.
 

PAZ

New member
Do @Holt

Jeśli Cię cena nie odstrasza to Bravia V2000 jest moim zdaniem bardzo dobrym wyborem ale pomyśl jeszcze o prezentacji w Twoich warunkach domowych.

A tutaj możesz sobie o nim poczytać KLIK
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Holt_ napisał:
hm....Sharp BV9 i Panasonic LX60P przewijają się tu non stop....

Ja zaś cały czas zastanawiam się nad Bravią 32V2000.

Który z tych trzech polecacie? Wiem, że Bravia jest droższa, ale przypuśćmy, że cena 6,5 tys mnie nie odstrasza......
Cel - kablówka Aster, DVD, w przyszłości może jakaś paltforma HD (na razie czekam na rozwój sytuacji......
A czemu 6,5 ?Przeciez cena BV9 i V2000 jest zblizona. 32Bv9 5000 a 32v2000 5085zł.
http://www.ceneo.pl/248526 tu tez masz opinie goscia co ma kablówke
http://www.ceneo.pl/292172
 
Do góry