LCD do salonu 55"

żona

Banned
Kupiony Tx50dx701.Trwają testy,jak narazie mogę powiedzieć, że w porównaniu ze starym tv obraz i dźwięk nie są jakoś dużo lepsze. Natomiast multimedia i szybkość działania na duży plus. Czy w tym tv potrzebna jest jakaś kalibracja, czy ustawiać wszystko według własnych preferencji?
Spróbuj tym sposobem https://www.youtube.com/watch?v=N1BInFAksmM , jak sie nie spodoba zawsze możesz zresetować ustawienia do początkowych.
 

8szymon8

New member
Cześć ;) Szukam i czytam, czytam i znów szukam i dalej jestem w kropce. Aktualnie mam Samsunga 32", a z racji zmiany lokum telewizor za mały do salonu (np. granie w FIFĘ z pozycji kanapy (3m) do przyjemnych nie należy). A więc:

1. Odległość od ekranu? - 3m-3,5m (jeśli oglądam z jadalni to i 5m, jednak to nie jest wyznacznik)
2. Jak słońce świeci w pokoju? - na telewizor od około 6 do 14, 16-zachodu słońca naświetla pomieszczenie
3. Jak duży jest pokój? - ok 25 m2
4. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
5. Preferowana technologia? - w tej cenie LCD
6. Jaki masz obecnie telewizor? - Samsung 32" seria F (5 letni)
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? - seriale, filmy HD
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem? - głównie popołudnie, wieczór
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - przy świetle
10. Wolisz obraz ostry czy łagodny? - umiarkowanie ostry
11. Matryca błyszcząca czy matowa? - nie ma znaczenia
12. Preferowana wielkość telewizora? - 55"
13. Preferowana marka? - Samsung ale jestem elastyczny
14. Czego nie lubisz w telewizorach? - brzydkiej obudowy
15. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - HD z cyfrowego polsatu
16. Jakie urządzenia będą podłączone? -dekoder
17. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? - 90% telewizja. reszta XBOX 360
18. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? - również z kątów bocznych jednak mało
19. Czy ważne jest wifi? - niekoniecznie
20. Czy będziesz korzystać z widgetów? -teraz nie mam i nie korzystam, ale kto wie
21. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? - raczej nie
22. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD? - czasami
23. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? - tak
24. Ma mieć 3D? - nie
25. Ma mieć slot na karty SD ? - nie musi
26. Ma mieć tuner DVB-S? - może być
29. Ile programów HD? - większość z oglądanych
30. Ma stać czy wisieć? - stać
31. Rozdzielczość: nie potrzebuję 4k więc FullHD wystarczy
33. Na czym najbardziej Ci zależy: stosunek jakości do ceny
34. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~6
35. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup: 3000 - 3300 (zakup na raty)

W komputroniku są promocje na raty 0%. Pozycje które mnie zainteresowały to:

1. Samsung UE55K5500 (2749)
2. Samsung UE55J5500 (3149)
3. Panasonic TX-55CX400E (2999)
4. LG 55UH605V (2999)
5. TCL U55S6906 (2549) (tu boję się o samą markę TLC, oraz mało cyfrowych wspomagaczy obrazu i dźwięku)

Są również wyprzedażowe sztuki (UE55J6300 albo UE55J5500) którymi nie jestem zainteresowany.

Zakrzywiony ekran to nie dla mnie. Zastanawiałem się nad takim telewizorem jednak ostatecznie wolę płaski. Oraz wiem i jestem świadom że w tej kwocie większość modeli to 50Hz.

Dziękuję za pomoc! ;)
 

żona

Banned
Dlaczego u mnie ustawienia zaawansowane obrazu są nieaktywne,nie moge nic ustawić.Można to jakoś odblokować?
U siebie ustawiałem na "trybach" obrazu: prawdziwe kino i normalny. Wszystkie ustawienia jak na filmi można było ustawić. Może nie we wszystkich trybach jest to dostępne-nie sprawdziłem jeszcze.
 

8szymon8

New member
Jeśli zadowala Ciebie matryca 60 Hz (producent nie podaje nawet jaki to rodzaj matrycy czy VA czy PLS), FullHD, standardowy smartTV to możesz go kupić

Model K 5500 jest 50 Hz, a Panasonic CX 400 jest 100Hz.

Albo źle spojrzałem albo już wyprzedany jest ten Panasonic :???:

Ale są jeszcze takie modele, jednak każdy to 60Hz.
Panasonic TX-55DS500E (2999)
LG 55UH6157 (3399)
LG 55UH605V (2999)

Chyba z tego asortymentu będę wybierał między Samungiem UE55K5500 a LG 55UH605V (jednak patrząc na parametry z dwojga złego LG wychodzi lepiej).
 

8szymon8

New member
Te wszystkie są 50Hz.
Ile masz max kasy ?
3000 (max 3300) jednak zakup wyłącznie na raty i szukam ofert 0%.
Przez moment przyszło mi do głowy oglądać mniejszy telewizor 49-50" ale martwię się że będzie przymaławy...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety masz rację. Będzie za mały.
Jak bierzesz na raty to masz 55pus6561 czyli 4k, 100Hz, HDR, VP9, Android 6,0 juź,MxPlayer . Cena 3699 zł z Kalibracją profesjonalną gratis.
W tej klasie nic lepszego przy zakupie na dłużej niż 4 lata - w klasie cenowej nie kupisz.
Na inne modele musisz mieć 1-2 tys zł więcej .
 
Do góry