LCD do salonu 55"

strazakp

Banned
W takim razie nie stać mnie na taki telewizor.

Pomóżcie znaleźć mi jakiś kompromis, załóżmy tv 4k, 55", 60hz,
skoro te LG, które podałem na początku to badziewie to co polecicie?
Panasonic 58dx700/dxe720 cena 3999zl 4k i hdr oraz 60Hz. Podobno super tv i bezkonkurencyjny w tej cenie. Podobno nie ma się wrażenia ze jest to 60Hz, no i masz 58" :)
Ja jestem coraz bliżej by go nabyć ;-) bo tez nie chce przeplacac a nie wydaje mi się ze jest sens dokładać 1000-1500zl by mieć tv z 100hz.
 

piotrlgg

New member
A mi ciągle jeszcze chodzi po głowie ten model:
LG 55UF850V

Ma bardzo dobre opinie mimo, że 60Hz i nagłosnienie harman kardon, które podobno świetnie gra
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież 50 Hz to 50 Hz - co to znaczy nie widać ?
Na 58" nie widać różnicy płynności - no proszę Cię.

A ten LG jest 100Hz.
 

pebe86

Member
Bez reklam
piotrlgg, czytałeś wątek o tym philipsie?
Nie wiem czy zapał by Ci nie przeszedł. Bo funkcji sporo, ale co z tego skoro są z nim takie cyrki:
Właśnie skończyłem oglądać jeden odcinek serialu i zaciął mi się on 8 razy w ciągu 47 minut.

No i stało się, nie wytrzymałem i zwróciłem filipka do sklepu ze względu na okropny clouding.

zapodaj.net/5db3db8820c15.jpg.html

Chmury świeciły tak mocno, że myślałem, że dostałem gratisowy ambilight na matrycy ;).

clouding - tutaj to mam ochotę się rozstać z Filipkiem. Żonie nie przeszkadza natomiast ja jak widzę te nierówno oświetlone "narożniki" to mnie trafia. Czy jest szansa trafić egzemplarz bez tego efektu? Czy każdy go ma w różnym stopniu?
- artefakty wokół postaci - to jest dla mnie coś podobnie denerwującego jak clouding. Widoczne jest to szczególnie w przypadku bardzo dynamicznych scen np. piłka nożna)

To tylko pojedyncze opinie, i to ledwie z ostatnich kilku dni- a więc tv już po tych wszystkich "cudownych" aktualizacjach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy sprawdzić przed zakupem dowolny telewizor i nie ma żadnych problemów. Widocznie niektórzy nie doczytali że był update Androida i gra bardzo dobrze. I nie są cudowne , prze cudowne - ale normalne.
Masz świetne Kodi, MxPlayer, I bardzo dobra jakość.
Ten LG też jest ok.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Update androida jest lekiem na okropny clouding? ;)
Bo jak widać nawet po tych aktualizacjach nie wszystkim działa tak jak powinien...
 

strazakp

Banned
A wypowie się ktoś o tym modelu?
Panasonic TX-58DXE720E
Właśnie bylem w ME by finalnie przed zakupem jeszcze raz obejrzeć i przetestować ten tv. Sprawdziłem kilka materiałów z usb i jakos w sklepie wrażenia WOW nie ma choc zdaje sobie sprawę ze sklep a mieszkanie to dwa różniące sie miejsca dla odbioru tv.
Ogólnie ten model sledze juz dluzej i tak na prawdę to nie znalazelem na jego temat zlych opinii a same dobre. Oczywiście trzeba założyć sobie ze to nie 100hz a 50hz ale do 100hz to trzeba dołożyć ponad 1000zl.
 

piotrlgg

New member
Wnioskuję z recenzji. Moi rodzice mają Panasonica 50" z serii 700 albo 710 i bardzo sobie chwalą.

Nie znam się na TV, dopiero tu wyczytalem, ze są 60 i 100-120Hz, bezuje na tym co wyczytam w internetach :)
 

strazakp

Banned
Wnioskuję z recenzji. Moi rodzice mają Panasonica 50" z serii 700 albo 710 i bardzo sobie chwalą.

Nie znam się na TV, dopiero tu wyczytalem, ze są 60 i 100-120Hz, bezuje na tym co wyczytam w internetach :)
Z zakupem tv wszystko tak naprawdę zaczyna się od budżetu jaki masz na ten cel. Czym budżet wyższy tym większe pól manewru i lepsze tv. Tak czy inaczej dominują Panasonic, sony i ewentualnie Samsung.
 

piotrlgg

New member
Wybór padł na: TX-58DXE720E
Chciałem LG z wyższej półki ale powystawowy, który grał bez przerwy przez kilka miesięcy... jakoś wątpię w to, że działałby równie długo jak nówka wypakowana z kartonu.
Wieczorem albo jutro zdam relację :)
 

strazakp

Banned
Wybór padł na: TX-58DXE720E
Chciałem LG z wyższej półki ale powystawowy, który grał bez przerwy przez kilka miesięcy... jakoś wątpię w to, że działałby równie długo jak
wypakowana z kartonu.
Wieczorem albo jutro zdam relację :)
Czekam z niecierpliwością na twoje wrażenia :)
 

piotrlgg

New member
Raczej opis moich wrażeń nie wiele Wam da, bo jego poprzednikiem był 8 letni samsung ze średniej półki,
w sklepie mi się podobał, bo ma bardzo ladne żywe kolory porównując inne tv do 4tys.
 

enocyl

Banned
Raczej opis moich wrażeń nie wiele Wam da, bo jego poprzednikiem był 8 letni samsung ze średniej półki,
w sklepie mi się podobał, bo ma bardzo ladne żywe kolory porównując inne tv do 4tys.
Ładne żywe kolory, to po prostu ustawienia sklepowe. Włącz takie w domu to Ci oczy wypali. Wiesz o tym, że po prawidłowej kalibracji każdy z tych TV będzie miał identyczne (bardo podobne) "kolory"? ;)
 

strazakp

Banned
Raczej opis moich wrażeń nie wiele Wam da, bo jego poprzednikiem był 8 letni samsung ze średniej półki,
w sklepie mi się podobał, bo ma bardzo ladne żywe kolory porównując inne tv do 4tys.
Nie porwnyj tego co widzisz w sklepie do tego co zobaczysz/widzisz w domu. Brak swiatla zewnętrznego, sztuczne i mocno nasycone swiatlo sklepowe, duza ilość tv jeden przy drugim i ustawienia tv sklepowe.
Ustaw w domu, uruchom, poświęć yroche czasu na ustawienia pod siebie obrazu i wtedy wydaj werdykt...napisz swoja ocenę ;-)
 

piotrlgg

New member
Tak jak mowilem tak zrobilem. Kupilem wczoraj, zainstalowalem dzis rano.
Mega fajny telewizor, piekny efekt 4k przez Netflixa.
Polecam, nawet jesli ma faktycznie 50Hz to motogp w 4k oglada sie mega dobrze, wiec nie boli mnie to.

Jedynie mam prosbe do kogos kto pomoglby mi go przestroic, tzn poustawiac kolory, kontrasty ect zeby bylo jeszcze lepiej.
 

strazakp

Banned
Tak jak mowilem tak zrobilem. Kupilem wczoraj, zainstalowalem dzis rano.
Mega fajny telewizor, piekny efekt 4k przez Netflixa.
Polecam, nawet jesli ma faktycznie 50Hz to motogp w 4k oglada sie mega dobrze, wiec nie boli mnie to.

Jedynie mam prosbe do kogos kto pomoglby mi go przestroic, tzn poustawiac kolory, kontrasty ect zeby bylo jeszcze lepiej.
Optymistyczna wiadomość na dziś :))
Z jakiego źródła czerpiesz telewizję (naziemna,NC+,Polsat,UPC,Vectra)? Jak obraz z tej telewizji? Masz konsole do gier? Czyli szybkie ruchy w sporcie są OK?
 
Do góry