LCD czy Plazma ??

robiw

New member
-AS- napisał:
Potwierdzam brak jakichkolwiek duszków/wypaleń/powidoków w moim Pioneer'ze pdp-428xd. Odsyłam do lektury wątku na temat Pioneer'a 8G. Czytaj tu

Pozdrawiam

To nie ta klasa cenowa - do 4000 :-( Też nad tym ubolewam... A przy okazji artykuł jest tylko dla członków klubu... robiw
 

Skibus

New member
LCD łatwiej sprzedać, lepiej się prezentuje w sklepie przy dużym oświetleniu i ludzie "duszków" się boją. A, że kolory cienkie, szara czerń, gorsza jakość obrazu to tylko zaawansowani zauważą, a oni i tak inaczej kupuja :D

A czy sa bardziej uniwersalne ? Trudno powiedzieć służą do tego samego więc trudo mówić o uniwersalności. Zaraz padnie argument, że w jasnym pokoju plazma się nie sprawdzi, ok, ale w ciemnym LCD spradzi się tylko mało wymagającemu użytkownikowi. Coś za coś.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Produceńci PDP mają dwuletnie opóźnienie z matrycami 1080 Full HD.
I wyniki sprzedaży to kara za niezrozumienie różnic HD READY i Full HD.
Konsumeńci widząć pierwsze serie, słusznie nie mają zaufania do debiutantów.
I po co PIonek wprowadza ciągle nowe serie HD READY ? Nie wiem jaki cel.

Taka ciekawostka:
Exponowany w SATURN - ARKADIA W-wa przez miesiąc PANAS PDP 50" Full HD nie sprzedał się nawet w jednym egz. !?
Cena ok, 12,8k więc chyba niezła.

MOże KIKI pokaże wyniki sprzedaży w zakresie Full HD PDP 50" w odniesieniu do LCD 46 - 52".
W końcu są już chyba trzy modele ( Samsung + Panas + Pioneer).
 

Skibus

New member
Full HD to czysto marketingowe zagranie ( dla przeciętnego użytkownika ). Co jakiś czas trzeba coś wymyślić by napędzić sprzedaż.
 

robiw

New member
Skibus napisał:
Zaraz padnie argument, że w jasnym pokoju plazma się nie sprawdzi, ok, ale w ciemnym LCD spradzi się tylko mało wymagającemu użytkownikowi. Coś za coś.

Czyli mogę zapomnieć o używaniu plasmy w salonie południowo-zachodnim czyt. nasłonecznionym. Mam tam teraz CRT 32" i trochę odbija - myśle o roletach :) robiw
 

brun

Member
robi74 napisał:
po kolejnym dniu spedzonym w sklepach rtv nasuwa mi sie pytanie dlaczego wiekszosc tv to LCD?​
myślę że i rozmiar ma znaczenie, nie każdy chce 37"-... lcd są zdaje się już od 7"
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
robiw napisał:
Czyli mogę zapomnieć o używaniu plasmy w salonie południowo-zachodnim czyt. nasłonecznionym. Mam tam teraz CRT 32" i trochę odbija - myśle o roletach :) robiw

będziesz miał tak samo jak na crt. też są odbicia światła.
lcd ma matowy ekran i dlatego odbicia są znacznie mniej dokuczliwe.
 

motobartcompany

New member
Skibus napisał:
LCD łatwiej sprzedać, lepiej się prezentuje w sklepie przy dużym oświetleniu i ludzie "duszków" się boją. A, że kolory cienkie, szara czerń, gorsza jakość obrazu to tylko zaawansowani zauważą, a oni i tak inaczej kupuja :D

A czy sa bardziej uniwersalne ? Trudno powiedzieć służą do tego samego więc trudo mówić o uniwersalności. Zaraz padnie argument, że w jasnym pokoju plazma się nie sprawdzi, ok, ale w ciemnym LCD spradzi się tylko mało wymagającemu użytkownikowi. Coś za coś.

Dużo osób kupuje teelwizor pod konsole, czy nawet do kompa. Tutaj plazma niestety do końca się nie sprawdza. Przynajmniej dla mnie kilkugodzinna sesja przy grach skonczyła się wypalonym hudem.

Chociaż wole plazme, to jestem zmuszony znosić smużenie i kiepawą czerń w LCD. Dzisiaj gracz ma cieżko:???:
 

seksista

New member
robiw napisał:
Czyli mogę zapomnieć o używaniu plasmy w salonie południowo-zachodnim czyt. nasłonecznionym. Mam tam teraz CRT 32" i trochę odbija - myśle o roletach :) robiw
Mam taki sam pokój i plazma sprawdza się wyśmienicie.
 

setunia

New member
Bez reklam
Taki temat powinien być zakazany to pierwsze.

Po drugie parę pytań:
- w kwestii światła - jak często oglądamy telewizję w południe? Lub w silnie nasłonecznionym pokoju?
- w kwestii FullHD - jest to rozdzielczość dla dużych ekranów - duży to 50" a nie 37" lub 40" jak się niektórym wydaje i producenci plazm to rozumieją w odróżnieniu od producentów LCD. Na 37" co niektórzy nie odróżnią DVD od FullHD, więc czy taka rozdzielczość w tak małym wyświetlaczu to nie pusty chwyt reklamowy?
- w kwestii sprzedaży to oczywiście, że wyświetlacze FullHD 40" sprzedają się lepiej od 50" plazm bo istnieje tzw. bariera przekątnej. Dla wielu 50" to za duży wyświetlacz do małego pokoju a 40" jest do zaakceptowania prawda?
- w kwestii duszków mój dzieciak w czasie wakacji grał na PS3 na plazmie po kilka godzin i nie było zadnych duchów no oprócz tych z Harrego. Pytanie, czy te które się komuś utworzyły zostały na stałe?

Czas na odpowiedzi:
- filmy oglądamy raczej wieczorem, a w dzień programy i tam jakość obrazu dla mnie nie jest krytyczna.
- jakość obrazu określa źródło sygnału i co mi po FullHD gdy nie mam materiałów w tej jakości, lub te z netu są silnie skompresowane? Moim następnym zakupem za parę lat będzie plazma FullHD 50" Pionka, ale to za parę lat jak materiały w tej rozdzielczości będa popularne.
-mam 42" plazmy i teraz kosztują one ok3000PLN. Oglądam często zwykłą tv i żeby miec podobny komfort oglądania kablówki z tej odległości musiałbym kupić 32" LCD lub większy, ale za 7000PLN - dzięki wolę swój.
- powidoki na mojej plazmie szybciej znikają (ok.5min) niż się pojawiają (ok2-3.godz) i nie szanuję jej z wyjątkiem pierwszego miesiąca - potem miałem gdzieś zalecenia a wolałem mieć radość z oglądania :grin:

Reasumując :D nie znam żadnego powodu do kupna LCD poza pięknym obrazem w świetle jarzeniówek i małej wnęki w meblach, u mojego szwagra
(zmieściły się tylko 32" a nie ma takich malutkich plazm :p )
 

SnaQ

New member
setunia napisał:
jak często oglądamy telewizję w południe? Lub w silnie nasłonecznionym pokoju?
W każdy weekend, gdy chcemy odprężyc się, pooglądać TV z rodziną, popykać na konsoli, zobaczyć coś w necie...

setunia napisał:
czy taka rozdzielczość w tak małym wyświetlaczu to nie pusty chwyt reklamowy?
Wszystko zależy od odległości z jakiej oglądamy te telewizorki. Nieraz spotkałem się już z LCD TV w okolicach 37-40" używanymi głównie jako monitor do konsoli lub komputera, oglądanymi z odległości 1-1,5 metra. Przy takiej małej odległości widać tę róznicę.
 

setunia

New member
Bez reklam
SnaQ napisał:
W każdy weekend, gdy chcemy odprężyc się, pooglądać TV z rodziną, popykać na konsoli, zobaczyć coś w necie...


Wszystko zależy od odległości z jakiej oglądamy te telewizorki. Nieraz spotkałem się już z LCD TV w okolicach 37-40" używanymi głównie jako monitor do konsoli lub komputera, oglądanymi z odległości 1-1,5 metra. Przy takiej małej odległości widać tę róznicę.

Ad.1 W weekendy polecam - zwłaszcza w te słoneczne - wycieczki :grin:
Jest to doskonała alternatywa, a jeśli nie to dla weekendowych i dopołudniowych oglądaczy jest coś takiego jak roleta - cudowny wynalazek i w dodatku robi klimacik. Wiem bo mam.

Ad.2 Gratuluję dochodów i dzianych znajomych. W kręgach w jakich ja sie obracam monitory do kompa mają raczej do 20" i nawet mój dzieciak grając na konsoli siedzi 2,5m od ekranu. No, ale jeśli ktoś potrzebuje 40" LCD do kompa jako monitor to fakt plazma całkiem do tego zastosowania wymięka.
 

SnaQ

New member
Nie ma czego gratulować... Nie mówię, że jak tak mam, ani nawet nie wspominałem, że są to moi znajomi. Zresztą mniejsza z tym. Nie widzę dalszego sensu prowadzenia tej dyskusji.
 

janosikx

New member
Długo zastanawiałem się co wybrać. Wybrałem LCD
Co do smużenia to nie zaobserwowałem, czerń bez zastrzeżeń z wyjątkiem ogladania z boku patrząc ze skosa (tzn od narożnika ekranu). Minimalne braki płynnej gradacji koloru.
zaobserwowane wady i zalety obu technik
plazma:
-zakłócenia takie jak w CRT przy gęstych pasach (np czarno-białych)
-wiekszy pobór prądu (szczególnie pod czas pierwszych minut)
-pozostające "duszki"
-szyba na ekranie (odbija światło ale łatwiejsza w czyszczeniu)

LCD
-mocna "pikselizacja" dla słabego sygnału
-brak płynnej gradacji koloru
-pod pewnymi kątami problem z czernia
-matowy panel nie odbija światła

Oba telewizory sprawdzałem na cyfrze i DVD ok 500zł



konto można mieć w banku
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry