LCD czy Plazma ??

robi74

New member
Witam
Przymierzam się do zakupu telewizora chciałbym jakiś 42" /odległo do tv około 2,5m/ jednak zupełnie nie wiem co kupic - LCD czy Plazmę oraz czy warto inwetowac w telewizor 6000 czy lepiej kupic taki za 3500 w tej chwili mam kablowke osiedlowa /jakosc taka sobie/ ale mam zamiar wziac polsat cyfrowy, proze o jakies porady na co zwracac uwage itp.
 

jak30

Member
Moim zdaniem obecnie nie ma sensu inwestowac takich pieniędzy
Sam kupoiłem plazme Pnasonica PV7 42 i jestem super zadowolony.Ogladam kablówke i n i na normalnych programach sd praktycznie nie ma roznicy,programy hd wygladaja ekstra, na dvd bardzo dobrze.Lepiej za 3-4 lata kupi nowy telewizor za odłozone pieniądze gdy poprawi sieoferta hd a technika pojdzie do przodu.
 

DENON

New member
lcd czy Plazma

Witam-mam ten sam problem-juz prawie dzis bylem o krok od zakupu plazmy panasonica viera 42PV70P ale naopowiadano mi tyle negatywnych rzeczy o jakichś paskach ,odbiciach,wiekszym zuzycia energii,że zawiesiłem zakup.Tak więc przyłączam sie do Ciebie w oczekiwaniu na podpowiedx dobrych ludzi
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Panowie. Po pierwsze, moim zdaniem zakup TV to nie nie jest inwestycja.
Ten sprzet ma przynosic radość, a nie być inwestycją. Po drugie: Robi74 i Denon, z ilości postów i sposobie "wyłuszczenia" problemu wnioskuje, że nie bardzo poczytaliści forum. Odpowiedzi są gotowe, tylko trzeba je znaleźć.
Obie technologie mają plusy i minusy. Idźcie do dużego salonu z TV i zobaczcie jak "grają". Weźcie ten , Waszym zdaniem lepszy. I nie traktujcie tego jako "inwestycje". :)
 

fidon72

New member
Całkowicie zgadzam się z "gatar". Inwestycja w RTV jest taka sama jak w samochód. Kupujesz i z mety tracisz.
Co do wyboru. Szukałem dobrego LCD. Czytałem, pytałem, mierzyłem, ważyłem, wąchałem i ... wybrałem plazmę. Teraz wiem. Obecnie plazma to lepszy wybór.

Grzegorz
 

robi74

New member
nie traktuje zakupu jako inwestycje, zastanawiam się tylko czy jest sens wydać 6-7 tys na tv czy jest az taka różnica w jakości itp., a pytanie lcd czy plazma kieruje do tych co już wybrali aby przekazali swoje opinie mysle ze pomoże to takim osobom jak ja w wyborze bo dla kogos kto przymierza sie do zakupu to spory problem
 

gatar

Active member
Bez reklam
robi74 napisał:
nie traktuje zakupu jako inwestycje, zastanawiam się tylko czy jest sens wydać 6-7 tys na tv czy jest az taka różnica w jakości itp., a pytanie lcd czy plazma kieruje do tych co już wybrali aby przekazali swoje opinie mysle ze pomoże to takim osobom jak ja w wyborze bo dla kogos kto przymierza sie do zakupu to spory problem
Witam.
I bardzo dobrze, że nie traktujesz to jako inwestycję. :)
Odniosłem, sie tylko do tego określenia uzytego przez innych.
Czy jest sens ? Moim zdaniem tak. Czy jest sens kupowac auto za 100 tys. zł, skoro za 50tys zł mozna dobre kupić ? Wszystko zależy od Twoich preferencji i zasobności portfela. Różnica w jakości może byc duża, ale niekoniecznie proporcjonalna do ceny. Czytaj forum. NIKT Ci jednoznacznie nie określi co Tobie bardziej będzie odpowiadać: plazma czy lcd. Musisz SAM obejrzeć i wybrać.
 

robi74

New member
wyczytałem że sklep w którym planowałem zakupić mój przyszły tv jest nienajlepszy /Euro AGD/, gdzie w Trójmieście jest jakiś dobry sklep z Telewizorami?
 

km1963

New member
Bez reklam
robi74 napisał:
Gatar dzieki za porade, proszę innych użytkowników o opinie o swoich tv.

pytać zawsze można a nawet trzeba ( po użyciu opcji szukaj ;) ) ale decyzję i Tak podejmiesz sam :p ( od siebie mogę Ci opisać swoje wrażenia z użytkowania Panasonica LX700 )

pozdrawiam:)
 

fidon72

New member
Jeżeli chcesz znać moje zdanie to tak jak pisałem wybrałem plazmę. Od pewnego czasu mam Pioneer 427XA. Porównywałem z Sharp 46XD1 i JVC 46Z80. Wygrał całkowicie zasłużenie Pioneer. Na sygnałach SD był bezkonkurencyjny. Na sygnałach z HD jest wspaniały. Polecam z czystym sumieniem.

Grzegorz
 

robi74

New member
chodzilem, po sklepach czytalem duzo na forum i wybor padl na plazme,/wiekzosc ludzi z ktorymi rozmawialem uwaza ze sa lepsze/ waham sie pomiedzy
Samsung 42" PS-42Q91H
PANASONIC TH-42PV7P
prosze o opinie co o tych modelach sadzicie





Ortografia!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

barneius

New member
Od 3 tygodni mam plazmę Q91H Samsunga - z pełnym przekonaniem polecam ten ekran. Co do szczegółów odsyłam do wątku poświeconego temu tv (>Plazmy>Samsung)! Tam też znajduje się moja i wiele innych mini-recenzji.
 

jak30

Member
Polecam PV7.Bardzo dobry telewizor.Mam jeszcze lcd Sharpa ale na plazmie obraz jest zdecydowanie lepszy.Uwazam ,ze w tej cenie panasonic jest bardzo dobrym wyborem.
 

janosikx

New member
plazma czy lcd? cd.

Przymierzam się do zakupu nowego TV.
Mam 20m2 pokój, z jednej strony okno balkonowe.
Oglądać będę głównie Cyfrę+, czasami DVD, PC.
Zależy mi na dobrym formatowaniu sygnału SD(4:3).
Zastanawiam się nad:
TH-37PV70P
LT-37G80
Oba te modele mają pochlebne opinie.
Niestety nie mam możliwości ich porównania.

Proszę o podpowiedzi, dot. wyboru jednego z powyższych modeli.
 

robiw

New member
A nie boicie się tzw. powidoków czy "duszków" - przecież nie można być niewolnikiem TV i cały czas myśleć jak go używać aby takowe ślady nie powstały? robiw
 

janosikx

New member
nestety duszki te spedzają mi sen z powiek :(
czytając forum wnioskuję że obecne plazmy nie posiadaja takowych wad ale z zasady ich działania nie sa one wykluczone, a więc moga być
 

robiw

New member
janosikx napisał:
czytając forum wnioskuję że obecne plazmy nie posiadaja takowych wad ale z zasady ich działania nie sa one wykluczone, a więc moga być
Nie bardzo wiem gdzie to wyczytałeś. Technologia to technologia i tyle... robiw
 
Do góry