LCD czy Plazma ??

jaroslavus

New member
fidon72 napisał:
Szukałem dobrego LCD. Czytałem, pytałem, mierzyłem, ważyłem, wąchałem i ... wybrałem plazmę. Teraz wiem. Obecnie plazma to lepszy wybór.
Ja zwłaszca oglądałem i też kupiłem plazmę ok. pół roku temu. Dziś zrobiłbym tak samo, kupując nowszy model prawdopodobnie też panasonic'a.:)
 

szwajcar

New member
Nie będe oryginalny. Miałem 30" Actina LCD (znany też jako Grunding i Beko).
Nie miał żadnych wejść HD. Rozglądałem się za nowym - FullHD i myślałem, że LCD to jedyny wybór.
Ale chodziłem, oglądałem, czytałem co w necie piszą.
Porównywałem i oglądałem.
Wybrałem plazmę :)
 

dnc

Moderator
VIP
janosikx napisał:
Długo zastanawiałem się co wybrać. Wybrałem LCD
Co do smużenia to nie zaobserwowałem, czerń bez zastrzeżeń z wyjątkiem ogladania z boku patrząc ze skosa (tzn od narożnika ekranu). Minimalne braki płynnej gradacji koloru.
zaobserwowane wady i zalety obu technik
plazma:
-zakłócenia takie jak w CRT przy gęstych pasach (np czarno-białych)
-wiekszy pobór prądu (szczególnie pod czas pierwszych minut)
-pozostające "duszki"
-szyba na ekranie (odbija światło ale łatwiejsza w czyszczeniu)

LCD
-mocna "pikselizacja" dla słabego sygnału
-brak płynnej gradacji koloru
-pod pewnymi kontami problem z czernia
-matowy panel nie odbija światła

Oba telewizory sprawdzałem na cyfrze i DVD ok 500zł

Zgodzę się z Tobą co do LCD. Natomiast co do plazm to nie do końca jest jak piszesz. O większym poborze prądu już pisalem i ja i kilku innych forumowiczów i nie jest to do końca prawda.
W obecnie produkowanych plazmach efekt duszków jest niezauważalny. Ja użytkuję taki TV ponad 1,5 roku i nie mam na ekranie nic. Szyba, owszem, odbija światło, ale pełni ona także ważną funkcję podnoszenia kontrastu kolorów i chroni ekran przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. LCD tez teraz mają takie szyby, wiec to nie jest nic nadzwyczajnego. Dlatego też plazmę należy stawiać tak by oświetlenie lub okno nie padało bezpośrednio na nią.
 

robertp74

New member
zapytanie

prosze o rade 42Y-70-ka Panasonica czy LCD samsunga 40F86BD?,sygnal cyfra,normalny telewidz,jak to jest z tym pradem panasonic podaje w tym modelu zuzycie ok 500 wat!,czy to mozliwe,prosze o rade,dzieki.Pozdrawiam
 

eweb

New member
Ja mam pytano, ponieważ chcę kupić telewizor w sklepie internetowym - czytałem gdzieś na formum że telewizory plazmowe można przewozić tylko i wyłącznie w pionie - czy jest to prawdą? jeżeli tak to jaki wpływ ma przewożenie w poziomie.
 

pinky

New member
plazma czy lcd

A ja juz dostaje oczoplasu bo nic mi ta plasma nie podchodzi.Co oglądam 50" to lcd jednak ma większy kontrast i wydaje się pobraz bardziej ostrzejszy. Co do kolorów to nie widzę różnica raczej bie jest bielsza w lcd.
Juz głupi jestem bo mi włączyli ostanio stary model sony 46" pod n-ke i bije wszystkie najnowsze obrazy .
Co wy na to?
 

penio

New member
Tylko Plazma

Jak w tytule. Dodam, że na początku nie chciałem w ogóle słyszeć o Plazmie, byłem z góry przekonany do LCD. Dużo pomogło mi to Forum- wiedziałem na co zwrócić uwagę, a decyzję podjołem jak obejrzałem stojące obok siebie różne modele Plazm i LCD.

Przed decyzją zakupu radzę ochłonąć, po kilk dniach zrobić ponowną analizę i znowu ochłonąć i dupiero kupić.

Ja wybierałem prawie miesiąc(kupiłem Plazmę) i nie żałuję wyboru, zwłaszcza jak widzę u znajomych TV LCD.
Moje subiektywne wnioski (skupię się na minusach):
LCD: -widoczna pikseloza z bliskiej odległości na kanałach SD(cyfrowy Polsat). Np. TV 32'" trzeba by oglądać z odległości ok. 3m żeby było to niezauważalne, ale wówczas nie widać różnicy w jakośći między SD, a DVD i HD.
-słaba czerń
-słaby kąt widzenia. Mimo podawanych katów 178st(lub podobny) żeby oglądać dobry obraz trzeba by siedziećna wprost lub prawie na wprost TV. Pod większymi kątami obraz nie do zaakceptowania....
-obraz nienaturalny(zimne kolory, mimo ustawieania w opcjach na balansa"ciepły")
Plazma: -duszki. Da się to wyeliminować np. powiększając obraz. PS. U mnie na razie nie ma duszków :)
-czsami brzęczący zasilacz. Prawa fizyki- wysokie napięcie. Ale jest zauważalne tylko w nocy przy prawie wyciszonym TV. PS. Hałas komputera w porównaniu do Plazmy, to jest jak wycie odrzutowca w porównaniu do szybowca .

Sprawa poboru prądu moim zadniem nie istnieje. LCD ma stałypobór prądu, a Plazma zmienny i raczej nie ma tu wielkiej różnicy.
 

timonek

Member
Bez reklam
plazma czy lcd

Witam wszystkich, moje zdanie to zebys wybral plazme , wszystko tez oczywiscie zależy jak masz zamiar korzystac z odbiornika i co ogladac, jezeli bedziesz sporo ogladal filmow z dvd w ciemnym pomiesczeniu i nie koniecznie moze na wprost ekranu to tylko wybieraj plazme w lcd zwlaszcza tanszym bedzie slaba czern, a co do zakupow a oko w sklepie to duzo tak osob kupuje tylko jest jedna rzecz wiekszosc tv jest zle poustawiana ma za duza jasnosc i inne parametry sa zle dobrane , w cenie okolo 4000 do 5000 tys. znajdziesz cos napewno, a teraz tak osobiscie najlepiej to bym ci mogl zaproponowac kupno projektora, moze ktos mi powie ze zmieniam temat ale jak pisalem ze mozesz wydac 6000zl to za ta kwote kupisz dobry projektor z ekranem i bedziesz mial o wiele wiekszy ekran, ale to tylko taka drobna porada wszystko jak pisalem na poczatku zależy co bedziesz ogladac z jakiej odleglosci itp.


Ortografia!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry