LC41 vs LC51

Czaku

New member
Witam.
CZytam forum od kilku miesięcy, dzięki za wiele cennych uwag, chociaż od nawału informacji wiem że nic nie wiem.
A mam pytanie, czy ktoś może wyjaśnić czym różnią się modele LC41 od LC51, mam na myśli 37'', chociaż to chyba nie ma znaczenia.
Czy ktoś może się wypowiedzieć o ich wadach i zaletach?
Dzięki, pozdrawiam

Czaku
 

dr Marian

New member
Witam.
Te dwa modele, pod względem parametrów technicznych, różnią się...NICZYM.
Różnica między nimi polega tylko i wyłącznie na wyglądzie.

LC41

LC41-big_lge.jpg




LC51

LC51_big_lge.jpg



P.S.
LC41 ma matową obudowę, a LC51 błyszczącą.

Pozdrawiam
 

policho

New member
Niestety nawet nie różnią sie ramkami. Oba mają swiecące. Wiem bo zamówiłem 41, a w sklepie widziałem 51.

Po co zmieniać numery w nazwach LCD jeśli nie ma żadnych różnic?
 

kolo_18

New member
temat walkowany wiele razy
poszukaj na forum to znajdziesz roznice miedzy tymi modelami sa znikome
Ale TV godny polecnie jezeli chodzi o cene :eek:k:
 

radzique

New member
mam 37lc41 i jest błyszczący.

Ogólnie nie narzekam, stosunek jakości do ceny jest naprawdę niezły. Sam kupiłem 37" w cenie 32" :). Na kablówce - wiadomo, szału nie ma, ale wystarczy usiąść jakieś 3 m od ekranu i jest nieźle. Do HD siedze 2 m od tv.
Bardzo dobrze sobie radzi ze współpracą z PC. Nic nie bzyczy, jest praktycznie bezgłośny. Kanały przełączają sie szybko, co ważnie jesli ktoś używa analogowej kablówki.
Kilka drobiazgów mnie denerwuje, np. że ratio przełącza sie tylko jednym przyciskiem i tylko w jedną strone, więc żeby przełączyć ze specjalny na zoom1 trzeba kilkać chyba 5 razy. W philips'ie było znacznie wygodniej.

Ostatnio na wyprzedaży w MM był 42lc41 za 2899 pln.
 

Dorczenzo

New member
Hmmm... Czy ktoś mógłby mi ostatecznie powiedzieć czym różnią się modele 32LC41 od 32LC51? Byłem dzisiaj w Saturnie oraz w RTVEuroAGD i sprzedawcy powiedzieli, że... niczym. Czytałem kiedyś na jakimś forum, że te telewizory mają inną matrycę. Ale nadal nic nie wiem na 100%. Więc proszę, powiedzcie mi, czy te telewizory różnią się tylko obudową (z tego co wiem to w przypadku 32 cali obydwa są matowe)? Mam dylemat a chciałbym jak najszybciej zakupić upragniony telewizor.
 

Dorczenzo

New member
A nie jest tak, że telewizory, których nazwa zakończona jest literą "R" mają obrotową podstawkę?

Dzwoniłem w poniedziałek do LG i konsultant powiedział mi, że niczym. Mam nadzieję, że ma rację :)
 

Greystone

New member
Różnica między LC41 a 51

Witam.

Tyle odpowiedzi, a żadna nie jest konkretna i nie odpowiada na zadanie pytanie.

Więc tak: te telewizory różnią się w zasadzie sposobem prowadzenia głośnika. Zauważcie, że w jednym modelu pochył głośnika idzie "w stronę użytkownika" a w drugim - nazwijmy to - "w kierunku na ścianę". Kolega wyżej zamieścił zdjęcia na których dobrze to widać.

Nie doszukujcie się różnic w parametrach - oba zbudowane są na tej samej płycie głównej - chodzi tylko o design.

PS. Końcówka "R" jest oznaczeniem technicznym producenta i dla końcowego odbiorcy nie ma żadnego znaczenia, R czy bez to jest ten sam model.

Pozdrawiam.
 

Dorczenzo

New member
Może 32lc41 ma? :) Między 32 a 37 jest jeszcze taka różnica, że 37 ma obudowę piano :)

Ja prawdopodobnie jutro kupię w Media Markcie LG 32lc41 za 2099zł :eek:k:
 

radzique

New member
szczerze to za 32lc41 2100, pln to nie jest okazja. Ostatnio straszne spałdly ceny 37", stoją teraz koło 2500 pln. Mój kosztował w grudniu 2999.
Może warto dołożyć troche do 37" ? Ja przesiadkę z 32" na 37: oceniam bardzo dobrze. Oglądam z 3,5m , HD z 2 metrów ;)
 

Dorczenzo

New member
Tak, wiem, że to nie jest jakaś szczególna okazja :) Ale i tak tanio jak dla mnie. 37 u mnie odpada... Chodzi głównie o wielkość pokoju. Wydaję mi się, że 32 to optymalny wybór. Mam kablówkę a odległość od TV pewnie niecałe 3m. Myślę, że 37 by się nie sprawdził.
 

krzychas25

New member
a ja 32" lc41 kupilem za 1800 :) w rtveuroagd.. pod kablowka... jak dla mnie.. wystarczajaco. obrotowej podstawy nie ma :) i faktem jest nie roznia sie niczym procz listwy z glosnikami u dolu
 

Dorczenzo

New member
Sprawdzałem w RTV Euro AGD ale niestety teraz jest już za 1600zł chyba. No i dzisiaj nie udało mi się kupić tego telewziora :( W MM się promocja skończyła :/ Ale zamówiłem już przez internet więc najpóźniej we wtorek powinien być ^^
 
Do góry