LC41 vs LC51

resys

New member
Te dwa modele

róznią się jasnością 32 le 51 posiada Jasność: 500 cd/m2 natomiast 32 le 41 posiada 450 cd/ m2 jaki to ma wpływ na jakość obrazu poszukaj w necie.:)
 

Dorczenzo

New member
resys - LC a nie LE :)

Poza tym te telewziory nie różnią się niczym oprócz obudowy :p Tak przynajmiej powiedział mi konsultant z LG, więc myślę, że mówił prawdę ^^
 

klucha3

New member
No wreszcie po 8 miesiącach zdecydowałem się kupic tv. I ostatecznie wybór padł na LG 42LC51.Pokój 4,2x5,4, słoneczny ale są rolety. Tv prezentuje się pięknie, wielkosc optymalnie dobrana.Żadnych dżwięków podczas pracy po prostu idealna cisza.Ciężko dobrac idealnie kolory ale wynika to z wielu możliwości (teraz ująłem zieleni bo za dużo jej). brak jak na razie badpixel, matryca idealnie podświetlona (zmiana produkcyjna była wyspana).

Obraz:
z siatki-przyzwoity, momentami bardzo dobry (zależy od materiału)
z tunera sat (samsung 305 CP)-bardzo dobry
z dvd filmy -dobrze (zależy od jakości), zdjęcia tragedia widac słabośc złącza scart= wymiana dvd z wyjściem cyfrowym
biel idealna,czerń 8/10

Ale prawdziwy test przejdzie w piątek - sobote na PS3
Mam jeden problem, i stąd moje pytanie do forumowiczów.Kompa mam daleko aż 7 metrów, czy wyda taka odległośc na kablu dvi-rgb?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

beniuasia

Member
To ekran 37LC41, takie podświetlenie matrycy to chyba tylko do reklamacji się nadaje?
 

Attachments

  • Zdjęcie0110a.jpg
    Zdjęcie0110a.jpg
    43,3 KB · Wyś: 166

radzique

New member
zdecydowanie.

U mnie matryca jest podświetlona równiutenko w porównaniu to Ciebie.
Jeśli kupiłeś niedawno to nawet nie reklamacja tylko wymiana na inny z miejsca, albo zwrot kasy.
 

beniuasia

Member
No i tu jest problem, TV kupiony 6 dni temu w Saturnie, niestety w sklepie nie ma już tego modelu więc nie ma na co go wymienić. Zwrot kasy nie wchodzi w grę bo TV kosztował bardzo tanio 2190 złotych. Raczej pozostaje tylko serwis LG, chyba że ktoś zna jakieś inne rozwiązanie?
 

klucha3

New member
Cd.
PS3 idealnie na grach, zdjęcia przeciętnie, filmy DVD do kitu.

No i komputer stacjonarny:
Odległośc 7m tak jak pisałem wcześniej
W małym sklepiku fachowiec poradził mi abym nie przejmował się tak bardzo odległością. Dał mi do wypróbowania kable 10m z bardzo dobrej (czystej miedzi) no name.
1. złącze RGB Pc tv do RGB kompa obraz bardzo dobry (ideał)
2. złącze HDMI do HDMI poprzez przejściówke DVI-HDMI obraz mnie powalił, po prostu cudo.:grin: Zdjęcia to po prostu odjazd, filmy najlepiej ze wszystkich prób. Cena kabla i przejsciówki wyniosła 117 pln. Komputer chodzi na starej karcie ATI Radeon 9550 z najnowszymi sterownikami.

Jestem bardzo zadowolony z tv.Może dlatego że jest to mój pierwszy lcd i nie mam porównania ale chodzi przecież o to abyśmy byli zadowoleni.A wracając do konsoli PS3 to powiem tak po prawdzie że mnie rozczarowała jako domowe centrum multimedialne.:rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

nariko19

New member
Witam

DZIEKI KLUCHA3 ZA OPISANIE LG 42LC51 WłASNIE MAM ZAMIAR KUPIC GO DO MOJEGO PS3. NAPISAłES ZE GIERCE Z SONIACZKA WYGLADAJA CUDOWNIE MAM TAKA NADZIEJE BO WLASNIE PO TO GO KUPUJE, FILMY TEZ SA WARZNE ALE JEDNAK KUPUJE 42 CALE DLA GIER. LG42LC51 KUPUJE ZA 2 MIESIACE TERAZ W PEWNY SKLEPIE KOSZTUJE 2 889 zł MYSLE ZE ZA TE DWA MIECHY JESZCZE ZE 2 STOWKI SPADNIE POZDRAWIAM I DZIEKI ZA OPIS TEGO SPRZENTU PRZEKONALES MNIE DO TEGO MODELU ELDO:grin::grin::grin:
 
Do góry