LC-40LE705EV testował już ktoś ten sprzęcik?

i-goł

New member
heheh Kiki majbah jest na lampach to go nie kupię ;) no moze nie w tym miesiącu bo szofer ma urlop. Nie chcę aby szoku jakiegoś dostał.

a od telewizora nie oczekuję takiej słodyczy dla uszów. Powiedzmy ma być poprawnie - (minus) czyli akceptowalnie na poziomie radia typu "jamnik" jak zapewnie pamiętacie.

Oczywiście wszystko jest kwestia kompromisu. Czyli, jak ktoś już powiedział "xxxxxxx za rozsądne pieniądze".
Oczywiście wiedząc, że dźwięk w coraz to nowych bardziej cienkich telewizorach jest adekwatny do cienkości pytałem się na "ile" ???
oczywiście posłuchanie w markecie to nieporozumienie.
poza tym le705 koło "cienkiego" nie stał więc mozna było domniemywać (biorąc powagę firmy) że będzie "do zaakceptowania" szczególnie że sharp ma doświadczenie w produkcji audio. A do tanich z tej klasy nie należy.

Widać w fabryce puściły drzwi do pomieszczeń inżynierów i księgowi zaczęli projektować urządzenia. I tyle.

żeby nie był to off i nie trolować to dodam że do obrazu trzeba się przyzwyczaić (co już mi dość dobrze poszło ) a sam telewizor ma bardzo ładne zdecydowane barwy i wyświetla pełne 1080 z podłączonego komputera a nie jak inne 1024/768.
No i mozliwości regulacji różnych skladowych barw i innych parametrów obrazu ma niesłychanie dużo. Dla maruderów obrazu zabawy na miesiące.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie do tego służy kalibracja .
Ale ważniejsze jest to żeby przy zakupie a najlepiej przed zakupem przedstawić swoje preferencje.
Najlepszą jakość dźwięku miały Toshiby serii SV, Sharp serii XS1 , JVC serii P
I wówczas nie trzeba się stresować dźwiękiem
Producenci z kolei to wszystkich nowych "cienkich" zalecają soundbary.
Chociaż kiepski soundbar też może być kiepski.
 

mataman

New member
Bez reklam
To nie była opinia a jakiś dziwny atak. Nie wyraziłeś żadnej opinii tylko zaatakowałeś zadając celowo prowokujące pytanie by na koniec nazwać opinie innych ludzi "lamentem".


Czytaj między wierszami :) To była opinia.



@i-goł kolegą twoim nie jestem więc wypraszam sobie.



A czy przed zakupem tego Sharpa porównywał ktoś ten TV z innymi markami edge led typu Samsung lub inne modele i co możecie na ten temat powiedzieć czy warto wybrać Shapra czy znacznie lepiej świecą Samsungi ??


Oczywiście że porównywał. Nie wydaje się ponad 4tys po obejrzeniu tv w media markt. Jedyna alternatywa był sony EX500
 
Ostatnia edycja:

eljotnes

New member
40LE705 totalne rozczarowanie

już już miałem kupić ale zajechałem do jeszcze jednego sklepu gdzie obok siebie stały SHARP i jakiś staruszek SONY 40Z450 - na sygnale z satelity oba spoko, ale po podłączeniu BluRay SHARP daleko w tyle - rozmyte kolory, rozmazane kontury - nie wiem czy do każdego sygnału musi być odmienne ustawienie, ale sprzedawca rozczarował mnie bo usiłował wciskać, że obraz jest OK, a potem że trzeba zrobić kalibracje coś ok 100 PLN i wtedy będzie OK, a może to wynika z tego, że ten Sony to 200 Hz
dlatego zaczynam od początku i zastanawiam się poważnie nad Sony 40EX700 lub Samsung 40C6000
oba w podobnej cenie do SHARPA
 

mataman

New member
Bez reklam
Nie wiem co tam ci podłączyli i co puszczali ale nawet bez kalibracji obraz z BD to żyleta. Nie mam rozmyć o których mówisz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
różne rzeczy słyszałem - ale nigdy o słabym obrazie z blu raya - niezły bajer ktoś Ci wciska.
Ale sprawdzałeś oczywiście ustawienia z pilota?
 

eljotnes

New member
o to właśnie chodzi, że sygnał z tego samego Blu szedł na SONY i SHARP i obraz na SHARPIE był do kitu, więc sam się zdziwiłem bo też myślałem że taki sygnał to na ekranie daje żyletę, ale na fragmencie gdy leciał mecze widać było kolosalną różnicę na ekranach /stały obok siebie/, nie wiem może telewizor był tak rozkalibrowany, ale sprzedawca niewiele potrafił na to poradzić tylko ściemiał o konieczności kalibracji
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to już nieźle że chociaż się orientował. Ale przecież wystarczy skorzystać z pilota.
To naprawdę nic nie znaczy.
 

Pr3dator

New member
o to właśnie chodzi, że sygnał z tego samego Blu szedł na SONY i SHARP i obraz na SHARPIE był do kitu, więc sam się zdziwiłem bo też myślałem że taki sygnał to na ekranie daje żyletę, ale na fragmencie gdy leciał mecze widać było kolosalną różnicę na ekranach /stały obok siebie/, nie wiem może telewizor był tak rozkalibrowany, ale sprzedawca niewiele potrafił na to poradzić tylko ściemiał o konieczności kalibracji

Hehe masz prawo pomarodzic , oczywiscie. Mam model 52" zadnych rozmyc nie zauwazylem obraz blu jest jak brzytwa. Swoja droga smiem twierdzic ze jeszcze dlugo telewizora nie wybierzesz ;) ocena na podstawie sklepowego sygnalu i sklepowej miernej prezentacji druga sprawa ze co chwila pojawia sie cos nowego , pokaz mi telewizor ,a znajde jego wady ;). Kupno telewizora to ciezka sprawa :) sam marudzilem dlugo z perspektywy czasu jestem zadowolony z tego modelu ma pare wad ale niema telewizora idealnego , tfu przepraszam sa ale kosztuja grubo powyzej 10k.
 

PurpleViolet

New member
czyta czytam ale nikt o tym nawet nie wspomni... czy w trybie USB - przeglądanie zdjęć też macie wszystkie ustawienia obrazu zablokowane poza regulacją podświetlenia matrycy?
 

Kris_6

Member
Porównanie ma dotyczyć jak świeci TV Sharp LC-40LE705 w porównaniu do tych modelami Panasonic G20 i z Sony HX800 w SD i HD ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony w tym segmencie jest bardzo dobry. Rewelacyjnie gra w HD. Moim zdaniem gorzej od Sharpa skaluje obraz SD.
 
Do góry