LC-40LE705 czy LC-40LE820

saszka123

New member
Pytanie do Kikiego lub osób które może już zakupili le810/le820:

Czy faktycznie kolory żółty i zielony są zbyt przesycone i przez to odwzorowanie kolorów jest nienaturalne? Czy po prostu testerzy z flatpanelshd nie odpowiednio skalibrowali telewizor?

Kiki jak wychodzi w Twoich testach odwzorowanie kolorów w le810/820? Nadnaturalnie? Zastanawiam się czy technologia Quattron to przełom czy raczej ślepa uliczka.

Z góry dzięki za odpowiedź.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wszystko, co jest nowe jest na poczatku niedojrzale. Zapewne przyszloroczne modele nie beda mialy wypchnietego zielonego/zoltego. Coz, idealow na swiecie brak :) Tak, czy owak, pozytywnie zaskakuje poziom czerni oraz motion, troche martwi SD. Moze koledzy jednak dostali TV jeszcze z serii przedprodukcyjnej? Oby...
 

GrzegorzCha

New member
Moje wnioski: chyba jednak 705

1. Nowe rozwiązania mogą mieć choroby wieku dziecięcego. Trochę się tego obawiam. Poza tym czemu wpadli na ten pomysł tak późno? 705 jest poprawioną serią 700, zakładam więc, że dopracowaną
2. Przesiadam się z 25" 11 letniego Samsunga CRT więc nawet bez 4 kolorów podstawowych obraz z dobrego źródła mnie pewnie zpowali
3. Funkcja pauzy i nagrywania jest na nic, bo to samo ma dekoder nki z którego korzystam
4. Owszem, możliwość odtwarzania DIVx z USB i jakość wykonania obudowy wraz z designem z 820, przydałaby się w 705
5. Klika stówek różnicy w cenie też na ulicy nie leży
6. Wg testu, 820 TRZEBA poddać profesjonalnej kalibracji ( to też parę groszy )

Zachęcam do dyskusji i sugesti. Z ostateczną decyzją czekam do połowy przyszłego tygodnia. W dalszym ciągu twierdzę, że przydałby się podobny test 705 ki.

:hmm:
 

bob77

New member
Moim zdaniem nastepnym ruchem Sharpa bedzie TV z czwartym pixelem i podswietleniem Full LED. Wydaje mi sie, ze zastosowanie podswietlenia krawedziowego jest zwyklym szukaniem oszczednosci i proba zrobienia panelu o malej grubosci.

Nie sugeruj sie zbytnio koniecznoscia wykonania kalibracji. Dla wiekszosci uzytkownikow jest ona zupelnie zbyteczna, a podstawowa kalibracje z uzyciem odpowiednich plansz wykona nawet malo zaawansowany uzytkownik.

Nie ma telewizorow idealnie skalibrowanych do systemu PAL. Nawet najlepsze telewizory Pioneer Kuro wymagaja przeprowadzenia kalibracji ISF jesli zalezy nam na referencyjnej reprodukcji kolorow.
 

padi

New member
Moje wnioski: chyba jednak 705


Zachęcam do dyskusji i sugesti. Z ostateczną decyzją czekam do połowy przyszłego tygodnia. W dalszym ciągu twierdzę, że przydałby się podobny test 705 ki.

:hmm:

Ten sam problem mam co Ty... 705 czy 820 ale po teście widać że czerń jest poprawiona w egzemplarzach na sklep (model 820) nowy design namawia do brania nowości ale krawędziówka jakoś mnie nie przekonuje, patrzę jeszcze na zużycie W bo to też dla mnie istotny punkt i 820 wypada tutaj lepiej.... zaczekam jeszcze na test 705
 

saszka123

New member
możesz wybrać pośrednie rozwiązanie le810. Podobno to samo (bez nagrywania, DLNA, bez szklanej obudowy)
Może warto poczekać kilka miesięcy - cena spadną, błędy wieku dziecięcego zostaną poprawione.

le820/810 ma lepsze procesory (lepsza obróbka ruchu), matrycę (lepsze kąty), 4 piksele (rozdzielczość, dobre odwzorowanie kolorów), całkiem przyzwoitą czerń (szczególnie jak na LEDy krawędziowe). 705 składa się z tych samych komponentów co 700 (tylko szyba przednia zmieniona) więc jak 705 ma lepszy obraz to zmiana chyba polegała na ulepszeniu oprogramowania. Jak nawet teraz się kupi le820/810 to jak będzie nowy software to może będzie kolejna poprawa przy wyświetlaniu obrazu.

Różnice w obrazie pomiędzy full led a krawędziowymi led chyba nie są za duże. Za to duża w wyglądzie. Zresztą podobne podejście ma philips seria 5000 to full led (najtańsza), serie 6/7/8000 to Lede krawędziowe (droższe modele).

Kalibrację trzeba robić dla Wszystkich TV.

Podsumowując ja jednak bym bardziej skłaniał się do nowszego modelu - ale raczej w le810.
 

GrzegorzCha

New member
Postanowiłem skrócić swoje męki i podjąć męską decyzję. Za Waszymi radami poszedłem w model 46 z serii 810 i... zobaczymy. Odbiór w najbliższy czwartek, potem już długie nocki przed telewizorem. Każdy z telewizorów który przez ostatnie miesiące brałem pod uwagę ma tyle samo za i tyle samo przeciw, ten jest po prostu ładny i oszczędny jeśli chodzi o energię, kolory będą na pewno ładne, obraz z nki na pewno lepszy niż na moim starym pudle, obraz z kamery HD na pewno też, ruch płynny, dźwięk lepszy niż w innych LCD, a aż takim maniakiem nie jestem, żeby mierzyć czy czerń jest mocno głęboka, czy prawie głęboka, albo czy odwzorowanie naturalnych barw jest dokładne w 100 czy 90 %.
Aha, chciałem plazmę, ale telewizor u mnie w domu gra dużo ( czasem tylko po to żeby coś grało i żeby zerknąć raz na 5 minut ), i zużycie prądu w plazmach ( przy tym rozmiarze nawet 370 W ! ) w stosunku do modelu na który się zdecydowałem było chyba koronnym argumentem. Ja wiem, że byc może w skali roku dało by to może 150 albo 200 zł różnicy. Niby niewiele, a jednak można to spożytkować też w inny sposób.
Jak tylko sprzęt powieszę na ścianie, podłączę, poustawiam i trochę pooglądam to chętnie podzielę się spostrzeżeniami.
Zaznaczam, że wyboru dokonałem dzięki temu forum. Kiedy wszedłem tu pierwszy raz, nawet nie wiedziałem czym różnią się technologie LCD od plazmowej. Stałem na takim etapie że każdy płaski telewizor to plazma ( tak się kiedyś, 15 lat temu mówiło :) )

Pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
sharple820_large5.JPG


dyskwalifikuje to ten tv w moich oczach
 
Do góry