LC-40LE705 czy LC-40LE820

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharpa masz wyższą technologię. Matryce masz 10 generacji a LG 8- mej.
Kąty boczne lepsze w Sharpie
Pobór energii mniejszy w Sharpie
Czerń lepsza w Sharpie
Płynność we wszystkich kierunkach zdecydowanie lepsza w Sharpie.
Jak dla mnie wystarczy.
================================================

Astin - ceny dla niebieskich - wejdź na priw dostaniesz dobre.
 

dari555

New member
Zaraz zaraz, jakim sposobem sharp 820 ma lepszą czerń od LG8500, jak ten drugi ma lokalne wygaszanie pixeli, czyli przy czarnym kolorze miejscowo są wygaszane??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do dobrej czerni nie wystarcza local diming.
Ważniejsza jest matryca, algorytm napięć regulowanych.
A do dobrego ustawienia kolorów kłania się kalibracja obrazu :
 

Mike25

New member
Muszę załatwić sobie jakąś przynajmniej podstawową klaibrację, bo w tej chwili albo nie widać walorów czwartego koloru, albo stanowią one chwyt marketingowy ( obbstawiam sprawę kalibracji )
I raczej nie zauważysz. Kalibracja nic tu nie da. Na SD zapomnij o walorach czwartego koloru. Aby TV mógł to wykorzystać, materiał filmowy musi być specjalnie przygotowany. 99% contentu z tego nie korzysta, więc QUATRON to prędzej chwyt marketingowy, coś dobrego, ale tylko na papierze, aniżeli jakaś poprawa, którą byś dostrzegł w czasie oglądania większości materiałów SD i HD z jakich korzystasz. Więcej nt. mitu nowej technologii Sharpa do poczytania tutaj Sharp Aquos Quattron - Skeptical of the hype - AVS Forum

Nie zmienia to faktu, że ten TV może być bardzo dobry, jednak kierowanie się przy zakupie technologią QUATTRON mija się z celem. Niestety sam Sharp reklamując swoje nowe modele, wciska klientom, że jest to główna i najważniejsza rzecz w tym TV.

Poza tym jest bardzo ładnie wykonany i ma dużo fajnieszego pilota niż np 705ka. Menu jest bardzo przejrzyste, a obsługa wydaje się intuicyjna.
Mi też się bardzo podoba, jeden z najładniejszych TV jakie się ostatnio pojawiły, jeśli chodzi o design. Dobrze, że w końcu inne marki doganiają Philipsa, który jak dotąd przoduje w kategorii designu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakoś nie przypominam sobie żeby Philips zdobywał nagrody za design.
Widziałem nagrody dla Toshiby, Pioneera, LG , Samsunga .
Nic a nic z Twojego wywodu nie zrozumiałe tylko PUSTE słowa.
Fakty są inne:

Dlaczego kolor żółty jest ważny ?
O to sposób akceptacji kolorów przez ludzkie oko :




Poniżej prezentujemy jak przedstawia się różnica budowy nowego piksela gdyby skorzystać z takiej lupy jak powyżej oglądają osoby odwiedzające wystawę w Las Vegas :

Conventional RGB 6,220,000 sub-pixels (1,920 x 1,080 x 3)
img_quattron_technolory_01.gif

arrow_quattron_technolory_01.gif

New Quattron

8,294,4000 sub-pixels (1,920 x 1,080 x 4)
img_quattron_technolory_02.gif



MOCO�Video-Sharp Quattron
MOCO�Video-Sharp AQUOS Quattron LCD TV: AQUOS 810e
MOCO�Video-Sharp AQUOS Quattron LCD TV: AQUOS 820e
</title> <title>
- więcej informacji szczegółowych.

Dodanie koloru Y zmieniło, a raczej wytyczyło nowy zakres gamutu kolorów:
img_quattron_technolory_04.jpg



Głównym celem rozszerzenia bazy podstawowej kolorów piksela było poprawienie tych kolorów:

img_quattron_technolory_05.jpg


System Quad Pixel nie jest jedynym usprawnieniem jakie pojawi się w nadchodzących seriach SHARPA. Dodatkowym usprawnieniem będzie nowa konstrukcja samej matrycy, która pozwoli na łatwiejszą aktywację podświetlenia, szybsze przepuszczenie światła przez filtry, dzięki czemu jak obiecuje producent odczujemy poprawę szybkości reakcji matrycy. Dodatkowymi korzyściami będą zwiększenie jasności, oraz pogłębienie czerni poprzez szybsze i pełniejsze wygaszenie.
002_DSC_9594.jpg

Łatwiejsze jest przedostawanie się światła mając na matrycy kolor Y:
img_low_power_01.gif


daje to możliwość znacznej oszczędności energii.
img_low_power_02.jpg

Podaj proszę gdzie tu jest chwyt marketingowy ?


Sharp LE 820 - nowa paleta kolorów jest widoczna.
016_P1100875.JPG


Sharp LCD z tradycyjnym podświetleniem :
016_P1060265.JPG


Oprócz jasnych, słonecznych odcieni kolorów żółtego i złota, dodany subpiksel Y pozwala na odtwarzanie kolorów żywych i soczystych. W telewizorach z technologią Quattron obraz ma o ponad 30% większą rozdzielczość niż w tradycyjnych LCD, wyraźnie lepszy kontrast oraz wspomnianą już jasność.
004_P1100826.JPG


zaprezentuj swoje prace i udowodnij swoje słowa. Gdzie jest tu marketing.
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
Dziękuję za wykład nt budowy matrycy QUATTRON. Już wcześniej to wiedziałem. Zdjęcia porównawcze, które wkleiłeś mają moim zdaniem na siłe pokazać rzekomy lepszy kolor żółty (przecież gołym okiem widać, że druga fota jvc z kwiatkiem jest zaciemniona). Daj mi jpg z żółtym kwiatkiem a z łatwością zrobie zdjęcie z mojego EX500 z równie wiernie odwzorowanym żółtym jak masz pokazane na sharpie le820...

Puste słowa? Jakoś większość recenzji i opinii na zagranicznych portalach nie zachwyca sie QUATTRONEM i nikt tam nie zauważył przewagi dodatkowego żółtego sub-pixela. W linku, którego dałem w poprzednim poście jest bardzo dokładnie wyjaśnione dlaczego owa przewaga jest tylko na papierze.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Puste słowa - bez żadnych dowodów.
Sony w nowych wysokich modelach też będzie korzystał z matryc Sharpa
002_DSC_9594.jpg
 

Mike25

New member
To u Ciebie nie ma żadnych dowodów. Marketingowe materiały Sharpa, w tym grafiki pokazujące czwartego sub-pixela nie są żadnym dowodem. A może są nim zdjęcia porównawcze jvc, gdzie jedno jest specjalnie zaciemnione? :) Przecież to jest ewidentna ściema...

Tu jest 100x więcej (i to niezależnych) różnych grafik, testów i wykresów potwierdzających to, że nie masz racji
Sharp Aquos Quattron - Skeptical of the hype - AVS Forum

Żeby nie być gołosłownym i nie opierać się tylko na jednym źródle wklejam więcej testów QUATTRONA, ze wskazaniem na cytaty, które potwierdzają brak wpływu czwartego subpixela na jakość obrazu

"the extra pixel doesn’t really deliver a noticeably superior image to rival models using the standard RGB pixel setup. There’s no “Oh wow, this is the best TV ever” moment when you first switch the Sharp Aquos Quattron TV on."
Sharp Aquos review: Quattron TV | Electricpig

"Yellow fever
Sharp's TV advert for this Quattron display technology proclaims: 'You have to see it, to see it.' Well, we have seen it, and, while we like this TV a great deal, we don't think the addition of a yellow sub-pixel is quite the game-changer that Sharp evidently does. The image is very colourful, but no more so than is the case with most of the LED-backlit LCD TVs we've seen.
We remain sceptical about the value of the extra yellow component though, and certainly wouldn't pay a premium for its inclusion. "

Sharp Aquos LE820 (LC-46LE820E) Full Review, Television Reviews on CNET UK

Tak więc Sharp LE820 to całkiem udany TV, który posiada wiele zalet. Przede wszystkim UV2A panel to jest mocna strona nowych QUATTRONÓW, nie żółty sub-pixel, który nie daje żadnej realnej poprawy jakości obrazu, a wręcz powoduje komplikacje ze właściwą kalibracją.

Skąd masz informacje, że Sony będzie brał od Sharpa matryce QUATTRON? Sony owszem zawiązało joint venture z Sharpem i bierze od nich matryce, ale póki co w większości do modeli z najwyższą przekątną (np 60EX500 niedostępny w Polsce) i nie są to matryce QUATTRON.

Tu nikt nie mówi o tym, że Sharpy są słabe. To jeden z najlepszych producentów matryc na świecie. Tym niemniej nie zmienia to faktu, że QUATTRON to sztucznie nadmuchana rzecz, mająca na celu rzecz jasna napędzić jak największą sprzedaż. Producenci, chcąc wyróżnić się pośród konkurencji, wymyślają coraz to nowe rozwiązania, niekoniecznie jednak mające realny wpływ na rzeczywistą jakość obrazu. Tak właśnie jest z QUATTRONEM. Marketingowo im się udało i na pewno mnóstwo konsumentów (zwłaszcza tych mniej zorientowanych) to łyknie.
 
Ostatnia edycja:

tomekb19

Member
Nie ma co bić piany :)

Wszyscy, którzy czytają recenzje na zagranicznych serwisach wiedzą, że czwarty pixel nie jest powodem do zbytnich onanizmów a tym bardziej nie jest żadną rewolucją :)

Kiki zapewne ma lepsze prowizje za sprzedaż sharpów to też je promuje i jak dla mnie nie można mieć o to do niego pretensji :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że czwarty piksel na wpływ na jakość obrazu. O tym wie nawet konkurencja Sharpa.
Czytam dokładnie fora zagraniczne i znam różne opinie. Przeważnie są sprzeczne.
sharp quattron is it marketing gimmick? I think so - AVS Forum
subtractive color vs. additive color

Żółty piksel daje
Dodanie koloru Y zmieniło, a raczej wytyczyło nowy zakres gamutu kolorów:
img_quattron_technolory_04.jpg



YouTube - Sharp Quattron
- tu jest prezentacja różnicy jakości matrycy widoczne waet dla tych co mają kłopot ze wzrokiem.
Jak chce skorzystać z porad lekarza to idę do specjalisty nie do konowała.
W tym przypadku wolę zaufać wiedzy specjalistom i inżynierom z fabryki - potwierdzonym przez niezależne instytuty niż Twojej wiedzy.

YouTube - Sharp AQUOS Quattron - LCD TV with four-color technology : DigInfo - tu materiały firm które też znają się na swojej robocie . Tu widać różnice nawet w jakości youtuba.
 

Mike25

New member
Kiki, cały czas dajesz tylko materiały reklamowe Sharpa, ewentualnie oficjalną prezentację QUATTRON'ów, na której producent specjalnie podbił kolory żółty i zielony, aby uwidocznić rzekomą przewagę czwartego subpixela. Efekt tego był taki, o czym jest w jednym z testów, które wklejałem, iż TV były fatalnie skalibrowane, totalnie nie do użytku domowego i totalnie poza 6500 kalvin, ale właśnie mające pokazać żółcienie. To jest stricte marketing!

Jestem w stanie pojąć, że ktoś będzie bardziej polecał konkretną markę, jednak wklejanie sztucznie zaciemnionego zdjęcia mającego pokazać rzekomą gorszą reprodukcję żółcieni w panelu nie-QUATTRONowym uważam za chwyt poniżej pasa. Naprawdę ubolewam nad tym faktem.

Realną jakość TV wykazują jedynie niezależne testy i recenzje specjalistów, a nie pokazówki finansowane przez producenta. Większość niezależnych recenzji i testów niestety nie wskazuje na faktyczną poprawe obrazu dzięki dodatkowemu sub-pixelowi. Co więcej, powoduje on bardzo źle ustawiony obraz out of box, który wymaga solidnej kalibracji. Po takim zabiegu, wg większości testów LE820 prezentuje się bardzo dobrze.

Nie zamierzam ciągnąć więcej tego wątku, bo widze, ze Ty swoje, a ja swoje. Apeluję jedynie o dostarczanie ludziom wszechstronnych informacji nt oferowanych produktów, a nie przedstawianie im jedynie słusznych opinii, zgodnych z linią polityki producenta. Nie każdy zna angielski, nie każdy zapoznaje się z innymi testami. Im też należy się wiedza OBIEKTYWNA.

Kończąc podkreślę, że osobiście uważam ten model za dosyć udany (poza faktem, że nie lubię paneli schowanych za szkłem i w związku z tym odbić), jednak nie z tych względów jakie Ty prezentujesz ludziom.

Tyle ode mnie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
każdy sprzęt ma wady i zalety.
Te opisane są w podsumowaniu testu, proszę czytać wnikliwie.
Czwarty piksel ma wpływ na wynik ostateczny kolorów matrycy - czy się to komuś podoba czy nie.
To jakby nałożyć czwarty kolor na płótno i udawać że go nie widać .
Widać i proszę nikomu takich ciemnot nie wciskać.
Inna sprawa czy to się musi każdemu podobać ?
ABSOLUTNIE NIE.
Jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki.
Nawet czarny "pijar" konkurencji twierdzi że widać różnicę ale oczywiście na nie korzyść.
ALE WIDAĆ !!!
Ja jestem innego zdania.
Natomiast faktem jest o czym też pisałem że właśnie z uwagi na czwarty kolor - który ma wpływ na paletę barw - kalibracja obrazu jest skomplikowana .
Można zarzucić wiele temu telewizorowi ale akurat nie to że nie widać wpływy czwartego koloru na jakość barw.
Jest wiele informacji osób którzy w podpisie mają specjalista - właśnie na temat wpływu kolorów, mieszania kolorów, znaczenia kolorów. Do tych wypowiedzi jest mi najbliżej .
Wg mnie różnice palety barw są widoczne i tyle. Przesiedziałem kilkadziesiąt godzin przed Quattron (podobnie jak przed innymi telewizorami) i zostaję przy swoich obserwacjach.
Ten czwart kolor piksela ma wpływ na paletę barw - bez cienia wątpliwości.
 

Mike25

New member
Każdy ma swoją opinię to oczywiste. Zachęcam i zachęcać będę do zapoznawania się z jak największą ilością różnych testów i recenzji. To pozwala mieć szerszy ogląd na dany sprzęt, co ma kluczowe znaczenie przy decyzjach o zakupie.


phpmmkmnsam.jpg


Udowadnianie swoich racji takimi perełkami jest wg mnie mało fajne i jeszcze mniej fair w stosunku do kogoś kogo chce się przekonać do technologii QUATTRON
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Kikie też daje zdjęcia LG czy Toshiby. Po prostu uważa, że te telewizory są warte polecenia(Sharp może się wyglądem pochwalić). Na szkoleniach starają się nam wmówić inni przedstawiciele, że ludzki mózg widzi tylko 3 kolory itd. Czwarty kolor moim zdaniem ma znaczenie i to jest wreszcie coś nowego w TV!
Tutaj warto zaczerpnąć porady ekspertów lub znawców. Telewizor warto obejrzeć samemu, bo np. Samsung czy Toshiba nie będą idealne do każdego pomieszczenia. Co więcej w różnych warunkach różnie świecą.
Mike25- widać że jesteś inteligentny i łatwo nie odpuszczasz:)
To co piszesz ma sens, zauważyłeś więcej niż my.
Choć ja i tak twierdzę, że zdjęcie z szarą bielą(z modelu 46DH560(lub 650) jest prawdziwe:)
 
Ostatnia edycja:

kwant

New member
Nie mam szansy porównać skalibrowane lcd standard RGB vs LE820 więc się nie wypowiadam na ile widać obecność czwartego koloru.
Ale jakim cudem zdjęcia z testu na moim monitorze RGB się tak różnią.
Załóżmy przez chwilę że zdjęcie testowe obiektywnie pokazuje poszerzoną paletę barw ale typowe monitory lcd (RGB) to zdjęcie sprowadzają do swojego gamutu kolorów.
To tak jakbyśmy chcieli wspaniały dźwięk testowanych głośników odsłuchać na tych głośnikach którymi dysponujemy w domu. Jeśli nawet obydwa testowane głośniki były lepsze od naszych, to będą brzmieć identycznie jak nasze.
 

radoskur

New member
Kupiłem Sharpa 46LE810 i muszę stwierdzić, że dużo prawdy jest w tym co pisze Mike25 - te reklamówki można sobie w d*** wsadzić bo niestety nie wiadomo co było źródłem sygnału - a już na pewno nie sprzęty jakie mamy w domu. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że ten TV jest bardzo wrażliwy na źródło sygnału. Jeżeli nie macie Blu-Ray i dobrego STB HD to odpuśćcie sobie serie Quattrona bo zwykłe PAL SD (DVD i STB przez dobry kabel EURO) jest nie do zniesienia przy standardowych ustawieniach. Biel i niebieski tak kują po oczach, że oglądanie jest mocno irytujące. Natomiast w skalibrowanym trybie Film na Blu-Ray przez HDMI obraz jest rewelacyjny. Będę próbował się jeszcze męczyć z ustawieniem nowego STB HD (dekoder turbo z N oraz VU+ Duo marusys po HDMI) do dobrego oglądania w dzień, bo tryb Standard też jest skopany przez producenta. Jeżeli ktoś ma już jakieś gotowe ustawienia nadające się do oglądania w dzień to zapraszam do wymiany doświadczeń. Od Sharpa uzyskałem także informacje, że cała seria 810, 812, 820, 822 - nie nadaje się do odtwarzania materiału w 1080p za pomocą wbudowanego złącza USB ponieważ Hardware nie wydala i nikt w fabryce nie sądził, że będą "kozacy", którym przyjdzie do głowy odtwarzać film z twardego dysku lub pen drive'a. Na pocieszenie dodam, że ma wyjść soft 1.07 w języku polskim, bo na chwilę obecną jest tylko angielski.
 

Mike25

New member
@radoskur

Zajrzyj na
Sharp LC46LE821E/ LC40LE821E Quattron Review
i
Sharp LE820 review - FlatpanelsHD

Masz tam testy tego modelu (820, ale poza nieco mniejszym kontrastem 810 jest identyczny jeśli chodzi o matryce). W testach tych są też profesjonalne ustawienia kalibracji. Sami autorzy recenzji przyznają, że QUATTRON to twarda sztuka i nie da się niestety uzyskać idealnych wartości (D65 Kelvin), ale można się do nich spróbować przybliżyć.

Jeszcze możesz zerknąć do wątku Official Sharp Aquos/Quattron LC-XXLE810UN/LC-XXLE820UN Owners Thread - AVS Forum
Znajdziesz tam wiele przydatnych wskazówek i opisów najczęstszych problemów, z jakimi się borykają posiadacze nowych Sharpów.

Niestety, tak jak pisałem QUATTRON wygląda pięknie na pokazówkach. Przeciętnemu użytkownikowi RGBy jest potrzebne jak kula u nogi, powodując masakryczne komplikacje z kalibracją. To chyba najtrudniejszy do skalibrowania model TV jaki się ukazał na przestrzeni ostatnich lat. Ustawienia out of box powinny być do zaakceptowania, a nie że przeciętny klient jest obarczany koniecznością płatnej profesjonalnej kalibracji. Posiadaczom 810/820 pozostaje mieć nadzieje, że Sharp zrobi coś z tym fantem (updete'y softu), a wszystkim zachłyśniętym technologią QUATTRON radze poczekać na nowe jej odsłony, które zapewne będę lepiej dopracowane. Choć osobiście nadal nie widzę sensu pchania się w RGBY w dobie przemysłu video ze standardem RGB.
 
Ostatnia edycja:
Do góry