Lampówka 2x10W - kolumny do niej ?

qqrydza

New member
WOW! 18Hz. Fajne zdjęcia kolumn oryginalnych i do porównania jego wyroby. Mnie to wystarczy.
Popatrz najpierw na oryginały i na jego kolumienki, na oryginały i na jego kolumienki, na oryginały i jego kolumienki.

;)

Pewnie będą pasowały do Twojej lampówki.
 

eddielublin

New member
@black, dzięki za info, już wiem co będę robił w sobotę :)

zestaw muszę powiedzieć dość atrakcyjny. Z niektórymi elementami tego "show" miałem okazję się zapoznać nausznie. Lumin, Trenner&Friendl... marki rzekłbym u nas niszowe ale poziom jaki reprezentują jest wprost proporcjonalny do ceny
Oczekujemy zatem relacji od henry-ego1979
 
.... Nawet przy nocnych odsluchach na bardzo niskim poziomie glosnosci nie gubi nic z barwy instrumentow. ...
Muszę przyznać, że mój ma podobną charakterystykę.
A co Twoim (Waszym) zdaniem (dla moich warunków), się ma (odnośnie kolumn), do tylnego basreflexu :?: (post wyżej)
 
Ostatnia edycja:

MarcinGD

New member
Glosnik niezaleznie od konstrukcji musi miec na okolo troche przestrzeni. Oczywiscie glosnik z tylnym bass reflexem musi byc bardziej odsuniety od tylnej sciany niz ten z przednim. Wszystko zalezy od akustyki pomieszczenia. Tak czy siak nie kupuj glosnikow bez odsluchu w swoim pomieszczeniu. Tylko tak mozesz pojezdzic po pokoju i zobaczyc w ktorym miesjscu jest idealnie.
 
Pierwszy raz to robię tu, na tym Forum i nie wiem czy wyjdzie :)

FxRAD1.jpg


Chyba nie wyszło :-(
Jak się tu wstawia zdjęcia :blagam:

wkp9h8.jpg


gg9fsP.jpg

Jak się kliknie, to coś tam widać :) Ale to jest nie to :( Tylko mi nie piszcie o kablach :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Może nie jestem odkrywcą, ale po wygrzaniu lamp wzmacniacz gra jeszcze lepiej :D.
Bas zrobił się jeszcze niższy i bardziej miękki :lol:.
I to odczucia słuchowe na moich Eltax'ach. Co będzie na lepszych kolumnach :?:
 
Jestem po odsłuchach i jako ostatnie na warsztat poszły CAMBRIDGE ACOUSTICS - Solo Perfetto - S-HI-END u kolegi Informacje o u z Wrocławia.
Miałem okazję posłuchać i popatrzeć na wykonanie Jego kolumn.
Mistrzostwo - wiele kolumn firmowych wykonanych jest gorzej a o brzmieniu nie wspomnę. Szczena opada. Niedowiarki niech pojadą na odsłuchy.
I tak jestem ich szczęśliwym posiadaczem. :-o
Miałem okazję posłuchać i podłogówek. Rewelacja.
 
Ostatnia edycja:
A z jakimi kolumnami bezpośrednio porównywałeś ?:)
Z założenia były ograniczenia - 8 ohm i przedni basrefleks, więc asortyment znacząco się zawęził.
Posłuchałem:
Cambridge Audio Aero 2
Monitor Audio BX2
Kef Q300
Pojechałem do Wrocławia i szczęka mi opadła.
Tak szczegółowego dźwięku to jeszcze nie słyszałem. Decyzja zapadła szybko :smile:
Jak będziesz przejazdem (innych Forumowiczów też) to zapraszam na kawę i odsłuch :smile:
 
Ostatnia edycja:
Miałem w temacie już nic nie pisać bo autoreklama jest niewskazana.
Piszę, bo może innym da to do przemyślenia i zaoszczędzenia lub wydania trochę grosza.
Jestem już nie młody i żona powiedziała, że na stare lata „mnie popier***ło”
Pamiętam czasy Bambino, Amatora, Zodiaka itd. Kto pamięta PRL, to wie o co chodzi.
Kto chce wrócić do STEREO -poza kinem domowym- powinien wrócić do źródeł.
Wzmacniacz lampowy nawet 5W na kanał, da więcej satysfakcji niż 50 W w amplitunerze.
Tego nie da się opisać, to trzeba posłuchać a ja słucham od x lat.
Do tego jeszcze kolumny.
Prawdą jest, że to one są najważniejszą sprawą.
Na kolumnach nie ma co oszczędzać – reszta ujdzie ….
Ja ze swojego zestawu STEREO jestem zachwycony. Katuję płyty CD. Od czasu dokupienia kolumn, słyszę w utworach to, czego wcześniej nie słyszałem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry