Lampówka 2x10W - kolumny do niej ?

Witam Kolegów.
Moim nowym nabytkiem jest wzmacniacz lampowy stereo 2x10W.
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/104960-yamaha-zmiana-sprzetu.html
Wzmacniacz sprawdziłem na kolumnach od KD Eltax Jupiter.
Wrażenia bezcenne.
Mam teraz problem:
1. czy do tego wzm. dokupić inną parę kolumn (pow. pok. ok 12 m/kw);
2. czy wykorzystać kolumny od KD po przez jakiś rozdzielacz (na kolumnach dźwięk OK);
3. może inne rozwiązanie (np. 2.1 - poprzez aktywny subwofer, przy którym są zaciski do kolumn) ?
Może ktoś przerabiał ten temat nie koniecznie z lampówką ale ze wzm. stereo ?
 
Ostatnia edycja:

qqrydza

New member
Pokaż ten wzmacniacz. Jakieś fotki wstaw.
Myślę, że dobry wzmacniacz aż się prosi o lepsze kolumny. Do takiej powierzchni podstawkowe kolumny będą odpowiednie.
 
Na razie wybrałem najszybsze i najtańsze rozwiązanie, czyli 2.
Teraz katuję swoje uszy muzyczką z CD i słyszę to, czego kiedyś nie słyszałem :D
Nawet moje Eltax'y brzmią jakoś inaczej, basy, soprany słychać inaczej.
Nie da się tego opisać, to trzeba posłuchać.
Teraz pozostaje mi przez zimę brać wzmak pod pachę i jechać (iść) gdzieś na odsłuchy na innych kolumnach :lol:

PS. W zasadzie, to powinienem ściągać kolumny do mojego lokum :)
 
Ostatnia edycja:
Pokaż ten wzmacniacz. Jakieś fotki wstaw.
Myślę, że dobry wzmacniacz aż się prosi o lepsze kolumny. Do takiej powierzchni podstawkowe kolumny będą odpowiednie.
Co do foty mojego wzmacniacza - nie jest to produkcja firmowa ale wykonana przez fachowca.
Może nie wygląda super ale gra rewelacyjnie :D
Dla znawców tematu - o jakości wzm. nie decydują tylko lampy (kwestia mocy), ale transformatory, elektrolity itd.
Nawet kiedyś myślałem o wstawieniu zdjęcia mojego "bałaganu" w temacie "Nasze zestawy", ale odpuściłem, bo od razu bym dostał opieprz za kable :lol:
 
Zrobiłem fotę ale czy pokażę, to się okaże.
Już po 23 godz. i żona mnie opierdziela, że za głośno - a wzmacniacz ledwo co wysterowany.
Dla spokojności jeszcze deko przyciszyłem i dalej słyszę to co słyszałem.
Chyba to jest "klocek", który mnie najbardziej cieszy :)

Zastanawia mnie charakterystyka tego wzmacniacza. Zbliżona do liniowej ale bez pomiarów tego się nie sprawdzi.
Brak "polepszaczy" typu Kontur, bas, sopran - TO CO NA WE. JEST NA WY. i to jest najważniejsze :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie mam oporów, ale bez przesady :sad:
Te mi chodzą po głowie - MONITORY TAGA PLATINUM v2 B-40
Muszę posłuchać wcześniej :?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MarcinGD

New member
Podziel sie jeszcze z nami gdzie mieszkasz. Pozwoli to zobaczyc co do zaoferowania maja okoliczne salony i co warto u nich odsluchac, a potem przytargac do domu. Na jakim poziomie za pare ten opor sie zaczyna :)
 

MarcinGD

New member
Indiana Line Tesi 260, Xavian Bonbonus, Tannoy Mercury V1. Wzmacniacze lampowe lubia 8ohm, Xavian i Tannoy to 8 ohmowki, Indiana moze schodzic do 4ohm ale warto sprobowac. Tagi oczywiscie tez mozesz sprobowac im wiecej tym lepiej dla Ciebie. Glosniki sa dostepne w Pabianicach.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Będę oczekiwał na wyniki odsłuchu, jeszcze nie znalazłem opisu wrażeń z połączenia lampy z Taga serią Platinum :) Nie powiem że mnie nie korciło do takiego połączenia... tyle że na lampach to się znam raczej średnio ;)
 
Będę oczekiwał na wyniki odsłuchu, jeszcze nie znalazłem opisu wrażeń z połączenia lampy z Taga serią Platinum :) Nie powiem że mnie nie korciło do takiego połączenia... tyle że na lampach to się znam raczej średnio ;)
Oczywiście nie omieszkam przedstawić swoich wrażeń.
Co do znajomości lampówek :?
Ja też się za bardzo nie znam, ale o zakupie zadecydowała możliwość posłuchania wzmacniacza.
Nie jestem audiofilem, ale wszelkie moje płyty CD grają na + na moich Eltax'ach.
Ciekawe, jak będzie na innych kolumnach :)
 

MarcinGD

New member
Im wiecej posluchasz tym lepiej. Ja pierwsze slysze o tych glosnikach. Jesli wypozycza za kaucja to warto sie skusic w celach edukacyjnych.
 

hans2

Banned
żeby zrobić replikę to wypada mieć dostęp do oryginału,
a w obecnych aukcjach widzę odwołania do oryginałów za astronomiczną kwotę.
jest jeszcze kwestia dostępu do materiałów...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawe ile policzyliby za replike Nautilusów ;)
Ps. A co do za pokaż "Audiofil" 2014r. w pażdzierniku? To jakaś nowa impreza?
 
Do góry