LA42660S LG - moduł CI nie pamięta kanałów i DLNA+SE widać tylko miniatury.

la42

New member
Na początku Witam Serdecznie Wszystkich Forumowiczów.

TV LG 42LA660S.

1. Mam problem z tym telewizorem. Otóż posiadam moduł CI Nki na kartę.
Czasami zdarza się, że telewizor po ponownym uruchomienia nie pamięta kanałów wczesniej zaprogramowanych. Po prostu giną w eterze.
Zaktualizowałem soft do wersji .04. Niestety nic to nie pomogło. Programy nadal gubił.
Ostatnio wyszła aktualizacja .30 - jak na razie trzyma.
Na starszych też się zdarzało, że trzymał nawet kilka dni, a pewnego dnia wyłączyłem go włączyłem po godzinie i kanałów już nie było. Mam obok rocznego TV samsunga smartv i gdy korzystam w nim z TEGO SAMEGO modułu CI, kanałów jeszcze nigdy nie zgubił.
Co może być powodem gubienia przez LG ?

2. Drugim problemem jest DLNA i przeglądanie plików w telefonach SonyErricson Xperia NeoV, Walkman oraz Xperia minipro.
Wszystkie urządzenia są w sieci Wifi (router dlink dir300).
Istnieje możliwość przemieszczania się pomiędzy folderami telefonu z poziomu telewizora, niestety nie można wyświetlić zdjęcia na pełnym ekranie.
Są dostępne tylko miniaturki, a tam gdzie powinno pojawić się zdjęcie widnieje "ludzik w ramce".
Filmy z telefonu też odtwarza co drugi, jak mu się tam spodoba. Miniaturki natomiast są widoczne WSZYSTKIE.
Dzieje się to na wszystkich w/w telefonach marki SE.
Dodam tylko, że na TV samsung, który jest podłączony do tej samej sieci Wifi w/w telefony działają poprawnie, można odtwarzać zdjęcia/filmy. Wszystko działa cacy.
W telefonach wszelkie udostępnienia/uprawnienia/serwer multimedialny itp. są załączone dla tego telewizora.

Dzwoniłem już do firmy LG, kazano mi czekać na aktualizację. Po najnowszej aktualizacji, problem nadal nie rozwiązany.
Może ktoś z Was wie w czym problem i jak sobie z nim poradzić?

Mam też jeszcze telefon marki LG, który posiada smartshare i z tym nie ma żadnych problemów, odtwarza zarówno zdjęcia jak i filmy. W tej samej sieci Wifi. Problem dotyczy tylko SE.

Proszę o pomoc.

Czy w tym telewizorze można jakoś zrobić Hard Reset, czy Full Wipe ?
Ponieważ przywracanie ustawień fabrycznych nie rozwiązuje sprawy.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

la42

New member
dodam tylko, że to telewizor nie pamięta tych wszystkich kanałów. Tuner Telewizora (ten program, do ustawiania kolejności kanałów z n-ki) - po zapisaniu przez jakiś czas wszystko jest ok. I nagle przy losowym wyłączeniu i załączeniu TV wszystkie kanały znikają i trzeba je zaprogramować w TV od nowa.

A z tymi telefonami i brakiem podglądu zdjęć przez DLNA to tak do końca nie wiem, czy tylko z SE jest problem. Na tych wymienionych telefonach tylko to sprawdzałem.No ale to trzy różne modele. Fakt faktem, że wszystkie są marki SE.
Tylko dlaczego bez problemu wszystko działa na TV samsung ? I to z każdym z tych telefonów?
 
Ostatnia edycja:

adam17

New member
Witam,posiadam identyczny model i miałem ten sam problem z tymi znikającymi uprzednio zaprogramowanymi kanałami tylko że z UPC. Po telefonie do serwisu LG i wyłączeniu automatycznej aktualizacji tv na razie ustąpiło,już około miesiąca jest ok. Podobno tv wszystko co może aktualizuje nawet moduł CI+ automatycznie. Warto spróbować a nóż też u Ciebie poskutkuje ale ja do końca nie jestem pewien że to miało na to wpływ,znaczy to że nie można będzie aktualizować oprogramowania.
Daj znać za jakiś czas czy pomogło.
Pozdrawiam.
 

la42

New member
Na razie po wgraniu wersji .30 jest dobrze - ale zobaczymy za kilka dni. Na starszym sofcie czasem potrafiło trzymać z tydzień i nagle pewnego dnia wszystko zniknęło.

A Tobie na jakiej wersji softu się to działo?
Jeżeli naprawdę na to wpływają włączone aktualizacje to coś nie halo z oprogramowaniem, powinni to poprawić, bo to niepełnowartościowy produkt wtedy jest.
To tak jakby zakupić Windows7 i nie mieć możliwości instalacji poprawek...:(
Skoro ma taka funkcje to powinna ona działać poprawnie.

A z tymi zdjęciami może ktoś wie co zrobić? Dlaczego nie mogę odpalić na "pełnym ekranie". Widzi tylko miniaturki na pasku na dole - a na pełnym ekranie widnieje jakiś "jopek" w ramce.

Pozdrawiam.
 

adam17

New member
Witam ,od dłuższego czasu nie miałem aktualizacji więc działo się to na pewno na tym samym sofcie co mam obecnie ,czyli 07.40.15.
Jeżeli chodzi o wyłączenie aktualizacji miałem na myśli aktualizacje modułu który znajduje w zakładce "Kanały" potem "informacje CI".Sorki za wprowadzenie w błąd ale robiłem to jakieś miesiąc temu ale nie zmienia to faktu że tak nie powinno być.
Pozdrawiam
 

la42

New member
...ehh i znowu kanały zniknęły...tym razem nawet na najnowszej wersji oprogramowania.
Co mi po takim tv, który nie pamięta kanałów i za każdym razem muszę je od nowa programować. Zastanawiam się czy go nie reklamować.
Skoro takie coś działo się także u Ciebie - oznacza to, że nie jest to przypadłość tylko mojego modelu, ale jakiś błąd fabryczny wszystkich modeli 660S...

adam17, a Czy Ty także posiadasz moduł CI od tego UPC ? Jak wyszukujesz/programujesz kanały ?

Ja robię tak:
Gdy zaprogramuje wszystkie kanały za pomocą standardowego wyszukiwania tunera(wyszukiwanie z tv satelitarnej>>>żaden), to one są porozrzucane bardzo mocno po telewizorze, ale jeszcze nie zdarzyło się, że by mi kiedykolwiek zginęły (miesiąc). I te n-kowe też trzyma. Z tym, że jest krótko mówiąc, bałagan.

Natomiast, gdy używam specjalnej aplikacji zainstalowanej w TV (wyszukiwanie z tv satelitarnej>>>n na kartę). To ona mi ładnie poustawia wszystkie kanały "po swojemu" (kolejność wg. ustaleń tej aplikacji n-ki). Wszystko jest ładnie cacy, od przykładowo 1 do 20 mam wszystkie kanały z n-ki a następne po 20-stym są ze zwykłej satelity.
Niestety po jakimś czasie giną te programy zaprogramowane z n-ki (przykładowo 1 do 20) losowo - raz zginie jedynka, raz dwójka itd.
Zaznaczę, że giną tylko te, które są rozkodowywane za pomocą modułu CI (n-ki).
Te, które znajdują się po kanale 20-stym pozostają nienaruszone

Aha, a z tymi zdjęciami może próbowałeś, dlaczego są tylko miniaturki?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

adam17

New member
Witam, może to wina modułu jak Ci giną tylko te kanały które rozkodowuje moduł . Mnie ginęły wszystkie które sobie poukładałem nie te które znalazł TV,a jeżeli chodzi o te miniaturki to sprawdzę jak będę miał chwilkę czasu ,może przez weekend.
 

sp111der

New member
Witam wszystkich.
mam ten sam problem.
Telewizor samorzutnie zmienia zaprogramowane wcześniej kanały na kanały o bardzo wysokich numerach, np. ustawiony na kanale nr 3 TVN HD zmienia na kanał nr 1001 (wcześniej nie zaprogramowany). W jednym przypadku jest to w dalszym ciągu TVN HD, ale na kanale 1001, a innym razem jakiś inny program, np. TLC też na kanale o wysokim numerze, np. 1040. Zmiana kanałów następuje zupełnie przypadkowo i bez udziału użytkownika. Powyższa sytuacja zdarza się również podczas przełączania kanałów pilotem. Niejednokrotnie telewizor także wyłącza się i załącza ponownie już na innym kanale (podobnie jak opisane powyżej).
Dział Obsługi Klienta LG przyjął zgłoszenie (podałem markę telewizora, nr fabryczny i podałem dane telewizji kablowej, typ modułu).
W międzyczasie wezwałem technika z telewizji kablowej, który sprawdził przewody, dokonał pomiarów, zaprogramował telewizor wg instrukcji i nie stwierdził nieprawidłowości ze strony telewizji kablowej.
Dział Obsługi Klienta LG kilkakrotnie kontaktował się ze mną telefonicznie prosząc min. o resetowanie ustawień fabrycznych, wyłączanie automatycznej aktualizacji jednak nie przyniosło to żadnych zmian w nieprawidłowym działaniu telewizora.
Nikt z Działu Obsługi Klienta LG nie był u mnie w domu i nie oglądał wadliwie działającego telewizora. Sprawność urządzenia orzeczono na podstawie rozmów telefonicznych ze mną.
Na moje prośby o przysłanie obsługi technicznej usłyszałem, że nie ma takiej potrzeby ponieważ „pański telewizor jest sprawny, a problem leży po stronie sygnału LCN telewizji kablowej”. Jest to bardzo ciekawa teoria ponieważ mój drugi odbiornik TV marki SONY nie ma takich objawów jak LG, a sygnał pochodzi z tego samego źródła. Co więcej, mój znajomy jest odbiorcą tej samej kablówki co ja, posiada również telewizor marki LG i nie ma żadnych problemów z odbiorem.
Dział Obsługi Klienta LG oświadczył, że telewizor jest sprawny i że sprawa jest zamknięta.
Będę reklamował TV w sklepie.
pozdrawiam.
 

drtalbot

New member
Witam
Mam model 47LA690S i w 100%to samo co opisałeś już nawet chciałem iść dzisiaj wymienić moduł ci ale widzę że nie warto. Zbywanie przez telefon serwisu to chyba norma bo już 3 razy umawiałem wizytę i nici , a ostatnio postraszono mnie że jak przyjadą a nic nie wykryją to zostanę obciążony kosztami. Mam prośbę abyś dał znać co i jak wyszło z reklamacja w sklepie ponieważ też się przymierzam , ale mam daleko i nie dysponuję czasem obecnie. Będę wdzięczny za jakąkolwiek informację pomocna. Mam już po dziurki w nosie tv i firmy LG. mój e-mail w razie co talbocik@gmail.com
 

roratoga

Member
Natomiast, gdy używam specjalnej aplikacji zainstalowanej w TV (wyszukiwanie z tv satelitarnej>>>n na kartę). To ona mi ładnie poustawia wszystkie kanały "po swojemu" (kolejność wg. ustaleń tej aplikacji n-ki).

Pozdrawiam.

co to ta specjalna aplikacja zainstalowana w TV jak sie nazywa i skad zainstalowac ?
 

slako35

New member
tutaj jest chyba rozwiązanie problemu z losową zmianą numerów kanałów.

Zapobiegawczo można zrobić sobie kopię listy kanałów na pendrive-a.
Żeby zgrać sobie listę kanałów na pendrive-a, trzeba przytrzymać "settings" aż pojawi się belka u góry i wtedy szybko wcisnąć na pilocie 1105 i OK, wybrać USB Clone i zgrać na pena, analogicznie można później przywrócić listę.
Oczywiście listę można sobie posortować w komputerze programem ChanSort link do ChanSort
 
Ostatnia edycja:

drtalbot

New member
dzięki poćwiczymy zobaczymy ale obawiam się że to nie wiele da
i pytanko czy ktoś ma problem z zainstalowaniem aktualizacji nowej 04.00.29 przez usb. tv jej nie widzi z sieci też nie

oraz pytanie do kolegi wyżej sp111eder czy coś zdziałałeś w sklepie z reklamacją?
 

wojtek1984

New member
Ja po stworzeniu folderu LG_DTV nie miałem problemu z zainstalowaniem 04.00.29
Przeglądarka działa jakby szybciej i lepiej.
Niestety tv nadal czasem nie uruchamia Smarta, cały czas się ładuje, to tylko mój problem?
 

drtalbot

New member
Witam ponownie i mam nowy objaw na tv po zainstalowaniu aktualizacji:
jak oglądam jakiś kanał i nie przełączam kanałów to sie wiesza na 3 czyli robię następny i tak kolejno 9,10,11,9,10,11 itd chyba że walne kółeczkiem na pilocie dość szybko i energicznie
niestety kanały się gubią caluśki czas - nerwy już są takie że tv mało co a przez okno nie pofrunie
 

loper

New member
2. Drugim problemem jest DLNA i przeglądanie plików w telefonach SonyErricson Xperia NeoV, Walkman oraz Xperia minipro.
Wszystkie urządzenia są w sieci Wifi (router dlink dir300).
Istnieje możliwość przemieszczania się pomiędzy folderami telefonu z poziomu telewizora, niestety nie można wyświetlić zdjęcia na pełnym ekranie.
Są dostępne tylko miniaturki, a tam gdzie powinno pojawić się zdjęcie widnieje "ludzik w ramce".
Filmy z telefonu też odtwarza co drugi, jak mu się tam spodoba. Miniaturki natomiast są widoczne WSZYSTKIE.
Dzieje się to na wszystkich w/w telefonach marki SE.
Dodam tylko, że na TV samsung, który jest podłączony do tej samej sieci Wifi w/w telefony działają poprawnie, można odtwarzać zdjęcia/filmy. Wszystko działa cacy.
W telefonach wszelkie udostępnienia/uprawnienia/serwer multimedialny itp. są załączone dla tego telewizora.

Dzwoniłem już do firmy LG, kazano mi czekać na aktualizację. Po najnowszej aktualizacji, problem nadal nie rozwiązany.
Może ktoś z Was wie w czym problem i jak sobie z nim poradzić?

Mam też jeszcze telefon marki LG, który posiada smartshare i z tym nie ma żadnych problemów, odtwarza zarówno zdjęcia jak i filmy. W tej samej sieci Wifi. Problem dotyczy tylko SE.


Czy ktoś zna rozwiązanie ???
 

sp111der

New member
witam ponownie.
TV wrócił z serwisu po 3 tygdniach prawie... poinformowano mnie, że wgrano nowe oprogramowanie, które rozwiąże problem .... problem pozostał nie rozwiązany. ponadto doszedł nowy: niektóre kanały nie dają się przełączyć, po naciśnięciu przycisku na pilocie TV zmienia kanał na ... ten sam kanał.
2 dni temu zawiozłem go znów do sklepu....
c.d.n.
 
Do góry