Kuro czy V10?

majk!

New member
plejak zapytaj Kikiego o ceny, gwarantuję że będziesz mile zaskoczony. Tak jak pisał blackninja Panasonic Z1 lub Z11 zbliża się jakością, ale to już zupełnie inny pułap cenowy. Jest już pierwsza recenzja na trustedreviews.com. Mimo tego Pioneer dostał tam Editor's choice, a Panas "tylko" recommended.
 

BaDD

Member
Na stronie Panasonic Polska TX-P54Z11E cena wynosi 25 t a TX-P46Z11E po 22 t. (nie podaję linka, bo już dostałem zjebkę, za nabijanie postów a forum lubię :D)

Nie wiem, jaki będzie ostateczny werdykt po testach ale podejrzewam, że w najlepszym wypadku zbliżony do plazm Pioneer. Czyli aspekt ekonomiczny mamy z głowy.

Trochę mnie podnieca te 600 Hz w panasach, oglądam dużo sportu...

Pewnie, że w przyszłosci (rok-pieć?) będą lepsze rzeczy a ja rozmawiam, tu teraz. Wniosek taki, że Pioneer Kuro - warto.
Tuner cyfrowy wbudowany (SAT i naziemny) kompletnie mnie nie interesuje, wolę sprawdzony sprzęt, nawet jeśli to skrzynka więcej.

@plejak - ja chcę tylko głośniki a te kosztują koło 700 zeta. Wieszak mam
 

plejak

Banned
Kuro

.

@plejak - ja chcę tylko głośniki a te kosztują koło 700 zeta. Wieszak mam[/quote]
No tak ale klient nowy który kupuje telewizor nie ma ani glośników ani wieszaka czy podstawy a te akcesoria inni daja gratis- tu wyjątkowo drogie.Ewentualnie można nie kupowąc glośników tylko zainwestowac w dobre kino domowe ale podstawa czy wieszak jest niezbędny.
 

motobartcompany

New member
Plejak
Kilka faktów i przemyśleń.
podstawa i głośniki najtańsze d0 KURO5090h kosztuja nie 1 a 2 tysiace zł.
co w połączeniu z cena z skapiec pl 9100 zł daje razem ponad 11 tys zł czyli zupełnie spora sumę.Na Allegro czyli Alledrogo ceny w promocji samego telewizora nierzadko przekraczaja 11 tys zł.
Polska to nie Norwegia jakosć usług telekom, bankowych internetowych jest na bardzo niskim poziomie a ceny na absurdalnie wysokim- brak faktycznych obniżek i promocji.
Moze wiec nie warto wogóle kupowac odbiornika plazmowego biorącego tyle energii co traktor nawet z superbrazem na dzis skoro cykl życia produktu jest tak krótki tylko wydać np 5 tysiecy zł za średniej klasy telewizor 50 calowy i po 5 latach wymienić go na aktulanie produkowany .
Techniki nie dogonią już inżynierowie japońscy z POioneera gdyz ktoś kto nie produkuje sie nie rozwija i nieprawdopodobne by za 2 czy 3 lata ci producenci którzy zostana na kurczacym sie rynku nie prześcignęli jakoscia gwiAZDĘ sprzed lat.tyM BARZDIEJ ŻE SĄ DANE NIE ZWERYFIKOWALNE PRZEZ rynek ktore mówia ze nie można faktycznie podać czasu prawidlowego działania przez plazmę i kiedy pojawią sie pierwsze wypalone pksele.Na forach klienci skarza sie że pierwsze wypalone piksele pojawiaja sie juz po 2 czy 3 latach.Trochę to za wcześnie , stad nie wiadomoi jak długo posłuzy i superKuro.

Trochę cię kolego nie rozumiem.

Jeżeli dla ciebie pobór energii jest ważniejszy niż jakość obrazu to kup taki odbiornik co zużywa tej energii jak najmniej. Najprawdopodobniej będzie to coś na ledach.
Następna sprawa to po co kupować drogie doczepiane głośniki, jak za 800 zł można kupić logitech Z5500, które grają bardzo przyzwoicie no i mają dekoder. Tydzien temu takie sprzedałem. Naprawdę to dobre głośniki o dużych możliwościach. Kasy jeszcze zostanie na pilot uniwersalny harmony 555 - 190 zl.
 

plejak

Banned
Kuro

To były moje przemyślenia.
Moje wahania dotyczą głownie czy kupić Pioneera drogiego czy coś innego.Co do głosników mogę sie zgodzić - nie muszę ich brać,ale podstawa czy wieszak jak pisalem pozwyżej to koniecznosć.Z MPEG4 chcę korzystać wieć zmuszony jestem kupić model H o 900 zł drozszy.
9tysiecy za plazmę to chyba niemało?Lubie znać opinie innych i chcę je poznawać.Co do ledów jeszcze nie wiem czy róznica w obrazie jest znaczna , lcd mi sie nie podoba w wiekszosci przypadków.Pozdrawiam
Bardzo ubolewam ze znika z rynku Pioneer a zostaje azjatycka tandeta w postaci LG i Samsunga.Na allegro prezz 3 miesiace byly tylko 2 transakcje dotyczace Pioneera topowa 500-tka za ponad 16k i stary 5080 za 6400 wieć runu na tę markę nie ma gdyż cena zaporowa.Ale widzę ze za jakosć sie płaci słono.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to chyba normalne że dobry sprzęt więcej kosztuje :D.
O długość pracy możesz być spokojny plazmy nawet sprzed wielu wielu grają w domach i czuja się dobrze.
Podsumowanie jest tylko jedno - Pioneer jest Pioneer .:hmm:
 

jaroslawp

New member
plejak napisał:
... juz nie wspominam o polskim menu czy instrukcji bo jak więdkszosc producentów Polskę traktuje się jako 3 region swiata.
Mam w moim 5090 polskie menu, a nawet dostałem instrukcję po polsku :)
Co do dekodera MPGE-4: moim zaniem taniej wyjdzie kupić zewnętrzną skrzynkę za 400zł, a pozostałe pieniążki wydać na wieszak lub głośniki boczne. Nie są takie złe i wg mnie nieźle wyglądają razem z tv.
 

aragoth

New member
Hmm może wersja bez H doczekała się polskiej wersji softu i instrukcji :) Na pewno taniej wyjdzie kupić zewnętrzną skrzynkę do MPEG4, ale pamiętaj, że trzeba jeszcze kupić drugą zewnętrzną skrzynkę - tuner satelitarny (chyba, że uda Ci się to jakoś w jednej skrzynce kupić). DLNA już raczej jako skrzynki nie kupisz... ;)

Ktoś może wie, czy da się zdjąć maskownice z oryginalnych głośników bocznych?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

leotdi

New member
plejak napisał:
To były moje przemyślenia.
Moje wahania dotyczą głownie czy kupić Pioneera drogiego czy coś innego.Co do głosników mogę sie zgodzić - nie muszę ich brać,ale podstawa czy wieszak jak pisalem pozwyżej to koniecznosć.Z MPEG4 chcę korzystać wieć zmuszony jestem kupić model H o 900 zł drozszy.
9tysiecy za plazmę to chyba niemało?Lubie znać opinie innych i chcę je poznawać.Co do ledów jeszcze nie wiem czy róznica w obrazie jest znaczna , lcd mi sie nie podoba w wiekszosci przypadków.Pozdrawiam
Bardzo ubolewam ze znika z rynku Pioneer a zostaje azjatycka tandeta w postaci LG i Samsunga.Na allegro prezz 3 miesiace byly tylko 2 transakcje dotyczace Pioneera topowa 500-tka za ponad 16k i stary 5080 za 6400 wieć runu na tę markę nie ma gdyż cena zaporowa.Ale widzę ze za jakosć sie płaci słono.
plejak,uważam, że jako konsument podchodzisz bardzo praktycznie do tematu i cenię Twoje wpisy, gdyż piszesz poprzez kieszeń, a to jeden z najważniejszych argumentów. Ja sam również jestem zainteresowany Kuro (w sposób wymuszony muszę zakupić TV) i kto wie jak to się skończy (?). Pierwszym argumentem który powoduje że tego nie czynię - jest jeszcze cena. Drugim przyszłość serwisu.Ad.1 Jeśli chodzi o ceny Pioneera sądzę, że jeszcze spadną. Dobrym czasem na zakup Pionka będzie prawdopodobnie okres tej jesieni. Nie czekałbym do samego końca (wiosna nast.roku) Dlaczego ? Wobec faktu zaprzestania produkcji przez Pionnera i mając na względzie coraz szybsze wprowadzanie nowych modeli przez Panasonica (po przejęciu know-how od Pioneera) uważam, że Panasonic zacznie osiągać miażdżącą przewagę w produkcji plazm (LG i Samsung to margines). To spowoduje, że Panasonic stanie się praktycznie monopolistą i zamiast cenowych promocji wkrótce rozpocznie dyktowanie cen. Natomiast - z tego co czytałem na forach niem. - jeszcze tylko do września planuje się sprzedaż w Niemczech plazm Pionnera poprzez oficjalną sieć dealerską. Co potem ? Jeśli w sprzedaży oferowane będą już niewielkie ilości plazm Pioneera to należy się potem spodziewać (nawet) skokowego wzrostu ich cen.Ad.2 Serwis - to mnie niepokoi - 2-lata szybką miną. Cóż z tego, że dziś każdy sprzedawca tak solennie przyrzeka, że Pioneer po wycofaniu się z produkcji plazm nie zostawi klintów na lodzie, gdyż firma ta słynie przecież z b.dobrej opieki serwisowej na swoje produkty... Ale mamy kryzys, i każdy grosz liczy i kto wie co się może jeszcze wydarzyć (?). Tu Sony ze swoimi 5-latami i tym, że będzie dalej produkował TV jest nie do pobicia.To tyle moich przemyśleń własnych - potencjalnego klienta plazmy. Jestem CIEKAW co Wy sądzicie w tym temacie (?). W podziękowaniu.
 

jaroslawp

New member
Miałem na myśli jedynie tuner do cyfrówki naziemnej, a nie do satelity.
Zresztą ja żyję na kablu UPC, więc i jedno, i drugie nie jest mi potrzebne.
Poza tym kupując tv z tymi tunerami nie mamy możliwości wyboru ich jakości. Może lepiej kupić droższy, ale doskonalszy tuner dedykowany do odbioru z satelity? Nie znam się na tym.
- Ja mam polskie menu, ale tv bez H.
- Wieszak polecam dość tani Arkas PL 50.
 

leotdi

New member
jaroslawp napisał:
Miałem na myśli jedynie tuner do cyfrówki naziemnej, a nie do satelity.
Zresztą ja żyję na kablu UPC, więc i jedno, i drugie nie jest mi potrzebne.
Poza tym kupując tv z tymi tunerami nie mamy możliwości wyboru ich jakości. Może lepiej kupić droższy, ale doskonalszy tuner dedykowany do odbioru z satelity? Nie znam się na tym.
- Ja mam polskie menu, ale tv bez H.
- Wieszak polecam dość tani Arkas PL 50.
..i właśnie,w wersji H po update usunięto polskie menu.Wersja H to nie tylko tuner - czytaj wcześniej o różnicach.
 

jaroslawp

New member
leotdi napisał:
...Wersja H to nie tylko tuner - czytaj wcześniej o różnicach.
Czytałem już dość dokładnie w 2008 roku o tych różnicach, przed zakupem tv.
I świadomie kupiłem "gołego" 5090 w styczniu (zresztą na dołku cenowym, co nadal jest wielkim powodem do zadowolenia przy dzisiejszym kursie EU).
Jeśli się wyprowadzę z bloku do domku i będę potrzebowal satelity, to dokupię tuner z talerzem. A inne możliwości tego tv, jak DLNA itp. są mi po prostu niepotrzebne.

BTW. To polskie menu w 5090LX było chyba tłumaczone z j. angielskiego przez jakiegoś Czecha, bo są tam takie perełki językowe, że czasem nie wiadomo o co chodzi.

EDIT:
Porównanie "KURO" w formie tabelarycznej http://files.pioneer.eu/files/brochures/2008/HE_FALL/HE_FALL_08_PL.pdf Strona 80.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Tutaj masz test http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP-LX508D/

Jeżeli chcesz wiedzieć jak gra kuro pierwszej generacji to powiem ci, że rewelacja. Byłem użytkownikiem wielu TV, taka pasja- może też trochę natręctwo z ciągłą wymianą:) Mój 5080XD gra tak, że do tej pory mnie zachwyca. Znajomi jak widzą to są oszołomieni jakością obrazu.

Tym bardziej, że piszesz o większym modelu 60 cali i full HD. Potęga!

Ale zastanawiające jest to co pisze gość w aukcji:

"Telewizor nowy" w dalszej części pisze, że jednak był "odpalany" czyli używany.
Następna sprawa to brak jakichkolwiek informacji o gwarancji.

Opis jest nie jasny, równie dobrze, telewizor może być po serwisowy, naprawiany przez paprochów.

Ja bym odpuścił, chyba że lubisz ryzyko .
 

plejak

Banned
Kuro

Telewizor produkowany od lipca 2007 raczej nie może być nowy
był odpalany brak jakiejkolwiek gwarancji - nawet na mejle nie odpowiada- a uczciwi sprzedawcy tak robią ,17 tys to kosztuje 9 gen 6090
na tę chwilę kosztuje 5200 - ja sobie daruję - wachałem się nawet co do wielkosci bo z 3.50 metra oglądać 60 cali to jednak chyba za mało- natomiast ta aukcja jest od złotówki bez min więc wydaje sie kusząca - niech inni ryzykanci to biorą.Gwarabcja i dowód zakupu jest zcasami nieodzowny a fakturę vat to moze wystawiuć każda firma która cokolwiek sprzedaję , do tego malo komentarzy - brak jakiejkolwiek historii sprzedazy ze strony sprzedawcy na Allegro- 3 miesiace temu Allegro juz usunęło podobna aukcję pIoneera też z Warszawy - do tego trudno uwierzyć by gosć odpalał dvd i bluraya na sprzęcie do testowania nie wyjmujac telewizora z pudła.Dzięki za pomoc Pozdrawiam.:hmm:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

motobartcompany

New member
Można jeszcze kupić nową starszą serie kuro. Jest to trudne ale nie nie możliwe. Widziałem w sklepach za zachodnią granicą te telewizory w bardzo przyzwoitych cenach.

Jeżeli na tej aukcji TV ma faktycznie tak mało godzin na stukane ( zawsze można sprawdzić) to cena która jest teraz jest śmiesznie niska. Za tyle widziałem gorsze 5080.
 
Do góry