Kuro czy V10?

leotdi

New member
motobartcompany napisał:
plejak
W tym, rzecz, że nowe nie oznacza lepsze. 5090 to na pewno nie stary telewizor.
Liczy się jakość. Panasonic to produkt dla mas. Pioneer to takie Bugatti wśród odbiorników TV:) Podobnie jak w pewnym czasie telewizory LOEWE

W sprzęcie dla mas liczy się jak największy zysk i reklama.

Małe podsumowanie bardzo dobrego testu z hdtv.uk

panasonic v10 Black level Out of the box: 0.03 cd/m2; Calibrated: 0.04 cd/m2
Pioneer 5090 Black level0,0031 cd/m2
PDP-LX508D 0,015 cd/m2
... i dlatego Pionner "zwija interes plazmowy" a Panasonic go rozwija :)Nie każdy potrzebuje taką czerń. Czerń czernią, biel bielą itd. Jeśli ktoś ogląda przez 90% TV (SD + HD) - a tak jest u większości - to ta czerń idzie na drugi plan.Trzeba sobie to i owo policzyć. Dokupienie opcjonalych głośników i podstawki do Pionka (akcesoria, które ma Panas) powoduje, że cena robi sie kosmiczna. Komu będzie się chciało dla codziennej TV włączać ampli w dodatku (ew.) osobnym pilotem ? Mojej żonie na pewno nie ... ;)
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
plejak napisał:
Dziękuję za odpowiedż.Jeszcze jedno pytanie o mpeg 4.
Na stronie pioneer limitowana seria bardzo droga 500 obsluguje ten system.
Czy system Mpeg 4 obsluguje Pioneer 5090 z literą H a nie zwykly 5090LX, bo niektórzy sprzedawcy tak podaja mpeg2/4.
Ma ktoś PIoneer 5090H i moze to potwierdzić.
Pozdrawiam
wersja 5090H obsługuje : Windows Media Video 9 (WMV9): MP@ML- Windows Media Video 9 (WMV9) Advanced Profile (VC-1):AP@L1, MP@ML- MPEG-2 PS: MP@ML-- MPEG-2 TS: MP@ML- MPEG-1-- MPEG-4 Part2 (SP/ASP): SP@L3, ASP@L5-- MPEG-4 Part10 (H.264/AVC): Hauptprofil 3.0wersja 5090-------------nic nie znalazłem. Sądzę, że odp. jest na NIE dla MPEG-4 ... cienko to wygląda ... a przewertowałem Instrukcje dla obu w/w TV (60-cali)
 

Hartson

New member
Bez reklam
Głośniki i podstawka to jakieś 1000 zł dodatkowo. Wychodzi, że różnica między 50" Panasem V i Pioneerem LX5090 to jakieś 3000 - 4000 zł. Moim zdaniem to jednak sporo. Za tą kwotę można kupić dodatkowo odtwarzacz blu-ray i jeszcze zostanie trochę kasy.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Być może. Ja liczyłem po cenie gdzieś z marca.
To oznaczałoby jeszcze większą różnicę cenową między Panasem a Pioneerem.
 

plejak

Banned
Kuro

leotdi napisał:
wersja 5090H obsługuje : Windows Media Video 9 (WMV9): MP@ML- Windows Media Video 9 (WMV9) Advanced Profile (VC-1):AP@L1, MP@ML- MPEG-2 PS: MP@ML-- MPEG-2 TS: MP@ML- MPEG-1-- MPEG-4 Part2 (SP/ASP): SP@L3, ASP@L5-- MPEG-4 Part10 (H.264/AVC): Hauptprofil 3.0wersja 5090-------------nic nie znalazłem. Sądzę, że odp. jest na NIE dla MPEG-4 ... cienko to wygląda ... a przewertowałem Instrukcje dla obu w/w TV (60-cali)


Dziękuję za odpowiedż , lecz w twoim cytacie pojawia sie MPEG 4
Natomiast mówisz ze nie ma, 2 sprzedawców z Allegro twierdzi ze jest MPEG 4 w 5090 wersja H.Wiec ktoś rozmija sie z prawda- strona Pionera to tłumaczy ewidentnie tylko w przypadku drogich 500-tek.
Sam nie wiem komu wierzyć,Moze jest tu jakis użytkownik tego telewizora a nie sprzedawca który moze mieć cel wprowadzić w bład.Pozdrawiam

Tak na marginesie Pioneer 5090h kosztuje 9400 zł + 1000 podstawka i głosniki a Panasonic G10 5900 V10 7500 a róznica to 3000 zł czyli 40% wiecej lub dla nizszego modelu 4300 czyli 60 % wiecej.Masa pieniedzy za czerń bez Mpeg 4 z superkontrastem a i tak pewnosćią zę w każdym z modeli za jakis czas wypalą sie piksele.Zwolennicy Pioneera twierdzą ze nikt nigdy nie dogoni ich , ale konkurencja robi telewizory nadal a oni nie...
 

leotdi

New member
przecież napisałem wyraźnie że jest w wersji 5090H a NIE ma w 5090, więc ... ?psbyć może było to nieczytelne, ale to wynik edycji wiadomości
ściągnij sobie instrukcje obsługi i przewertuj sam parametry - tak będzie najlepiej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

motobartcompany

New member
leotdi

Tutaj nie chodzi o samą czerń. Pomyśl dla czego praktycznie w każdym teście tak zwracają na to uwagę?

Tak pokrótce ci odpowiem tym cytatem:
Jakość czerni jest bardzo ważna dla bogactwa obrazu: na przykład bez odpowiedniego nasycenia czerni głęboka czerwień wygląda na wyblakłą. Czerń jest również ważna dla zapewnienia odpowiedniej głębi – stworzenie właściwego wrażenia perspektywy, kiedy ktoś samotnie stoi w ciemnej ulicy – przy słabym poziomie czerni cień będzie wyglądać zbyt jasno i nierealistycznie a cały obraz będzie wydawał się płaski. Czerń jest zasadniczym czynnikiem tworzącym realistyczne obrazy i pełniejsze ujęcia. Dlatego czerń jest decydująca dla przyjemności oglądania.

Co do tych pilotów, to już dawno wymyślono udogodnienie. Uniwersalny logitech za 180 zł. Genialna sprawa.


Jeżeli na dzień dzisiejszy miał bym wybierać i dysponował bym gotówką czy środkami na spłatę rat to wybieram pioneera 5090. Dlaczego?

-Bo ma głębszą czerń, przez to lepszy kontrast i kolory.
-Brak zielonych duchów, nie stety panasonic wciąż nie może uporać się z tym sporym problemem.
Bo design jest mistrzowski, ekran nie jest szaro zielony jak w panasonicu tylko lekko fioletowy- taki bardziej czarny.

Pionek bez H kosztuje 8300 zł. panas 7600 zł.
 

plejak

Banned
Kuro

Kazda opinia cenna. sugerujesz że nie warto dopłacać do modelu 5090H
by mieć MPeg 4 ? W swoim poście podaleś ceny 7600 PAn 8300PION ale nie zapominajmy o podstawie i glosnikach a to kolejny 1 tys zł.
Szkoda że w 2009 roku nie pojawi sie zaden nowy model Pioneerra i nic 10 tej generacji niestety PIONEER znika z rynku a inne firmy będa sie rozwijać.CZy naprawde widziałes na żywoPanasonici G0 i V10 czy porównujesz do starszych modeli Panasonica KURO?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ci którzy kupili Pioneera nawet po 13000 zł twierdzą ze nie żałują nawet grosza który zainwestowali i przekuli w radość.
Oczywiście decyzja należy do kupującego. Ale jeszcze nie czas na zmianę lidera rynku.
Pioneer jest Pioneer.
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentacje w domu.:D
 

romas

New member
Witam,
W tym wątku pojawia się pytanie na temat MPEG 4 – 5090H ma i super działa, ja w pod Warszawą łapie chyba wszystkie nadawane cyfrowe stacje w tym TVP HD i wszystko bardzo dobrze działa. Jak wiecie 5090H ma też tuner satelitarny – mam do niego podłączoną Cyfrę+ przez Astona i wszystko śmiga z HD włącznie, nie muszę pakować dodatkowego tunera na półkę – wygodne, ale co do samej obsługi tunera satelitarnego w tym TV to już inna historia;) Tak jak Kiki napisał we wcześniejszym poście – ja w październiku wydałem na 5090H 11,5tys. z bocznymi głośnikami i nie żałuję ani jednej złotówki. Znajomi jak przychodzą, to nie wierzą, że może obraz SD być takiej jakości (najczęściej właściciele LCD ;-) a HD to po prostu bajka. Witam wszystkich Kuraków – bo to mój pierwszy post na tym forum, choć je obserwuję już od ponad roku. Temat wątku PIONEER Kuro czy warto ? to chyba pytanie retoryczne :krol:
 

aragoth

New member
Ja również potwierdzam obecność MPEG4 w 5090H - TV potrafi nawet zdekodować MPEG4 przez DLNA (DLNA bodajże jest tylko w wersji H i warto to wziąć pod uwagę wybierając model TV). I - podobnie jak mój przedmówca - nie żałuję wydatku związanego z tym TV - absolutnie rewelacyjny pod każdym względem. Do tego dźwięk AC3 z kanałów HD (i niektórych SD) toslinkiem do amplitunera dopełnia efektu :) Obsługa samego tunera satelitarnego... hmm jakby to ująć, ciągle czekam na jakiś sensowny upgrade softu ;)

Romas - jak grają Ci głośniki Pionka? Zastanawiam się nad nimi, lub nad JBL ES10 - nie zawsze potrzebuję odpalać amplituner, żeby usłyszeć coś w TV, JBL gra super, nie wiem jak Pioneer.
 

romas

New member
Aragoth, też się zastanawiałem czy grać z amplitunerem cały czas, ale mam Onkyo 806, a ona trochę prądu potrzebuje, więc od razu kupiłem z bocznymi głośnikami, bo do TVN24 czy innych tego typu programów szkoda uruchamiać całą machinę dźwiękową, a i głośno w domu się wtedy trochę robi :D Do tych głośników Pioneera trzeba dość dobrze ustawić audio w TV i jest ok, a jak podpiąłem sobie subwoofer aktywny, to już jest super. Co do JBL ES10, to jak masz gdzie postawić, to pewnie będzie dużo lepiej, ja mam bardzo duże kolumny na ogrodach zrobione do stereo i stoją w salonie, więc już na nic innego nie było miejsca. Też mam nadzieje, że może Pioneer się zlituje i zrobi nowy soft, ale chyba zostanie tylko nadzieja ;)
 

BaDD

Member
a'propos głośników do Kuro
Też wiem, że będą potrzebne, bo nie do każdego obrazu włączę Amplituner a tym bardziej kobita bo zginie wśród pilotów, chce wiedzieć i mieć ten jeden do TV :D
(poza tym raz słuchałem dość głośno muzy, nie skręciłem dźwięku, odpaliła film a tu łomot jak diabli...:D)

Rozumiem, że z dylematu: głośniki boczne czy dolny do Kuro, lepiej brać boczne?
Nie doszukałem się różnic w jakości, cena zbliżona, estetyka jest względna (albo za szeroko albo za wysoko) ale za to z bocznymi efekt jest lepszy. Prawda?
 

aragoth

New member
Głośniki moim zdaniem trochę psują stronę wizualną TV - nie pasują do idealnie czarnej i błyszczącej obudowy. Poza tym chyba nie da się z nich ściągnąć maskownicy. Też zastanawiałem się nad ich kupnem, ale chyba jednak zdecyduję się na jakieś inne głośniki (JBL ES10 - cena podobna).

Z bocznymi głośnikami podejrzewam że może być niewiele lepszy efekt - naprawdę dobre wrażenie stereo uzyskasz, gdy głośniki będą bardziej oddalone od siebie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dolny głośnik nie rozbija koncepcji ekranu.
Ale wystarczy jak do domu poprosisz dwa i wybierzesz ten który Ci lepiej pasuje:D
 

plejak

Banned
Kuro

Kilka faktów i przemyśleń.
podstawa i głośniki najtańsze d0 KURO5090h kosztuja nie 1 a 2 tysiace zł.
co w połączeniu z cena z skapiec pl 9100 zł daje razem ponad 11 tys zł czyli zupełnie spora sumę.Na Allegro czyli Alledrogo ceny w promocji samego telewizora nierzadko przekraczaja 11 tys zł.
Polska to nie Norwegia jakosć usług telekom, bankowych internetowych jest na bardzo niskim poziomie a ceny na absurdalnie wysokim- brak faktycznych obniżek i promocji.
Moze wiec nie warto wogóle kupowac odbiornika plazmowego biorącego tyle energii co traktor nawet z superbrazem na dzis skoro cykl życia produktu jest tak krótki tylko wydać np 5 tysiecy zł za średniej klasy telewizor 50 calowy i po 5 latach wymienić go na aktulanie produkowany .
Techniki nie dogonią już inżynierowie japońscy z POioneera gdyz ktoś kto nie produkuje sie nie rozwija i nieprawdopodobne by za 2 czy 3 lata ci producenci którzy zostana na kurczacym sie rynku nie prześcignęli jakoscia gwiAZDĘ sprzed lat.tyM BARZDIEJ ŻE SĄ DANE NIE ZWERYFIKOWALNE PRZEZ rynek ktore mówia ze nie można faktycznie podać czasu prawidlowego działania przez plazmę i kiedy pojawią sie pierwsze wypalone pksele.Na forach klienci skarza sie że pierwsze wypalone piksele pojawiaja sie juz po 2 czy 3 latach.Trochę to za wcześnie , stad nie wiadomoi jak długo posłuzy i superKuro.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pierwszego Panasa, którego będzie można porównać pod względem obrazu di Pioneera, nie zobaczymy prędko w Polsce. Jego cena oscyluje pomiędzy 20-30 tysięcy, a model to Z1 lub Z11.
Nie można też w niego rzucać kulką, jak w inne Panasy ale o tym pewnie wiesz :)
 

plejak

Banned
Kuro

O kulce Panasa nic nie wiem, nie jestem w temacie...
Na takie cuda techniki mnie nie stać.Mam nadzieję ze wątek będzie kontynuowany.Linku nie otworzę , nie jestem w klubie.Pierwsze plazmy kosztowały 60 tys zł i nie wytrzymały nawet 3 lat .Mozna zobaczyć je w kinie Silvescreen - jak zostaly wypalone.Mam ograniczoną ilosć złotowek to co wymianiasz to dla bogatych koneserów.SAm jestem ciekaw ile wytrzyma technologia plazmowa w obliczu 3cm ledów samsunga nie pobierrajacych dużo pradu czy nowoczesnych 3mm OLedów Sony za 5 lat na masowym rynku .Podoba mi sie odbiór z plazmy , nie lubię Lcd (choc wyjątkiem jest 200hz Sony).Wszystkie technologie mają zalety i wady
a wada PIonera jest napewno chora cena i to że firma się zwija z rynku i problem z serwisem dopiero się pojawi, juz nie wspominam o polskim menu czy instrukcji bo jak więdkszosc producentów Polskę traktuje się jako 3 region swiata.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry