kupno TV w Media Markt

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na logikę, to jeżeli korzystałeś wielokrotnie to chyba sporo wadliwych sprzętów mają?
Co do poziomu obsługi to chyba raczej kwestia kultury sprzedawców.

Ja duzo kupuje, tych mniejszych i wiekszych zakupow bylo calkiem sporo. Moze dlatego bywaly sytuacje w ktorych mialem okazje przetestowac kilka procedur. To juz bedzie kilkanascie lat z MM.
Co do kultury, to oczywiscie sie zgadzam. Mam porownanie do rynkow zagranicznych, tam tez kupuje od kilkunastu lat.
Jest przepasc, ale co zrobic. Na szczescie sa wyjatki i sie to powoli zmienia.
Wiesz ze kupujac od prywatnej osoby np.w UK na ebayu, dostajesz karteczke z "zyczeniami" milego uzytkowania? Pierwszy raz bylem w szoku, za 3, 4 razem zrozumialem. To sie zdarza raz na 10 transakcji. Na allegro 10x wiecej transakcji (na starym koncie mialem prawie 1000 komentarzy) i nigdy nic takiego nie otrzymalem.
Nigdy tez nie mialem problematycznej sytuacji na ebayu, za to na allegro raz na kilkanascie razy sie zdarzy.
Mysle ze jeszcze 2,3 pokolenia i bedzie dobrze w tym temacie. Juz jest zdecydowanie lepiej jak 15 lat temu.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ja duzo kupuje, tych mniejszych i wiekszych zakupow bylo calkiem sporo. Moze dlatego bywaly sytuacje w ktorych mialem okazje przetestowac kilka procedur. To juz bedzie kilkanascie lat z MM.
Co do kultury, to oczywiscie sie zgadzam. Mam porownanie do rynkow zagranicznych, tam tez kupuje od kilkunastu lat.
Jest przepasc, ale co zrobic. Na szczescie sa wyjatki i sie to powoli zmienia.
Wiesz ze kupujac od prywatnej osoby np.w UK na ebayu, dostajesz karteczke z "zyczeniami" milego uzytkowania? Pierwszy raz bylem w szoku, za 3, 4 razem zrozumialem. To sie zdarza raz na 10 transakcji. Na allegro 10x wiecej transakcji (na starym koncie mialem prawie 1000 komentarzy) i nigdy nic takiego nie otrzymalem.
Nigdy tez nie mialem problematycznej sytuacji na ebayu, za to na allegro raz na kilkanascie razy sie zdarzy.
Mysle ze jeszcze 2,3 pokolenia i bedzie dobrze w tym temacie. Juz jest zdecydowanie lepiej jak 15 lat temu.
Absolutnie się zgadzam. To kwestia ewolucji mentalności !
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Te wszystkie hale marketowe - Real, Auchan, tam przeważnie jest taniej niż w branżowych RTV. Kilka tv kupowałem w Auchan, czasem nawet mozliwosc sprowadzenia konkretnego modelu i oczywiście rozpakowanie i sprawdzenie przed podejściem do kasy.
 

desertman

New member
Te wszystkie hale marketowe - Real, Auchan, tam przeważnie jest taniej niż w branżowych RTV. Kilka tv kupowałem w Auchan, czasem nawet mozliwosc sprowadzenia konkretnego modelu i oczywiście rozpakowanie i sprawdzenie przed podejściem do kasy.

Niestety jest pewien problem. W takich miejscach można jedynie kupić egzemplarze znane z najczęściej wyszukiwanych na ceneo lub innych wyszukiwarkach. Innymi słowy najbardziej popularne są w takich halach najtańsze, co innego jak chcesz jakiś model lub markę mniej popularną. Nawet rozmiar ma znaczenie, najczęściej są to modele w rozmiarach do 42 cale.
 

moles

New member
Ja na MM narzekać nie mogę. Swego czasu kupiłem tam discmena;) po jakimś czasie się zepsuł. Na gwarancji nie dało się naprawić stwiedzili wymianę na nowy. Ponieważ tego modelu już nie było, a tani nie był sprzedawca zaproponował inny jeszcze droższy bez dopłaty.
 

desertman

New member
MM swego czasu miało złą prasę, opinie na forach były jednoznaczne jak coś kupisz to szmelc, a jak się zepsuje to katastrofa bo to serie socjalnie dla MM i podlegają innym warunkom gwarancyjnym. Ciekawe ile z tego to prawda a ile to opłacani "forumowicze" robiący zlecenie ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niestety jest pewien problem. W takich miejscach można jedynie kupić egzemplarze znane z najczęściej wyszukiwanych na ceneo lub innych wyszukiwarkach. Innymi słowy najbardziej popularne są w takich halach najtańsze, co innego jak chcesz jakiś model lub markę mniej popularną. Nawet rozmiar ma znaczenie, najczęściej są to modele w rozmiarach do 42 cale.
Oczywiscie. W Auchan widzialem 55" i nie sa to modele z gornej połki ani Loewe. NIe ma się co dziwic. Nie jest to sklep branzowy, ale multimarket z przeznaczeniem na najtanszy rynek. Ale alterenatywa jest. POrownujac ten sam model z MM i Real Auchan, zazwyczaj jest sporo taniej.
 

astw

New member
Oczywiscie. W Auchan widzialem 55" i nie sa to modele z gornej połki ani Loewe. NIe ma się co dziwic. Nie jest to sklep branzowy, ale multimarket z przeznaczeniem na najtanszy rynek. Ale alterenatywa jest. POrownujac ten sam model z MM i Real Auchan, zazwyczaj jest sporo taniej.

A jak wygląda kwestia obsługi około- i posprzedażnej: transport, zawieszenie na ścianie, prawo do wymiany sprzętu?
 

sjs

New member
Witam, Kolego moze sa i jakies tam rzeczy robione dla MM , ale rowniez sa takie same rzeczy jak w innych sklepach typowo audio-video. Rowniez sa drogie tv, wiec tu nie ma znaczenia czy to jest MM czy Saturn bo przykladowo np amplituner denona 3313 bedzie taki sam w MM jak i w sklepie stacjonarnym Denona.

MM i Saturn to te same sklepy tylko wystrój ciut inny, ten sam właściciel nawet stronki mają praktycznie te same tylko barwy inne, ceny w większości jak porównywałem też identyczne albo bardzo podobne.

Oczywiscie. W Auchan widzialem 55" i nie sa to modele z gornej połki ani Loewe. NIe ma się co dziwic. Nie jest to sklep branzowy, ale multimarket z przeznaczeniem na najtanszy rynek. Ale alterenatywa jest. POrownujac ten sam model z MM i Real Auchan, zazwyczaj jest sporo taniej.

Ja tam w auchanie jeszcze nigdy nie widziałem najnowszych modeli TV takich jak SONY, SHARP, SAMSUNG, PANASONIC tylko własnie jakies stare egzemplarze w zawyżonych cenach w stosunku do internetu. np w905 czy najnowszych panasów jak bylem 2-3tyg temu nie było w moim auchanie.

A jak wygląda kwestia obsługi około- i posprzedażnej: transport, zawieszenie na ścianie, prawo do wymiany sprzętu?

Transport jak blisko mieszkasz często jest za free w noszą do domu TV rozpakowują i oglądasz ile chcesz przy nic czy nie jest uszkodzony mechanicznie, z zawieszeniem na ściane nie wiem jak jest w euro agd chyba jest taka możliwość, do 14 dni można zwrócić sprzęt tylko trzeba to obgadać przy kupnie lub może nawet to jest twoję prawo ?

Sam kupowałem w SATURNIE vt60 i była najtanszy ze wszystkich możliwych ofert w ceneo. żadnych zastrzeżeń nie mam co do jakości obsługi czy samego produktu.
 
Ostatnia edycja:

oktonot

New member
MM swego czasu miało złą prasę, opinie na forach były jednoznaczne jak coś kupisz to szmelc, a jak się zepsuje to katastrofa bo to serie socjalnie dla MM i podlegają innym warunkom gwarancyjnym. Ciekawe ile z tego to prawda a ile to opłacani "forumowicze" robiący zlecenie ?
Prawie wszystkie produkty sprzedawane na rynek wschodni to nie ten sam sprzęt co u zachodnich sąsiadów, tyczy się to niemal wszystkiego, lodówka czy pralka Bosch to nie jest ten sam produkt co na zachodzie, samochody również, nawet szyby mają inne, tak samo jest z TV, niby to samo ale mamy gorsze sprzęty i to niestety fakt niezaprzeczalny
 

oktonot

New member
Nic nikomu nie muszę udowadniać i nie mam zamiaru nikogo przekonywać, a to że producenci nas kantują na czym tylko się da, wiadomo nie od dziś, przykład z rękawa, wejdź na polską stronę samsunga którego "podobnego" mam zamiar kupić i poszukaj 55F9000, takiego samego poszukaj u bogatszych sąsiadów na podobnej stronie, (już nie wspomnę że w Polsce jesteś kilka tyś zł w plecy, za gorszy produkt), ze wszystkim jest podobnie kup Persil w Polsce a na zachodzie czy ten sam jest proszek, zatankuj na Shellu i porównaj na którym paliwie więcej zrobisz km. poczytaj fora o sprzęcie AGD i wypowiedzi serwisantów, I nie myśl sobie że jestem zachłyśnięty przez zachód, bo akurat sobie cenie nasze produkty, Polska kiełbasa, na zachodzie takiej nie kupisz, masło, sery, szynki czy choćby jajka z rynku, już nie wspomnę o polskim browarku czy naszych pięknych kobietach.
Otwórz klapki kolego i nie wierz w wszystko co Ci producenci piszą.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
kup Persil w Polsce a na zachodzie czy ten sam jest proszek, zatankuj na Shellu i porównaj na którym paliwie więcej zrobisz km. poczytaj fora o sprzęcie AGD i wypowiedzi serwisantów
Zgadza się kolego. Nie wiem jak w przypadku sprzętu RTV, ale AGD na pewno. Nawet ta sama kawa kupiona w Niemczech smakuje zupełnie inaczej niż kupiona w Polsce.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nic nikomu nie muszę udowadniać i nie mam zamiaru nikogo przekonywać, a to że producenci nas kantują na czym tylko się da, wiadomo nie od dziś, przykład z rękawa, wejdź na polską stronę samsunga którego "podobnego" mam zamiar kupić i poszukaj 55F9000, takiego samego poszukaj u bogatszych sąsiadów na podobnej stronie, (już nie wspomnę że w Polsce jesteś kilka tyś zł w plecy, za gorszy produkt),

Zawsze się zaczyna od elektroniki a kończy na proszku do prania i kawie....

i co dalej z tym 55F9000?

Bogatsi sąsiedzi to Niemcy? tam jest F9090.

Może napisz po prostu co chciałeś napisać a nie baw się w podchody jak małe dziecko.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, mialo byc o roznicach w tv, a jest o proszkach. Tyle to ja tez wiem.
Roznica w cenach to tez zadna nowosc. Podobnie jak TDX chce sie dowiedziec jakie sa roznice w tv, a nie w proszkach, czy landrynkach :)
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Nic nikomu nie muszę udowadniać i nie mam zamiaru nikogo przekonywać, a to że producenci nas kantują na czym tylko się da, wiadomo nie od dziś, przykład z rękawa, wejdź na polską stronę samsunga którego "podobnego" mam zamiar kupić i poszukaj 55F9000, takiego samego poszukaj u bogatszych sąsiadów na podobnej stronie, (już nie wspomnę że w Polsce jesteś kilka tyś zł w plecy, za gorszy produkt), ze wszystkim jest podobnie kup Persil w Polsce a na zachodzie czy ten sam jest proszek, zatankuj na Shellu i porównaj na którym paliwie więcej zrobisz km. poczytaj fora o sprzęcie AGD i wypowiedzi serwisantów, I nie myśl sobie że jestem zachłyśnięty przez zachód, bo akurat sobie cenie nasze produkty, Polska kiełbasa, na zachodzie takiej nie kupisz, masło, sery, szynki czy choćby jajka z rynku, już nie wspomnę o polskim browarku czy naszych pięknych kobietach.
Otwórz klapki kolego i nie wierz w wszystko co Ci producenci piszą.

O proszkach to kiedyś zrobionow wiarygodny test: te z BRD są bardziej perfumowane, a te dla nas lepiej piorą bo robimy pranie rzadziej niż tam gdzie piorą codziennie. Pewnie uruchomię lawinę......
a wracając do tematu F9000 jest u nas a tam F9090 i może to być inny tv, bo przewidziany na inny rynek. Panasonic np nadal drukuje na pudełkach swoich tv NOT FOR CIS SALES. I tyle, CIS pewnie maja inne tv niż my. A co do tych specjalnych "gorszych" sprzętów dla marketów to dajcie spokój. Są produkty oferowane na wyłączność jak np F6770, F6640, W807 itp.
To co można jednak zauważyć, to czasami inna jakość tv gdy nowe modele wchodzą na rynek, a inna jakość matrycy pod koniec produkcji.
pozdr :)
 
Do góry