Kupno TV do 42 cali

bugger

New member
Potrzebuję pomocy w wyborze TV.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? za telewizorem trochę z boku okno na północ
7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT 22"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Full HD, tuner DVB-T, kilka portów HDMI, USB, Euro.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T
10. Jakie urządzenia? -
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? film, newsy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? -
17. Preferencje co do wielkości? 32-42"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? widoczność pojedynczych pikseli, smużenie, czas reakcji
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? po równo
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? najlepiej do 1500zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie

Póki co zainteresowały mnie takie modele:
Sharp 39LE350
Philips 42PFL3188h
Panasonic Viera TX-L39E6E
LG 42LN5400
SAMSUNG UE40EH5020
Panasonic TX-P42X60E

Który będzie najlepszy i dlaczego? Który w drugiej kolejności? Dzięki za pomoc!
 

bugger

New member
No jasne, proszę w takim razie tylko o jakieś konkretne propozycje. Co z tymi modelami zaproponowanymi przeze mnie?
 

bugger

New member
Hmm, ok, dzięki. Odstrasza mnie tylko w plazmie wysoki pobór energii. LCD sprawia na mnie jednak lepsze wrażenie również jeśli chodzi o jasność. A co byś typował jako swój drugi wybór?
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
zgadzam sie z kolegami,dzis lepiej poczekac, dozbierac, wziac na raty i cieszyc sie fajnym obrazem:eek:k: ,bo wybor jest wysoki, w koncu tv kupuje sie przewaznie na ladnych pare lat , chyba ze komus wystarczy, ze sie tam cos rusza na ekranie nie wiadomo co dokladnie:roll:;-)8)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Pobor w telewizorach plazmowych jest zmienny tzn w czasie ciemniejszych scen nizszy, jasniejszych wyzszy.Pobor energii zalezy tez od ustawien parametrow obrazu tzn jasnosci i kontrastu , wlaczonej funkcji eco.Producent podaje wartosc maksymalna czyli w przypadku tx-p42x60e wynosi 195wat.Taki pobor uzyskamy tylko wtedy gdy ekran bedzie bardzo jasny czyli bialy.W czasie ogladania filmow i innych programow pobor energi moze byc w okolicy 70 do 110wat czyli na poziomie telewizora lcd.
Przyklad na filmie nizej , to model plazmy c3e, maksymalny pobor energii w tym telewizorze to 150wat.Na filmie nie dochodzi do takich wartosci

Panasonic TX-P42C3E Plasma Power Consumption - YouTube
 

jacabad

New member
Jeśli chcesz miec naprawdę dobry telewizor ze świetnym obrazem to tylko Plazma panasonic TX-P42ST60E i uwierz mi to mit że plazma bierze tyle prądu to były pierwsze plazmy. Jak już będziesz już ją miał powiesz nigdy Leda, a i znajomi którzy posiadają Ledy bęndą tobie zazdrościć takiego obrazu tyle w tym temacie. Ewentualnie jak już byś chciał tego Leda to polecam Panasonic TX-L42ET60E lub LG 42LA691S lub LG 42LA690S
 
Ostatnia edycja:

bugger

New member
Trochę boję się plazmy głównie ze względu na wysoki pobór energii. No ale skoro piszecie, że to mit, to pewnie tak jest :) Ten Panasonic TX-P42X60E wygląda bardzo atrakcyjnie cenowo, szkoda tylko, że to nie jest FullHD. Myślicie, że to będzie to bardzo widoczne?

Może ma ktoś jeszcze jakieś konkretne propozycję? Miejcie na uwadze również, że to nie jest telewizor dla mnie tylko dla starszej osoby. Dlatego szukam czegoś w miarę taniego, ale dobrego jakościowo.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Oczywiście zawsze można poczekać ale tak można w nieskończoność. Polecam uwadze

PANASONIC 39E6E lub 42E6E - bez 3D ale super obraz
SONY 42W655 - droższy ale obraz świetny

Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Spokojnie możesz kupić LCD. Trzeba być koneserem i kinomaniakiem aby zauważyć różnice pomiędzy plazmą a dobrym LCD. Obecne matryce LCD mają porównywalną czerń, a w dzień świeca lepiej niż plazma. Kupiłem mamie LG 39LA620 i jest zachwycona. Ja mam LED-a SONY z 2010 roku i czerń oraz kontrast w tym LG są lepsze. Dlatego sądzę, że PANAS 39E6E będzie b.dobrą opcja dla Twoich potrzeb. Pobiera tez znacznie mniej prądu, prawie trzy razy mniej :) Poczytaj testy tego modelu io wszędzei jest chwalony za b.dobrą jakość obrazu

Pozdrawiam
 

bugger

New member
Byłem dzisiaj obejrzeć tego Panasonica E6 na żywo i wydaje mi się że trochę mrowi. Faktycznie tak jest czy to tylko wrażenie w sklepie?
 
Do góry