Jaki TV 32-42" ~1500zł

bartex9

New member
Witam,
Proszę o pomoc w wybraniu nowego TV. Z góry dzięki!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój z oknem na północ
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp CRT 22"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Full HD, tuner DVB-T, kilka portów HDMI, USB, Euro, mile widziane choć niekonieczne Wi-Fi i RJ45 (Smart TV).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T
10. Jakie urządzenia? -
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? film, newsy, koncerty
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 32-42"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie, czas reakcji
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? całkowicie zbędne
 

digitalus

Banned
Witam
Wlasnie wrocilem ze spacerku:) z media markt.Jak zwykle w sklepie najwiecej telewizorow "ledowych" samsunga ale obok samsunga za ponad 3000 zl stal na gornej polce panasonic tx-p42x60e za 1500zl .Przygladalem sie przez dluzszy czas jakosci obrazu z tych telewizorow w czasie programu teleexpress na kanale tvp1 hd .Jakosc obrazu byla zdecydowanie lepsza w panasonicu.Bylo widac znacznie wiecej szczegolow w plazmie.Bylem nawet troche zdziwiony bo w sklepie plazma prawie zawsze prezentuje sie gorzej.Tym razem bylo inaczej.
Kupilbym panasonica.Rozczarowanie z jakosci obrazu sd i hd wykluczone.Zdecydowanie polecam.
Kliknij tez na link nizej.

http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/99544-panasonic-tx-p42x60-czy-lg-42pn450b.html
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
To zaleta nie wada ze telewizor ma rozdzielczosc 1024x768.W przypadku kanalow sd uzyskasz zdecydowanie lepsza jakosc obrazu niz w full-hd.Jesli chodzi natomiast o kanaly hd to nie zauwazysz roznicy z odleglosci 3 metrow czy telewizor jest hd-ready czy full-hd .Druga wazna sprawa to slabej jakosci programy czyli pseudo hd np jaka to melodia(ten program ma bardzo slaba jakosc obrazu) tez beda wygladaly lepiej w telewizorze hd-ready.Dobrej jakosci seriale np na dobre i na zle:) bardzo dobrze w hd-ready.Na pewno nie gorzej niz w full-hd.Zdjecia z ekranu mojego telewizora czyli plazmy panasonic hd-ready.

DSCF7474J_nqeenpq.JPG

DSCF6464j_nqeesqp.jpg


DSCF3764j_nqeenrw.jpg
 
Ostatnia edycja:

bartex9

New member
No dobra, na FullHD zależałoby mi głównie ze względu na filmy FHD z pendrive, niekoniecznie z DVB-T.

A jakieś inne propozycje?
 

bartex9

New member
Spróbuj proszę mimo wszystko coś wytypować :)

Trochę teraz szukałem czegoś i znalazłem takie modele:
Sharp 39LE350
Philips 42PFL3188h
Panasonic Viera TX-L39E6E
LG 42LN5400
SAMSUNG UE40EH5020

Szczególnie ten Sharp wydaje się zachęcający. Jakieś opinie? Jak te modele stoją w porównaniu z TX-P42X60E? Ewentualnie prosiłbym też o jakieś inne propozycje do wyboru.
 

digitalus

Banned
Najlepszy mozliwy wybor to plazma panasonic.Otrzymujesz telewizor z oryginalnym panelem plazmowym panasonica z amagasaki.To ostatnia czynna fabryka paneli plazmowych panasonica.W czechach jest montowania ale panel jest japonski. W przypadku lcd jest inaczej.Lepiej kupic produkt japonski czyli tx-p42x60e.Gdybym mial dzis kupic telewizor to wybralbym tx-p42x60e.W plazmach panasonica zawsze sa oryginalne panele panasonica.Nowe i stare zdjecie
Panasonic_epphpqw.JPG

7517d1348755212t-hej-10.jpg


pdp-panas_nhshwww.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Całość dominuje cena.
I w tej klasie Sharp ma najniższy Input Lag.
Bardzo dobrze skaluje obraz.

Jeśli masz na myśli głównie Smart Tv to brałbym wówczas Panasonic 39E6.
 

A1one

New member
Może komuś się przyda - w najnowszej gazetce(obowiązującej chyba od 02.01.2014) MediaExpert jest panasonic 42x60 za 1333zł(jeśli dobrze pamiętam)
 

c@rlos

New member
Może komuś się przyda - w najnowszej gazetce(obowiązującej chyba od 02.01.2014) MediaExpert jest panasonic 42x60 za 1333zł(jeśli dobrze pamiętam)

Bardzo dobrze pamiętasz, jest też na stronce ME.
Wiem, bo też zacząłem patrzeć za tym TV...
Cena jest mocno zachęcająca, tylko... nie wiem czy chcę taki duży do tak małej odległości, z której będzie oglądany.
Czekam na jakiś mocny argument.
Chyba przejdę się jutro do Media obejrzeć na żywo i porównać z innymi (nie tylko moimi) typami.
 
Do góry