Kupno Sony 65XD8505

polaris20

New member
Nikt nie piszę o konkretnym tv, a o problemie który może, a nie musi występować.
Problem też może być, ale nie każdy go widzi i nie każdy ma tego świadomość - tylko się cieszyć.

Można grać latami i tego nie widzieć. Zależy też kto gra i w co.

Przykład GTA5 Online - wyścigi.
Nie piszę tutaj o gimbazie która się rozbija, spycha i załącza o zgrozo:
- cień aerodynamiczny
- wyrównanie

Jak ktoś tego używa lub uczestniczy w takich wyścigach, to niemal pewne, że nigdy nie grał z dobrymi graczami (mowa o rajdach) i sam też nie ma wymagań, ale wystarczy przejechać się np. z ekipą "Nodo" to szybko zweryfikujemy umiejętności.
Każdy najmniejszy ruch, skręt, to być, albo nie być.
Różnice w okrążeniach to setne sekundy. Precyzja i reakcja to absolutna podstawa.

Jak mamy do czynienia z kilkoma tv, to w mgnieniu oka dowiemy się, że na niektórych się zwyczajnie nie da nawiązać rywalizacji.
Jakieś Wieśki i cała masa innych gier to zupełnie inna bajka.
Tu nie chodzi o jakieś naciskanie z wyprzedzeniem i czekanie 2 sekund, a o bardzo drobne różnice które DOBRYM graczom uniemożliwiają precyzyjną rozgrywkę.
No chyba, że się przyzwyczają i nigdy nie mieli porównania.

Piszemy tu do wszystkich. Nie do autora, inni użytkownicy to czytają i niech mają świadomość.
My nie wiemy kto jakim jest graczem.
Idąc twoim tokiem rozumowania najlepiej kupić monitor i grać przy biurku. Myślę że przewagą na tym forum są ludzie dorośli którzy konsole traktują jako rozgrywkę odskocznią od czegoś tam a nie jak rywalizację na śmierć i życie. Podjezdzam że 10 lat temu imputlag był jeszcze większy ale nie przeszkadzało to graczom.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka
 

pantomima

Banned
Idąc twoim tokiem rozumowania najlepiej kupić monitor i grać przy biurku. Myślę że przewagą na tym forum są ludzie dorośli którzy konsole traktują jako rozgrywkę odskocznią od czegoś tam a nie jak rywalizację na śmierć i życie. Podjezdzam że 10 lat temu imputlag był jeszcze większy ale nie przeszkadzało to graczom.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Sorry , ale Ty w ogole nie potrafisz nawet w najmniejszym stopniu zrozumiec istoty calego zamieszania .

Musisz byc naprawde jeszcze slabo ograny , szczegolnie w bardziej wymagajace tytuly w ktorych precyzja, szybkosc reakcji , innymi slowy niski input lag dopiero wpelni pozwala na rowni rywalizowac z reszta przeciwnikow .


Zrozum pewna sytuacje - przykladowo wezmy wyscigi : chcac wejsc w zakret nadajac autu skret kol odpowiedni do luku tego zakretu jak i adekwatny do predkosci rozpedzonego auta ktorym jedziesz , wchodzac w taki luk nigdy nie zrobisz tego optymalnie poniewaz nie pozwoli Ci na to opoznienie sygnalu miedzy jego zrodlem, a wyswietlaczem.Zawsze bd spozniony ze swoim zamiarem.
Jezeli Twoj tv bd mial dosyc wysoki input lag , to zawsze bd te 3/4 kroki w tyle w stosunku do reszty juz naprawde wymagajcych graczy .

Ja to przerabialem juz w kilku tego typu grach .
Czesto przegrywalem z najlepszymi bo zawsze brakowalo mi tych ulamkow sekund wynikajacych tylko z jednego ;)

Jezeli bd mial okazje pograc na dwoch roznych tv gdzie sa roznice w input lagu , to wtedy zrozumiesz o co chodzi .
Na chwile obecna , pozwole sobie stwierdzic ze nie miales jeszcze tej sposobnosci.
Wydaje Ci sie tylko , ze jest cacy bo nie miales porownania , nie wiesz jeszcze ze mozna plynniej , szybciej - lepiej poprostu .
 
Ostatnia edycja:

odoja

New member
Tu jest link z pomiarem w każdym trybie. I wychodzi na to, że najmniejszy ma w trybach 4K i HDR :) czyli plus.

Sony X850D Review (XBR55X850D, XBR65X850D, XBR75X850D, XBR85X850D)

W całej dyskusji przychylam się do zdania iż input lag nie jest najważniejszy przy wyborze TV nawet do konsoli i głównie do grania. Sam kupiłem xd9305 i jestem bardzo, bardzo zadowolony. Głównie gram na nim, i jak ktoś dał przykład need for speeda, dziwne rzeczy pisze... Wedle pomiaru:

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x930d

mam 71 ms,ponieważ gram poza trybem GRY ,tylko w trybie HDR (ale bez HDR,bo mam ps4 i większość gier go nie obsługuje,aczkolwiek i tak obraz w nim jest najlepszy) i mam włączony motion flow, oraz mam wyłączone redukcje zakłócenia ponieważ wówczas obraz po prostu smuży ( po włączeniu np. automatycznie, zaczyna smużyć, jak drzewa w wiedźminie).

A wracając do need for speeda, nie odczuwam absolutnie żadnego dyskomfortu, czy to w normalnym wyścigu czy online (baaa już ich troche wygrałem,tak samo w drive club). Łatwo sprawdzić czy odczuwasz ten input lag. Dodając w miejscu gazu, obserwujesz wskaźnik , i powiem , że input lag na poziomie 71ms (jeśli faktycznie tak jest) jest NIE ODCZUWALNY. :) Wskaźnik porusza się dokładnie w momencie naciśnięcia spustu albo, ręczny,hamulec, zmiana kamery,obojętnie. Także nie dajcie sobie wciskać kitu, że lag jest najważniejszy. Poza tym, ile tv ma teraz lag powyżej 100 ms, chyba już żaden... i również przychylam się iż ktoś kto dużo gra ,jest dobry, lag ma drugorzędne znaczenie, i tak będzie wygrywał (no chyba, że lag ma 2 sekundy:p )
 

pantomima

Banned
Naprawde szkoda czasu .
Zabawne jest tylko to ,ze pewna czesc uzytkownikow utwierdzila sie w pewnym stereotypie i w zaden sposob nie daje sie przekonac , pomimo tak mocnych argumentow/doswiadczen .
Olac to ;)
 

polaris20

New member
Sorry , ale Ty w ogole nie potrafisz nawet w najmniejszym stopniu zrozumiec istoty calego zamieszania .

Musisz byc naprawde jeszcze slabo ograny , szczegolnie w bardziej wymagajace tytuly w ktorych precyzja, szybkosc reakcji , innymi slowy niski input lag dopiero wpelni pozwala na rowni rywalizowac z reszta przeciwnikow .


Zrozum pewna sytuacje - przykladowo wezmy wyscigi : chcac wejsc w zakret nadajac autu skret kol odpowiedni do luku tego zakretu jak i adekwatny do predkosci rozpedzonego auta ktorym jedziesz , wchodzac w taki luk nigdy nie zrobisz tego optymalnie poniewaz nie pozwoli Ci na to opoznienie sygnalu miedzy jego zrodlem, a wyswietlaczem.Zawsze bd spozniony ze swoim zamiarem.
Jezeli Twoj tv bd mial dosyc wysoki input lag , to zawsze bd te 3/4 kroki w tyle w stosunku do reszty juz naprawde wymagajcych graczy .

Ja to przerabialem juz w kilku tego typu grach .
Czesto przegrywalem z najlepszymi bo zawsze brakowalo mi tych ulamkow sekund wynikajacych tylko z jednego ;)

Jezeli bd mial okazje pograc na dwoch roznych tv gdzie sa roznice w input lagu , to wtedy zrozumiesz o co chodzi .
Na chwile obecna , pozwole sobie stwierdzic ze nie miales jeszcze tej sposobnosci.
Wydaje Ci sie tylko , ze jest cacy bo nie miales porownania , nie wiesz jeszcze ze mozna plynniej , szybciej - lepiej poprostu .
Ty ale co ty mi tu inputujesz że nie miałem okazji grać na tym czy na tamtym przesiadlem się z 8letniego samsunga i różnice o których mowa widzę przedewsyztkim w odświeżania ekranu (brak smuzenia przy szybkich obrotach) skoro twierdzisz że masz hiper niski imputlag to zapraszam możemy się zmierzyć w gta lub w bf1. Tak się składa że w obu tytułach grając online jestem w pierwszej 5 na liście. Powiedz szczerze że kupiłeś samsunga ks i masz Input lag 21ms I tym rekopensujesz sobie rozpadajaca się obudowę :) to oczywiście żart żebyś się zaraz nie podciśnieniowal. 90%użytkowników tego forum gra dla zabawy a może 10% traktuje rozgrywkę online na tyle poważne że dopłacić kilka tysięcy żeby mieć laga na super niski poziomie. BTW hardkorowi gracze nie grają na konsolach tylko piecach. Kończę dyskusje bo nikt mnie nie przekona że decydując na zakup tv przede wszystkim mamy sugerować się inputlagiem.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka
 

MaxPayne

New member
Sony 65XD8505

Koledzy mam pytanko jak działa DLNA w Sony 65XD8505 czy łaczy sie bez problemu po wifi z dyskiem NSA podłączonym do sieci domowej .
 
Do góry