Kupno Sony 65XD8505

fausto1

New member
Bez reklam
Kupiłem na allegro owy telewizor za 5800 zł. Telewizor używany pół roku , z większością folii. paragon z euro net na kwotę 9999zl. co sądzicie o takim zakupie. Minus taki ze mam do gościa 200km jazdy. ktoś się wypowiedział o tym tv że "Telewizorek jest ogólnie fajny i ładnie wykonany . Są tylko dwa minusy :matryca jest 8 bitowa - a podobno do hdr powinna być 10 -co bitowa . A druga sprawa chyba dość ważna dla gracza , że ten tv w trybie z hdr ma input lag o wartości 84 . To dużo , w zasadzie nie powinien przekraczać 70-ciu . Co i tak jest dużą wartością . Oczywiście można grać bez hdr i wtedy input lag jest znacznie mniejszy , ale to trochę bez sensu jak kupuje się tv za dużą kasę właśnie z tą technologią"

Będę wdzięczny za porady

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Gadasz o tym input lagu jakbyś widział różnicę grając w dynamiczną gre...
zobacz sam najpierw o co chodiz i czy takie dziesiętne ułamki sekundy robią jakaś róznicę..

[youtube]66qEUlsn2Qo[/youtube]


to nie formuła 1 żebyś odczuwał jakiś dyskomfort z uwagi na milisekundy
 

fausto1

New member
Bez reklam
To akurat wypowiedź innego użytkownika. Ja już pomijam ten input lag bo wiem z z doświadczenia że tego się nie widzi. głównie chodzi mi o ten tv i o hdr jak to wyglada

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Nie powinien przekraczać 50 ! Bo sama konsola ma bazowy na poziomie 120 jest to bardzo ważny parametr jeśli chodzi o konsole .
Mówiąc prościej jak grasz online i np staniesz oko w oko z wrogiem i zaczniesz do niego strzelać a on do ciebie to może się okazać ze umarłeś szybciej niż to zobaczyłes na tv i w tego typu grach ma to ogromne znaczenie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Input lag to PODSTAWA.
W wielu grach (online) to niebo, a ziemia.
Przykład GTA5 i wyścigi, bez jakichkolwiek szans na wygraną właśnie przez opóźnienia.
Wiem, bo testowałem na kilku tv i zwyczajnie się NIE DA!
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Nie powinien przekraczać 50 ! Bo sama konsola ma bazowy na poziomie 120 jest to bardzo ważny parametr jeśli chodzi o konsole .
Mówiąc prościej jak grasz online i np staniesz oko w oko z wrogiem i zaczniesz do niego strzelać a on do ciebie to może się okazać ze umarłeś szybciej niż to zobaczyłes na tv i w tego typu grach ma to ogromne znaczenie.

matko boska.... gram online już 15 lat i nikt nigdy nigdzie nie pojawił się w milisekundach żeby go nie widzieć. Weź nie siej bzdur bo ludzie czytają a potem szukają nie wiadomo czego ...

armani, bzdura i tyle. i nie ma sensu dalej tego ciągnąc
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
To właśnie ty piszesz bzdurę masz ogromne doświadczenie na tym forum a zapominasz do czego to forum jest , właśnie po to aby ludzie wiedzieli co kupuja i dla czego jeśli kolega kupi ten tv ze świadomością jaki on jest to jego sprawa ale należy mu to napisać bo ma prawo znać sytuacje jaka ona by nie była.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
armani, bzdura i tyle. i nie ma sensu dalej tego ciągnąc

Nie mam pytań.
Gram i widzę, mogę Ci to udowodnić w każdej chwili.
Napisz tylko gdzie i kiedy i przygotuj sporo hajsu na zakład, tak, żebyś poczuł.

Sens jest, bo wprowadzasz ludzi w błąd Caparzo. Z całą sympatią.
Piszę ogólnie, nie o tym tv, bo go zwyczajnie nie znam.
 

fausto1

New member
Bez reklam
To ja już sam nie wiem w takim razie. Namieszaliscie panowie ale myślę że trochę się znacie i doradzicie:)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz tv pod ps4pro to szukaj czegoś z niskim input lągiem , jeśli nie to ten tv jest bardzo dobry pod względem obrazu .
Na ta chwile to rewelacyjny input lag w 4k i hdr maja samsungi wynika to z tego ze maja dobre procesory i zapewne optymalizacje .
Na zaprzyjaźnionym forum jest opszerny materiał o tv pod konsole nowej generacji zawiera on tez tabele z mnóstwem modeli i szczegółowy opis każdego z nich sa tez tam modele sony.
 
Ostatnia edycja:

sipap

New member
Podobno po ostatniej aktualizacji input lag spadł do poziomu 57.
Czyli da się już z tym żyć. Oczywiście chodzi o tryb z hdr i 4k
 

pantomima

Banned
Nie mam pytań.
Gram i widzę, mogę Ci to udowodnić w każdej chwili.
Napisz tylko gdzie i kiedy i przygotuj sporo hajsu na zakład, tak, żebyś poczuł.

Sens jest, bo wprowadzasz ludzi w błąd Caparzo. Z całą sympatią.
Piszę ogólnie, nie o tym tv, bo go zwyczajnie nie znam.


Masz racje .
Za przyklad podam dwie plazmy na ktorych bazuje : g30 i vt60 .

Po zakupie ps3 podbilem ja pod g30 i gralem w Nfs The Run (w tego typu grach szybkosc reakcji jest mega wazna), bylo calkiem calkiem , tak mi sie przynajmniej wydawalo ,dopoki tej samej gry nie odpalilem na vt60 .
Roznice byly kolosalne, wrecz namacalne ! Serrio , az sam niedowierzalem ze na g30 moze byc takie opoznienie w stosunku do vt.
Po przesiadce zupelnie inne doznania/wrazenia z gry - inne granie poprostu .Na g30 grajac sie mulilem , na vt byl mega speed :)

Nie mam czasu szukac i przytaczac input lagu obydwu plazm , roznice byly , nie tak znaczne na papierze,ale w realu niebo a ziemia ;)
Gdybym mial obecnie pogrywac znow na g30 to tylko z ta swiadomoscia ze jestem o te3/4 kroki w tyl... Nawet nie ma co gadac .

Jezli ktos kupuje tv i ma mu sluzyc rowniez do gier to input lag jest jednym z najwazniejszych aspektow ktore trzeba brac pod uwage !



Caparzo - mylisz sie strasznie !
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Kurde serio tv za 8k zł i niby taki input lag że grać się nie da? Wydaje mi się że niektóre opinie są mocno przesadzone. Aczkolwiek ten model jest chyba dość topowy i nie sądzę żeby były takie problemy z tym lagiem.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Kapusta, oni mają najlepsze tv, gdy mieli te z wysokim inputl. to przed konsolami siadali mistrzowie świata i lali ich bo przecież milisekundy są istotne, no ale jak już zmienili tv, i inputl. miał nawet 10 czy tam 20, to ci mistrze świata pouciekali i nagle z niskim inputl. okazało sie że tu jest haczyk... To nic że ktoś jak gra rok w multi np w cal of duty to jest tak wyćwiczony i opanowany że inputl. 100 nie robi mu różnicy.. Nie ma nic innego do roboty tylko gra. To i jest mistrzem w dziedzinie. W tym filmiku co dałem widać co widać gołym okiem a co w wolnym tempie. Tu trzeba pomyśleć logicznie a nie tym co piszą w testach. To jest niemiarodajne. Koleżka kupił tv i zobaczy że jest super i gra sie dobrze.
Jak ktoś gra non stop w wyścigi to wygra każdy wyścig z każdym. Czy to na pegazusie, na ps3,4 x boxie tv, projektorze czy w kinie.

Fausto o to chodzi, tv za sporą kase ma nie działać?? To jaki działa za 30k?? Może niech każdy kupi flagowca panasonica dx900 i wtedy będą równe szanse dla twgo co gra rok w multi i dlabtwgo samego co wczoraj włączył :/
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Podaje tylko info z zaufanego źródła mało jest tv odpowiednich pod pro nic na to nie poradzimy , niestety zostało to zmierzone nawet oledy nie dają rady zerknijcie sami.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
No i ok. Ale to nie znaczy że.to nie działa. I każdy będzie padem rzucał. Dlatwgo kupowajie na siłe tv bo ma 4k hdr bo trzeba już mieć jest chyba lekką przesadą. Widocznie całe to 4k jest niedopracowane na tyle żeby to kupwać na chwilę obecną. Tym bardziej że w tv z 4k jest tyle materiału że kot napłakał
 
Do góry