Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

żona

Banned
Co ty za pierdoły wypisujesz ?!

Ten panasonic jest w ogołe 4k ? Ja nie mam z tym problemów.
Jak poznamy, że materiał z YT, oznaczony jako 4K, odtwarzany jest na naszym ekranie w tej rozdzielczości? Jak to można sprawdzić, albo ustawić takie odtwarzanie. Czy to możliwe z "kablówki UPC" PO wi-fi (deklarowana szybkość łącza 250Mb)? Podczas oglądania materiałów 4K, na ekranie nie mam informacji o aktualnej rozdzielczości, choć obraz jest piękny........ :niewiem:
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Co ty za pierdoły wypisujesz ?!

Ten panasonic jest w ogołe 4k ? Ja nie mam z tym problemów.
Nie, jest HD Redy, litości nawet tematu nie przeczytasz a się wypowiadasz. A to że filmik z yt "4k" ci się odtwarza nie oznacza że on faktycznie jest odtwarzany w tej rozdzielczości. Tak jak piszą, sprawdź sobie parametry podczas odtwarzania najpierw.
Jeśli chodzi o Sony to nie było wcześniej takowej możliwości więc pojawiła się w którymś z update'ów. Zweryfikuje sobie wszystkie modele XD i SD jak będę w pracy.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

strazakp

Banned
Sa to drobne sprawy ale zawsze jak się ma tv 4k to dobrze odtwarzać jak najwięcej tego materiału :)
Ja jak na razie w 4k mam tylko Fife17 z Xbox one s.
Ciągle testuje nowy nabytek...Wydaje mi się ze mam juz odpowiednio pod siebie skonfiskowane ustawienia obrazu. Oglądam teraz skoki na Eurosport i matryca 60Hz nie powoduje zostawiania smugi za skoczkiem ;-) a przynajmniej jakos tego mie widze.
Ciągle jednak mam czas na wymianę i chodzi mi po glowie przestestowania w domu Sony.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jak poznamy, że materiał z YT, oznaczony jako 4K, odtwarzany jest na naszym ekranie w tej rozdzielczości? Jak to można sprawdzić, albo ustawić takie odtwarzanie. Czy to możliwe z "kablówki UPC" PO wi-fi (deklarowana szybkość łącza 250Mb)? Podczas oglądania materiałów 4K, na ekranie nie mam informacji o aktualnej rozdzielczości, choć obraz jest piękny........ :niewiem:

na filmie naciskasz dolny kursor na pilocie, potem masz opcje typu lubie itp a ostatnia opcja jest statystyki dla nerdów czy jakostak,klikasz w to i masz tabele na ekranie jaka rozdziałka, ile klatek na sek, i jeszcze jakeiś cyferki. U mnie na wielu filmach 4k jest rozdziałka ponad 3 tyś na ponad 2 tyś... faktycznie hd rydy... :fool::fool:
będę w domu to zrobie foto jak to wygląda.
 

strazakp

Banned
Dzis słoneczny dzień i jak swiatlo zagląda do pokoju to jest to minus dla matrycy VA i trzeba zaslaniac rolety.

Nie wiem na ile macie doświadczenie zarówno z Sony i Panasonic ale czy uważacie ze można sie spodziewać czegos lepszego (ogólnie patrząc) od Sony 55xd8505??? Juz wiem ze na pewno Panas slabo z otwieraniem multimediów z usb.
Nawet sie nie spodziewałem ze tak szybko moje oczy przyzwyczja sie do zmiany wielkości lcd...mialem 40" ;-) Pierwsze minuty bylo WOW ale juz po tych 3dniach nie jest duży :)
Dźwięk jest akceptowalny i nic więcej sie nie spodziewałem ale mam podłączony amplituner wiec spoko.
 

żona

Banned
Myślę że tego aż tak nie odczuje ;-)
Przekonaj się, ale jestem pewien, że nawet po ewentualnej zmianie, również będziesz miał zastrzeżenia. Ostatecznie są to wyświetlacze z nie wysokich serii i chcąc "polepszyć" swoje odczucia do TV musiałbyś sporo $ dołożyć, a i tak pewnie coś by nie pasowało..... Uważam, że w tej cenie jest to super wyświetlacz i cieszę się, że nie mam takich rozterek jak Ty:D
 

Malix7

Member
3" to ponad 7,5 cm w przekątnej zobaczysz że zauważysz różnice od razu, ja bym został przy tym Panasiu jak ci nie przeszkadza matryca 60hz. Mi by przeszkadzała chyba że masz jakieś super upłynniacze w tym tv.
 

strazakp

Banned
3" to ponad 7,5 cm w przekątnej zobaczysz że zauważysz różnice od razu, ja bym został przy tym Panasiu jak ci nie przeszkadza matryca 60hz. Mi by przeszkadzała chyba że masz jakieś super upłynniacze w tym tv.
Ciężko powiedzieć czy mi przeszkadza czy nie bo ja nic nie widzę co by przeszkadzało. Może gdyby ktoś mi pokazał gdzie jest problem z płynnością to bym zobaczył i zdecydował. Tak jak wspominałem albo muszę postawić dwa TV obok siebie 60 i 120hz albo ktoś musi mi pokazać problem.
Uplynniaczy jakiś tam jest i chyba faktycznie całkiem niezły bo już w sklepie na tym TV nie było tego co widziałem na modelu Sony który też ma 50hz bo w Sony 55xd8005 było widać słaba płynność a w moim pasasie już było OK. Tak więc odświeżanie matrycy to jedno a technologia uplynniaczy to drugie.

Te 3" mniej mnie nie martwi.
 

Mikkonen

New member
Jak wygląda sprawa z cloudingiem ? Czy matryca va troszkę tutaj pomaga i nie rzuca się on w oczy ? Jak wygląda sprawa z wbudowanym odtwarzaczem filmów, jak połączenie sieciowe (testowałeś wifi / kabel?)
Pytam bo jestem zainteresowany dużym ekranem (58-65') najlepiej VA do max 5000zł :)
 

strazakp

Banned
Jak wygląda sprawa z cloudingiem ? Czy matryca va troszkę tutaj pomaga i nie rzuca się on w oczy ? Jak wygląda sprawa z wbudowanym odtwarzaczem filmów, jak połączenie sieciowe (testowałeś wifi / kabel?)
Pytam bo jestem zainteresowany dużym ekranem (58-65') najlepiej VA do max 5000zł :)
Cloudingu nie zauważam jakoś, pewnie VA pomaga.
Jezeli chodzi o odtwarzanie filmów lub foto z USB to tak średnio to wygląda, nie wszystko czyta i nie grupuje w folderach.
Ja mam podłączony przez Wi-Fi a prędkość to max 30mb/s i super daje radę.
Do 5000zl możesz już znaleźć 58dx750 który ma 120Hz i chyba inne lepsze rzeczy ale Firefox ten sam.
Podobno Firefox ma być kontynuowany przez Panasonic ale pod inną nazwą (oficjalna info).
 

Kadajo

New member
Bez reklam
W folderach grupuje tylko musisz przełączyć widok

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

strazakp

Banned
W folderach grupuje tylko musisz przełączyć widok

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
No faktycznie ;-) ale i tak jest bałagan. Powinna być jakaś aplikacja do tego odpowiednią.
W Sony widziałem że przez Android a można ściągnąć apke do tego i wygląda to całkiem lepiej i czytelniej
 

strazakp

Banned
Jeszcze chwila i od tego sprawdzania,testowania wybuchnie Ci ten telewizor ;)
Spokojna twoja rozczochrane ;-)
Jutro sciagam z live Gold na XO grę Pjoject Cars a w tygodniu przyjdzie zamówiona już Forza Motorsport6 i będzie ciąg dalszy testowania. Mam nadzieję że faktycznie TV mi nie wybuchnie ;-)
 
Status
Zamknięty.
Do góry