Kubica

-AS-

New member
Witam,
Hamilton na początku mocno przycisnął i razem z dwoma Ferrari, Kubicą i bodajże Alsonso odskoczył mocno od reszty stawki (padał deszcz i był chaos na trasie). Jak przebił oponę, to miał ze 20-30 sekund przewagi (razem z wcześniej wymienionymi kierowcami) nad resztą bolidów, więc jak zjechał do pitu, nie stracił dużo. Wyjechał z powrotem na 4tym miejscu. Niedługo potem był safty car i dzięki temu cała stawka się zbliżyła ponownie do siebie i Hamilton miał szansę dogonić Masse (który był pierwszy na początku wyścigu). Poza tym, dzięki temu, że zjechał wcześniej do pitu (Hamilton) mechanicy zatankowali dużo paliwa i miał przewagę nad resztą - to był powód, dla którego wygrał.

Pozdrawiam
 

radzique

New member
no miał sporo szczęścia, bo pierwsza czwórka zdążyła zrobić tyle przewagi, że wyjechał z pitstopu na czwartej pozycji. SC był chwilę później.

edit>
sorka nie widziałem dwóch postów wyżej ;)
 

***mach***

New member
Jak jeszcze raz tego nie zobacze to nie uwieże ;)
przecież jak przebił opone to stracił przewage bo jechał dużo wolniej, ale nie bede się sprzeczał bo dokładnie tego nie pamiętam. Są gdzieś powtórki f1 w internecie do ściągnięcia?

Już znalazłem na Youtube. Hamilton miał szczęscie i złapał gumę tuż przed wjazdem do pitstopu. Dlatego stratę miał minimalną. Wyjechał na 5 pozycji ale potem wyleciał Alonso i Raikonen i już po neutralizacji był tuż za Kubica i Masą.
 
Ostatnia edycja:

marcinoko

New member
No Panowie i Panie czekaliśmy na tę chwile bardzo długo, ale było warto !! Historyczny moment:D !! Serdeczne gratulacje dla Roberta !! No i dubel BMW!!

Pozdrawiam
 

-AS-

New member
Ja również gratuluje Robertowi! Wspaniały wyścig. Kubica na pierwszym miejscu w tabeli F1, ile razy jeszcze zobaczymy tam Polaka? Mam nadzieję, że regularnie od dzisiaj!

Pozdrawiam :eek:k:
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Jeszcze moze nie regularnie, bo jednak Ferrari i McLaren ciagle zdziebko z przodu, aczkolwiek przy dodatkowych atrakcjach z przodu to wlasnie Robert staje sie glownym kandydatem do zwyciestw ;) BRAWO!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Coś niesamowitego, no poprostu coś niesamowitego, jest, idało się aż brak słow podziwu, no i Polak na najwyższym podium F1 i nasz hymn......:eek:k:

A LH się nie popisał, czerwone oznacza stój, co on, zresztą Rosberg też, dobrze, że będzie kara w następnym wyścigu, ale Kimiemu to nie wróci tego wyścigu, choć to może taka zemsta losu.....
Massa pięknie łyknął dóch przeciwników na agrafce, no poprostu klasa!

Dublet dla BMW coś niesamowitego, plan wykonany na ten rok?!
 

***mach***

New member
To teraz przeczytajcie posty na początku tego wątku. Wszystko o faworyzowaniu NH okazało sie bzdurą. Nawet wczoraj w czasie wyścigu Nick przepuścił kubice bez najmniejszej walki. Teraz Polak jest numerem 1 w BMW i Heidfeld przyjął to z pokorą. Co by Niemcy zrobili bez Polaków, musimy dla nich strzelać gole, wygrywać w F1. BRAWO Robert. Od razu wiedziałem że będzie mistrzem.
 

tucz

Member
z tym faworyzowaniem NH i utrudnianie Kubicy to bylo glupie gadanie, bo po co mieliby sami sobie szkodzic? W koncu w interesie calego teamu jest, aby wygrywac.
A wczorajsze zwyciestwo miodzio, wzruszajaca chwila... Oby bylo ich jak najwiecej.
Mielismy troche szczescia, ale jak wiadomo szczescie tez trzeba umiec wykorzystac
 

stereoman

New member
***mach*** napisał:
To teraz przeczytajcie posty na początku tego wątku. Nawet wczoraj w czasie wyścigu Nick przepuścił kubice bez najmniejszej walki.

Żartujesz???
Na tym właśnie polega klasa i kunszt Kubicy, że przed zakrętem świetnie wykorzystał okazję i potem oooodleciał, jak kiedyś to zrobił Halupczok:grin:

pzdr
 

koven

New member
NH oficjalnie wypowiadał się, że nie kazano mu ustępować RK i ten wyprzedził go ze względu na różnice w masie pojazdów.
 

***mach***

New member
Dobrze że nie tłumaczył się że ma nierozgrzane opony ;) Jak by chciał przetrzymac kubice to mógł zjechac do wewnetrznej, a ten wział tak szeroko zakręt jak by mu machali niebieska flagą. Team orders są zabronione w f1 wiec NH nie mógł o tym mówić.
 

RheeTCT

New member
To nie prawda!Heidfeld sam zaprzeczał tym plotkom.Jego bolid miał więcej paliwa więc był dużo cięższy,dlatego Kubica tak łatwo go wyprzedził.Heidfeld powiedział,że nigdy nie miał tak dobrej okazji na zwycięstwo - na pewno by nie odpuścił,gdyby mógł.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Dziś będzie mokry pasjonujący wyścig.... czy RK będzie miał szansę, na pewno, ale co z zawieszeniem.... będzie się działo....
 

patryk1412

New member
Ja się tam cieszę, że odnosi sukcesy, nie zważając na to czy to wyścig technologii czy kierowców. Jestem zadowolony, że Polacy są dobrzy w następnej dziedzinie. Co prawda mówi się, że zabawa polega na tym aby ciągle udoskonalać boidy, jednak gdyby nie skupienie, umiejętności, wyczucie kierowcy to to jest połowa sukcesu. Bo jakby był niesamowicie dobry boid, trzymał się świetnie trasy, miał niesamowite przyśpieszenie itd. to jak kierowca lewy to nigdy nie wygra tylko zmasakruje pojazd.
 
Do góry