Kubica

SCOTI

New member
Po dłuższej przerwie rozpoczęły się testy na torze pod Barceloną. Jak na razie Ferrari dominuje testując nowe rewolucyjne rozwiązanie, które może jeszcze zwiększyć przewagę mistrzów świata nad resztą ekip. W przedniej części bolidu Włosi umieścili kanał łączący spodnią i górną część nosa. W ten sposób chcą wykorzystać nadciśnienie powstające za przednim skrzydłem.
Robert Kubica został uhoronowany prestiżową nagrodą "Trofeo Lorenzo Bandini". Nagroda przyznawana jest od 1992r. i otrzymują ją zawodnicy którzy wyróżnili się hartem ducha, wolą walki i sportową postawą. W ubiegłym roku otrzymał ją Felipe Massa.
Koszt jednego okrążenia przejechanego podczas testów szacuje się na około 2000 dolarów. W ciągu czterodniowej sesji zespoły lekką ręką mogą wydać grubo ponad milion dolarów. Nie wszystkie ekipy w F1 na to stać.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Co do tego kanału w nosie bolidu Ferrari to były juz przecieki na przełomie roku i nawet pewne rysunki tego rozwiązania, ale jakoś nikt za bardzo nie wierzył w to.
A widziałeś co znowu Honda wymysliła :roll: teraz to chybabędą zwać uszami królika ;)
Tymczasem Renault ściągnęło płętwę czy jak niektórzy wolą przedłużenie osłony silnika z RBR ;)
 

SCOTI

New member
Rzeczywiście wyglądają jak uszy królika i tak zostały nazwane. Rekin jest już wykorzystywany w strojach dla pływaków, ale w F1 to już chyba przesada. Widać zespoły ciągle coś kombinują z aerodynamiką bolidów. Myślę że tam drzemią największe rezerwy żeby zyskać cenne sekundy podczas wyścigu.
 

SCOTI

New member
Wyniki sondarzu Pentoru dla "Wprost":
Kto lub co najbardziej rozsławia Polskę?
1. Robert Kubica 37,8%
2. Adam Małysz 32,4%
3. Lech Wałęsa 22,9%
4. Kraków 13,1%
5. kard. Stanisław Dziwisz 12,4%
6. Donald Tusk 11.9%
7. film "Katyń" Andrzeja Wajdy 11,1%
8. organizacja Euro 2012 10,9%
9. Krzysztof Penderecki 10,1%
10. Lech Kaczyński 6,5%
11. polska wódka 5,1%
12. piłkarska reprezentacja 4,4%
13. Radosław Sikorski 4,3%
14. polski chleb 3,5%
15. oscypek 3,4%
16. pierogi 1,6%
17. Pałac Kultury i Nauki 1,5%
nie wiem 5,3%
 

SCOTI

New member
Robert Kubica na czwartym miejscu w kwalifikacjach. Wielki powrót Fernando Alonso, który wystartuje z drugiego miejsca. Myślę że ferrari jutro wygra a Kubica powalczy o miejsce na podium.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Powrót...hmmm może raczej tak pod publiczę? Zobaczymy jak szybko zjedzie do boksu ;) Zapewne Renault wiele poprawiło...
Jak narazie niesamowicie pasjonujący sezon, wiele zmian, wiele akcji, jutro może być ostro na starcie!
McL porażka, bez ustawień ALO, czy taktyka? LH miał sporo spinów itp, poprawki w prowadzeniu dośc nerowow Kova miał z autem problemy, czy odbiją się w wyścigu?
NH dość daleko, coś mu nie szło a może jednak taktyka?

Ferrari ............ nadal mocne a dziś jeszcze z MSC w boksach ;)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Kolejny raz najdurniejszy przepis o zakazie tankowania podczas pierwszej fazie SC popsuł wyścig kierowcy, tym razem NH i wg mnie strasznie psuje to widowiskowość!
Renault wygląda, że jednak spory progres jest, szkoda tylko defektu silnika i to jak szkoda, Piquet, eh..... ten to nawet z rozgrzaniem opon na okrążeniu rozgrzewkowym ma kłopoty, o mały włos by sie już tam wyeliminował. Ciekawe czy Flavio już sobie pluje w brodę, że wypuścił HK lub GF i ma Piqaczu :-D
Ważne, że HK nic się nie stało ;) Ale wypadek przypomina miten jaki miał LH w Niemczech....
RK zrobił co mógł, szkoda, że LH się przedostał na starcie, bo inaczej by nie miałó szans i RK był by 3.
Ferrari, narazie nie ma na nich mocnych, no chyba że sami oni, ciekwe jak szybko ujrzymy te otwory w nosach u innych zespołów ;)
 

SCOTI

New member
Emocje, dramaturgia, wypadki, warto było usiąść przed telewizorem pomimo słonecznej pogody. O wiele ciekawszy sezon od poprzedniego, chociażby dlatego że obecnie liczą się trzy zespoły w walce o miejsce na podium a nie dwa jak w sezonie 2007.
 

siwy25

New member
Witam Fanów F1!
Ja zwykły kibic F1 często ,,wchodzę'' w wątek Kubica, czytam i widzę że szczególnie Panowie Sansei6 i SCOTI to prawdziwi znawcy i fanii szybkiego jeżdzenia z wiedzą do pozazdroszczenia:eek:k:a ja sobie pozwolę wyrazić opinię że może jeszcze nie w tym ale następnym sezonie często tył bolida Roberta Kubicy będą oglądać jego przeciwnicy:) ,czy bardzo się mylę?
Pozdrawiam.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Sansei6 napisał:
Kolejny raz najdurniejszy przepis o zakazie tankowania podczas pierwszej fazie SC popsuł wyścig kierowcy, tym razem NH i wg mnie strasznie psuje to widowiskowość!
nie jestem ekspertem w temacie, ale tak na zdrowy rozum, to gdyby nie ten zakaz, to podczas każdego SC w rejonie boksów pitstopowych panowałby nieopisany bałagan...
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hoodzielec widzę, że nie oglądałeś F1 kiedy jeszcze nie było tego przepisu o zamnknięciu boksów podczas pierwszej fazy SC.... bałagan - nie był bardzo emocjonujący atak kierowców na boksy ;) Dużo się działo i było niesamowicie emocjonująco tak w skrócie ;)


siwy25 dzięki, że dostrzegłeś ;) w F1 siedzę już dobra kilkanaście lat, no prawie dziesiąt ;) ogólnie to w tematach z F1 związanych wyżywam się na profesjonalnym forum i stronie (nie podam ogólnie, żeby nie robic reklamy), a ze to forum od jakiegoś czasu obserwuję i pojawił się ten temacik, to nie mogę się powstrzymać ;) Jak teraz trudno uwieżyć, że jeszcze jakieś 5 lat temu nie marzyło się o Polaku w F1, znając realia, jak trudno tam się dostać itp. Odnośnie tego co napisałeś o tym tyle.... w stawce jest 22 kierowców i wszyscy są jego przeciwnikami na torze i chyba już każdy widział jego tył, zwłaszcza jak zajał PP ;)

SCOTI znam takich co nawet przysnęli na tym wyścigu, ale oni są zbyt wymagający lub zbyt zmęczeni byli. Ogólnie sezon bardzo intrygujący. Wiadomo po "wypadku przy pracy" Ferrari w GP Australii teraz już jest w formie nawet w Hiszpanii w pełnej.... ja tam w sumie jestem podekscytowany każdym wyścigiem, wiadomo, że realizator nie zawsze wszystko wyłapie, wszystkie ataki, wyprzedzenia walkę, dlatego warto mieć jeszcze włączony Live Timing i spoglądać na niego podczas GP, wprawione oko wiele tam zobaczy, wiem nie wszyscy takie mają, ale oglądając można się nauczyć ;)
 

byczy

New member
bez Live Timing nie lubie ogladac F1 bo wlasicwie czasem to nie wiadomo co kto i kiedy.....gdyz operator nie potrafi pokazac tego co aktualnie moze byc bardzo ciekawe a komentatorzy zamiast zwracac uwage co sie dzieje to opowiadaja o tym ze slonce ladnie swieci i inne dyrdymaly pozatym z tej pozytecznej zeczy jakim jest live timing mozna durzo zeczy wypatrzec :) i wlasciwie nie potrzeba wprawnego oka tylko troszecze poswiecic uwagi :) na pokazujace sie tam cyferki.....
 

SCOTI

New member
BMW robi niesamowite postępy. Jeśli w takim tempie będzie się rozwijać, to w przyszłym sezonie może być już bezkonkurencyjne. Tajemnica sukcesu tkwi m.in. w komputerze ALBERT 2. Stoi on w szwajcarskim Hinwil. Ma 530 procesorów i wykonuje 5 072 332 000 000 000 operacji na sekundę. O takim monstrum marzą matematycy, fizycy, klimatolodzy a BMW używa go do symulacji zachowania np. przesuniętego o centymetr lusterka i testowania skrzyni biegów. Niemal dzień i noc w Hinwil pracuje około 450 fachowców. W Monachium nad technologią ślęczy ich kolejnych 300. Albert 2 ma taką moc że potrafi zastąpić tunel aerodynamiczny. Theissen przekonał jednak sponsorów by w Szwajcarii zbudowali najnowocześniejszy na świecie symulator opływów powietrza, który waży 480 ton i zasysa 3 tys. KW gdy pracuje. Szef BMW powiedział że inni inwestują w kierowców i płacą im fortunę, a my inwestujemy w technologię. Ciekawe która taktyka okaże się skuteczniejsza.
 

siwy25

New member
No i proszę! w pełni potwierdzają się moje opinie i spostrzeżenia o znajomości tematu F1,nie ,,obwijając w bawełne'' taki kibic jak ja to jest od kibicowania a prawdziwy Fan F1 zna ten wyjątkowy sport głęboko od podszewki i nie z obowiązku czy zawodu tylko z czystego zamiłowania! Czytając posty ich treść i zawartość jak dla mnie w tym temacie PP dla Sansei6 a tuż obok SCOTI startuje! następne miejsca do ,,wyjeżdżenia'':)
Pozdrawiam wszystkich!
 

SCOTI

New member
Dzisiaj rozpoczęły się pierwsze treningi przed GP Turcji w Stambule. Na tym właśnie torze znajduje się " zakręt śmierci " Przeciążenia na nim dochodzą do 5G (czterokrotnie silniejsze niż przyciąganie ziemskie). RK 58 razy zmieni się z 73-kilogramowego wysportowanego kierowcy w ważącego 365 kg człowieka.
W tym sezonie miało startować 12 teamów, lecz po rezygnacji beniaminka, firmy Prodrive i banktuctwie Super Aguri pozostało ich zaledwie 10. Uznano że 20 samochodów to minimum gwarantujące medialność tego sportu - im mniej bolidów tym gorsze widowisko. Mało kto spodziewał się takiego obrotu sprawy. Jeszcze kilka lat temu ustalano maksymalną możliwą liczbę zespołów w obawie że nadmiar chętnych zagrozi ich interesom (większa konkurencja w walce o sponsorów).
Mówi się, że wkrótce może się wycofać także Toyota, a właściciel koncernu Red Bull już teraz zapowiedział, że sprzeda jeden ze swoich dwóch teamów - Toro Rosso.
Co gorsza brakuje chętnych, którzy zajęliby miejsce upadłych ekip. Ford wycofał się kilka lat temu ze względu na zbyt wysokie koszty. Firmy Audi oraz Porsche oficjalnie oświadczyły, że starty w Formule 1 są zbyt drogie. Uważa się, że minimalny roczny budżet gwarantujący przetrwanie to 100 milionów dolarów, ale najwięksi wydają trzy, cztery razy tyle. - 300 milionów eruro rocznie? To jak palenie pieniędzy! - krytykował koszty startów w F1 prezes Volkswagena Ferdinand Piech.
 

siwy25

New member
No i się stało....niestety:(w Turcji nagłe upały tor F1 wyprostowały! mało tego to jeszcze garby na nim powstały więc jutro bolidy nie będą startowały:( Ale żeby niebyło afery kierowcy na deskorolkach będą śmigali i punkty do KG zdobywali;), choć nie wszyscy bo:
Alonso postękuje,dawne bóle się odezwały jak go kiedyś w Pampelunie byki poturbowały,
Massa gorączkuje bo mu samby brakuje,
Kovalainen i Raikkonen nerwicy dostali jak renifer-kibic firmowe deskorolki im zdewastował jak testować je próbował,
Fisichella protestuje bo mu turecka pizza niesmakuje,
Heidfeld turków nie znosi,w Faterlandzie ma ich dosyć,
Hamilton też chyba nie wystartuje bo on najlepiej w angielskiej mgle się czuje.
Tak więc w gronie faworytów tylko naszemu Kubikowi wszystko gra i pasuje i nawet żadnej deski niepotrzebuje na piechte od rywali migiem do przodu się oddali i jeszcze piwko przed metą obali:grin:
Myśle że od Fanów F1 za ten post gromy na mnie nie spadną:( bo się domyślam jak przed jutrzejszym GP adrenalina już buzuje,więc pomyślałem że może choć troszkę Was ,,wyluzuje'':hmm:
Wszystkich pozdrawia niepoprawny kibic F1
 

***mach***

New member
jakim cudem Hamilton wygrał Monaco??!!!
Nie widziałem powtórki wyścigu ale cos jest nie tak. Jechał przed Kovalainem, oboje przebili opone i zjechali na pitstop w tym samym momencie. Zaraz wyjechał SC i Kovalainen znalazł sie na końcu a Hamilton jakimś cudem wskoczył na 4 pozycje. Tak jak by wyprzedzał przy SC albo był w plecy o jendo okrążenie. Od razu to mi nie pasowało ale nie moge tego sprawdzić bo nie widziałem powtórki wyścigu. Ktoś to zauważył?
 
Do góry