Ktoś zamienił LCD na plazmę - i nie żałuje?

tdoman

New member
cześć,

po kilku latach z 32" lcd philipsa przyszedł u mnie czas na powiększenie przekątnej i - być może - zmianę technologii. Prawie się już zdecydowałem na doradzonego mi tutaj Panasonica 50ST60 ale powstrzymują mnie trzy rzeczy.

1. Lustro. Jak to jest z tymi odbiciami w plaźmie? Teraz mam fajny matowy ekran, nie chciałbym widzieć wnętrza własnego pokoju podczas oglądania tv. Co prawda mam rolety, będą zasłony, salon ma okno od północy i oglądam w zasadzie prawie wyłącznie wieczorem, ale pewnie nie raz się zdarzy oglądać F1 albo meczyk w ciągu dnia, lub przy włączonym dodatkowym oświetleniu - będzie to przeszkadzać?

2. Oglądanie w dzień. Jak pisałem wyżej - bywa, że oglądam albo gram z dzieciakami w ciągu dnia. Damy radę na tym Panasoniku? Gdzieś na forum znalazłem link do postawionych obok siebie LCD i plazmy z tym samym testem w dzień i w nocy, w dzień niestety plazma leżała i kwiczała... No chyba że to kwestia konkretnego modelu a nie samej technologii.

3. Przydźwięk. To jest coś czego istnienia nie byłem świadomy chyba od czasów Rubina którego mieliśmy 30 lat temu, buczał, ale na szczęście się nie zapalił ;). Do końca nie wiem na czym to polega - jakieś słyszalne brzęczenie przy jasnym ekranie? Irytuje czy nie?

Fajnie by było poznać opinię kogoś, kto dokonał takiej zmiany u siebie i jest zadowolony. A opinie niezadowolonych i żałujących decyzji też mile widziane.

dzięki
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nie zamienilem, bo mam dwie technologie od zawsze, za to ostatnio (jakis rok temu) "zamienilem" a raczej dokupilem plazme i zalowalem, moze nie od razu, ale po krotkim czasie dalem sobie spokoj. Chodzi mi tu ogladanie w ciagu dnia, dla mnie to bylo meczace. Pytasz czy dacie rade, pewnie ze tak, pytanie czy to bedzie Cie zadawalac w 100%, bo mnie np. nie, ale to moje zdanie. Duzo zalezy od konkretnego tv, sam panel powinien byc "czarny" (w nowych modelach jest juz duzo lepiej), nie ma nic bardziej irytujacego jak to co w ponizszych filmach.

Co do linkow, to pewnie Ci chodzi o te:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/103476-sharp-czy-polecacie.html
Test daylight - YouTube
Test night - YouTube

Seria ST to dobry tv, ja znam dobrze VT i jest tu wielu zadowolonych uzytkownikow, ja Ci proponuje zamowic sobie prezentacje, szczegolnie z Twoim dylematem. Mozesz byc zadowolony, ale jest tez opcja ze sie rozczarujesz. Taka prawda.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Jedyny dobry namiar to taki abyś określił konkretnie budżet jakim dysponujesz, pod jego kątem dobrał odp tv z dwu dost technologi ,zamówił prezentację w domu i sam zdecydował .
 

RHJG

New member
Bez reklam
Z tych dwÓch dostępnych technologii radzę wybrać jeden do salonu a drugi do sypialni,jaki model itd..to już zostawiam do własnej decyzji.
 

digitalus

Banned
Witam
Plazma w dzien nie lezy i nie kwiczy:)Druga wazna sprawa w moim modelu plazmy nie ma filtra antyrefleksyjnego .Ustawienia jasnosci i kontrastu mam ponizej polowy wartosci bo nie lubie jaskrawego ekranu.
Wieczorem zwierzeta "wychodza" z ekranu telewizora:)
Wiecej zdjec w linku nizej

http://www.hdtv.com.pl/forum/923387-post6.html

DSCF5354d_napqxxh.jpg

DSCF3925d_nseepqx.jpg
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Tak :) ja zmieniłem 32" LCD LG "Scarlet" na 50" plazmę też LG i nie żałuję, z tym że LCD poszedł do tzw. "sypialni". Wymienione przez Ciebie negatywne aspekty tej technologii praktycznie nie "mają zastosowania" i przez przeciwników plazm są raczej wyolbrzymiane :) Natomiast dlatego kupiłem plazmę LG za ok. 2 k PLN aby nie żałować decyzji wymiany na plazmę w "razie czego", ale jednak myliłem się, plazma jest super :) Czy kupisz 50 " TV LCD w cenie plazmy za 2 k PLN? Nie. Inni przeciwnicy powiedzą również, że plazma jest prądożerna ..... owszem tak ..... ale zastanów się kiedy zamortyzuje się energooszczędny 50" LED za ok 5 k PLN, ... a no po 10 latach czyli już w innej technologi odbiorników TV. Jednak to wszystko należy sobie samemu przekalkulować czy warto, .... na sam początek .... polecam najtańszą plazmę LG Full HD aby nie żałować "w razie czego" :)
Ja natomiast jestem przekonany, że kolejnym zakupem na pewno będzie plazma ale już w wielkości 65" lub jeszcze wyższej, oczywiście za "rozsądną cenę". Owocnych decyzji:eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry