SHARP - czy polecacie?

Avanti70

New member
Witam,

od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu 65-70 calowego sharpa. Jednak za każdym razem gdy odwiedzam saturn lub media markt aby otrzymać opinie od sprzedawców na temat sharpa to każdy z nich odradza( że są awaryjne matryce, menu itp.). Sam już nie wiem co o tym sądzić ale mam wrażenie, że Sharp po prostu nie inwestuje w marketing:) Dlatego też chciałbym kilka szczerych opinii na temat telewizorów Sharpa. Mnie interesuje model LC 70LE740E.

Z góry dzięki za opinie:D
 

sikorb

New member
jak chcesz tv w tych wielkościach to zbytnio wyboru nie masz,popatrz na ekspozycje sharpa w marketach zawsze gdzieś na końcu w kącie,pewnie też pracownicy profitów nie dostają :) i jak zawsze polecają sony z centrum ekspozycji :d
 

pados135

New member
Taak SONY szczególnie w Euro RTV AGD. Co jest najlepsze - panie tylko Sony,Jakie ma możliwości : największe. A co innego polecacie w dobrej cenie z dobrymi możliwościami - tylko Sony. Odpowiedź standardowa
 

tysma

New member
Sprzedawcy nie dostają, żadnych profitów od lepszego eksponowania telewizorów. Nie dostają też profitów od polecania jednej marki, a innej nie, jest to bardziej skomplikowane i nie zależy W OGÓLE od marki. Nie mówię tutaj o promotorach, a o sprzedawcach. Zresztą te niby "bonusy" jak są to najczęsciej jest 5-15zł brutto więcej:) Niektórzy mają na te grosze ciśnienie, inni po prostu chcą sprzedać cokolwiek, a inni zdecydowana mniejszość chcą sprzedać też cokolwiek przy tym dobrze doradzając:)

Wiecie jak się wystawia telewizor w jednej z sieciówek, sprzeda się jakiś z ekspozycji, przykład.
-Marek jest coś do wystawienia?
-No dziś przyszedł jakiś 32cale który nie stoi
-Ja pi** potrzebuje 46 lub 50.
Idzie się na magazyn i tak mniej więcej po kartonach i modelach się patrzy co nie stoi... o sukces jest ten nie stoi, biore go:)
I taki tv jest wystawiany.
Druga wersja, drukuje się zestawienie telewizorów i przechodzi się po ekspozycji i jak znajdzie się pierwszy lepszy który nie stoi to się go wystawia.

Druga sprawa, to że w sklepie jest jakaś wielka ekspozycja jakiejś firmy Sony, sharp itp. To nic nie ma wspolnego z tym, że sprzedając te tivi dostaje się jakieś bonusy.
Bardzo często bywa wręcz odwrotnie, bo firma uważa, że jak producent zapewnia taką fajna ekspozyzcję, która promuje produkty, więc sprzedawca już tak mocno nie musi promować więc się mniej męczy, łatwiej go sprzedać, więc dlaczego ma nagradzać pracownika za sprzedaż tak mocno "zareklamowanego" produktu płaci, więc mniej.
Tak samo jak za produkty z gazetek promocyjnych. Ten sam wniosek promujemy w gazetce, więc wykonaliśmy za sprzedawce połowe pracy:)
 
Ostatnia edycja:

pados135

New member
No cóż szukając TV w 4 różnych sklepach sieci Euro Rtv zawsze słyszałem tylko pochwałę jednej marki SONY.Może przypadek , ale nie chce mi się w to wierzyć. Saturn i Media Markt- pochwały Panasonic-a .
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sprzedawcy nie dostają, żadnych profitów od lepszego eksponowania telewizorów. Nie dostają też profitów od polecania jednej marki, a innej nie, jest to bardziej skomplikowane i nie zależy W OGÓLE od marki. Nie mówię tutaj o promotorach, a o sprzedawcach. Zresztą te niby "bonusy" jak są to najczęsciej jest 5-15zł brutto więcej:) Niektórzy mają na te grosze ciśnienie, inni po prostu chcą sprzedać cokolwiek, a inni zdecydowana mniejszość chcą sprzedać też cokolwiek przy tym dobrze doradzając:)

Wiecie jak się wystawia telewizor w jednej z sieciówek, sprzeda się jakiś z ekspozycji, przykład.
-Marek jest coś do wystawienia?
-No dziś przyszedł jakiś 32cale który nie stoi
-Ja pi** potrzebuje 46 lub 50.
Idzie się na magazyn i tak mniej więcej po kartonach i modelach się patrzy co nie stoi... o sukces jest ten nie stoi, biore go:)
I taki tv jest wystawiany.
Druga wersja, drukuje się zestawienie telewizorów i przechodzi się po ekspozycji i jak znajdzie się pierwszy lepszy który nie stoi to się go wystawia.

Druga sprawa, to że w sklepie jest jakaś wielka ekspozycja jakiejś firmy Sony, sharp itp. To nic nie ma wspolnego z tym, że sprzedając te tivi dostaje się jakieś bonusy.
Bardzo często bywa wręcz odwrotnie, bo firma uważa, że jak producent zapewnia taką fajna ekspozyzcję, która promuje produkty, więc sprzedawca już tak mocno nie musi promować więc się mniej męczy, łatwiej go sprzedać, więc dlaczego ma nagradzać pracownika za sprzedaż tak mocno "zareklamowanego" produktu płaci, więc mniej.
Tak samo jak za produkty z gazetek promocyjnych. Ten sam wniosek promujemy w gazetce, więc wykonaliśmy za sprzedawce połowe pracy:)

Akurat się trochę nie zgodzę.
W sieciach typu Euro RTV AGD, czy Media Expert (a wkrótce także komputronik, który połaczył się z TERG - media expert),sprzedawcy mają skalę pkt, za które potem są premie. W Euro są też premie ujemne - więc czasem uciekają wręcz od takiego tv i odstraszają.
W mediakach i saturnach sprawa ma się trochę inaczej - nie ma premii, nie ma punktów, po prostu sprzedawcy są indywidualnie rozliczani z kierownikiem co i jak sprzedali, a jedynym wskaźnikiem co do opłacalności, jest albo marża z systemu, albo cena - końcówka 7 - najlepsza, 8 - dobra, 9 - słaba. Typu tv za 1899 - nie warto. Za 1947 - bardzo dobry.

W neonetach już parę razy zmieniali system, stąd teraz nie wiem czy jeszcze maja top listę - tj. modele za które dodatkowe kasa jest dawana. Takie coś chyba ostatnio też media expert wprowadził.
W sieciach avans nie ma systemu pkt, czy premii od tego.

Kiedy w marcu wjechały Panasie ET60 - to EURO i Media Expert zrobiło super premie dla pracowników za to - sięgające nawet 100zł brutto za 55".
Podobnie ma się z modelami Samsunga f6640, f6650 i f6770 - tutaj też są dodatkowe premie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp produkuje bardzo dobre telewizory.
Za Quatrony otrzymał nagrodę EISA.
A w klasie dużych przekątnych ma na świecie pierwsze miejsce.
Model który podałeś 70" jest w promocji. Napisz na PW dostaniesz info.
 
Do góry