Ktoś chętny, robimy zrzutke?

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam

Attachments

  • MG_5029_1024x1024.jpg
    MG_5029_1024x1024.jpg
    23,3 KB · Wyś: 31

Pakolo

Active member
Bez reklam
Xbox ma wadę - jest głośny, co nie zmienia faktu, że wychodzi dosyć tanio jak za odtwarzacz UHD:smile:
5007 jest na aukcji za 1900 - masakra jakaś. Na innym portalu za .. 900zł, ale stan chyba średni, sądząc po wyglądzie pilota.

Mój Xbox One X jest aktualnie w serwisie bo umarł, ale odtwarzał mnóstwo BD, kilka BD 4k i chyba jestem głuchy bo go nie słyszałem. Głośny jest tylko podczas instalacji gry z płyty.
 

tomektre

New member
Ja mam zwykłego Xboxa One. Ostatnio grałem w Assassina parę godzin dziennie. Mimo, że zainstalowałem grę na dysku, konsola była głośna. Nie wiem jak jest w przypadku oglądania filmów, może wtedy chodzi ciszej.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tych nalesnikow Atol, primare czy naim wogole nieogarniam.

Zastanawiam sie czy nie skusic sie na Cayin a-55t mysle ze cieszylby oko, zawsze cos innego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie masz na co pieniędzy wydawać widzę, lato się robi.
Sprzęty chyba wszyscy mamy nie najgorsze, może warto przystopować i zacząć się cieszyć tym co jest, a ew. upgrejdy zostawić na zimę?

Ja zauważyłem, że jak się za dużo siedzi na forach, czyta te wszystkie ochy, achy nad czymś, to potem człowiek zaczyna drążyć i prędzej czy później może się na coś skusić.

Starzy bywalcy powinni mieć tego świadomość. Przechodziliśmy już chyba wszystkie etapy.
Od konfekcjonowania kabli, kończąc na dużych modernizacjach. Mi już się powoli nudzi, wolę ten czas spędzić na słuchanie/oglądanie, z nadzieją, że nic mi nie odbije.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No wlasnie nie mam na co wydawac :) Wszystko co do szczescia mi potrzebne juz mam xD


Tez mi sie nudzi to cale audio.
Ale moj wzmacniacz to staroc, naprawiany, podejzewam ze nawet nie gra jak oryginal. Kupie cos pozadnego aby bylo czym sie pochwalic przed znajomymi :) hehe No i dla wlasnego samopoczucia ze mam cos na poziomie, aby oko i ucho cieszylo.

Nalesniki takiego wrazenia nie robia, dlatego w glowie raczej tylko Yamaha, Lampa, moze Denon.


Ale marudze :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No widzisz, kubeł zimnej wody czasem potrzebny. Też by mi się przydał, może nie teraz, ale kiedyś na pewno. Byłbym dobrych parę złoty dziś do przodu, ale z drugiej strony, jak człowiek sam się nie przekona, kto pitoli od rzeczy na forach, a kto mówi jak jest, to nigdy się nie dowie, gdzie leży prawda.

Ja już wiem, że w audio (mam tu głównie na myśli stereo) za wiele nie wymodzi, rewolucji nie będzie, bo niby jaka? Są lepsze/gorsze zestawy i tak było, jest i będzie, ale nie wiele się w tym całym brzmieniu zmienia, bo na pewno nie są to rewolucje.

Czasem stare leciwe, dobre klasy skrzynki deklasują najnowsze absurdalnie drogie kolumny. Widziałem takie przykłady na audio show nie raz, taki wokal jak słyszałem na jednych archaicznych skrzyniach, to aż ciary szły, publika to samo, zamurowana, nawet moja była pod wrażeniem brzmienia, niesamowity przekaz, a idziesz na inne stoisko wymuskanych skrzynek i czar pryska. To samo było na odsłuchach w salonie, gdyby ktoś zarzucał braki w akustyce, bo i tutaj też może być faktycznie problem.

Naturalnie nie ma reguły, bo zaraz się ktoś przyczepi, ale, ale...

Co innego dżwięk wielokanałowy, tutaj jest jeszcze jakieś pole do popisu, ale i też dobre poczciwe 5.1 może zagrać fenomenalnie. Dlatego zawsze powtarzam, że dobre 5.1 jest lepsze od byle jakiego 11.1, ale oczywiście najlepiej mieć dobre 11.1 jak... dobre 5.1 ; )
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tych nalesnikow Atol, primare czy naim wogole nieogarniam.

Zastanawiam sie czy nie skusic sie na Cayin a-55t mysle ze cieszylby oko, zawsze cos innego.

Do celanów lampa wskazana, ja słuchałem magnata rv4 z Heco Direct i grało to bez wyostrzen z dociazonym dołem. Musiałbyś posłuchać czy takie granie Ci odpowiada bo Celany z tranzystorem grają inaczej.
Cain 55 jest bardzo chwalona w klubie 16 hertz. Tylko musialbys dobrać odpowiednie lampy do muzyki której sluchasz.
 

werf

Active member
Bez reklam
No wlasnie nie mam na co wydawac :) Wszystko co do szczescia mi potrzebne juz mam xD


Tez mi sie nudzi to cale audio.
Ale moj wzmacniacz to staroc, naprawiany, podejzewam ze nawet nie gra jak oryginal. Kupie cos pozadnego aby bylo czym sie pochwalic przed znajomymi :) hehe No i dla wlasnego samopoczucia ze mam cos na poziomie, aby oko i ucho cieszylo.

Nalesniki takiego wrazenia nie robia, dlatego w glowie raczej tylko Yamaha, Lampa, moze Denon.


Ale marudze :)

Może Gryphon w takim razie duży efektowny jest w sumie czym się pochwalić : )
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do celanów lampa wskazana, ja słuchałem magnata rv4 z Heco Direct i grało to bez wyostrzen z dociazonym dołem. Musiałbyś posłuchać czy takie granie Ci odpowiada bo Celany z tranzystorem grają inaczej.
Cain 55 jest bardzo chwalona w klubie 16 hertz. Tylko musialbys dobrać odpowiednie lampy do muzyki której sluchasz.

Trzeba odsłuchać. Lampy brzmią bardzo różnie. Jedne kremowo, gęsto, ciepło inne szybko, dynamiczne , jasno. Podobnie jak w przypadku wzmacniaczy tranzystorowych. Inna sprawa to kwestia kolumn. Trzeba tak dobrać , żeby lampa się nie męczyła i miała siłę uciągnąć/wysterować. Lampy push pull są zazwyczaj mocniejsze żwawsze szczególnie na lampach KT88,KT120,KT150. Fani wzmacniaczy triodowych (te charakteryzują się piękną barwą) często twierdzą , że wzmacniacze na lampach KT brzmią jak przysłowiowe tranzystory. Coś w tym jest, ale to zbyt duże uogólnienie. Na pewno szybkość i wydajność jest bardzo dobra.

Do Heco Celan myślę, że trzeba dość wydajnego wzmacniacza. Mój A55TP jest dość mocny, ale muszę przyznać, że ja mam kolumny łatwe do napędzenia i zagrają nawet z kilku/kilkunastu watową lampą. Nie znam Celanów więc ciężko stwierdzić jak to razem zagra.

Są też hybrydy jak wspomniany Magnat.
 

eddielublin

New member
No wlasnie nie mam na co wydawac :) Wszystko co do szczescia mi potrzebne juz mam xD


Tez mi sie nudzi to cale audio.
Ale moj wzmacniacz to staroc, naprawiany, podejzewam ze nawet nie gra jak oryginal. Kupie cos pozadnego aby bylo czym sie pochwalic przed znajomymi :) hehe No i dla wlasnego samopoczucia ze mam cos na poziomie, aby oko i ucho cieszylo.

Nalesniki takiego wrazenia nie robia, dlatego w glowie raczej tylko Yamaha, Lampa, moze Denon.


Ale marudze :)

jak ma wyglądać to może Mac od zaufanego forumowicza...wpadają znajomki, odpalasz,zieleń zalewa pokój, robi się nastrój, wskazówki się kiwają :-D
https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/11/285876.php
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Do góry