Ktoś chętny, robimy zrzutke?

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Cos ostatnio duzy wysyp wzmacniacza marantz pm ki pearl. Czyzby ludzie uwiezyli ze wkrotce ma sie pojawic nastepca "Rubin" od ishikawy?

:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Byłem dzis w Katowickim Denonie (CH Silesia). Chłopaki mają świetne wyprzedaże, 50%, np. Canton Vento para z 12 tys na 6, albo Canton Reference z 24 na 12 tys ;)
Moze komuś się przyda.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wałek na kilometr.
Założę się, że jak ktoś zadzwoni i zapyta, czy może wysłać za pobraniem, to powie, że potrzebuje gotówki na już - typowe przy przekręcie. Dlaczego?

Bo gość powie, żeby mu przelać kase z góry, a "w drodze wyjątku" zaliczkę - bo bardzo mu się spieszy. Właśnie na tym ten proceder wyłudzania polega.
Odbiór osobisty możliwy (typowy chwyt - przeciwieństwo otrzaskanego wałka, że nie ma możliwości odbioru), ale się okaże, że teraz go nie ma na miejscu, a skąd pan jest (pierwszy zada pytanie, żeby odpowiedzieć, że jest w innym mieście) i takie tam.

Tak się buduje pozorne zaufanie, a celem jest wpłata jakiejkolwiek kwoty.

Dodatkowo, zdjęcia nie są z Polski. Wystarczy spojrzeć na szybę w tle i oznaczenia na niej.
Rejestracja konta świeża.
Reszta aukcja równie atrakcyjnie - podejrzana.

Chciałbym wierzyć, że to okazja, no, ale niech ktoś spróbuje z odbiorem osobistym (tylko i wyłącznie), może akurat... (wątpie). Jeżeli tak, to jest to bdb cena.
Nie zmienia to faktu, że OLX (i podobne) to siedlisko oszustów i trzeba wyjątkowo uważać.

Jest jeden powiedzmy sprawdzony sposób który działa jak płachta na byka, stosuje go od lat.
Zawsze trzeba poprosić o zrobienie zdjęcia przy towarze z kartką obok.
Czyli krótko i na temat, proszę wziąć kartkę, położyć obok sprzętu i podpisać długopisem (cokolwiek wymyślimy sami) np. "olx" z obecną datą.
Dodatkowo dopisać, że jest to 20 sekund roboty, a my mamy pewność.

Jeżeli gość zacznie cudować, to proponuję zablokować użytkownika i zapomnieć o sprawie.
Będziemy mieli pewność, że jest to oszust, lub ktoś kto nie nadaje się do handlu (jakiś ignorant burak/leń) i też nie warto robić z takim człowiekiem interesów.

Korzystam z OLX, ale nie lubię. Takich świrów jak tam, to nigdzie nie ma.
Dzwonią o 24.00, targują się o 5zł dosłownie, jak nie opuścisz, to zdarza się "a to spierd..." ; ) a zboczeńców tam więcej jak na portalach erotycznych. Szkoda gadać jednym słowem ; )
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pełno filmików na YT o tego typu oszustwach. Warto obejrxeć kilka, choćby tak, dla bezpieczeństwa.
Sam kiedyś korespondowałem z jednym takim gościem za granicą. Cena okazja, ale on, jak siebie opisywał: weteran inwalida wojenny USA, czyli ma budzić wspólczucie i szacunek. Obecnie mieszkający w UK, wyprowadzający się do USA, potrzebujący pieniędzy. Podał mi nawet dane do wpłaty i tu zaczeły sie jaja:
Gość, powiedzmy podpisywał sie w emailach jako John Smith, email był już inny, typu annakowalska@koziawólka (ok, to o niczym nie śiwadczy), sam podał niby dane żony w USA, która miała zupełnie inne nazwisko, a konto było na jakiegoś kitajca :)))))))

Proponowałem mu wiekszą cene za pobraniem przez firmę kurierską, ale oczywiście sie nie zgodził.
Proponowałem mu bezpieczny zakup przez eBAy lub inne, ale też nic. Jeszcze kilka dni pisał czy jestem poważny - klasyka.

Aukcja, a właściwei aukcie wiszą nadal na kilku portalach ogłoszeniowych, ale żadne z nich nie należą do bezpiecznych. Najlepiesz jest to, że na róznych są różne ceny tych samcy zdjęc...
Wałek.
 
Ostatnia edycja:
Do góry