Ktoś chętny, robimy zrzutke?

Savron

Well-known member
Bez reklam
No, da się?
Pisałem o tym samym już dawno, a tu proszę.

Jak ktoś zna Niemiecki, niech skróci co tam gościu opisuje konkretnie.
Nie chce tłumaczy google ; )

:) A co tam tłumaczyć. Gość zrobił obudowę na wzór "Klipsch" i chcę za to 400 euro. Porąbany cwaniak.:)
Od jutra otwieram zakład meblarski i sprzedaję do Niemiec za połowy ceny.
Po roku czasu będę pisał na forum posiadaczy Bugatti , a nie na jakimś tam HDTV. :twisted:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale trzeba wiedzieć z czego to zrobił (oryginał obudowy?) i jak się do tego przyłożył, bo ja wolałbym położyć na centrala trzecią sztukę RP280 od dedykowanego 450C, tyle, że RP280 nie ma symetrycznego układu głośników i jak położy w poziomie, to wysokie tony będą po lewej lub prawej ; )
A tutaj gość zrobił to o czym myślałem od początku, przesunął średnio/nisko tonowy i w środek wrzucił wysokie.
Jak zrobił to z głową, to na bank jest lepiej jak w 450C.

Mniejsze centralne nie są po to pakowane do zestawów, bo jest lepiej, a tylko i wyłącznie z przyczyn stricte "lokalowych" - mniej miejsca zajmuje. Nic więcej.

Zresztą nie dziwie się, większość myśli, że z centrala lecą tylko dialogi, a surroundy to "tylko" jakieś drobne efekty ; )
Dlatego niektórzy producenci (przyzwoitych frontów) traktują po macoszemu resztę, w tym centrala, co jest dla mnie porażką w kinie.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To jest aukcja pacmana.
Na olx ma wystawione za 4500 wiec na aukcji pojdzie taniej

hw50 to praktycznie to samo co hw55

Wiec ino Brac.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już byś przygarniał? ;) a słuchałeś?
Pewnie Ci się zwyczajnie podobają, bo stosunkowo drogie w dniu premiery, ładne, błyszczące i budzą respekt ; )
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Już byś przygarniał? ;) a słuchałeś?
Pewnie Ci się zwyczajnie podobają, bo stosunkowo drogie w dniu premiery, ładne, błyszczące i budzą respekt ; )

Aj wy z tym sluchaniem.

Nie mozna kupic tak po prostu tego co sie chce? Ja tak mam xD Samochod, audio, ekrany, projektor, alkohol to sa tylko rzeczy. Jak mi sie cos podoba to sie napalam i biore. :)

Zreszta jakby to byla cena za dwie sztuki to nawet za 2 - 3 lata cena bylaby taka sama. Wiec to nie jest wydawanie pieniedzy tylko trzymanie na takiej "lokacie".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A Ty myślisz, że ze skrzynkami jest jak z autami. Skoda > Mercedes?
W ciemno można brać, bo wiadomo, że gorzej nie będzie.
To samo z projami, wiadomo, że droższy z natury będzie miał lepszą jakość.
W przypadku skrzynek możesz się okrutnie przejechać, a ja powiedzmy, że coś już znam Twoje oczekiwania co do brzmienia.
Może się okazać, że te 2 lata będziesz się męczył okrutnie i płakał za tymi swoim Heco.
To są skrzynki dla świadomych użytkowników, czyli musisz wiedzieć po odsłuchu, że Tobie to akurat pod Twój repertuar zagra tak jak lubisz. Tyczy się to wielu innych także dużo droższych.
Jedż na to AS, to już będziesz miał jakieś rozeznanie i się przekonasz o czym mowa ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Moze jest w tym troche racji ale....

Ja nie slucham stereo tak jak polowa tego forum. Nie mam gramofonu, nie mam plyt, stereo to u mnie moze 5%. Nie chce mi sie wiezyc ze sa to "zle" glosniki. MA platinium to sprawdzona seria o ktorej glosno chociazby na audioistereo wiec... zreszta nie stac mnie narazie na te glosniki.. .

Na AS chcialbym pojechac, ale kurna wkolko cos, musialbym sie przeprowadzic i prace zmienic.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nie piszę, że złe, bo sam je miałem brać, tyle, że pełen kompletny set, a była świetna cenka. Oczywiście nie w Polsce.
Mówię tylko, żebyś się tak nie przypalał ; ) bo brzmienie może Ci nie pasować (albo wręcz przeciwnie, możesz odkryć dżwięki na nowo i się zakochać) ; )
Jak uderzysz kiedyś na AS, to zobaczysz o czym mowa.
Ja też bym chciał, żeby to było takie piękne. Wykładasz drugie tyle co już masz i dostajesz to samo co obecnie, tyle, że jeszcze lepiej, a to nie tak. Zupełnie inne granie.
Może niekoniecznie będzie pasować do Twojego repertuaru, nawet w kinie.
Dlatego trzeba odsłuchać, bo potem może być zonk.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jak jeszcze Marantze były w moim kręgu zainteresowań, to mogłem takiego mieć coś koło 7 tyś w stanie idealnym od pierwszego właściciela ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zerknij na zagraniczne aukcje S3, świeższe chodzą taniej,
Nowe są w sklepach wyceniane na jakieś 16-17 tyś, urwij 20 oczek, bo na sprzęt z Horna bez problemu tyle dostajesz i masz "niedotykany" egzemplarz za 13-14 tyś
 
Do góry