Który wybrać: Panasonic TH-37PV7P czy TH 37PV70P

Jarod

New member
Tam w panasonicu mnozyc po prostu nie umieja...
Jest w obu napisana rozdzielczość 1024x720. W pv70 coś źle przemnożyli. Sami nie wiedzą co sprzedają. Ciekawe ile z tych opisów nie jest prawdą.
 

BitTornado

New member
Bardzo dziwne na niemieckej stronie Panasa wyglada to calkiem inaczej,
Kontrast 8.000 : 1
Ekwiwalent max. 2.048 odcieni gradacji
jedynie co sie zgaca to Paleta kolorów max. 29 Milliarden
 

doubleube

New member
niech mi ktos z posiadaczy PV7 napisze ze nie zaluje wyboru
ze nie kupil PV70
nie moge sie zdecydowac
a roznica..
pv7 - 3099
pv70 - 3599
czyli 500zł
warto?
 

Jarod

New member
Stałem pół godziny w MM i bawiłem się pilotem. Jakoś nie widziałem ani różnic w obrazie ani w możliwościach ustawień. Jak nie widać różnicy to po co przepłacać.
ja bym się sugerował łączami - jak przeżyjesz bez drugiego hdmi i wejścia pc to nie ma sensu przepłacać
 

doubleube

New member
A ja kupilem 37vPV70
Niestety design ladniejszy za 500zł różnicy
Nóżka ładniejsza a te wejścia może kiedyś sie przydadza.

Obraz piekny , ta czern i wogole
podoba mi sie
Lekko szumi szczególnie na TVN ale bede walczyl z antena (kablówka UPC)

wymienie moze kabel , a mam jeszcze inny odbiornik w mieszkaniu i UPC Chello po przez modem oczywiscie (nie wiem jak to sie ma do sygnalu)

Do tych co juz maja ten TV :
Jak macie poustawiane ?
Ja mam na razie wszystko prawie na MAX
Czy to dobrze aby go troche "wygrzac, dotrzeć"?
 

Tygrysekk

New member
wg mnie zle robisz. z tego co czytalem na poczatku treba jechac na slabszych ustwieniach, inaczej mozesz sobie cos powypalac,. ja tv ogladam mniej wiecej na 25-30% a przy dvd daje sobei kontrast i kolory na ok 60%.

Mam pytanie co do podstawki, jak lekko popchniesz tv to troche ci sie kiwa? tzn nie jest sztywno polaczony z podstawka mimo tych srub? mam juz schizy w razie jakichs trzesien, i przykrecilem go tymi plastikowymi paskami do tylu szafki. nie wiem czy to cos da.
 

doubleube

New member
a ja go toche grzeje , mam 5 dni do oddania w sklepie
czytalem ze ustawiac na maxa, ale nie wiem juz teraz gdzie to widzialem , tyle sie naczytalem ...
co do chwiania..
tez lekko mi sie chwieje ale nie czuje luzów
w Polsce nie ma trzesien chyba ze moje dwie córki
ja nie mocowalem do stolika, jest dosc stabilny (szeroki i gleboki)
 

SopranoPL

New member
Chyba zdecyduje się na tą plazmę tzn. TH-37PV7
Jest u mnie za 2800. Mam w związku z tym 3 pytania.
- czy nada się tylko do kablówki cyfrowej (SD) chodzi głównie o mecze (smużenie itd)
- Nie ma wejścia D-Sub czy mając w Laptopie wejście HDMI, podłącze mój komputer do tej Plazmy?
- czy ta plazma w związku z tym, że ma dziwny rozstaw nóżek od podstawy zmieści się na stoliku o szerokości 78cm, czy krawędzie po bokach lekko będą wystawały, jeżeli tak czy mogą wystawać
 

fantattoo

Member
AD1. Nada się. Ja mam kiepską osiedlową kablówkę, a mimo tego telewizor świetnie sobie z nia radzi. Najgorzej wypada TV4, TVN7 i TVPInfo. Reszta odbiera znakomicie.

AD2. Czytałem, że są problemy z połaczeniem laptopa po HDMI. Nie wszystko chodzi sprawnie. Gdybyś miał w laptopie wyjście DVI, mógłbyś podłączyć kablem DVi-HDMI. Wtedy by to chodziło.

AD3. Nie ryzykowałbym ustawienia na takim stoliku. U mnie początkowo stał na szerokiej komodzie, a i tak miałem wrażenie, że jak go pchnę to się przewróci. Na szczęście było to tylko wrażenie, bo telewizor był stabilny. Producent zaleca jednak w instrukcji dodatkowe mocowanie telewizora linkami do ściany bądź do tylnej ścianki mebla, na którym stoi. Osobiście dla pewności powiesiłem TV na ścianie i dopiero teraz nabrał wyglądu ;)

P.S.
Wpadł mi wczoraj w ręce filmik "Tupot małych stup" na DVD. Normalnie przysiadłem z wrażenia. Nie chodzi o fabułę, bo to taka standardowa bajeczka. Plusem jest świetnie zrobiona animacja. Jest kilka naprawdę dynamicznych scen robiących duże wrażenie. Moja kochana plazma dała z siebie wszystko i jestem zachwycony. Żałuję tylko, że musiałem słuchać na starym kiepskim zestawie stereo, bo przy 5.1 to byłoby dopiero coś
 

zbynio81

Member
W sobotę kupiłem jednak model PANASONIC 42 PV7 to samo (poza wielkością) co 37 cali.
I NIE ŻAŁUJĘ.
czytałem multum postów jednak design to nie wszystko. widziałem oba modele PV7 i PV70 obok siebie w obrazie nie widzialem zadnej roznicy przy ustwieniach na MAX (a 500zł w kieszeni) ;-) jedno wejscie HDMI wystarczy a jezeli nie to sa juz rozdzielacze od 50 Zł. NARZECZONA BYŁA ZA modelem SAMSUNG q91 wiadomo czemu-najładniejsza obudowa. Jednak co PANASONIC TO PANASONIC-czołówka ścisła wśród plazm.
KUPIŁEM ZA 3200zł i JESTEM ZADOWOLONY. Ustawienia na początku mam na 40% a obraz i tak jest piekny. Do tego PLAYSTATION 3 na hdmi POWALA :krol:
 

Matthew

New member
Wiadomo juz jakie różnice dzielą oba modele. Poza atrakcyjniejszym wyglądem w modelu PV70 otrzymujemy dodatkowe wejscie HDMI i PC. Byc moze jest rowniez roznica w kontrascie i odcieinach gradacji (ale tu informacje sa spzrezcne). Moze mi jednak ktos wyjaśnić skąd bierze się róznica w poziomie poboru prądu i sięga niemal 50W ?
 

Jarod

New member
Takiej różnicy nie ma :krol:

Mój pv7 ma na tabliczce 241 W, na stronie panasonica piszą 206 W - oni tam nie wiedzą co sprzedają - to nie jedyny błąd w opisie
pv70 bierze też 241W
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Istnieje pojęcie mocy znamionowej i średniej. Może stąd te różnice? Choć patrząc na to, co wypisują na temat odcieni szarości, to głowa boli.

ArtS :)
 

aheron

New member
witam , wlasnie wczoraj odebralem 37"pv7- ledwo mi do auta wlaz na tylene siedzenia:) , w domu pierwsze sprawdzenie to ilość godzin , awiec 0000,15 :) i 3 właczenia:) .
obraz zalezy z czego odbieramy- polsat cyfrowy na tunerze sagem taki sobie ale i tak lepszy niz na LCDeku przy tym samym tunerze, n atomiast na DREAMBOXie Cyfra obraz rewelka, DVD rowniez, (kabel euro-euro za 12 zeta)aha i jeszcze jedno , nie mam w moim modelu systematycznego tzw cykania o ktorym inni pisali(jest ale tylko podczas zal i wyl) i mam nadzieje ze sie nie pojawi.
jesli ktos nie zdecysdowany to na prawde zachecam dp kupna tego TV.
a co do mocy , to w instrukcji pisze ze te 241 w to srednie zuzycie:(
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

czachaaa

New member
To i tak mniej niz obecnego komputery :) Same karty graficzne dochodza z poborem mocy pod 180W .. wiec coz to bylo te 240W na taaaaki telewizor :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
@Aheron. Polsat, to Polsat, a Cyfra, to Cyfra. Proszę, abyś swoje osobiste zamienniki tych nazw zachował dla siebie. Oczywiście Twoją oryginalną interpretację pozwoliłem sobie wyprostować.

Przy okazji, możesz napisać do jakiego auta wpychałeś swój świeży nabytek?

ArtS :)
 

glenton

New member
no to i ja się przekonałem do kupna modelu 42"! dzięki koledzy! ... jeszcze tylko muszę go znaleźć za ok 3200zł w okolicy. (jak na razie Avans za 3499zł=42" :???:). A może ktoś kupował przez internet? Jak się sprawdza internetowy zakup? Chodzi mi konkretnie o to, że ponoć plazmy przewozi się pionowo?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Podobnie, jak okna. Przewożenie w pionie jest korzystniejsze z powodu narażenia na wstrząsy, które są z reguły pionowe.

Łatwo to wytłumaczyć na przykładzie deski. Jeśli położymy deskę na płasko opierając ją tylko na jej końcach, ugnie się pod lekkim nawet ciężarem. Ale tak samo zawieszona deska, ale postawiona na sztorc już nie.

ArtS :)
 
Do góry