Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

andrew01

New member
A jaki czas dostawy?

No i uruchomiłem. Z ustawień nie ruszalem na razie nic. Podpiąłem horizon i... Rewelacja. Skalowanie w porównaniu do Panasonica... Nie wiem co tu mam porównywać. Odpaliłem tvn aby zobaczyć twarze... Jest bdb a tu jeszcze cała noc ustawień przede mną.
Widze, że muszę pobawić się uplynniaczami itp ale jestem w delikatnym szoku.
W dzień kąty widzenia jak dla mnie bomba. Nie mam uwag.
To tak na szybko.

Poproszę o wrażenia z nocnego oglądania filmów, ciemnych filmów :) Sam chciałbym Q80T właśnie ze względu na czerń, ale jeśli w niższym modelu będzie bardzo dobrze to po co przepłacać.
 

qubbabubba

New member
Zamówiłem w poniedziałek (9.11) wieczorem, była inf że dostawa 3-7 dni. We wtorek w ciągu dnia dostałem inf że tv jest dostępny. Później telefon z banku że raty przyznane. Tv wysłali wczoraj ale dojdzie dopiero w poniedziałek...
 

Petru23

Banned
Na razie kątem oka zerkam i jest nawet ok. Później podmieniendekoder na mediaboxa, bo tam jest automatyczne ustawienie wyjścia sygnału a tu mam na stałe 1080. W pon-wt CI+.
 

izydorek333

New member
Poproszę o wrażenia z nocnego oglądania filmów, ciemnych filmów :) Sam chciałbym Q80T właśnie ze względu na czerń, ale jeśli w niższym modelu będzie bardzo dobrze to po co przepłacać.
Nawet sie nie zastanawiaj ... jak masz kase to bierz 80T . Ja od miesiąca mam 65Q80T ... oglądam na kablowce UPC moduł CI odl.. 3,5M ... Czern na filmach wieczorem zajeb.... Filmy z hdr cos pieknego , proponuje sciagnąc sobie film ,,Bliźniak,, w HDR z Willem Smithem np. ze strony filmyhd.net i w ramach testów puścić w sklepie , jasność matrycy przyćmi inne telewizory . A dzwiek jest cud malina ... miałem kupic soundbara ale bas tak wali że dając na 20 jest jak w kinie ... Jak kogos interesuje to moge cos jescze napisac wieczorem z innego konta bo w robocie nie pamietam wszystkich haseł :bober: p.s. brak dolby vision ? ma tak jasny hdr ze dolby ginie w tłumie ..
 

Petru23

Banned
Poniżej link. Od razu zaznaczam - tryb naturalny, reszta ustawień bez zmian. Kolory do poprawy.
Zdjęcia robione nova 5t, który nie radzi sobie z ruchomymi obrazami za dobrze. Tryb auto.
Nie mam ciemnych rogów co mnie bardzo zadowala :)

https://drive.google.com/folderview?id=1-JljXR7VTOHqw8vLPKqecTpyQbupR6d0

Aha, dzwiek mnie zadowala. Nie potrzebuje dźwiekobelki.

I co istotne. History bez HD, wygląda to lepiej niż na plazmie.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Poniżej link. Od razu zaznaczam - tryb naturalny, reszta ustawień bez zmian. Kolory do poprawy.
Zdjęcia robione nova 5t, który nie radzi sobie z ruchomymi obrazami za dobrze. Tryb auto.
Nie mam ciemnych rogów co mnie bardzo zadowala :)

https://drive.google.com/folderview?id=1-JljXR7VTOHqw8vLPKqecTpyQbupR6d0

Aha, dzwiek mnie zadowala. Nie potrzebuje dźwiekobelki.

I co istotne. History bez HD, wygląda to lepiej niż na plazmie.


Jakoś obraz 55HX580 nie był ładniejszy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Petru23 lepiej niz na Panasie GX810? :)

UPC zdecydowanie lepiej. Nawet podczas konfiguracji miałem opcje wyboru dostawcy sygnału.
Rozmiar uwidacznia działanie uolynniaczy, ale i tak jest mln razy lepiej niż na Panasonic. Później odniosę się Fo filmów oraz netflixa.
Naziemna - bdb. History i wykute w ogniu lepiej niż na mojej plazmie. I to mi wystarczy. Kąty ok, reflexy ok.
Ale to jako odczucie na szybko bez ustawiania czegokolwiek. Prosto z pudła.
 

bartmeces

Member
UPC zdecydowanie lepiej. Nawet podczas konfiguracji miałem opcje wyboru dostawcy sygnału.
Rozmiar uwidacznia działanie uolynniaczy, ale i tak jest mln razy lepiej niż na Panasonic. Później odniosę się Fo filmów oraz netflixa.
Naziemna - bdb. History i wykute w ogniu lepiej niż na mojej plazmie. I to mi wystarczy. Kąty ok, reflexy ok.
Ale to jako odczucie na szybko bez ustawiania czegokolwiek. Prosto z pudła.


Możesz zrobić zdjęcie jakiegoś meczu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
Możesz zrobić zdjęcie jakiegoś meczu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Później porobię zdjęcia fonem z lepszym aparatem ze stabilizacją optyczną.
Co do zdjęć z HX580, które były wrzucane to ciężko mi powiedzieć. Na zdjęciach lepiej chyba Panas wypadł, z drugiej strony kwestia źródła sygnału i samego aparatu. Zdjęcia nie oddają tego, co widzę ja sam.
Co najważniejsze - oczy się nie męczą jak w GX810.
Teraz siedzę niecały metr od ekranu i leci jakaś papka z TVN7. Reklamy bardzo ok, 19+ akceptowalnie/dobrze. Z kanapy z 4m jest byczo. W nocy, jak dzieci pójdą spać a ja ogarnę co mam ogarną to się pobawię.
Nie jest wcale powiedziane, że zostaje ;)

Żona powiedziała, że tampten panas (GX810) w porównaniu do tego to jakaś porażka. Obraz nie tnie nic a nic.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Q77T, z tego co się piszą, jest na IPS (Q80T jest na VA). Stąd Twoje zadowolenie z dobrych kątów i obrazu w dzień. Sprawdź czerń w nocy i przy okazji clouding i wtedy daj znać.
 
Do góry