Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Czeska telewizja naziemna jest pewnie w dobrej jakości tak jak napisałeś, jednak prawdziwe HD 1080p to mamy na płytach Blu-Ray;).
 

Petru23

Banned
@Petru23
Przy korzystaniu z telewizji UPC możesz sam sprawdzić różnicę bez modułu. Wystarczy kabel antenowy przełączyć z dekodera do telewizora i włączyć wyszukiwanie kanałów kablowych. Telewizor powinien wyszukać ponad trzydzieści kanałów z pakietu Start HD. Moduł służy tylko do odkodowania kanałów z wyższych pakietów. Dla lepszego porównania można zastosować dobry rozgałęźnik, odpowiednie złączki i dwa krótkie kabelki. Przełączasz pomiędzy źródłami sygnału i oceniasz różnicę. Można też skorzystać wtedy z funkcji PAP , jeżeli telewizor ją posiada. Ale wtedy różnicę możemy zauważyć raczej przy telewizorach większych rozmiarów. Z pakietu Start HD można korzystać jako darmowy multiroom na wielu telewizorach. Nie trzeba umowy z UPC na telewizję. Wystarczy , że masz od nich internet.

Plazma wyszukala tylko analogowa tv o jakości sklepowej zbiorczej ;) czyli marnie, bardzo marnie.
Jeśli tak, to TVP abc z Bolkiem i Lolkiem, które widzialem w sklepie na gx830 jest jakieś podejrzane. Wyglądało praktycznie tak samo jak u mnie cyfrowy sygnał z horizona. Także albo GX zrobił to rewelacyjnie albo materiał który obejrzałem był spreparowany i opuszczony z USB. Problemem tym, że bylem przy przełączanie źródła sygnału na antenę bo było to na moją prośbę. Tak jak i na kilku innych TV, które wyświetily właśnie słabej jakości obraz.


Poprawcie mnie jeśli się mylę
 

Lechu1956

New member
Ta Twoja plazma posiada tuner dvb-c ? Jeżeli tak , to wejdź na stronę UPC i zobacz , czy Twój telewizor jest na liście UPC. Tam są też jakieś identyfikatory sieci, częstotliwości, które nieraz należy wpisać ,aby wyszukał telewizor kanały. Niekiedy pomaga zmiana kraju na Czechy. Sony z 2011 roku wyszukuje bez problemów.
 

Petru23

Banned
Ta Twoja plazma posiada tuner dvb-c ? Jeżeli tak , to wejdź na stronę UPC i zobacz , czy Twój telewizor jest na liście UPC. Tam są też jakieś identyfikatory sieci, częstotliwości, które nieraz należy wpisać ,aby wyszukał telewizor kanały. Niekiedy pomaga zmiana kraju na Czechy. Sony z 2011 roku wyszukuje bez problemów.

Już wiem, że nie ma dvb-c. Druga sprawa, to mam mediabox HD na drugim 24sharpie marketowym. O dziwo, obraz na tym gnojku jest lepszy niż panas gx wyświetlil mi z z horizona. Dodatkowo, w mediabox mam możliwość ustawienia rozdzielczości sygnału wyjścia również na auto, czyli dekoder wypuści teoretycznie sygnał taki, jaki otrzymał - SD, HD, 1080. Horizon pozwala ustawić tylko określoną jedna wartość. Minus dla horizona.

Dzwoniłem do UPC dowiedzieć się o możliwościach otrzymania ci+. Tylko nowa umowa na 24miesiace lub wymiana mediabox na ci+. Ale Sharp jej nie obsługuje i mała zostanie bez TV. :(

Najlepiej, jakbym tv bral za gotówkę, to bym mógł sprawdzić dziennie kilka tv, kupując na miejscu i oddając do MM tego samego dnia nie będąc blokowanym przez rozliczenia z bankiem.

A plazma tak dobrze wyświetla obraz bo jest tylko 720 i nie musi skalowac SD 3-4 rozdz wyżej ;) że też człowiek weryfikuje teorie na sobie w boju :D
 

Petru23

Banned
Wczoraj rozmawiałem z pragne nt zmiany dostawcy na nich ale nie mają ci+
Skazany jestem na UPC lub satelitę, której nie chce.
 

Petru23

Banned
Zamówiony q77t i CI+. Będę miał jak porównać horizon, media o i CI+ na teoretycznie dobrym procesorze skalowanie do UHD. Tv jutro, ci+ na początku tygodnia.
 

SDman

Banned
Zamówiony q77t i CI+. Będę miał jak porównać horizon, media o i CI+ na teoretycznie dobrym procesorze skalowanie do UHD. Tv jutro, ci+ na początku tygodnia.
Ciekaw jestem jak Samsung wypadnie, swoją drogą trochę świra można dostać z ich oznaczeniami:
Q77T, Q74T, Q75T, Q70T, a a jednocześnie cenami bo są różnice ~2700-3400 :niewiem:.
 

Petru23

Banned
TV prawie 3 tys a chciałeś do 2 tys hx580


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na początku chciałem coś 120Hz do 3k do jasnego salonu, nawet wątek założyłem :) ale jak w tamtym czasie nie było nic w tej kwocie poza nano86, którego mi odradzono stwierdziłem, że lepiej coś tańszego. A że hx580 kosztuje 2k to już nie moja wina a wydaje się sensowna opcją ;)
Jak Samsung nie przypasuje, to chyba sprawdzę jeszcze właśnie hx580. A jak on polegnie to daje sobie spokój ze zmianą tv.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Na początku chciałem coś 120Hz domek do jasnego salonu, nawet wątek założyłem :) ale jak w tamtym czasie nie było nic w tej kwocie poza nano86, którego mi odradzono stwierdziłem, że lepiej coś tańszego. A że hx580 kosztuje 2k to już nie moja wina a wydaje się sensowna opcją ;)


A wybrał Samsunga , a to jest ten tv z linku ? Nie jestem fanem Samsunga ale wygląda na ciekawy model .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

SDman

Banned
Pod koniec maja już trzymałem -fabrycznie zapakowaną sztukę QE55Q80R (zakochałem się w powłoce antyrefleksyjnej -taką powinien mieć każdy TV).
Serce mówiło OLED po plazmie, rozum przestrzegał przed możliwością wypaleń i "czarnym lustrem" większym niż 50ST60.
Ostatecznie zdecydowała technologia, a raczej jej brak w Samsungu bo nie rozumiem jak można było nie dać Dolby Vision.
Tak więc wypuściłem go -potem raz żałowałem raz nie ot taka dygresja nt. Samsunga.
Skalowanie i system to "Extra Klasa" wśród TV.
 

qubbabubba

New member
Ja też zamówiłem QE55Q74T. Od Q77 różnią się detalami z zewnątrz. W neonet była promocja, na pepperze znalazłem i wyszedł 2651, 32 dokładnie :)
 

Petru23

Banned
Ja też zamówiłem QE55Q74T. Od Q77 różnią się detalami z zewnątrz. W neonet była promocja, na pepperze znalazłem i wyszedł 2651, 32 dokładnie :)


A jaki czas dostawy?

No i uruchomiłem. Z ustawień nie ruszalem na razie nic. Podpiąłem horizon i... Rewelacja. Skalowanie w porównaniu do Panasonica... Nie wiem co tu mam porównywać. Odpaliłem tvn aby zobaczyć twarze... Jest bdb a tu jeszcze cała noc ustawień przede mną.
Widze, że muszę pobawić się uplynniaczami itp ale jestem w delikatnym szoku.
W dzień kąty widzenia jak dla mnie bomba. Nie mam uwag.
To tak na szybko.
 

bartmeces

Member
A jaki czas dostawy?

No i uruchomiłem. Z ustawień nie ruszalem na razie nic. Podpiąłem horizon i... Rewelacja. Skalowanie w porównaniu do Panasonica... Nie wiem co tu mam porównywać. Odpaliłem tvn aby zobaczyć twarze... Jest bdb a tu jeszcze cała noc ustawień przede mną.
Widze, że muszę pobawić się uplynniaczami itp ale jestem w delikatnym szoku.
W dzień kąty widzenia jak dla mnie bomba. Nie mam uwag.
To tak na szybko.


Czekamy na zdjęcia i filmy ;) może się też skuszę jak tak extra .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry