Który TV SAMSUNG odczyta PŁYNNIE AVCHD przez USB????

deywies

New member
Bez reklam
Uważasz, że zmieniając cokolwiek w opcjach kamery sprawisz, że telewizor będzie odtwarzał jej filmy bez zacięć? A co zmienisz? Ręcznie ustawisz balans bieli czy może wyłączysz stabilizację? Sam rusz głową!

No ja w telefonie mam wybór formatu jakości rozdzielczość.... Myślałem że w tak drogiej kamerze opcji dotyczącej zapisu (kodowania) formatu wideo jest multum :p

Link do instrukcji jest: tutaj. W tabelce na stronie 139 są obsługiwane kodeki, H.264 AVC tam nie ma.

No jest, nawet pięknie rozpisali na jakich profilach chodzi i czego z tych profili nie obsługuje.
Nie wiem czy Ty w ogóle rozumiesz czym jest h.264. H.264 to skrót od mpeg4-part10 AVC (Advanced Video Coding). Krótko chce powiedzieć że nie ma H.264 nie AVC. H.264 i AVC to jedno i to samo.
Jak TV nie obsługiwał by AVC (czyli h.264) to by naziemna telewizja na nim nie chodziła bo w takim formacie sygnał z nadajników jest nadawany.

W czym leży problem? w tym że ten format (AVC ZNANY TEŻ JAKO H.264) (zresztą jak i inne) ma swoje profile i poziomy (można go tworzyć na tysiące sposobów, włączając/wyłączając pewne funkcje). Ktoś kilka postów wyżej podał link do wikipedi i tam są tabelki rozpisujące co dany profil obsługuje lub nie, trochę czarna magia nawet jak dla mnie :p.

Zadałem sobie trud i porównałem kilka AVCHD które chodzą płynnie z tymi które nie na moim TV. Jest pewna zależność. Płynnie chodzą te bez przeplotu! Więc zobacz czy w kamerze da się nagrywać bez przeplotu czyli progresywnie.
 

marder

Member
Zadałem sobie trud i porównałem kilka AVCHD które chodzą płynnie z tymi które nie na moim TV. Jest pewna zależność. Płynnie chodzą te bez przeplotu! Więc zobacz czy w kamerze da się nagrywać bez przeplotu czyli progresywnie.
Kamera nagrywa tylko z przeplotem (interlaced) i nie da się tego zmienić. No ale to nie powinno mieć znaczenia, gdyby Samsung wdrożył obsługę tego kodeka. Przecież, jak sam napisałeś, telewizja cyfrowa w Polsce tez nadaje z przeplotem i ją odtwarza bez zacięć. Odtwarzanie z tunera to chyba inna bajka niż odtwarzanie z usb. Sony czy Panas piszą wyraźnie w instrukcji, że ich telewizory odtwarzają pliki AVCHD (w żadnym razie nie jest to kontener) i tak jest.
 

deywies

New member
Bez reklam
....... gdyby Samsung wdrożył obsługę tego kodeka.

Jakiego kodeka? AVC odtwarza TV więc kodek musi byc.

Przecież, jak sam napisałeś, telewizja cyfrowa w Polsce tez nadaje z przeplotem i ją odtwarza bez zacięć. Odtwarzanie z tunera to chyba inna bajka niż odtwarzanie z usb.

No właśnie, tu zagadka jest. Szkoda że nie nagrywa bez przeplotu, byłaby jasność.
Tryb 1080/50p to już profil 4.2, a tego TV nie łyka.

Sony czy Panas piszą wyraźnie w instrukcji, że ich telewizory odtwarzają pliki AVCHD (w żadnym razie nie jest to kontener) i tak jest.

No jak naprodukowali kamery to głupio by było żeby ich TV nie obsługiwały tych nagrań.
Jest to pseudo kontener, w każdym razie format wideo to AVC identyczny jak w mkv czy naziemnej TV.

Luknąłem też na instrukcje i rzeczywiście bieda, nic się nie da ustawić.
 

kozand

New member
Kamera nagrywa tylko z przeplotem (interlaced) i nie da się tego zmienić. No ale to nie powinno mieć znaczenia, gdyby Samsung wdrożył obsługę tego kodeka. Przecież, jak sam napisałeś, telewizja cyfrowa w Polsce tez nadaje z przeplotem i ją odtwarza bez zacięć. Odtwarzanie z tunera to chyba inna bajka niż odtwarzanie z usb. Sony czy Panas piszą wyraźnie w instrukcji, że ich telewizory odtwarzają pliki AVCHD (w żadnym razie nie jest to kontener) i tak jest.

Witaj
Moja kamera (TM700) posaida tryb nagrywania BEZ przeplotu - 1080/50P. I tak macie racje to już jest h.264 w wersji 4.2. Powyżej w moim poście jest link do filmu zrobionego 1080/50P. TV Samsunga po próbie odczytania takiego pliku piszą że kodek nieobsługiwany.
ALE SONY HX/EX odtwarzają bez problemu.... :)
 

marder

Member
Kamera nagrywa tylko z przeplotem (interlaced) i nie da się tego zmienić. No ale to nie powinno mieć znaczenia, gdyby Samsung wdrożył obsługę tego kodeka. Przecież, jak sam napisałeś, telewizja cyfrowa w Polsce tez nadaje z przeplotem i ją odtwarza bez zacięć. Odtwarzanie z tunera to chyba inna bajka niż odtwarzanie z usb.
Muszę sprostować, pomyliłem pojęcia. Sygnał telewizyjny (np. 1080i) to interlaced frames czyli zupełnie inny przeplot niż 1080p/50i (progressive segmented frames). Można się pogubić.
 

darken

New member
Na stronie 32 polskiej instrukcji do c650 jest wyraznie napisane ze standard AVCHD jest nie obslugiwany - tabelka na dole strony o nazwie Dekoder Wideo
 

kozand

New member
Witajcie
I nastąpiła WIELKA zmiana SAMSUNG serii D czyta AVCHD :)
Ale po koleji.. Dzisiaj byłęm w MM w Zabrzu - mówie a nóż będą już nowa seria D. No i się nie pomyliłem stał jedn rozpakownay i inne mieli na palecie.
Wiec czym prędzej testowałem jedynego podłączonego czyli 46D8000.
I co po włożeniu pamięci USB - SAMSUNG widiz pliki o m2ts !!!
Widział wszystkie plikiz końcóka m2ts! - Nowośc.
Wszystkie czytał oprócz 1080/50p 26Mbps. Poprawnie odczytywla i nie rwal. Jedynie przy bitrate 17Mbps sie glubil przy koncu filmiku nie wiem czemu.
Nie mniej zminaa nastpila - obraz by naprawde bardzo dobry.
Porównalem go z SONY HX 800 i musze przyznac ze SAMSUNG D8000 byl lepszy.
Tylko ta Cena 8400zł.
Chyba sie skusze na D6500 byla za 6500zl. Tylko niestety nie widzielm go i nie przetestowalem. Byl jeszcze zapakowany. Mam nadzieje ze na nim AVCHD tez pojdzie.........
 
Witajcie
I nastąpiła WIELKA zmiana SAMSUNG serii D czyta AVCHD :)
Ale po koleji.. Dzisiaj byłęm w MM w Zabrzu - mówie a nóż będą już nowa seria D. No i się nie pomyliłem stał jedn rozpakownay i inne mieli na palecie.
Wiec czym prędzej testowałem jedynego podłączonego czyli 46D8000.
I co po włożeniu pamięci USB - SAMSUNG widiz pliki o m2ts !!!
Widział wszystkie plikiz końcóka m2ts! - Nowośc.
Wszystkie czytał oprócz 1080/50p 26Mbps. Poprawnie odczytywla i nie rwal. Jedynie przy bitrate 17Mbps sie glubil przy koncu filmiku nie wiem czemu.
Nie mniej zminaa nastpila - obraz by naprawde bardzo dobry.
Porównalem go z SONY HX 800 i musze przyznac ze SAMSUNG D8000 byl lepszy.
Tylko ta Cena 8400zł.
Chyba sie skusze na D6500 byla za 6500zl. Tylko niestety nie widzielm go i nie przetestowalem. Byl jeszcze zapakowany. Mam nadzieje ze na nim AVCHD tez pojdzie.........

Oby Samsung nie stwierdził, że to wada lub usterka TV i w następnej wersji Firmware nie zablokował, gdyż w instrukcji piszę, że nie czyta plików AVCHD. Podobna sytuacja była z plikami RMVB, w serii C LCD firmware 2xxx.x czytał pliki RMVB jeśli zmieniliśmy rozszerzenie na np. avi, a wersji 3xxx.x już taka nie sprawdza się. Dzwoniłem nawet z pytaniem do Samsunga, tam mi odpowiedziano, że te typy TV nie czytają takich formatów, a jeśli w jakiś sposób czytało, to Samsung mógl stwierdzić, że to jest wada lub usterka i mógł ten problem "naprawić" w nowej serii Firmwaru. Kiedyś opisałem na forum ten temat rozmowy z konsultantem Samsunga.
 

kozand

New member
Witajcie ponownie.
Nie dawało mi spokoju to że przy ostatnim teście na 17 mbs pliku AVCHD krzaczyło sie po chwili oglądania. Więc zrobiłem dłuższe "sample" - około 30 sekund we wszystkich możliwych Mbps wynik:
Kamera HDC-TM700.
-1080/50p 28 Mbps - kodek nie obsługiwany - standard Samsunga
-17 Mbps - po 20 sekundach filmik sie wykrzacz - tzn kodek się gubi i nic nie widać.
-13 Mbps po 20 sekundach filmik sie wykrzacz - tzn kodek się gubi i nic nie widać.
-9 Mbps po 20 sekundach TV przerywa odtwarzanie i przechodzi do nowego pliku.
- 5 Mbps po 20 sekundach TV przerywa odtwarzanie i przechodzi do nowego pliku.

Czyli wnisek - BEZ ZMIAN :( SAMSUNG sie nadla nie odtwarza AVCHD. Tylko w takim razie po co pokazuje pliki *.m2ts. !!!!!! CO z SHIT!

Wiec mowie kupie TV + Odtwarzacz BlueRay D6900 - wersja wysoka. Wkladam pamiec i co ?
Nie widizi plikow *.m2ts. CO ZA SHIT !

Jestem rozczarowany SAMSUNGIEM.... :(

Wogole nie ma możliwości obejrzenia filmów z kamer !!!!!!

TEST odbył się na UE-46D8000 i na UE-46D7000
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
Tak troche z innej beczki,
Pare dni temu przerobilem BD50 na MKV demux 1:1 i film mial ponad 28Mb/s i dzwiek DTS MA i szedl bez problemu tylko nie raz sie film zatrzymal i po 1sek lecial dalej, ale to chyba wina dysku byla.

A jak tam seria D ogolnie sie sprawuje o obraz/3d mi chodzi?


Dodam jeszcze, ze kumpel oglada BD50 przez dysk sieciowy i bezposrednio na TV i normalnie mu filmy chodza, a z tego co wiem to blu ray to vc1 lub AVCHD
 

marder

Member
Jestem rozczarowany SAMSUNGIEM.... :(

Wogole nie ma możliwości obejrzenia filmów z kamer !!!!!!
Kup tv Samsunga, jeśli koniecznie zależy Ci na tej marce, i odtwarzacz Panasa lub Sony. W ten sposób będziesz mógł odtwarzać prawie wszystkie popularne formaty. Albo kup odtwarzacz multimedialny.
 

slimak

New member
Bez reklam
Życie jest dziwniejsze od fikcji. Kradzione filmy z sieci (m2ts) w Samsungu chodzą płynnie, a z kamer nasze własne nagrania zacinają się.

Pozostaje tylko podłączyć nasze kamery Panasonica/Sony do Samsunga kablem HDMI (CEC) i za pomocą pilota TV sterować kamerą. Pilotem od TV możemy nawet sortować i kasować nagrania w kamerze.
 

deywies

New member
Bez reklam
.....
Czyli wnisek - BEZ ZMIAN :( SAMSUNG sie nadla nie odtwarza AVCHD. Tylko w takim razie po co pokazuje pliki *.m2ts. !!!!!! CO z SHIT!

Ja bym bronił samsunga. Jak dla mnie to Twoja kamera to szit. Pościągałem sobie trochę sampli z różnych kamer w tym sony i panasonic. Nie ma żadnego problemu z odtwarzaniem na c6500 po zmianie rozszerzenia na mkv


Dodam jeszcze, ze kumpel oglada BD50 przez dysk sieciowy i bezposrednio na TV i normalnie mu filmy chodza, a z tego co wiem to blu ray to vc1 lub AVCHD

mylisz pojecia. vc1 to system kodowania wideo stosowany w hddvd nie blueray
 
Ostatnia edycja:

marder

Member
Ja bym bronił samsunga. Jak dla mnie to Twoja kamera to szit.
Kamera Panasonic SD700 nagrywa doskonały obraz w formacie 1920*1080/50i, format ten jest zgodny z AVCHD i mozna bez problemu taki film wypalić na płytkę blu-ray. Wytłumacz mi więc dlaczego ta kamera to shit? Dodam jeszcze, że format ten bez problemu odczytują telewizory oraz odtwarzacze Sony i Panasa. A Samsung co? 1920*1080/24p, 25p i nic po za tym, przy 50i się tnie (50p nie biorę pod uwagę bo to format niezgodny z AVCHD). Twoja obrona Samsunga na niewiele się zda, bo przemawiają fakty. To Koreańce dały ciała, niestety.
 

deywies

New member
Bez reklam
Po pierwsze ma tylko 5 trybów nagrywania i wszystkie 1080i, plus jeden 1080 50p to trochę mało, przynajmniej dla mnie by było.

Jak by chociaż jeden był bez przeplotu (do poziomu 4.1) pewnie problemu by nie było, a tak.

Skoro filmy z innych kamer chodzą płynnie w każdej rozdzielczości nawet fullHD(te co nagrywają bez przeplotu także Panasonica/Sony) , to jak dla mnie wina leży po stronie kamery, konkretnie tego modelu.

To że sony i panasonic odtwarzają bez problemu, to nie argument. Produkują takie kamery to i muszą odtwarzać takie filmy. Za to nie odtwarzają innych formatów wcale (kup sobie sharpa philipsa albo toshibe i napisz że to shity bo avchd nie odtwarzają, zobaczysz jak Cię tu zjedzą)..

Ostatnia sprawa to, że samsung (przynajmniej seria C) nie obsługuje oficjalnie AVCHD, więc nie można mieć pretensji że coś nie działa, skoro oficjalnie tego nie ma. Ktoś kto kupuje taki TV kupuje go bez wsparcia dla AVCHD.

Zamień kamerę na inną, albo bierz panasonica/sony TV (skoro to takie dobre TV, to dlaczego rozważasz samsunga ?!).
 
Ostatnia edycja:

marder

Member
To że sony i panasonic odtwarzają bez problemu, to nie argument. Produkują takie kamery to i muszą odtwarzaczać takie filmy.
Przecież Samsung też produkuje takie kamery. To też nie nie jest argument? Przecież 50i, to najlepszy tryb, najpłynniejszy. To miałbym nagrywać w 25p, gdyby taki był, żeby Samsung go odczytał. Twoja argumentacja to obrona Częstochowy.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Skoro filmy z innych kamer chodzą płynnie w każdej rozdzielczości nawet fullHD, to jak dla mnie wina leży po stronie kamery.

Telewizory Samsung serii C nie odtwarzają płynnie materiału m2ts 50i z kamer: Panasonic, Sony.
Płynnie odtwarzają tylko z Canona.
Kamery Samsung nagrywają w MP4 (obraz płynny sprawdzone na nagraniu z S10 na TV C650).
 

kozand

New member
Nie wiem fo kogo należy mieć pretensje do SONY/PANASONIC bo może nie chcą sprzedać kodeków samsungowi..? Czy do SAMSUNGA że nie potrafi odtworzyć.

Wiem jedno - albo się umożliwia kliknięcie na plik m2ts i wspiera się go w pełni albo nie pokazuje się go na TV wcale.....

Lubie SAMSUNGI chciałem go kupić (D6500) no ale nie czyta tak podstawaowych formatów... wieć pozostaje SONY. :)
 

marder

Member
Dzisiaj sprawdzałem na telewizorze LG 32LD450 film 1080/50i - trzeba zmienić rozszerzenie, ale poszedł bez problemu, bez żadnych zacięć. LG odtwarza również bez problemu mkv i divx, także możesz brać tego producenta pod uwagę.
 
Do góry