Który TV SAMSUNG odczyta PŁYNNIE AVCHD przez USB????

kozand

New member
Witam
Który z samsungów odczyta AVCHD płynnie z USB!?
Poniższe nie dają rady:
C6700
C7000
C8000
:/
Może seria D coś pomoże?

P.S. Aby Samsungi widziały pliki MTS oraz M2TS należy zmienić rozszerzenie na avi :). Wtedy wszystki chodzi .... tylko że są "małe" przestje w odtwarzaniu.... SONY EX i HX sobie radzą !
 
Witam
Który z samsungów odczyta AVCHD płynnie z USB!?
Poniższe nie dają rady:
C6700
C7000
C8000
:/
Może seria D coś pomoże?

P.S. Aby Samsungi widziały pliki MTS oraz M2TS należy zmienić rozszerzenie na avi :). Wtedy wszystki chodzi .... tylko że są "małe" przestje w odtwarzaniu.... SONY EX i HX sobie radzą !

Żaden model oficjalnie nie czyta plików MTS, M2TS, RMVB, FLV, MOV itp.
Seria D plazm, która się oficjalnie pojawiła na stronie samsung.pl również nie czyta - przynajmniej w instrukcji nie pisze, że czyta :) Porównująć instrukcje z plazm serii D i wszystkich telewizorów serii C, to obydwie serie czytają i nie czytają te same formaty obrazu i dźwięku. Być może model UE..D8000 czyta inne formaty, lecz nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji, nawet na zagranicznych stronach samsunga.

A co do Twojego P.S. to nie rozumiem :)
 

kozand

New member
Żaden model oficjalnie nie czyta plików MTS, M2TS, RMVB, FLV, MOV itp.
Seria D plazm, która się oficjalnie pojawiła na stronie samsung.pl również nie czyta - przynajmniej w instrukcji nie pisze, że czyta :) Porównująć instrukcje z plazm serii D i wszystkich telewizorów serii C, to obydwie serie czytają i nie czytają te same formaty obrazu i dźwięku. Być może model UE..D8000 czyta inne formaty, lecz nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji, nawet na zagranicznych stronach samsunga.

A co do Twojego P.S. to nie rozumiem :)

Witaj
Link do instrukcji:

http://www.samsung.com/us/support/owners/product/UN55D8000YFXZA

W instrukcji tych pisze że nie obsługują tych formatów. ALE w instrukcja do modeli które wyżej wymieniłem też jest napisane że nie obsługują -a jak przetsestowałem nie jest to prawda.
Jak zmienisz końcókę na .avi to odczytuje pliki AVCHD tylko że przycina - wygląda to na problem wydajnościowy procka. Teraz nasówa się pytanie czy seria D ma lepszy procesor? Jeżeli tak to może uciągnie.
Ale co najważniejsze samsungi obecne modele przestwoane przezemnie czytają tylko film AVCHD nagrane 1080i, 1080p nie rozpoznają. A SZKODA bo SONY odtwarza płynnie oba formaty. :)
 

deywies

New member
Bez reklam
Ogólnie to daj jakiś sample to zobacze na swoim.

u mnie AVCHD chodzą płynnie do 10Mb/s 1440x1080 (przynajmniej te co mam).

To dziwne bo to ten sam format (H.264 AVC) co ten stosowany w MKV, a te śmigają bez problemu 1920x1080 nawet 15Mb/s
 
Ostatnia edycja:
Witaj
Link do instrukcji:

Get Downloads, Firmware, Manuals and Software for Samsung UN55D8000YFXZA

W instrukcji tych pisze że nie obsługują tych formatów. ALE w instrukcja do modeli które wyżej wymieniłem też jest napisane że nie obsługują -a jak przetsestowałem nie jest to prawda.
Jak zmienisz końcókę na .avi to odczytuje pliki AVCHD tylko że przycina - wygląda to na problem wydajnościowy procka. Teraz nasówa się pytanie czy seria D ma lepszy procesor? Jeżeli tak to może uciągnie.
Ale co najważniejsze samsungi obecne modele przestwoane przezemnie czytają tylko film AVCHD nagrane 1080i, 1080p nie rozpoznają. A SZKODA bo SONY odtwarza płynnie oba formaty. :)

Wiem, wiem, że po zmianie rozszerzenia owe pliki odtwarza, tylko pod warunkiem (nie potwierdzonym do końca), że posiadamy firmware w wersji 2xxx.x. Na wersjach 3xxx.x są problemy.
A co do instrukcji, to jest to model na rynek USA i też mimo tego nie widzę tam instrukcji.
 

kozand

New member
Wiem, wiem, że po zmianie rozszerzenia owe pliki odtwarza, tylko pod warunkiem (nie potwierdzonym do końca), że posiadamy firmware w wersji 2xxx.x. Na wersjach 3xxx.x są problemy.
A co do instrukcji, to jest to model na rynek USA i też mimo tego nie widzę tam instrukcji.

Na tej stornie co ci podałem jesty link "GET downloads" wystaczy go kliknąć.....

Wczoraj zauktualizowałem soft do najnowszego w c6700 i później sprawdzałem pliki AVCHD - poszły ale się rwały :)
 

kozand

New member
u mnie AVCHD chodza bezproblemow :)
wystarczy zmienic z m2ts na mkv i TV normalnie widzi


Witaj
Możesz podać na jakim modelu tltwiozra to testwołeś? I skąd miałęś pliki m2ts jeżeli z kamery to podaj z jakiej prosze. Jakie bitrate miały pliki?
Ja testowałem z kamery Panasonic TM-700 bitrate od 5 - 28 Mb/s. i Wszystkie rwało. ALE zminiłem z m2ts na AVI! Czy to może mieć znaczenie?
 

marder

Member
Witaj
Możesz podać na jakim modelu tltwiozra to testwołeś? I skąd miałęś pliki m2ts jeżeli z kamery to podaj z jakiej prosze. Jakie bitrate miały pliki?
Ja testowałem z kamery Panasonic TM-700 bitrate od 5 - 28 Mb/s. i Wszystkie rwało. ALE zminiłem z m2ts na AVI! Czy to może mieć znaczenie?
Mam kamerę Panasonic sd700 i mogę potwierdzić, że le40c650 nie potrafi płynnie odtworzyć filmów z niej, sprawdziłem na dwóch tv. Co ciekawe, filmy BD (zakodowane też H.264 AVC) zgrane do pliku chodzą bez zacieć mimo czasami wysokiego bitrate (nawet 30 Mb/s).
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Panowie szanowni:
AVCHD to KONTENER.
Nie mylcie z plikami AV i sposobami stosowanej tam kompresji/kodowania.

Czytanie AVCHD oznacza, ze odtwarzacz obsługuje organizację systemu plików AV w kontenerze AVCHD z menu, wyborem napisów, wyborem ścieżki audio.

W Total Theatre 5 macie do wyboru:
- otwórz plik
- otwórz folder.
W drugim przypadku kontenery DVD / BD / AVCHD / mkv mają realizowaną pełną funkcjonalność.

Wszystko na temat AVCHD macie w najlepszym wątku w historii tego forum:
http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/27640-menu-do-struktur-avchd-br-jak-robic-101.html
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
mam model c8000
otwieralem takie demka przyklad 1 zwiastunu:

Format : BDAV
Format/Informacja : Blu-ray Video
Rozmiar pliku : 450 MB
Czas trwania : 6 min.
Całkowita przepływność bitów : 9.441 Kb/s
Maksymalna całkowita przepływnoś: 35,5 Mb/s


Otwieralem, takze BD9 tam do <10Mb/s brite bylo

Pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
Witaj
jakim modelu tltwiozra to testwołeś? I skąd miałęś pliki m2ts jeżeli z kamery to podaj z jakiej prosze.

AVCHD to kontener, ale też zestaw standardów kodowania w tym kontenerze.
Advanced Video Codec High Definition ? Wikipedia, wolna encyklopedia

Niestety mój Samsung C650 odtwarza prawidłowo pliki mts tylko z kamer Canona. Kamery Sony, mimo że mają identyczne parametry, obraz szarpie. To samo tyczy się Panasonica, choć tu chociaż widać różnicę w sposobie kodowania mts.
Panasonic = 4 Reframes
Sony, Canon = 2 Reframes
 

bluray

Banned
Pliki w kontenerze AVCHD różnią się tylko trzy literowym rozszerzeniem od takich samych plików z kontenera BD.
No i ograniczeniem wielkosci plikow dla FAT32.
Bardzo ładnie to widać przy próbach zapisu w aplikacji multiAVCHD w opcjach
- AVCHD
- BluRay
plik mts i m2ts to te same pliki.
 

kozand

New member
Witam Panów ponownie
Ciesze się że temat się rozwija i są nowi uczestnicy. A więc tak -zamieszczam linki do filmów zrobionych kamerą Panasonic TM700:

Download Sample1080.50P.28Mbps.vbr.m2ts for free on Filesonic.com
Download SampleAVCHD5Mbps.vbr..m2ts for free on Filesonic.com
Download SampleAVCHD9Mbps.vbr..m2ts for free on Filesonic.com
Download SampleAVCHD13Mbps.vbr..m2ts for free on Filesonic.com
Download SampleAVCHD17Mbps.vbr..m2ts for free on Filesonic.com

Planuje zakup telewizora i to jest moim głównm wymogiem - aby odczytywał pliki AVCHD nagrane moją kamerą z zewnętrznego dysku USB. Już prawie zrezygnowałem z zakupu SAMSUNGA na rzecz SONY. SONY sobie radzi nawet z plikami nagranymi 1080/50P !!!! (EX,HX)
Ja testowałem te pliki na SAMSUNGU ue46c6700 z najnowszym softem i po zmianie rozszerzenia na avi i rwie.... :(

Jeżeli inne pliki AVCHD płynnie chodzą na SAMSUNGACH to dlaczego te nie chodzą?
Co należy zrobić aby płynnie można było odtwrzać? ( kupić serie D SAMSUNGA!? )

Będe bardzo wdzięczny jak ktoś mi to wytłumaczy i sprawi że kupie TV SAMSUNG :)
 

marder

Member
Witam Panów ponownie
Ciesze się że temat się rozwija i są nowi uczestnicy. A więc tak -zamieszczam linki do filmów zrobionych kamerą Panasonic TM700:

Download Sample1080.50P.28Mbps.vbr.m2ts for free on Filesonic.com
Download SampleAVCHD5Mbps.vbr..m2ts for free on Filesonic.com
Download SampleAVCHD9Mbps.vbr..m2ts for free on Filesonic.com
Download SampleAVCHD13Mbps.vbr..m2ts for free on Filesonic.com
Download SampleAVCHD17Mbps.vbr..m2ts for free on Filesonic.com

Planuje zakup telewizora i to jest moim głównm wymogiem - aby odczytywał pliki AVCHD nagrane moją kamerą z zewnętrznego dysku USB. Już prawie zrezygnowałem z zakupu SAMSUNGA na rzecz SONY. SONY sobie radzi nawet z plikami nagranymi 1080/50P !!!! (EX,HX)
Ja testowałem te pliki na SAMSUNGU ue46c6700 z najnowszym softem i po zmianie rozszerzenia na avi i rwie.... :(

Jeżeli inne pliki AVCHD płynnie chodzą na SAMSUNGACH to dlaczego te nie chodzą?
Co należy zrobić aby płynnie można było odtwrzać? ( kupić serie D SAMSUNGA!? )

Będe bardzo wdzięczny jak ktoś mi to wytłumaczy i sprawi że kupie TV SAMSUNG :)
Telewizory Sony owszem wspierają AVCHD (w przeciwieństwie do Samsungów), ale mają jedną zasadniczą wadę: obsługują tylko nośniki sformatowane w FAT32, a to też spore ograniczenie. Musisz wybrać mniejsze zło ;).
 
Witam Panów ponownie
Ciesze się że temat się rozwija i są nowi uczestnicy. A więc tak -zamieszczam linki do filmów zrobionych kamerą Panasonic TM700:

Download Sample1080.50P.28Mbps.vbr.m2ts for free on Filesonic.com
Download SampleAVCHD5Mbps.vbr..m2ts for free on Filesonic.com
Download SampleAVCHD9Mbps.vbr..m2ts for free on Filesonic.com
Download SampleAVCHD13Mbps.vbr..m2ts for free on Filesonic.com
Download SampleAVCHD17Mbps.vbr..m2ts for free on Filesonic.com

Planuje zakup telewizora i to jest moim głównm wymogiem - aby odczytywał pliki AVCHD nagrane moją kamerą z zewnętrznego dysku USB. Już prawie zrezygnowałem z zakupu SAMSUNGA na rzecz SONY. SONY sobie radzi nawet z plikami nagranymi 1080/50P !!!! (EX,HX)
Ja testowałem te pliki na SAMSUNGU ue46c6700 z najnowszym softem i po zmianie rozszerzenia na avi i rwie.... :(

Jeżeli inne pliki AVCHD płynnie chodzą na SAMSUNGACH to dlaczego te nie chodzą?
Co należy zrobić aby płynnie można było odtwrzać? ( kupić serie D SAMSUNGA!? )

Będe bardzo wdzięczny jak ktoś mi to wytłumaczy i sprawi że kupie TV SAMSUNG :)

Jeśli na TV SONY wszystko poprawnie dla Ciebie działa to dlaczego nie chcesz kupić telewizora Sony?
 

deywies

New member
Bez reklam
Jeżeli inne pliki AVCHD płynnie chodzą na SAMSUNGACH to dlaczego te nie chodzą?
Co należy zrobić aby płynnie można było odtwrzać? ( kupić serie D SAMSUNGA!? )

Zmienić kamerę?
Wydaje mi się że problem leży w samym kodowaniu obrazu przez kamerę (bo u mnie też filmy od Canona czy panasonica chodzą super nawet 1080p 28Mbs). Ten od sony nawet nie bardzo chce się odtwarzać na komputerze :p.

Pokombinuj z ustawieniami w samej kamerze, bo od strony TV nic nie zrobisz. (może ustaw stały bitrate, pokombinuj z rozdzielczościami .......)

Wątpię też żeby seria D sobie z tym lepiej dawała rady. Niedługo pojawią się w saturnach to weźmiesz pena i sprawdzisz sam. Zdaj wtedy relacją.
 
Ostatnia edycja:

kozand

New member
Telewizory Sony owszem wspierają AVCHD (w przeciwieństwie do Samsungów), ale mają jedną zasadniczą wadę: obsługują tylko nośniki sformatowane w FAT32, a to też spore ograniczenie. Musisz wybrać mniejsze zło ;).

Witaj
Kamery rónież wspierają tylko max exFAT, nie znam kamery z NTFS. Kamery też nagrywają pliki do maksymalnej wielkości 4Gb a następnie tworzą nowy plik. obsługa NTFS w SAMSUNGACH jest duym plusem zgodze się ale można to obejść formatując dysk na exFAT.

Swoją drogą ciekaw jestem jak SAMSUNG poradzi sobie z katalogami i plikami zabezpiczonymi na NTFS. Testował ktoś?
 
Do góry