Który TV 37 i 40 cali będzie najlepszy?

Witam,

Chce zmienic TV i prosze o pomoc w wyborze.


Odległość od ekranu: ok. 2,3-2,5
Jak słońce świeci w pokoju: z prawej strony TV (okno na zachód)
Jak duży jest pokój: 3,75 m x 5 m
Preferowana technologia: tylko nie plazma
Jaki masz obecnie telewizor: Samsung LE32B450
Jakie programy najczęściej oglądasz: informacyjne, filmy, sport
Preferowana wielkość telewizora: 37" i 40", 100hz lub więcej
Preferowana marka: Sony, Samsung, LG, Sharp (a może jakaś inna?)
Jakie urządzenia będą podłączone: kino domowe, dekoder TV cyfrowej
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: głównie na wprost
Jaki masz sygnał: kablówka (analog), satelita z HD
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: kino domowe HDMI, dekoder też HDMI, czasami konsola również HDMI
Jaka klasa cenowa: myślę że do 2500zł byłoby najlepiej, chyba że cos warte jest większej ceny


Na dzisiaj wybrałem:

Samsung LE37C650
Sony KDL-37EX500
Philips 37PFL5405H

Nie wiem tylko jak jest z matrycami w 37 calach bo słyszałem już różne opinie. Jeśli chodzi o Samsunga który tu podałem to czy prawdą jest że buczy?

Z góry dziękuje za pomoc i czekam na rady i opinie. Oczywiście jak ktoś uważa że inna marka jest warta polecenia to chętnie zobaczę propozycje.


Pozdrawiam
 
Kiki - analog już nie. Obecnie mam Cyfre+ z HD i mam x-boxa 360 (ale mało gram).

Samsunga rozumiem nie polecasz?

A coś jeszcze byś zaproponował?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung to dobry model. Ale u Ciebie wymagana jest bardziej płynność - stąd ta oferta.
 
Kiki - a więc ostatecznie który z tych TV byś mi polecił?

Panasonic tx-l37e30
Sony ex500
Sharp le320
Samsung C650

Powiedz mi jeszcze jak jest z matrycami 37cali? Lepiej dołożyć i kupić 40cali? Czy 37 tez powinno działać bez problemów?

Co do ostatecznych wymagań:

U mnie to ma być TV do oglądania filmów, sportu,bajek, filmów DVD i Blue Ray i od czasu do czasu granie na konsoli. Sygnał będzie nie analogowy tylko już cyfrowy (obojętnie czy z kablówki czy z sat). Najwięcej siedzi się na wprost ale zdarza się też bokiem.

U mojej mamy z kolei odległość będzie taka jak u mnie (około 2,5 metra, TV koło okna na zachód, strona lewa lub prawa bo obie są brane pod uwagę, oglądać się będzie na wprost), ale jako że pokój jest dopiero w remoncie to może być tak, że przy innym ustawieniu będzie nawet 3,5 do 4 metrów odległości (wtedy TV będzie przodem do okna na zachód, oglądać się będzie na wprost i może też być lekki kąt). Sam TV będzie tylko i wyłącznie do oglądania tego co telewizja pokazuje i filmów DVD lub Blue Ray. Sygnał jeszcze nie wiem czy będzie cyfrowy czy analogowy bo to tez będzie się dopiero decydować.


Tak dokładnie wyglądają możliwości i potrzeby. Jako że widzę że masz dużą wiedzę i bardzo dobrze orientujesz się w temacie to prosiłbym Cię o doradzenie jak najlepszej opcji. Jeśli 40 cali faktycznie jest lepsze to może być w obydwu przypadkach, jeśli zaś 37 będzie też dobrym rozwiązaniem to dla mnie ta opcja będzie lepsza (nie muszę wtedy podnosić szafki na ścianie, a mam do wykorzystania 64,5cm na wysokość). Tak samo jeśli po tym dokładniejszym opisie uznasz że jakiś jeszcze inny TV będzie dobry to również proszę o propozycje.

Pozdrawiam


EDIT

Co sądzisz o:

Philips 37PFL5405H/12

Philips 40PFL5605H/12
 
Ostatnia edycja:

pc4150

New member
Raczej możesz odpuścić sobie Philipsy nie warto. Philips robi świetne TV w górnej półce cenowej (seria 9 i 8) ale te ze średniej są przeciętne i droższe niż u konkurencji

Być może będziesz musiał trochę dopłacić ale z mojej strony polecę ci
Sharpa 810 bądź Sharpa 705
 
@ Kiki - jako że od dzisiaj do Niedzieli w MM RTV jest taniej o VAT to czy mógłbyś doradzić jakieś jeszcze inne TV za większą cenę do moich i mojej mamy potrzeb, bo może udało by mi się Je kupić za taką kasę jak chce a będę mieć i moja mama też coś z wyższej półki. Myślę tu o telewizorach które zwykle kosztują do 3000zł. A może nie ma nic lepszego z tych co polecałeś i warto kupić któryś z Nich za mniejsze pieniądze?


Pozdrawiam
 

kruczy6

New member
No właśnie na tym bezvaciu są dwa które mnie interesują: TOSHIBA40XV733 oraz SONY40EX501. Sony jest 100 zł droższy, który wybrać ??? Dotychczas miała to być Tosia ale różnica w cenie niewielka więc nie wiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba ma lepsze skalowanie.

Nie wiem do jakiej kwoty sięgnie bez Vacie . Ale jak szaleć to
Sharp 40 Le 924
Samsung 40 C 8000
 

kruczy6

New member
Aż tak to szaleć nie wypada :) Czyli głównie do telewizji i to w 90% SD lepsza toshiba niż soniacz. Ale czy skalowanie aż tak znacząco lepsze, co resztą czy tylko na tym się opierać ? podobno na kiepski dźwięk?
 
Już powoli krystalizuje mi się ostateczny wybór. Chciałem jeszcze spytać czy to prawda że 37 cali w Samsungu i Sony mają gorsze matryce niż 32 i 40 cali? Czy jesli tak to czy ten problem dotyczy tez Sharpa i Panasonica?


Pozdrawiam
 
Szczerze mówiąc to opierałem się tylko na tym co wyczytałem na forach internetowych, ale skoro piszesz że nic takiego raczej nie ma to Ci wierze.

Tak z ciekawości Kiki czy jest jakaś możliwość dostania tego Panasonica do 2300zl? Jeśli nie to który z pozostałych byś polecał najbardziej? Sharp jednak lepszy od Sony? A może ta Toshiba xv733? No bo Samsunga wykreślam bo pisałeś że mimo iż jest to dobry model to jednak te pozostałe będą się lepiej sprawdzać tak?


Pozdrawiam
 
Do góry