Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy w tej klasie za 1550 z jest Philips 32pFS6401 za 1550 zł z Androidem, ambilightem, i kalibracją.
 

laykers

New member
Witajcie forumowicze. Postanowiłem zmienić telewizor. Po obejrzeniu Samsunga koleżanki przykro mi się patrzy na mojego Phillpsa plus ma strasznie wkurzający interfejs, wiesza się i w ogóle jest bardzo męczący. Na pewno zostaje przy 50 calach (może być 49 cali bądź 51) gdyż idealnie mi się mieści w meblościankę. Jako że po zakupie tv później nie orientowałem się co teraz jest na czasie, proszę Was o pomoc. Poniżej parametry:

1. Odległość od ekranu? 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? słońce świeci z prawej od poludnia
3. Jak duży jest pokój: około 20 m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Phillips 50PFH6510/88
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, technologiczne, xboxone
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: cała pora dnia
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? wole bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 50
12. Preferowana marka? Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach? braku ostrości, płynności obrazu, brzydkiej bieli i czerni
14. Jakie urządzenia będą podłączone? upc horizon + xboxone + amplituner Sony DA3300es
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi? nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? jesli będą pomocne to tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? netflix
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie
22. ma mieć 3D? nie używam
23. ma mieć slot na karty SD ? może nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S? nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, optyczny, usb
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy
27. ile programów HD? ok 35
28. ma stać czy wisieć? stać
29.Rozdzielczość: Full HD, więcej raczej nie spożytkuje
30.Dvb-t: tak, DVB-C: obojętnie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobrej jakości obraz i płynności interfejsu
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 2
33.Sugerowana cena ? do 5500 zł

Pozdrawiam Piotr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz extra modele:
- Philips 55PUS7502 za 5099 zł
- Sony 55XE8505 za 5199 zł
- Samsung 55MU7002 za 4999 zł

Sony 49XE9005 za 5199 zł
Panasonic 50EX780 za 4650 zł
Philips 49PUS76502 za 3950 zł
 

laykers

New member
Dzięki za odpowiedź Kiki

Niestety 55 cali mi się nie zmieści i max to 50 cali. Czy żadnego Samsunga nie jesteś w stanie polecić w takim rozmiarze? Interesuje mnie bardzo by biel była jak Najbardziej biała.
 

WujTom

New member
Witam, jako że strasznie mnie już męczy oglądanie filmów/seriali na laptopie, chciałem zakupić telewizor. Tv ma służyć oglądania filmów/seriali odpalanych z komputera oraz grania na konsoli, dlatego zależy mi na niskim input lagu. Znajdę coś ciekawego w rozmiarze 40" za ok 1500 zł?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Biel jest biała w każdym podanym LCD.
Nie słyszałem aby ktoś się skarżył na biel.
Samsung najtańszy 55MU7002.

================
Wuj Tom - a jaką masz odległość od ekranu ?
Jaki masz teraz telewizor ?
 

kafarszczak

New member
Witam, jako że strasznie mnie już męczy oglądanie filmów/seriali na laptopie, chciałem zakupić telewizor. Tv ma służyć oglądania filmów/seriali odpalanych z komputera oraz grania na konsoli, dlatego zależy mi na niskim input lagu. Znajdę coś ciekawego w rozmiarze 40" za ok 1500 zł?


Lepiej dołożyć kilka stówek i wybrać coś konkretniejszego na lata.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinieneś sięgać po 4K i dobrą płynność przy tych warunkach :
- TCL 43P60za 1850 zł
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV - to masz jeszcze
Kalibrację i pilota i dostawę gratis.
Masz matrycę VA, wysoki kontrast, extra obsługę, obudowę z aluminium szczoktowanego, Androida 6,0.Kodi 17 , MxPlayer.
 

andrep

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zakup nowego TV

Witam
Nadszedł czas na wymianę na większy-nowszy TV. Powód - obecny idzie na mniejsze mieszkanie.
Był/jest Sharp 47LE830 , po przeczytaniu opinii i testów na forum został zakupiony pod koniec 2011 roku i do dzisiaj działa świetnie oby następca dawał tyle zadowolenia. Dlatego piszę na forum bo wiem że lepszych fachowców nie znajdę. Ale do rzeczy, telewizor potrzebny za ok 2 miesiące :
1. Odległość od ekranu: 3,5-4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? - na ścianie z TV po prawej są drzwi balkonowe trochę słońca po południu, i na ścianie po prawej stronie od TV dwa średnie okna na zach. (na wszystkich rolety aluminiowe w razie czego, do tej pory rzadko używane)
3. Jak duży jest pokój: 5x4,5m
4. Preferowana technologia: LED lub lepsza jak wystarczy kasy
5. Jaki masz obecnie telewizor: Sharp 47LE830
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy dokumentalne i fabularne, przyrodnicze, podróżnicze, czasem sport i muzyka-teledyski.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: od popołudnia do późnego wieczora , ale czasami i w dzień.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: ze światłem ,do tej pory za tv jest zamontowane oświetlenie i mała lampka za plecami.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: obojętne-z tendencją na matową ,błyszczącej nigdy nie miałem.
12. Preferowana marka: SHARP, Sony inne dobre polecane.
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Skomplikowanego menu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: pendrive , Kablówka UPC, czasem Laptop przez DLNA
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost , choć czasem lekko z boku jak ktoś dojdzie.
17. Czy ważne jest wifi : tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: do tej pory nie korzystałem, więc raczej nie.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : może nie musi
22. Ma mieć 3D: nie , obecnie nie używałem choć mam.
23. Ma mieć slot na karty SD: może mieć, nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S: na razie satelity nie planuję, ale może się przydać
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI dekoder UPC, słuchawki i wiekową wieżę stereo nie ma HDMI
26. Jaki masz sygnał: UPC dekoder, i naziemna
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-10
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: pewnie już 4K ,ale nie wiem.
30. Dvb-t: Tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na obrazie, wyglądzie i niezawodności no i oczywiście by servis był ok w razie czego...
32. Ile osób ogląda: 1-3
33. Jaka klasa cenowa: do 6000 max, raczej więcej nie da się wykrzesać.
34. Rozmiar: 55+ do 65max
Zdaję się na rady-sugestie kolegów.
Do klubu ponownie się zapisałem...
Pozdrawiam Wszystkich
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużą odległość więc obstawiałbym jako target wielkość 65":
- Philips 65PUS6521 za 6099 zł
- TCL 65C70 za 5199 zł

- Philips 55PUS7502 za 5099 zł
- Sony 55XE9005 za 6199 zł
- Samsung 55MU7002 za 4999 zł
- TCL 55X2 za 4999 zł
 

andrep

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za podpowiedź, mały wybór przy 65 calach, pewnie trzeba będzie z tysiaka dołożyć...
Dzisiaj zmierzyłem dokładnie odległość jest góra 3-3,2 m , ale i tak pewnie celować w 65 cali?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dołóż do 65", przy tej odległości będziesz zachwycony.
Ja mam w domu , więc wiem !

Jak nie chcesz przepłacać TCL gra świetnie.
 

aqualopetak

New member
telewizor 49 cali/ screen mirroring/ miracast

witam.na wstepie chcialbym wszystkich ppzdrowic:* jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc:)

prosze o propozycje telewizorow do 4000zl przekatna 48-50cali, warunkowo 4k

krotko w temacie. telewizor nie bedzie podlaczaony do zadnej telewizji, moze z czasem do dex'a samsunga,ale na obecna chwile to najwygodniej dla mnie uzywac screen mirroring badz miracast lub wifi. jako ze filmy pobieram na telefon a pozniej chcialbym ibejrzec na tv.

pol roku temu kupilem z rtveuro telewizor PHILLIPS PUS7181... lecz oddalem go nast dnia poniewaz byly widoczne chmury na ekranie, caly ambilight przeklamywal kolory oraz co dla mnie najwazniejsze KLATKOWAL PODCZAS ODTWARZANIA FILMOW Z TELEFONU. zgodnie z forum wypelniam ankiete:)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 9,5m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 max 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne zazwyczaj na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć WISIEC
6. Jak słońce świeci w pokoju OD LEWEJ STRONY
7. Jaki masz obecnie telewizor ZADEN
8. Co chcemy aby telewizor posiadał WIFI,4K
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) PRZEWAZNIE FHD ORAZ 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora TELEFON, SAMSUNG DEX
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą NIE MA ZNACZENIA
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora RACZEJ NIE CHOC MOZLIWE ZE YT
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień WIECZORAMI
17. Preferencje co do wielkości? 48-50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach JAKOSC OBRAZU,CHMURY,PODSWIETLENIE KRAWEDZIOWE
19. Preferencje co do marki ? BRAK
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIEKONIECZNIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK



zalezy mi na jak najlepszym kontrascie oraz najlepiej hdr (ale wiadomo statku sie za 4k nie kupi)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb :
- Philips 49 PUS 7502 za 3950 zł
- Samsung 49mu 7002
- Panasonic 50ex780 za 4699 zł
- Philips 49PUS 7101 za 3599 zł
 

aqualopetak

New member
dziekuje KIKI za szybka odbowiedz. czy miales mozliwosc przetestowac philipsa 7502? jak wypada na tle pus7181? jest znaczna poprawa w czerni i chmurach?

jako ze panasonic posiada firefoxa bede musial go odrzucic... jednak przekonalem sie iz ciezko laczyc to z telefonem... zawsze cos ma jakas zwieche badz dluzsze myslenie.

zaciekawil mnie ten samsung, bo czytajac test jestem bardzo zaciekawiony tym modelem. jako ze ma matryce va wydaje sie lepsza do moich potrzeb.
oraz jak wypada porownanie
ss 49ks7000s
ss 49ks8000? gdyz sa prawie w jednej cenie. cale quantum dot daje duza roznice w obrazie?
czy ss49mu7042 bedzie lepszy niz 7002? bo dane oznaczenia troche mieszaja w glowie.
oraz czy warto doplacic do seri mu8000 jako ze posoada local dimming;)
duzo pytan wiem ale akurat w tv kompletnie sie nie znam. a w moim rejonie(krotoszyn) sprzedawcy potraia tylko wciskac to conim zalega:)
 
Ostatnia edycja:

Adrianeo

New member
Hej, poszukuje telewizora do około 3tys zł. Co do wymagań to minimum rozdzielczość 4K, 3d raczej nie potrzebne, głośniki żeby jakos grały chociaż bede sie pewnie rozgladal za soundbarem, ale priorytetem jest jakość obrazu,ewentualnie jakieś funkcje smart (obsługa hbo go itd) Zastosowania to głównie oglądanie filmów (nc+, hbo go, showmax), czasami zagranie na konsoli ale to bardzo rzadko, może raz na miesiąc. Co do wielkości telewizora to jestem ograniczony przez półkę i dwie szafki które znajduja się obok miejsca w którym miałby stać telewizor. Maks szerokość to okolo 130cm a wysokość 70cm, głębokość około 36cm. Powiem szczerze, że czytając różne informację część osób poleca philipsa 49pus6561, ale znów inna część osób odradza ten telewizor ze względu na rozmycia podczas szybkich scen(albo nawet pojawiające sie kwadraty :O). Tak więc czy są jakieś inne propozycję? Odległość od telewizora to około 2m.
 
Do góry